Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) DYWANIKI GUMOWE - JAKIE NAJLEPSZE? HONDA JAZZ II 2002


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Eiva

Debiutant



Dołączył: 10 Lis 2017
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Honda Jazz II 1.4 2002
Piwa: 0/5
Wysłany: Sro 29 Lis 2017, 09:27
Temat postu:

DYWANIKI GUMOWE - JAKIE NAJLEPSZE? HONDA JAZZ II 2002


Witam
Możecie polecić jakieś dywaniki gumowe do Jazza II 2002? Świeżo nabyłam samochód, a w środku mam tylko te welurowe, biorąc pod uwagę aktualną pogodę i zbliżającą się coraz szybciej zimę muszę sprawnie dokonać wyżej wymienionego zakupu Wink
Jakie dywaniki Wam się najlepiej sprawdziły? Jakie polecacie, a jakie odradzacie?
Czy macie konkretną firmę, która jest warta polecenia?
Które dywaniki najlepiej będą przylegać do wnętrza Jazza, nie pozostawiając tym samym niezabezpieczonej przestrzeni pod ich spodem?
Jak macie coś godnego uwagi to podzielcie się linkiem Wink

Przeglądam allegro, ale rozpiętości w wykroju gumy są tak różne, że zgłupieć idzie Smile
Będę wdzięczna za pomoc Wink
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 29 Lis 2017, 15:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) DYWANIKI GUMOWE - JAKIE NAJLEPSZE? HONDA JAZZ II 2002


Miałem takie:
Rigum:
https://www.ceneo.pl/26090655
Dobrze się sprawowały i zachowywały swoje własności zarówno kolorystyczne jak i w kwestii przyczepności.
Gdzieś jeszcze leżą w piwnicy tak na czarną godzinę Wink

Teraz mam coś takiego:
http://allegro.pl/honda-jazz-ii-2002-2008-dywaniki-korytka-gumowe-i4766438217.html?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=OTA1ODI4NTItYTg2NC00Mjg1LTllMjUtNzVlYjFhNmE1MjNmAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=6c98e1bb-426b-41e7-8161-02526d96e979
Śmigam już zimę i sprawują się dobrze.
Fakt, że ranty przylegają dokładnie do boków, jednak kolor jest taki sobie. Nie chcę Cię do nich uprzedzać, być może mój taki wypust był.

PS. Linki nie stanowią reklamy, jednak zostały podane na na prośbę koleżanki.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Eiva

Debiutant



Dołączył: 10 Lis 2017
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Honda Jazz II 1.4 2002
Piwa: 0/5
Wysłany: Sro 29 Lis 2017, 22:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) DYWANIKI GUMOWE - JAKIE NAJLEPSZE? HONDA JAZZ II 2002


Zastanawiałam się nad tymi, bo są najbardziej klasyczne i uniwersalne - http://allegro.pl/honda-jazz-ii-2-02-08r-dywaniki-gumowe-oryginal-i6892100436.html

A te korytka też oglądałam właśnie i nie podoba mi się ich wzór, ale dużym plusem jest to, że mają wysoki rant i nie będzie zimą wylewać się z nich woda. Tylko kompletnie mi nie leżą pod względem designu. Może na zdjęciach się tak kiepsko prezentują, czy w rzeczywistości też szału nie ma? Ja niestety zwracam dużą uwagę również na estetykę, dlatego mam mieszane odczucia patrząc na nie trochę..
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 30 Lis 2017, 09:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) DYWANIKI GUMOWE - JAKIE NAJLEPSZE? HONDA JAZZ II 2002


Eiva napisał:
Zastanawiałam się nad tymi, bo są najbardziej klasyczne i uniwersalne - http://allegro.pl/honda-jazz-ii-2-02-08r-dywaniki-gumowe-oryginal-i6892100436.html

A te korytka też oglądałam właśnie i nie podoba mi się ich wzór, ale dużym plusem jest to, że mają wysoki rant i nie będzie zimą wylewać się z nich woda. Tylko kompletnie mi nie leżą pod względem designu. Może na zdjęciach się tak kiepsko prezentują, czy w rzeczywistości też szału nie ma? Ja niestety zwracam dużą uwagę również na estetykę, dlatego mam mieszane odczucia patrząc na nie trochę..
Rigumy też są dedykowane do Jazza, jest na nich wytłoczony wpis taki sam jak na tych z podanego linku. Produkuje je czeska firma.
W/w dywaniki kupowałem w ASO jako oryginały.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Eiva

Debiutant



Dołączył: 10 Lis 2017
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Honda Jazz II 1.4 2002
Piwa: 0/5
Wysłany: Czw 30 Lis 2017, 23:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) DYWANIKI GUMOWE - JAKIE NAJLEPSZE? HONDA JAZZ II 2002


kedlaw07 napisał:
Miałem takie:
Rigum:
https://www.ceneo.pl/26090655
Dobrze się sprawowały i zachowywały swoje własności zarówno kolorystyczne jak i w kwestii przyczepności.
Gdzieś jeszcze leżą w piwnicy tak na czarną godzinę Wink


Mam trzy typy. Chce żeby jak najlepiej przylegały w każdy zakamarek. Zastanawiam się między tymi:

http://allegro.pl/honda-jazz-ii-2-02-08r-dywaniki-gumowe-oryginal-i6892100436.html

http://allegro.pl/gumowe-dywaniki-honda-jazz-ii-2002-2008-frogum-pl-i7048087458.html

http://allegro.pl/dywaniki-gumowe-cfk-rigum-honda-city-v-jazz-ii-i7059113808.html

Myślisz, że któreś z nich konkretnie sprawdzą mi się najlepiej?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 30 Lis 2017, 23:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Czw 30 Lis 2017, 23:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) DYWANIKI GUMOWE - JAKIE NAJLEPSZE? HONDA JAZZ II 2002


Pierwsze 2 nie mają w tylnych wycięcia na podstawkę do kanapy, więc słabo to będzie się sprawdzało.
Ja mam też te głębokie co kedlaw dał w 2gim linku i jak na razie działają do tego do czego zostały stworzone. No może gdyby bardziej w szary wpadały .....
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 01 Gru 2017, 00:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) DYWANIKI GUMOWE - JAKIE NAJLEPSZE? HONDA JAZZ II 2002


kedlaw07 napisał:

....Teraz mam coś takiego:
http://allegro.pl/honda-jazz-ii-2002-2008-dywaniki-korytka-gumowe-i4766438217.html?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=OTA1ODI4NTItYTg2NC00Mjg1LTllMjUtNzVlYjFhNmE1MjNmAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=6c98e1bb-426b-41e7-8161-02526d96e979...


Popatrzcie na cenę... Ktoś zaszalał. Smile

Też mam te co w linku już dobrych kilka lat. Sprawują się nieźle. Tylko, że ja zgubiłem gdzieś stoper i trochę mi się przesuwają po podłożu. Nie założyłem stoperów od razu i to był mój błąd. Poza tym myślę, że mogę polecić.

Kolego Kedlaw: czy ty masz je ze stoperami, czy tak luzem sobie leżą na podłodze?

Odnośnie dywanika. Myślicie, że byłaby możliwość kupienia tylko jednego?
Próćz stoperów wcieło mi gdzieś jeden dywanik ( taki jak w linku lewy tył). Zastanawiam się, czy można dokupić jeden, czy tylko cały komplet
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 01 Gru 2017, 01:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) DYWANIKI GUMOWE - JAKIE NAJLEPSZE? HONDA JAZZ II 2002


Flik77 napisał:
kedlaw07 napisał:

....Teraz mam coś takiego:
http://allegro.pl/honda-jazz-ii-2002-2008-dywaniki-korytka-gumowe-i4766438217.html?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=OTA1ODI4NTItYTg2NC00Mjg1LTllMjUtNzVlYjFhNmE1MjNmAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=6c98e1bb-426b-41e7-8161-02526d96e979...
Popatrzcie na cenę... Ktoś zaszalał. Smile
Rzeczywiście z ceną to niezła jazda po bandzie. Nie zauważyłem Wink

Cytat:
Też mam te co w linku już dobrych kilka lat. Sprawują się nieźle. Tylko, że ja zgubiłem gdzieś stoper i trochę mi się przesuwają po podłożu. Nie założyłem stoperów od razu i to był mój błąd. Poza tym myślę, że mogę polecić.
Stoperów nie zakładałem, bo musiałbym robić dziurki w wykładzinie Sad

Cytat:
Kolego Kedlaw: czy ty masz je ze stoperami, czy tak luzem sobie leżą na podłodze?
Moje dywaniki leżą luzem i żadnych problemów z nimi nie mam. Na początku zanim się dopasowały myślałem, aby je przykleić taśmą dwustronną Wink Jednakże wyobraziłem sobie ich wyjmowanie i odklejanie ...

Cytat:
Odnośnie dywanika. Myślicie, że byłaby możliwość kupienia tylko jednego?
Próćz stoperów wcieło mi gdzieś jeden dywanik ( taki jak w linku lewy tył). Zastanawiam się, czy można dokupić jeden, czy tylko cały komplet
Uważam, że jak zadzwonisz do producenta to spokojnie da radę zamówić jedną sztukę.
Tak jak napisałem wcześniej mam nie wykorzystane stopery. Muszę tylko dobrze poszukać.

Moje dywaniki nie mają żadnych wypustków tak więc są gładkie. Mają jeszcze te gumowe paski.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Eiva

Debiutant



Dołączył: 10 Lis 2017
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Honda Jazz II 1.4 2002
Piwa: 0/5
Wysłany: Pią 01 Gru 2017, 10:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) DYWANIKI GUMOWE - JAKIE NAJLEPSZE? HONDA JAZZ II 2002


Hmmm... Te korytka gumowe co macie są fajne, bo woda czy śnieg, który ścieka z butów zostaję na nich, nie ma możliwości ujścia gdzieś.. Ale wzór, który na nich jest jakoś mnie drażni. Nie potrafię tego wytłumaczyć, mam mieszane odczucie po prostu co do nich Laughing Korytka mają kolor czarny czy grafit?

Najlepiej by się sprawdziły grafitowe bądź szare, bo czarne to trochę za ciemne do wnętrza Jazza moim zdaniem.
Poszukując dywaników znalazłam takie wersje kolorystyczne:

https://www.newstyling.pl/produkty/dywaniki-samochodowe/dywaniki-gumowe-na-podloge/frogum-popielate-gumowe-dywaniki-samochodowe-honda-jazz-ii-od-2002-2008r-gr0838

https://www.newstyling.pl/produkty/dywaniki-samochodowe/dywaniki-gumowe-na-podloge/rezaw-plast-popielate-gumowe-dywaniki-samochodowe-honda-jazz-ii-od-2002-2008r-200910s

https://www.newstyling.pl/produkty/dywaniki-samochodowe/dywaniki-gumowe-na-podloge/rezaw-plast-200910b-bezowe-gumowe-dywaniki-samochodowe-honda-jazz-ii-od-2002-2008r

Może komuś z Was wpadnie coś w oko z powyższych linków Wink

Mi zależy na tym żeby były klasyczne, bez zbędnych esów-floresów i udziwnień. Najlepiej ciemne, ale nie typowa czerń i PRZEDE WSZYSTKIM, żeby przylegały najlepiej do wszystkich wycięć w moim Jazzie. Jak macie jakieś konkretne na myśli to mi zasugerujcie na które się najlepiej zdecydować, bo sama się nie zdecyduję bez Waszej niezastąpionej pomocy Laughing Wink Wink

Flik77 - napewno dostaniesz, trochę przekopałam tych dywaników jak przeczesywałam internet i widzę, że często sprzedawają pojedyńcze bądż w kombinacji zestawów - 2 przednie lub 2 tylnie, więc myślę, że nie powinno być najmniejszego problemu Wink
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 01 Gru 2017, 16:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) DYWANIKI GUMOWE - JAKIE NAJLEPSZE? HONDA JAZZ II 2002


Do jazza kupuj tylko takie dywaniki, które jak to bardzo ładnie zauważył kolega witek_p muszą mieć wycięcie.
Bez nich nie będą spełniać swojej roli.

Zauważ również, że te podane przez ciebie nie mają żadnych ochronnych rantów.

Producentem tych co ja mam jest ta firma REZAW-PLAST.
Sprzedają w różnych kolorach.

Dobry polski producent, tak więc może warto. Jednak dla upewnienia się zadzwoń i dopytaj.
Jakoś tak to trochę dziwnie jest z tą ceną Wink
Na alledrogo taniej niż u producenta Wink

Flik77 już wiesz kto jest producentem tak, więc tylko w google wpisać nazwę i machnąć maila, lub zadzwonić.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Pią 01 Gru 2017, 16:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) DYWANIKI GUMOWE - JAKIE NAJLEPSZE? HONDA JAZZ II 2002


kedlaw07 napisał:

Producentem tych co ja mam jest ta firma REZAW-PLAST.
Sprzedają w różnych kolorach.

Dobry polski producent, tak więc może warto.


Firma ta produkuje dywaniki gumowe dla Toyoty i takie są montowane w nowych autach (wiem bo mam).
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
Eiva

Debiutant



Dołączył: 10 Lis 2017
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Honda Jazz II 1.4 2002
Piwa: 0/5
Wysłany: Sob 02 Gru 2017, 10:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) DYWANIKI GUMOWE - JAKIE NAJLEPSZE? HONDA JAZZ II 2002


OK, w takim razie rozumiem, że Waszym zdaniem najlepiej się sprawdzą i będę przylegać w każdy zakamarek te dwie opcje:

http://allegro.pl/dywaniki-gumowe-cfk-rigum-honda-city-v-jazz-ii-i7059113808.html#thumb/1

lub

http://allegro.pl/honda-jazz-ii-2002-2008-dywaniki-gumowe-korytkowe-i6897785542.html


I najlepiej, żebym się zdecydowała pomiędzy tymi dwoma tak? Wink

A propo tych korytek gumowych.. Cena to nie wszystko, patrzcie to..

Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Nie 03 Gru 2017, 12:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) DYWANIKI GUMOWE - JAKIE NAJLEPSZE? HONDA JAZZ II 2002


Eiva Te Rigum-y nie mają rantów ochronnych.

Ja mam te drugie i są ok. Chociaż jak mam być szczery to ich design trochę nie przypadł mi do gustu, ale sprawują się ok. W czasie jazdy nie patrzę pod nogi tylko na drogę. Smile
Mają antypoślizgową powierzchnie. Na stronie producenta są dostępne w kolorach beż, szary i czarny.

Dywanik w bagażniku też mam tej samej firmy-czarny z matą. Całość kupiona ładnych kilka lat temu.

Kontaktowałem się w sprawie tego mojego jednego dywanika z producentem, czekam na odpowiedź. Jak się nie uda, to będę przeczesywał internet.
Dzięki za porady. Smile
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 04 Gru 2017, 10:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) DYWANIKI GUMOWE - JAKIE NAJLEPSZE? HONDA JAZZ II 2002


Zrobiłem dla koleżanki Eiva fotki tych swoich dywaników:









Jak widać ranty ma naprawdę wysokie i dokładnie przylega.
Mogłoby się wydawać, że z tyłu nie jest dobrze spasowany, jednak po opuszczeniu kanapy wszystko jest na swoim miejscu.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Eiva

Debiutant



Dołączył: 10 Lis 2017
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Honda Jazz II 1.4 2002
Piwa: 0/5
Wysłany: Pon 04 Gru 2017, 22:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) DYWANIKI GUMOWE - JAKIE NAJLEPSZE? HONDA JAZZ II 2002


kedlaw07 - Dzięki serdecznie za zdjęcia, bardzo podoba mi się to jak przylegają dywaniki i super, ze mają rant, to jest ekstra opcja jeżeli chodzi o nie, jednak wzór chyba przeszkadzałby mi na tyle, że się na nie nie zdecyduję Crying or Very sad Dlatego szukam jeszcze czegoś innego..

Nie można mieć wszystkiego, jak są praktyczne to wygląd nie leży, a jak design jest świetny to się nie sprawdzają odpowiednio. A ja można powiedzieć - szukam złotego środka Laughing Muszę znaleźć dywaniki takie, od których mój Jazz nie ucierpi podczas użytkowania w deszczowo-śnieżne dni i takie, które zarazem zadowolą moje oko Laughing

Polećcie mi coś innego, bo niestety korytka odpadają, mimo, ze starałam się do nich przekonać - nie dam rady Laughing Crying or Very sad
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie

Hondae

115 000

2022r.

6 500 km

małopolskie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie

HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System