Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda HR-V ) Jakie płyny eksploatacyjne?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda HR-V ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
namber2

Czytelnik



Dołączył: 27 Sie 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polkowice

Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 25 Paź 2017, 09:51
Temat postu:

Jakie płyny eksploatacyjne?


Witam. Od paru dni jestem posiadaczem Hondy Hrv 124KM z 2005 roku, auto sprowadzone z Danii. Mam kilka pytań odnośnie tego jakie płyny i oleje zalewacie do swoich aut, konkretnie:
- silnik
- sprzęgło
- wspomaganie
- chłodzenie
I czy w przekładniach napędów też należy zmieniać jeśli tak to na jaki, wiem że niektórzy producenci samochodów dedykują konkretne marki oleji i płynów. Z góry dzięki za odpowiedźi.
Powrót do góry
olek1222

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2017
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Honda HR-V, 3D, 1590cm, 2000
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 29 Paź 2017, 21:04
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Jakie płyny eksploatacyjne?


Witam,
-Silnik: olej taki jaki zalany było poprzednio (wszystko zależy od przebiegu i stanu silnika) jeżeli nie bierze oleju to lej 5w30 Mobil 1.
- sprzęgło (chodziło Ci raczej o skrzynie biegów) ja w swojej nie zmieniałem jeszcze oleju, jednakże uważam, że olej przekładniowy dedykowany do HRV (lepkość taką jaką podaje producent) jutro zajrzę w książkę i napisze.
- wspomaganie: jeżeli chodzi OK to bym nie ruszał Smile ewentualnie jak są braki zrobiłbym dolewkę (sprawdź jaki ma kolor i dolej)
- chłodzenie: tutaj nie ma większego znaczenia, Borygo, Petrygo, ( możesz zalać różowy Smile ja bynajmniej na taki zmieniłem )
- olej w tylnym moście: zalecam wymienić i zalać oryginalny Hondowski DPF / DPS-F II. Ja wymieniłem na taki i napęd chodzi jak trzeba, bez żadnych najmniejszych hałasów (przed wymianą było słychać piszczenie i rzężenie na pełnym skręcie itp.)
Do całego arsenału początkowych wymian zalecam również wymianę filtrów powietrza i paliwa Smile
Przed zimą sprawdź również stan podwozia i blacharki, jeżeli jest potrzeba zakonserwować to zrób to jak najszybciej, rdza niestety lubi Japończyki Wink
_________________
Olek
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
namber2

Czytelnik



Dołączył: 27 Sie 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polkowice

Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 03 Lis 2017, 06:33
Temat postu:

Filtr paliwa


Mam jeszcze jedno pytanie, odnośnie filtra paliwa. Z tego co szukałem po Internecie to powinien on sie znajdować na ścianie grodziowej. I tu mam problem bo u siebie go nie widzę, wyglada tak jakby ktoś skręcił dwa przewody nie montujac filtra. Mam zdjecia ale jeszcze niewiem jak je tu dodać. Chyba że jest zamontowany gdzieś indziej?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda HR-V ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda HR-V ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaHR-V

66 900

2015r.

76 000 km

wielkopolskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaCivic

78 000

2018r.

90 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System