Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Po wymianie obu tylnich tarcz i klockow. Grzeją sie hamulce



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ifrook

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Honda jazz 1.2 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Paź 2017, 17:12
Temat postu:

Po wymianie obu tylnich tarcz i klockow. Grzeją sie hamulce


Jak wbopisie wymieniłem na nowe. Tłoczki mam wkręcane. Cofnąłem je na maksa. Jak dam tył na kobyłki to koła kręcą sie nie dokońca bezwładnie. Czuć leciutki opór. Mam jazza 1.2 z 2004. Czyli zwykle tarcze i jarzma. Mam czekać aż klocki się zetrą? Po dłuższej jeździe obie tylnie tarcze sa ciepłe czasem gorące. Narazie zrobiłem jakieś 40 km od wymiany. Co mam zrobić? Stare klocki były prawie zurzyte. Nie wspomne że spalanie wzrosło mi o 2,5 litra:/
Powrót do góry
tv45

Debiutant



Dołączył: 24 Paź 2016
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Jazz 1,2 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 10 Paź 2017, 14:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Po wymianie obu tylnich tarcz i klockow. Grzeją sie hamulce


Z Tylnymi hamulcami Jazza to już chyba wszystko miałem więc od początku, może to naprowadzi Cię jakoś na przyczynę:
Jak kupiłem mojego Jazza to miał wymienione klocki i tarcze, ale niestety przy wymianie w jakimś warsztacie ktoś nie przyuważył, że jarzma są pordzewiałe i rdza przyklinowała klocek. Efekt był taki, że hamowała tylko jedna strona tarczy, druga totalnie zardzewiała. Do wymiany było wszystko, tzn. tarcze i klocki. Ponadto klocek klockowi nie równy (różne tolerancje) i przy okazji rdzy może się gdzieś blokować - polecam wszystko rozkręcić, sprawdzić jak się "zabielają" tarcze, jarzma uwolnić od rdzy (tam gdzie klocki się przesuwają). Jak złożysz to zobacz czy klocki bez problemu w jarzmie się przesuwają.
Częstą przypadłością Jazza jest też zapiekanie się tłoczka w zacisku (również przez rdzę), proponuję kilka razy go wkręcić i wysuwać. Jeżeli duża rdza na tłoczku, to kwalifikuje go do wymiany. Ostatnio pokusiłem się o tę wymianę (zestaw naprawczy 45 PLN), polecam ten filmik, gościu bardzo dokładnie pokazuje tę naprawę:
https://www.youtube.com/watch?v=KqrOyDlbLvI
Kolejny problem to dźwigienki ręcznego - najlepiej sprawdzić czy nie są zapieczone w zaciskach - najlepiej poruszać ręcznym i zobaczyć czy któraś ze stron się słabiej porusza (oczywiście potrzebna druga osoba do tego). Kolejna przyczyna to może być zła regulacja ręcznego, może ktoś za mocno linkę podregulował (regulacja w kabinie między siedzeniami na końcu pod tunelem)
Kolejny problem to stary płyn, który ułatwia rdzy ekspansję do elementów hamulca.
Mam nadzieję że może któryś z tych w/w przyczyn Cię naprowadzi. Generalnie felgi nie powinny być gorące, mogą być jedynie nieznacznie ciepłe (oczywiście nie mówimy o rajdach).
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaCR-V

59 850

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaCivic

28 900

2011r.

149 218 km

mazowieckie

HondaCR-V

86 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System