Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Lusterka zewnętrzne ilu pinowe jazz 2 po lifcie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 31 Sie 2017, 11:39
Temat postu:

Lusterka zewnętrzne ilu pinowe jazz 2 po lifcie


Posiadam jazza 1.2 2006 po lifcie z klimatyzacją manualną, i chciałbym się dowiedzieć ilu pinowe jest moje lewe usterko.

Z tego co wiem to są trzy typy lusterek:
5 pinowe;
7 pinowe;
9 pinowe.

Jednak moje lusterko posiadaja następujące opcje:
a. jest asferyczne (podział lustra na 2 części);
b. jest podgrzewane;
c. lustro porusza się w 4-rech płaszczyznach (W lewo, prawo do góry i na dół). Sterowanych klawiszem ze środka pojazdu.
d. nie posiada kierunkowskazów;
e. nie składa się automatycznie po zamknięciu samochodu.

W ASO cena kosmiczna 1200zł.
Na allegro lub olx max 250 zł. do tego farba w spraju pod kolor 20 zł + papier ścierny i rozpuszczalnik - 30 zł.
Widać różnicę Wink
Naprawa bezcenna, a i koledze coś się frykasów dostanie Wink

Pytanie nr.2 Czy te wszystkie lusterka mają takie same kostki, i różnią się tylko ilością kabelków Question

Pytanie nr.3 W jaki sposób sprawdzić czy dane lusterko działa.
Chcę uniknąć sytuacji kiedy rozbiorę całe drzwi i po zamontowaniu lusterka okaże się że jest ono zepsute.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 31 Sie 2017, 13:11
Temat postu:

Re: Lusterka zewnętrzne ilu pinowe jazz 2 po lifcie


Posiadam jazza 1.2 2006 po lifcie z klimatyzacją manualną, i chciałbym się dowiedzieć ilu pinowe jest moje lewe usterko.

Z tego co wiem to są trzy typy lusterek:
5 pinowe;
7 pinowe;
9 pinowe.

Jednak moje lusterko posiadaja następujące opcje:
a. jest asferyczne (podział lustra na 2 części);
b. jest podgrzewane;
c. lustro porusza się w 4-rech płaszczyznach (W lewo, prawo do góry i na dół). Sterowanych klawiszem ze środka pojazdu.
d. nie posiada kierunkowskazów;
e. nie składa się automatycznie po zamknięciu samochodu.

W ASO cena kosmiczna 1200zł.
Na allegro lub olx max 250 zł. do tego farba w spraju pod kolor 20 zł + papier ścierny i rozpuszczalnik - 30 zł.
Widać różnicę Wink
Naprawa bezcenna, a i koledze coś się frykasów dostanie Wink

Pytanie nr.2 Czy te wszystkie lusterka mają takie same kostki, i różnią się tylko ilością kabelków Question

Pytanie nr.3 W jaki sposób sprawdzić czy dane lusterko działa.
Chcę uniknąć sytuacji kiedy rozbiorę całe drzwi i po zamontowaniu lusterka okaże się że jest ono zepsute.

EDIT:
Dostałem informację, że numer katalogowy wg. VIN to 76250SAAG43ZM.
Niestety w bazie nie ma żadnej notatki odnośnie ilości pinów.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kazik2048

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Honda CR-V IV Elegance 2013
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 31 Sie 2017, 13:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Lusterka zewnętrzne ilu pinowe jazz 2 po lifcie


Wymieniałem kiedyś lusterko w pełnej opcji w Jazz III to miało one 9 pin. Z tego co pamiętam to podział jest taki:
3 pin - sterowane elektryczne
5 pin - sterowanie el. + podgrzewanie
7 pin - sterowanie el. + podgrzewanie + kierunkowskaz
9 pin - sterowanie el. + podgrzewanie + kierunkowskaz + składanie elektryczne.

Odp.2) Z tego co widać na zdjęciach z allegro to kostki fizycznie się różnią liczbą pinów.

Odp.3) Możnaby zmierzyć omomierzem czy występuje rezystancja pomiędzy parami obwodów każdego z elementów. Jeśli jest przerwa w obwodzie to znak że któryś element nie działa. Niestety nie wiem które piny są za co odpowiedzialne.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 31 Sie 2017, 14:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Lusterka zewnętrzne ilu pinowe jazz 2 po lifcie


kazik2048 napisał:
Wymieniałem kiedyś lusterko w pełnej opcji w Jazz III to miało one 9 pin. Z tego co pamiętam to podział jest taki:
3 pin - sterowane elektryczne
5 pin - sterowanie el. + podgrzewanie
7 pin - sterowanie el. + podgrzewanie + kierunkowskaz
9 pin - sterowanie el. + podgrzewanie + kierunkowskaz + składanie elektryczne.
Czyli wychodzi na to ,że mam 5-cio pinowe.
Cytat:
Odp.2) Z tego co widać na zdjęciach z allegro to kostki fizycznie się różnią liczbą pinów.
A może być tak, że są takie same kostki tylko większa ilość kabelków Question Wtedy producent zaoszczędza na materiale.

Cytat:
Odp.3) Możnaby zmierzyć omomierzem czy występuje rezystancja pomiędzy parami obwodów każdego z elementów. Jeśli jest przerwa w obwodzie to znak że któryś element nie działa.
Czyli takim miernikiem:
https://www.ceneo.pl/21332626;pla?se=GbURRsztAQADmQ9B5qLdLKU3m_HZ5_bB&gclid=EAIaIQobChMI6MmWmryB1gIVTYmyCh3u4ASVEAQYBCABEgKAjfD_BwE#tab=spec
Tylko odpowiednio ustawić pokrętło Question

Cytat:
Niestety nie wiem które piny są za co odpowiedzialne.
Ja nie ogarniam takich rzeczy. Nie ta szkoła Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kazik2048

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Honda CR-V IV Elegance 2013
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 31 Sie 2017, 15:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Lusterka zewnętrzne ilu pinowe jazz 2 po lifcie


Miernik uniwersalny z linku wystarczy. Co do wtyczek to niestety, ale w Jazz II wtyczki wyglądają różnie dla 3pin, 5pin i 7pin. Dopiero w lusterkach od Jazza III widziałem tą samą wtyczkę w różnych wariantach.

Edit.
Dla ułatwienia dodam, że w moim przypadku oba przewody od podgrzewania mają ten sam kolor i rezystancję około 6 Om, a trzy przewody od sterowania mają każdy inny kolor i pomiędzy nimi jest kilkaset Om. Pomijam obwody kierunkowskazu i silnika odpowiedzialnego za składanie lusterka.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 31 Sie 2017, 15:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 01 Wrz 2017, 10:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Lusterka zewnętrzne ilu pinowe jazz 2 po lifcie


Moje lusterko wygląda tak:


Widać pekniecie - złamanie. Oczywiście da się je złożyć, ale trzeba uważać żeby nie połamać całej obudowy. Tak więc podczas składania najlepiej trzymać całość ostrożnie jak jajko Wink

a tutaj stojąc zboku lustra.

Na dole od spodu są jeszcze oznaczenia w postaci odlanych znaków w plastiku.
Natomiast na białym kwadracie również umieszczonym na dole lusterka czarnymi literami widać napis CE.

Zamówiłem takie jakie potrzebuję, 5-cio pinowe.
W kolorze czerwonym Wink
Kupiłem takie bo nie ma żadnych zarysowań, oraz ubytków :lol. I jest w domu.

Proszę o poradę w sprawie malowania.
Wystarczy tylko odtłuścić i papierem wodnym zmatowić a potem pomalować na właściwy kolor Question

kazik2048 napisał:
Miernik uniwersalny z linku wystarczy. Co do wtyczek to niestety, ale w Jazz II wtyczki wyglądają różnie dla 3pin, 5pin i 7pin. Dopiero w lusterkach od Jazza III widziałem tą samą wtyczkę w różnych wariantach.

Edit.
Dla ułatwienia dodam, że w moim przypadku oba przewody od podgrzewania mają ten sam kolor i rezystancję około 6 Om, a trzy przewody od sterowania mają każdy inny kolor i pomiędzy nimi jest kilkaset Om. Pomijam obwody kierunkowskazu i silnika odpowiedzialnego za składanie lusterka.
Trochę ja z innej bajki jestem w tych sprawach, choć na co dzień mam do czynienia z prądem w IT Wink

Nie wiem czy w dobrym kierunku idę z moją teorią Wink
Pomyślałem, że można to jakoś podłączyć do akumulatora i sprawdzić czy działa poprzez wkładanie kabelków w odpowiednie piny.
Moim zdaniem to na pewno można się przekonać czy panel lusterka grzeje, oraz czy ogólnie silniczek pracuje.

Za kierunki pracy silniczka odpowiada przełącznik umieszczony w środku samochodu.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kazik2048

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Honda CR-V IV Elegance 2013
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 03 Wrz 2017, 15:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Lusterka zewnętrzne ilu pinowe jazz 2 po lifcie


Można podłączyć pod akumulator tylko trzeba uważać żeby zwarcia nie zrobić. Najlepiej byłoby sprawdzać na zasilaczu komputerowym, który ma zabezpieczenia. Dzisiaj miałem czas to rozebrałem moje stare lusterko i sprawdziłem który przewód za co odpowiada. Opis dotyczy lusterka w pełnej opcji od Jazza III.

Żółtozielony z niebieskozielonym - sterowanie góra/dół.
Zielonoczarny z niebieskozielonym - sterowanie lewo/prawo.
Przewód niebieskozielony jest wspólny dla obu silniczków, a zmiana kierunku sterowania odbywa się przez zamianę plusa z minusem. Przewód znajduje się we wtyczce pomiędzy przewodem żółtobiałym a zielonoczarnym.
Różowy(+) z fioletowym(-) - kierunkowskaz.
Biały z czarnym - silnik składania lusterka.
Białoczarny z białoczarnym - podgrzewanie wkładu, nie ma określonej biegunowości przewodów.

Nie wiem czy w Jazzie II jest taka sama kolorystyka przewodów, ale może się komuś to przyda.

Mojego lusterka nie malowałem tylko przełożyłem tą kolorową część obudowy do nowego lusterka, ale w twoim się tak nie da bo masz całą obudowę w kolorze.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 06 Wrz 2017, 12:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Lusterka zewnętrzne ilu pinowe jazz 2 po lifcie


Przyjechało do mnie te lusterko. W kolorze czerwonym, ale przynajmniej bez żadnych obić itd.

Tutaj już wyciągnąłem lustro, żeby pokazać potomnym jak wygląda podstawka lustra, za którą znajduje się siłownik.


Kostka 5-cio pinowa, do tego lusterka. Widać dokładnie kabelki:
- niebieski;
- brązowy;
- żółty
- czarny.

Tył lustra wraz z kostką 5-cio pinową.
Widać dokładnie, że kabelki - niebieski i żółty wchodzą do silniczka.



Całą obudowę zmatowiłem tym:
http://allegro.pl/app-wloknina-scierna-drobnoziarnista-czerwona-i5141052914.html
link podany dla potrzeby wypowiedzi.

Włókniny ścierne mają swoje gradacje, rozróżniamy je dzięki kolorom.
Szara – Bardzo drobna (matowanie lakieru)
Czerwona – Drobna (Matowanie podkładu)
Zielona – Grubo ścierna (przygotowanie do podkładu)
Ja użyłem szarej.

Jeżeli chodzi o wnętrze to silniczka mi się nie chciało rozkręcać, ale i tak daleko zmatowiłem.
Włóknina jest bardzo elastyczna.
Przecież tam i tak nie będzie nikt zaglądał.

Zresztą te miejsca gdzie, w których porusza się lustro - widać zagięcia - zostały zmatowione.
Gdzieś w necie doczytałem, że do w/w szmatek dodają jeszcze CIf'a, bo jest lepszy efekt.
Jedyne co potem należy zrobić to dobrze umyć. Kto miał choć raz spalony garnek to wie o co chodzi.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaCivic

78 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

HondaAccord

39 900

2010r.

159 000 km

wielkopolskie

HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System