Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Zakup Hondy Jazz


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Martines79

Czytelnik



Dołączył: 28 Lip 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Opel Meriva A 1.4 2008
Piwa: 0/4
Wysłany: Pią 28 Lip 2017, 21:19
Temat postu:

Zakup Hondy Jazz


Na początek chciałem serdecznie wszystkich pozdrowić.
Jestem tutaj nowy, w sierpniu planuję zmienić auto i jednym z kandydatów których wziąłem pod lupę jest Honda Jazz z silnikiem 1.4.

Różne rzeczy o nim przeczytałem w różnych artykułach,ale nikt nie przybliży mi ich zalet, oraz wad z którymi trzeba się czasem borykać,niż zwykły użytkownik który śmiga nim na codzień Smile

Tak więc... Drodzy Użytkownicy tegoż zacnego forum...bylibyście tak mili i przybliżyli mi,czym Jazz może zjednać sobie przyszłego właściciela, co się Wam w nim podoba, czym Was urzekł, a czym czasami budzi w Was tą ciemną stronę że was wkurza i nie macie ochoty na niego patrzeć i jak często to bywa ? Smile

Będę wdzięczny za wszelkie opinie, byleby były szczere Smile
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Sob 29 Lip 2017, 01:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zakup Hondy Jazz


Tak na szybko.
Zalety
-Magic seat jak nie masz dwójki małych dzieci z fotelikami
-dosyć spory bagażnik jak na segment
-fajne pojemniki na kubek obok kierownicy i pasażera.Korzystam często i wygodnie się sięga ale to chyba w 2008+
-fajna praca skrzyni biegów
-wygodne fotele tył/przód
-fajnie się prowadzi zatłoczonym mieście
-dynamika nawet niezła ale jest już sporo autek szybszych w segmencie(obecnie współczesne)
-nieawaryjny
-lekki układ kierowniczy idealny do miasta
-plastiki wizualnie wydają się przeciętne ale w rzeczywistości nie niszczą się ani nie skrzypią są przyzwoicie spasowane.
-niskie spalanie mimo tylko 5 biegów
-Najlepsze "małe" auto dla rodziny 2+1 lub 2+2


Wady
-Twarde oparcie na łokieć w drzwiach
-brak podłokietnika
-podatny na wiatr uwypukla się to przy większych prędkościach w trasie więc tak średnio się nadaje do większych prędkości
-Duże przechyły przy dynamiczniejszej jeździe w zakrętach w mieście i na trasie przy długim łuku np na wiadukcie - chciało by się więcej ale to już ta granica i zjeżdżam na zewnętrzny pas by nie korkować .
-blacharka jak to w hondzie przeciętna (jeśli nie bite i nie jest stare to można przedłużyć żywotność jeśli z pewnego źródła np regularnie woskując)
-zawieszenie mimo że są przechyły to sprawia wrażenie twardego na dziurach i innych drogach jak asfaltowe.
- lekko przeszkadza boczny słupek z przodu, kiedyś mi pieszego zasłonił może to zależy od pozycji za kierownicą ale teraz jestem ostrożniejszy
-kiepsko widać w dzień na tym małym zegarze czy klima włączona jaka temperatura


Pod względem usterek a raczej ich brak chwale te auto.
Użytkuje głównie w trasie mniej w mieście.

Czy kupiłbym drugi raz ? Generalnie wolałbym coś o inaczej zestrojonym zawieszeniu,środku ciężkości i większym rozstawie osi.
Wcześniej użytkowałem cywilno sportowe auta które można było nazwać królem szos. Idealny rozkład masy,niski środek ciężkości i nieco usportowione zawieszenie do takich aut jestem przyzwyczajony.W segmencie jazz też są auta które się lepiej zachowują przy dynamiczniejszej jeździe tutaj jazza bym gdzieś raczej niżej uplasował.W teście łosia przy szybkim omijaniu przeszkody jazz wypadł najgorzej ja się nie dziwię Rolling Eyes http://www.auto-motor-i-sport.pl/testy/Master-Test-Male-auta-miejskie,18707,1
Właścicielem auta zostałem z przypadku , sam go nie wybrałem to on wybrał mnie ale zdecydowałem się ze względu na stan i nie żałuje.

Jeśli nie masz żyłki rajdowcy to mogę śmiało polecić.
A to czy będziesz zadowolony zależeć będzie od stanu technicznego auta, przy starszych zazwyczaj trzeba się liczyć z niedoskonałościami blacharskimi.

Jeśli chodzi o wygląd na początku mi się średnio podobał ale ostatnio jak szedłem ulicą i oglądałem z kobitą inne auta w tym segmencie to uważam że jest powyżej normy.Mi się bardziej podoba ten z 2008 roku niż starszy model.Głównie światła i te boczne linie nadają jakiegoś tam charakteru którego w mojej ocenie budzie wcześniejszej nie ma ale to już indywidualna kwestia gustu komuś może się nowszy nie podobać.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Sob 29 Lip 2017, 09:37
Temat postu:

Re: Zakup Hondy Jazz


Martines79 napisał:
[...]czym Jazz może zjednać sobie przyszłego właściciela, co się Wam w nim podoba, czym Was urzekł, a czym czasami budzi w Was tą ciemną stronę że was wkurza i nie macie ochoty na niego patrzeć i jak często to bywa ? Smile


Napisz czym, jeździłeś, czego wymagasz i jakie masz oczekiwania wobec auta...
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
Martines79

Czytelnik



Dołączył: 28 Lip 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Opel Meriva A 1.4 2008
Piwa: 0/4
Wysłany: Sob 29 Lip 2017, 09:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zakup Hondy Jazz


Dzieki Karion za odpowiedz. O taką wyważoną opinię i od siebie mi właśnie chodziło Smile

Maciek, jezdzilem starą Corollą, Peugeotem 306 w kombi, a obecnie Clio II, więc jak widzisz różnymi autkami. Każdy miał swoje wady i zalety, każdy był mi potrzebny w różnym okresie życia, z innego powodu.

Obecnie potrzebuje auta przyjaznego do miasta, ze sporym bagażnikiem, którym spokojnie będzie mogła śmigać żona, oraz który nie zrujnuje mnie na CPN i czasem będzie można zrobić wypad za miasto,nie zastanawiajac sie czy torbe na kolanach bedzie trzymal syn czy zona,bo do bagaznika juz nie wejdzie;)

rozważam dwa autka i jednym z nich jest właśnie Jazz Smile
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 29 Lip 2017, 10:45
Temat postu:

Re: Zakup Hondy Jazz


Martines79 napisał:
Na początek chciałem serdecznie wszystkich pozdrowić.
Jestem tutaj nowy, w sierpniu planuję zmienić auto i jednym z kandydatów których wziąłem pod lupę jest Honda Jazz z silnikiem 1.4.

Różne rzeczy o nim przeczytałem w różnych artykułach,ale nikt nie przybliży mi ich zalet, oraz wad z którymi trzeba się czasem borykać,niż zwykły użytkownik który śmiga nim na codzień Smile

Tak więc... Drodzy Użytkownicy tegoż zacnego forum...bylibyście tak mili i przybliżyli mi,czym Jazz może zjednać sobie przyszłego właściciela, co się Wam w nim podoba, czym Was urzekł, a czym czasami budzi w Was tą ciemną stronę że was wkurza i nie macie ochoty na niego patrzeć i jak często to bywa ? Smile

Będę wdzięczny za wszelkie opinie, byleby były szczere Smile

Nie będę się tutaj wypowiadał w sprawie zakupu jazza.

Dlatego zamiast zakładać nowy wątek, lepiej przestudiować ten:
( Honda Jazz ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=212916
tylko 26 stron.

Dokładniej wszystko jest tam opisane.

Czy szukajka nie istnieje Question

PS. Witam na forum.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Sob 29 Lip 2017, 10:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sob 29 Lip 2017, 11:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zakup Hondy Jazz


Jak autem będzie śmigać żona to jest inna rozmowa.
Idź gdzieś do komisu, w którym jest wytypowane auto (auta), posadź kobitkę za kierownicą, pokaż bagażnik, wszystkie funkcjonalne smaczki, pozwól organoleptycznie zapoznać się z pojazdem.
Możesz godzinami gadać o przewadze wielowahacza nad belką skrętną, "lepszejszości" (lub "gorszości") czterech zaworów na cylinder nad dwoma, wadach i zaletach bezpośredniego wtrysku paliwa etc. Wszystko jak krew w piach.
Jak pani usiądzie za kierownicą, zajrzy do bagażnika i sobie tylko znanym sposobem obliczy "przestrzeń zakupową", oceni tapicerkę pod kątem chłonności plam - jak już to wszystko zrobi to albo już nie wysiądzie z auta albo nigdy więcej na nie nie spojrzy.
I możesz gadać jej że to auto to padaka, że się zaraz posypie i rdza je momentalnie zeżre, a paliwa żłopie wiecej niż stary Kamaz. Ona i tak ci bezczelnie wysunie nokautujący kontrargument, że "za to ten ma podświetlane lusterko w osłonie przeciwsłonecznej - a tamten nie". I pozamiatane.

"Baby są jakieś inne"...


! Post ma charakter częściowo żartobliwy, ale jest w nim ukryta prawda.
Wszelkie insynuacje, sugerujące że komentarz ma charakter szowinistyczny i seksistowski zdecydowanie oddalam.
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Sob 29 Lip 2017, 12:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zakup Hondy Jazz


Martines79 napisał:

Maciek, jezdzilem starą Corollą, Peugeotem 306 w kombi, a obecnie Clio II, więc jak widzisz różnymi autkami. Każdy miał swoje wady i zalety, każdy był mi potrzebny w różnym okresie życia, z innego powodu.


Wielkość znamy, a co z silnikami, skrzyniami biegów, wyposażeniem, dostępem do serwisu (jeśli potrzeba)?

Martines79 napisał:

Obecnie potrzebuje auta przyjaznego do miasta, ze sporym bagażnikiem, którym spokojnie będzie mogła śmigać żona, oraz który nie zrujnuje mnie na CPN i czasem będzie można zrobić wypad za miasto,nie zastanawiajac sie czy torbe na kolanach bedzie trzymal syn czy zona,bo do bagaznika juz nie wejdzie;)


Ja jak zwykle pod prąd. Sprawę bagażnika rozwiązałem następująco - nie potrafisz się spakować - będziesz wiozła na kolanach. Natomiast gorzej, jeśli musisz wozić rowery, bernardyny, ciała czy inne pralki wewnątrz auta... Tu warto rozważyć wielkość i kształt bagażnika, równość podłogi, możliwość składania tylnych siedzeń, itd...
Odnośnie paliwa - nie wiemy ile kilometrów robisz...
Do krótkich wypadów za miasto auto się nadaje, na dłuższe trasy moim zdaniem nie bardzo... Choć znam kogoś kto 40 lat temu w 4 osoby był 126p na wakacjach w Turcji i jakoś dał radę...

Generalnie Jazz jest auto bardzo bezobsługowym, drogi raczej w zakupie, w eksploatacji jest już przyjemny... Gdybym spał na kasie, to bym zamienił swojego na młodszego z automatem, tempomatem i automatyczną klimatyzacją - na dojazdy do pracy idealny, a w razie czego w 4 osoby można awaryjnie gdzieś wyskoczyć...
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Martines79

Czytelnik



Dołączył: 28 Lip 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Opel Meriva A 1.4 2008
Piwa: 0/4
Wysłany: Sob 29 Lip 2017, 13:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zakup Hondy Jazz


Sylpete, nic nie mow,jak szukalismy auta kilka lat temu, to priorytetem zony bylo aby mialo miejsce na kubek Smile

Ale zrobie jak mowisz, wsiadzie powierci sie i zobaczymy jak to bedzie. Mi bynajmniej Jazz wpada w oko i jakos dosyc mocno " sie widzi "


Maciek kilometrow robie tak ok 15tys w roku, co do pojemnosci to max jest 1.6, wiecej mi nie potrzeba. Co do malucha w Turcji, 3 lata temu w Hiszpani widzialem 3 maluchy razem na stacji jak chlodzily silniczki z otwarta klapa , wiec na upartego wszystkim da sie pojechac dalej Wink

Dzieki za info Panowie.

Pozostaje mi przeszukac siec i znalezc fajny egzemplarz do obejrzenia.

Jeszcze raz dzieki !!!

Ps.
Kedlaw07 nie omieszkam przeglądnąć linka ktorego podales Smile
Powrót do góry
danielzs

Debiutant



Dołączył: 23 Lip 2017
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: honda jazz 2006 r 1.4 DSi 83 KM, VW Jetta 2016, 1.4 TSI 125 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Lip 2017, 11:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zakup Hondy Jazz


Martines79 - ja właśnie kupiłem jazz 1.4 benzyna 2006. Moim priorytetem było nieduże autko do jazdy w mieście, ale bardziej do pracy. Klimatyzacja, wspomaganie i dosyć wysoka ocena bezawaryjności. Wypadło na hondę, trochę przypadkowo, ale stało się.
Na razie jeżdżę nią tydzień, ale dość intensywnie. Mogę podać tobie pierwsze wady/zalety jakie zaobserwowałem. Autko porównuję do moich dotychczasowych (polo, sharan, octavia, primera, passat) i obecnego (jetta).

- spalanie, przy dynamicznej miejskiej ciagłej jeździe (Szczecin), przy włączonej klimatyzacji, wskazania komputera około 9 litrów, zaraz skończy mi się paliwo w baku (35 litrów) to podam faktyczne
- spalanie na trasie spada do 7-8 litrów przy jeździe około 100 km/h, ale moerzone na zbyt krótkim odcinku bo około 100 km. Na dłuższej trasie może okazać się że będzie mniej.

Spalanie na mieście w porównaniu do nowoczesnego silnika większej jetty oceniam na wyskoie w stosunku do tak malego autka. Nie wiem jak to wyglada w młodszych egzemplarzach, ale jazz II jest dosyć pazerna na paliwo.

- specyficzny układ kierowniczy. Autko nie ma jakby luzu w kierownicy i przy delikatnych ruchach kierownicą w prawo czy w lewo reaguje natychmiast. jeżdżąc po mieście może to być niezauważalne, jednak na trasie jest odczuwalne i wymaga większej kontroli. Tak jak wspomniałem na wstępie mam do czego to porównać.

- blaknący lakier, ponoć wszystkie to mają, ale szczególnie to widać na czerwonym, który przechodzi w róż i tak jest u mnie. Co ciekawe lakier blaknie tylko na elementach metalowych, co w zestawieniu z plasikowymi powoduje że staje się dwukolorowe.

- Wymiana żarówek. Jeżeli nie jesteś zawziety, cierpliwy i raczej wolisz nie tykać się spraw typu odczepianie boczków, czy nadkoli, żeby dostać się do żarówek, to musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami eksploatacji. Wymiana żarówiki w ASO 45 zł za sztukę plus koszt żarówki.

- Przy większych prędkościach ponad 120 km/h pojawiają się głosniejsze szumy w środku

To takie wady, które wyłapałem na szybko, ale oprócz spalania to pozostałe nie mają dla mnie większego znaczenia. Jeżeli chodzi o zalety to:

- małe, ale duże autko. Z zewnątrz patrzysz jaki maluszek a wsiadasz do środka i wow ile przestrzeni. Do tego wysoko dach, więc i dla wysokich ludzi. Bagażnik całkiem spory, jak na ten segment. Zaglądałem do yaris, colt, up, twingo to tam torebkę zmieścisz Smile . Tutaj producent postarał się i bagażnik jest na prawdę spory. Do tego dochodzi bardzo ciekawy system składania foteli, ale to misisz sobie zobaczyć sam. Na mnie zrobił ogromne wrażenie.

- ponoć mało awaryjne, ja na tę chwilę nie mogę jeszcze tego ocenić, ale na przeglądzie wypadł wzorowo. To dla mnie najistotniejsza sprawa.

- dużo dodatków typu wygodne uchwyty na kubki, elektryczne szyby na przedzie, podgrzewane lusterka, klimatronik (w mojej wersji), elektrycznie sterowane lusterka, centralny zamek z kluczyka, sterowanie radia z kierownicy (moja wersja), wejście AUX, ABS, dwie poduszki powietrzne (jest akcja w ASO), wspomaganie kierownicy.

Na tę chwilę z mojej strony tyle. więcej będę mógł powiedzieć za jakieś pół roku. Chyba że masz jakieś pytania...
Powrót do góry
Searcher

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
Wysłany: Pon 31 Lip 2017, 12:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zakup Hondy Jazz


danielzs napisał:


- spalanie, przy dynamicznej miejskiej ciagłej jeździe (Szczecin), przy włączonej klimatyzacji, wskazania komputera około 9 litrów, zaraz skończy mi się paliwo w baku (35 litrów) to podam faktyczne
- spalanie na trasie spada do 7-8 litrów przy jeździe około 100 km/h, ale moerzone na zbyt krótkim odcinku bo około 100 km. Na dłuższej trasie może okazać się że będzie mniej.

Spalanie na mieście w porównaniu do nowoczesnego silnika większej jetty oceniam na wyskoie w stosunku do tak malego autka. Nie wiem jak to wyglada w młodszych egzemplarzach, ale jazz II jest dosyć pazerna na paliwo.



Coś masz nie tak. Spalanie przy 120 z klima to jakieś 5,5l/100km. Specjalnie testowane. W miescie mialem maks 7,3. Generalnie auto bardzo ekonomiczne. Sprawdź jeszcze na dystrybutorze, jeśli sie potwierdzi, szukaj problemu, lambda? czujniki? coś musi być nie tak.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 31 Lip 2017, 12:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zakup Hondy Jazz


Searcher napisał:
danielzs napisał:


- spalanie, przy dynamicznej miejskiej ciagłej jeździe (Szczecin), przy włączonej klimatyzacji, wskazania komputera około 9 litrów, zaraz skończy mi się paliwo w baku (35 litrów) to podam faktyczne
- spalanie na trasie spada do 7-8 litrów przy jeździe około 100 km/h, ale moerzone na zbyt krótkim odcinku bo około 100 km. Na dłuższej trasie może okazać się że będzie mniej.

Spalanie na mieście w porównaniu do nowoczesnego silnika większej jetty oceniam na wyskoie w stosunku do tak malego autka. Nie wiem jak to wyglada w młodszych egzemplarzach, ale jazz II jest dosyć pazerna na paliwo.



Coś masz nie tak. Spalanie przy 120 z klima to jakieś 5,5l/100km. Specjalnie testowane. W miescie mialem maks 7,3. Generalnie auto bardzo ekonomiczne. Sprawdź jeszcze na dystrybutorze, jeśli sie potwierdzi, szukaj problemu, lambda? czujniki? coś musi być nie tak.

U mnie spala z klimą po mieście 6 - 7 l/100km.
W trasie ostatnio to przy prędkościach 130 km/h 150 km/h bo i tak też zdarzało się przez chwilę śmigać to wyszło 6 l/100.
Natomiast nie mam żadnego problemu z sondą lambda itp.

Natomiast w sprawie zakupu autka miałem się nie wypowiadać, ale niech będzie Wink
Będzie dużo, ale mam nadzieję że się przyda.

Moim zdaniem to auto nie ma żadnych mankamentów.
Te które wymienię to są standardy, z którymi można sobie poradzić.

- Problem z wodą (ale to już wiesz) - wątki na forum są do ogarnięcia:

( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=37024

( Honda Jazz ) Woda pod fotelem pasarzera przód Honda Jazz 2002 1.4 IDSI
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=225265

( Honda Jazz ) Pomocy woda pod wykładziną kierowcy honda jazz
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=111822

( Honda Jazz ) Woda pod siodłem pasażera .
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=211292

( Honda Jazz ) Woda,tylne lewe drzwi
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=166543

( Honda Jazz ) woda pod siedzeniami z tyłu
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=161847

( Honda Jazz ) Woda na progach, pod drzwiami
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=218509

( Honda Jazz ) Pomocy woda pod wykładziną kierowcy honda jazz
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=111822

( Honda Jazz ) woda w samochodzie | HONDA Forum
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=90920

( Honda Jazz ) Woda w tłumiku | HONDA Forum
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=154908

( Honda Jazz ) woda pod autem | HONDA Forum
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=192111

( Honda Jazz ) Pomocy woda pod wykładziną kierowcy honda jazz ...
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=111822

( Honda Jazz ) Woda na progach, pod drzwiami | HONDA Forum
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=218509

( Honda Jazz ) woda w miejscu na koło zapasowe | HONDA Forum
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=103577

- Duży hałas przy większych prędkościach np. 120 km/ h i powyżej.
Jednak jak Ci będzie przeszkadzać to włącz sobie CD-R ze swoją ulubioną muzyką, wtedy nie będziesz na to zwracał uwagi Wink

- Spalanie to pojęcie względne.

- Podczas jazdy należy lekko kontrować kierownicę. Auto ściąga na lewo, lub prawo. Nie pamiętam Wink
TTTM - ten typ tak ma. Jadąc nie zaśniesz, ponieważ cały czas będziesz skoncentrowany i musiał kontrować kierownicę.

- Dokładnie przeczytać instrukcję obsługi:

Honda Jazz 2006 instrukcja obs_ugi PL.pdf
Adres do pliku:
http://hostuje.net/file.php?id=a644cc8c952626d69097c3240fc2af9d
http://hostuje.net/file.php?id=8b97fb471cb407c9482ddfe41dafffa0

- Terminowe robienie przeglądów, informacja w w/w publikacji.

- Używanie odpowiedniego oleju. Temat do ogarnięcia:

( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=203847

( Honda Jazz ) Honda jazz bierze olej na ssaniu problem
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=185965

( Honda Jazz ) Olej silnikowy do 1.2 po 31 tys.
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=101608

( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=26772

( Honda Jazz ) czy zostawić taki olej 5w40
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=201688

( Honda Jazz ) Jazz 2002 - jaki olej?
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=81328

( Honda Jazz ) WYMIANA OLEJU
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=14312

( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=218926

( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=26772

( Honda Jazz ) Zakup oleju silnikowego
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=120402

( Honda Jazz ) Zmiana oleju po raz kolejny...
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=128821
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Pon 31 Lip 2017, 13:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zakup Hondy Jazz


danielzs napisał:

Spalanie na mieście w porównaniu do nowoczesnego silnika większej jetty oceniam na wyskoie w stosunku do tak malego autka. Nie wiem jak to wyglada w młodszych egzemplarzach, ale jazz II jest dosyć pazerna na paliwo.


Witam

Zgodzę się.
Spalanie jest bardzo niskie dla mnie bo przesiadłem się z 6 garów Laughing ale jeśli mam porównywać to mam podobne zdanie.

Skodą tsi 1.4T kombi co prawda 6 biegów ale auto waży ponad 1300kg full bagaż 5 osób spalanie 5,5 dobry wynik przeciętnie mieści się w 6 litrach.
Jazz 2 dorosłe osoby,małe dzieci, full bagaż spalanie 5,5-5,8.
Nie bawiąc się w tym jakieś jazdy dla wyniku tylko tak na co dzień.

Mogło by faktycznie ciup mniej palić patrząc na śmieszną wagę auta ale dla mnie ogólnie i tak ok. Niskie ale bez większego szału.

danielzs napisał:

- specyficzny układ kierowniczy. Autko nie ma jakby luzu w kierownicy i przy delikatnych ruchach kierownicą w prawo czy w lewo reaguje natychmiast. jeżdżąc po mieście może to być niezauważalne, jednak na trasie jest odczuwalne i wymaga większej kontroli. Tak jak wspomniałem na wstępie mam do czego to porównać.



Mam identyczne odczucie u siebie , w mieście ok ale w trasie jakoś inaczej było na początku. Już się przyzwyczaiłem jest inny trochę taki sztuczny(nie wiem jak to określić) ale teraz raczej nie zwracam już na to uwagi.

Do niektórych wad można się przyzwyczaić jak np hałas w trasie ale to jednak nie znaczy że ich nie ma , ja tam nie lukruje.
Powrót do góry
danielzs

Debiutant



Dołączył: 23 Lip 2017
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: honda jazz 2006 r 1.4 DSi 83 KM, VW Jetta 2016, 1.4 TSI 125 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Lip 2017, 18:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zakup Hondy Jazz


Dzisiaj przejechany pelny bak. i wyszło spalanie 7.7 L Intensywna jazda po mieście (ścisłe centrum, dużo swiateł i bocznych uliczek) i 100 km poza miastem.
Powrót do góry
jurand55

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazury
Posiadane auto: Honda CR-V, 2,0 rocznik 2013
Piwa: 2/4
Wysłany: Pon 31 Lip 2017, 19:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zakup Hondy Jazz


Mam swoje autko już dwa i pół roku jak bym stał przed wyborem co kupić to padłoby na pewno na Jazz. Do tej pory jest bezawaryjne. Jadę w dalszą trasę i nie muszę myśleć czy uda mi się wrócić, wsiadam i jadę, a ma już 15 lat.
Powrót do góry
danielzs

Debiutant



Dołączył: 23 Lip 2017
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: honda jazz 2006 r 1.4 DSi 83 KM, VW Jetta 2016, 1.4 TSI 125 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Sie 2017, 19:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zakup Hondy Jazz


jurand55 napisał:
Mam swoje autko już dwa i pół roku jak bym stał przed wyborem co kupić to padłoby na pewno na Jazz. Do tej pory jest bezawaryjne. Jadę w dalszą trasę i nie muszę myśleć czy uda mi się wrócić, wsiadam i jadę, a ma już 15 lat.


I o to właśnie mi chodziło, gdy stałem przed wyborem autka. Obym miał tak samo Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaJazz

20 900

2009r.

100 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

32 000

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaJazz

31 900

2014r.

139 000 km

śląskie

HondaCivic

76 000

2018r.

90 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System