Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Odyssey ) Dostępność części, żródła części, eksploatacja



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Odyssey ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Amejci

Czytelnik



Dołączył: 06 Cze 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Accord
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Cze 2017, 16:38
Temat postu:

Dostępność części, żródła części, eksploatacja


Cześć, powoli przymierzam się do przesiadki z Accorda na Odysseya (2004-2010), chciałbym prosić o informację od użytkowników jak to wygląda z dostępnością części? Waham się z tego właśnie powodu między Chryslerem Town & Country, a Oddyseyką (oczywiście dużo bardziej jestem zainteresowany tą drugą a CTC jest raczej głosem rozsądku, tanie i dostępne części). Nie wiem czy za słabo przeszukałem internet, ale nawet strony z częściami do amerykańców mają do niej po kilka części na krzyż, ewnetualnie zamówienie, które jak znam życie odbywa się po zapełnieniu kontenera, na więkości stron z których brałem części do tej pory do Accorda, Odyssey nie jest najzwyczajniej w ogóle wymieniona, a nie chciałbym żeby się okazało, że w trakcie np wakacji pójdzie jakaś [cenzura]ółka i będzie trzeba czekać na nią miesiąc.

Jak w ogóle plasują się cenowo części? Próbowałem podpytać mechaników, ale serwisuje się u nich tylko jedna Odysseyka, która większość części bierze przez ASO, a nie powiem jak usłyszałem, że przy takim uzyskiwaniu części sam wahacz przykładowo kosztuje 3500zł, cewki bodajże 1200zł, to trochę oklapłem, bo cen typu passata oczywiście się nie spodziewałem, ale 3500 za wahacz to już jest kawał pieniądza.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek odpowiedzi, bo jak widziałem dział tego auta nie należy do popularnych.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wóz to fura

Czytelnik



Dołączył: 09 Paź 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Honda Odyssey
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Paź 2017, 17:03
Temat postu:

Re: ( Honda Odyssey ) Dostępność części, żródła części, eksploatacja


[cenzura]ółek się w tym aucie nie wymienia, to amerykańska fura. Jeżeli nie kupisz auta na którym ktoś się wyżywał (mnie się taki niestety trafił) to poza klockami i tarczami (ceny od 100pln za kpl i 150 za szt - zamienniki, 400 i 350 oryginał), amortyzatorami (250 pln zamiennik, 800 oryginał) filtrami (olej 20, powietrze 110, kabina 70 - oryginały, zamienniki w tej samej cenie dziadowskie).
Zapomnij o czujnikach, przegubach, wahaczach, pompach, przepływomierzach itp itd, z którymi małe [cenzura]ółki borykają się na polskich drogach non stop. W odysseyu ani innym aucie na amerykański rynek takie rzeczy się nie zużywają w takim tempie, jak w "plastikach" na europę.
Spalanie: mój odyssey 2002, 3,5V6 240km najmniej spalił 6,8l pb/100 przy prędkościach 90-110 (skandynawskie drogi), LPG 10,5. Autostrada 150 km/h 10 l pb, 13 lpg. Przy v max 195 (odcięcie) 20l lpg. Ma 7,x do 100km/h.
Zrobiłem tym autem ponad 100 tys km przez 5 lat, bezproblemowo, trudno było go nie chwalić.
Pierwotnie planowałem kupić model 2005-2010 (a było to w 2011), ale po sprawdzeniu kilku odpuściłem i sprawdziłem a następnie kupiłem starszy. Ostatnio przymierzałem się do zmiany na najnowszy obecnie model (2011), jest przyjemniejszy w prowadzeniu od poprzedników - nie taki "klockowaty", ale technicznie (poza świecidełkami, które mnie totalnie nie interesują) i komfortem jazdy nie odbiegał zbytnio od mojego, więc zostałem przy staruszce.
Niestety w tej chwili po przygodzie z pękniętą zębatką = demolką w skrzyni biegów rozglądam się za mercem, min. 15 letnim, bo potrzebuję wygodnego, bezpiecznego i niezawodnego samochodu, który jedzie do celu, a nie tylko do najbliższego ASO...
Powrót do góry
kazik12311

Czytelnik



Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): kotlina klodzka
Posiadane auto: honda odyssey 2004r vw touran 2003.1900
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Lis 2017, 23:32
Temat postu:

Re: ( Honda Odyssey ) Dostępność części, żródła części, eksploatacja


ja jestem posiadaczem odyski z 2004 roku ze skrzynia juz 5biegowa automatem bo manuali chyba wogole nie ma w tych autach.kupilem zadbany egzemplarz z pewnych rąk i jestem mega zadowolony poki co.Wsadzilem lpg staga za prawie 4tys i sobie smigam spalanie na miejscu 15 lpg,trasa jak jade do 130km /h to 12 lpg przelotowa od 150 do 170 max 16lpg
w 20 dni autem zrobilem 9tys km i powiem ze zadnym autem tak wygodnie sie nie jezdzilo mi jeszcze i tp 1szy moj automat
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Odyssey ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Odyssey »

Opinie o samochodach Honda Odyssey - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Odyssey ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

17 900

2008r.

178 000 km

małopolskie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie

HondaCR-V

33 500

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaHR-V

74 990

2018r.

52 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System