Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) światła do jazdy dziennej dziwny problem


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
byczasty

Dyskutant



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): rpz - psk - podkarpackie
Posiadane auto: jazz 1.2 LPG 04r, civic 5d 1.4 98r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 27 Cze 2013, 08:08
Temat postu:

światła do jazdy dziennej dziwny problem


witam. zakładam nowy temat bo nie mam pojecia co sie dzieje - zamontowałem światła do jazdy dziennej firmy magneti marelli (150zł)- po zamontowaniu wydawało mi się ze wszystko jest wporzadku - montowałem sam ale zgodnie z instr. (plus do aku+, minus do aku -, a kabel niebieski do świateł postojowych)
Gdy odpalę auto wszystko jest ok, światła działają święcą , gdy
włączę światła pozycyjne to gasną. Problem pojawia sie podczas jazdy -
zauważyłem ze gasną i zaświecają się po momencie ponownie i tak cały
czas (widać w odbiciu innych aut, albo jak ktoś mruga ze jadę bez świateł). Gdy np widzę ze nie świeca wystarczy włączyć pozycyjne zgasić i na pewno zaświecą się ponownie.
Nie wiem o co chodzi, gdzie jest problem ?? potrzebują napiecia 12-24v a poobierają zaledwie 4W. Może przyczyna po stronie auta - niedawno podczas jazdy żonie wyskoczyła czerwona ikona akumulatora/i oleju ale po zgaszeniu auta i odpaleniu już się nie pojawiła i wszystko ok. Tego samego dnia podjechałem do elektryka-magika- ładowanie na luzie jest ok, po zapodaniu klimy, świateł mijania itd wszystko w normie - myślałem może ze jakiś regulator napięcia ale elektryk stwierdził że miałbym wtedy problem z innymi urządzeniami które potrzebują prądu. POMOCY ! prosze o rady
_________________
jazz 1.2 lpg 04r, civic 5d 1.4 98r.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 27 Cze 2013, 09:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) światła do jazdy dziennej dziwny problem


Witam,

byczasty napisał:
Cytat:
witam. zakładam nowy temat bo nie mam pojecia co sie dzieje - zamontowałem światła do jazdy dziennej firmy magneti marelli (150zł)- po zamontowaniu wydawało mi się ze wszystko jest wporzadku - montowałem sam ale zgodnie z instr. (plus do aku+, minus do aku -, a kabel niebieski do świateł postojowych)
Temat dotyczący w/w świateł był nie dawno poruszany na forum. Jest tam wszystko elegancko opisane, w jaki sposób powinny działać światła do jazdy dziennej, oraz podana jest prawidłowa informacja jak należy podłączyć w/w swiatła.

Watek: pomysł na światła jazdy dziennej - link http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=159292
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl


Ostatnio zmieniony przez kedlaw07 dnia Pią 28 Cze 2013, 08:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
byczasty

Dyskutant



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): rpz - psk - podkarpackie
Posiadane auto: jazz 1.2 LPG 04r, civic 5d 1.4 98r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 27 Cze 2013, 09:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) światła do jazdy dziennej dziwny problem


jak powinny działać to wiem, a jak je prawidłowo zamontować to też wiem i tak zrobiłem - problem jest gdzieś indziej - prawdopodobnie po stronie auta ? nie wiem, problem poruszyłem w tamtym temacie jednak nie doczekałem się pomocy ! wątek wcześniej przejrzałem - mój problem jest nietypowy wiec założyłem oddzielny temat
_________________
jazz 1.2 lpg 04r, civic 5d 1.4 98r.
Powrót do góry
-Miles-

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Civic Tourer FL 2015
Piwa: 7/7
Wysłany: Czw 27 Cze 2013, 09:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) światła do jazdy dziennej dziwny problem


Najprawdopodobniej masz zbyt duże wahania napięcia w instalacji. Piszesz, że pojawiła się czerwona kontrolka od aku - świadczy to, że coś z ładowaniem jest nie tak. Sterownik świateł do jazdy dziennej działa właśnie w oparciu o wartość napięcia.
Sprawdź zaciski aku, podłączenie do masy, sam akumulator i alternator.
Powrót do góry
kony74

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Executive 2010
Piwa: 12/3
Wysłany: Czw 27 Cze 2013, 09:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) światła do jazdy dziennej dziwny problem


może sterownik tych świateł dziennych jest trefny jeśli sprawdzałeś elektrykę u mechanika i było ok. Tak jak pisze -Miles-, sterownik reaguje na wahania napięcia w instalacji więc albo te wahania są zbyt duże albo sterownik jest wadliwy.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 27 Cze 2013, 09:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
byczasty

Dyskutant



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): rpz - psk - podkarpackie
Posiadane auto: jazz 1.2 LPG 04r, civic 5d 1.4 98r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 27 Cze 2013, 10:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) światła do jazdy dziennej dziwny problem


napięcie na aku coś w okolicy 14, po zapodaniu klimy, świateł mijania itd cos ponad 13 więc skoro działają do 12 do 24v to nie powinno być problemu. można w jakiś sposób sprawdzić ten sterownik od świateł dziennych czy jest sprawny ???? no a co może powodować większe skoki napięcia-jaka usterka - regulator napięcia ???? bo może takie skoki są i ten sterownik tak reaguje, ale wydaje mi sie ze cos jest nie tak nie ze sterownikiem tylko problem po stronie auta bo akcja z kontrolka aku fakt ze jednorazowa ale o czymś świadczy. od tej pory - 3-4 tyg temu auto codziennie jeździ i nic nie wyskoczyło - może się szczotki przycięły czy coś nie wiem
_________________
jazz 1.2 lpg 04r, civic 5d 1.4 98r.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 27 Cze 2013, 12:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) światła do jazdy dziennej dziwny problem


Witam,

byczasty napisał:
Cytat:
...tylko problem po stronie auta bo akcja z kontrolka aku fakt ze jednorazowa ale o czymś świadczy. od tej pory - 3-4 tyg temu auto codziennie jeździ i nic nie wyskoczyło - może się szczotki przycięły czy coś nie wiem

Cytat:
Może przyczyna po stronie auta - niedawno podczas jazdy żonie wyskoczyła czerwona ikona akumulatora/i oleju ale po zgaszeniu auta i odpaleniu już się nie pojawiła i wszystko ok.


Obstawiam problem z ładowaniem akumulatora. Proszę zauwazyć że nasz forumowicz ma również instalację LPG, która tez może mieć jakiś wpływ na zachowanie się auta.
W manualu serwisowym (CD)-> silnik-> układ ladowania -> jest wszystko opisane. Proponuję tutaj zajrzeć i się przekonać i dokładnie poczytać co i jak. To że się potem ta kontrolka nie włączyła nie oznacza tego że problem został rozwiazany. A wrecz przeciwnie, tym bardziej nalezy sprawdzić układ ładowania.
Użytkownik napisał że nawet zapaliła mu się kontrolka oleju! Co prawda po wyłączeniu silnika i uruchomieniu go zgasła ale może nalezało tez się zastosować do instrukcji na str. 359 - biala ksiazka.

Nic nie wiemy jaki akumulator posiada forumowicz Sad typ, rodzaj, ilu letni. Poza tym co własciciel auta przy nim robil.

Cytat:
Nie wiem o co chodzi, gdzie jest problem ?? potrzebują napiecia 12-24v a poobierają zaledwie 4W.
Co innego napięcie a co innego moc. Laughing
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
byczasty

Dyskutant



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): rpz - psk - podkarpackie
Posiadane auto: jazz 1.2 LPG 04r, civic 5d 1.4 98r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 27 Cze 2013, 14:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) światła do jazdy dziennej dziwny problem


LPG nie ma nic do tego - LEDY założyłem przed LPG i też mi się tak działo.
Aku jest ok, bo był sprawdzany w aso hondy niedawno. Ja obstawiam wahania napięcia ale czym one mogą być spowodowane ??? regulator napięcia ??? albo jak sprawdzić ten sterownik czy jest sprawny ???
_________________
jazz 1.2 lpg 04r, civic 5d 1.4 98r.
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Czw 27 Cze 2013, 17:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) światła do jazdy dziennej dziwny problem


"zauważyłem ze gasną i zaświecają się po momencie ponownie i tak cały
czas (widać w odbiciu innych aut, albo jak ktoś mruga ze jadę bez świateł). Gdy np widzę ze nie świeca wystarczy włączyć pozycyjne zgasić i na pewno zaświecą się ponownie".
Mi to wygląda na jakiś błąd przy instalacji świateł. Sprawdziłbym to ponownie. Czy masz jakieś inne objawy ze strony auta, które mogłyby świadczyć o jakichś niedoborach prądu?
Piszesz, że żonie wyskoczyła kontrolka akumulatora i oleju-może problem jest w alternatorze.
Powrót do góry
cyberbrat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2005 + LPG
Piwa: 10/8
Wysłany: Czw 27 Cze 2013, 20:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) światła do jazdy dziennej dziwny problem


byczasty napisał:
LPG nie ma nic do tego - LEDY założyłem przed LPG i też mi się tak działo.
Aku jest ok, bo był sprawdzany w aso hondy niedawno. Ja obstawiam wahania napięcia ale czym one mogą być spowodowane ??? regulator napięcia ??? albo jak sprawdzić ten sterownik czy jest sprawny ???


ledy mają do rzeczy i to dużo.

ja pisałem ostatnio o tym ze jak dojadę do skrzyżowania i czekam na zielone to mi obroty spadają do 500-600obr/min i autem telepie. obroty nie falują jak zejdą do 500 to jest 500 i tyle

po wielu czynnościach diagnostycznych, sprawdzeniu instalacji LPG wymianie świec, sprawdzeniu cewek, czyszczeniu przepustnicy i kilku innych problem był nadal.

przypadkiem wyszło że to wina sterownika led. po odłączaniu świateł problem znikł.

wymieniłem ledy na innej firmy.. nie napisze jakie aby nie robić reklamy ale firmowe i problemu nie ma
_________________
http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda
Powrót do góry
byczasty

Dyskutant



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): rpz - psk - podkarpackie
Posiadane auto: jazz 1.2 LPG 04r, civic 5d 1.4 98r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 28 Cze 2013, 07:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) światła do jazdy dziennej dziwny problem


zainstalowane zgodnie z instr. prod. co juz napisałem więc błędów nie popełniłem. napisałem również że są to ledy firmy magneti marelli więc nie jest to chinczyk za 45zł. ja objawów z obrotami nie mam.

zakładam skoki napięcia w instalacji ale nie wiem jak to sprawdzić - co moze byc przyczyną???
ewentualnie sterownik od świateł może być zdupcony ale tez nie wiem jak to sprawdzić???
_________________
jazz 1.2 lpg 04r, civic 5d 1.4 98r.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 28 Cze 2013, 09:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) światła do jazdy dziennej dziwny problem


Witam,

byczasty napisał:
Cytat:
LPG nie ma nic do tego - LEDY założyłem przed LPG i też mi się tak działo.

cyberbrat napisał:
Cytat:
ledy mają do rzeczy i to dużo. ja pisałem ostatnio o tym ze jak dojadę do skrzyżowania i czekam na zielone to mi obroty spadają do 500-600obr/min i autem telepie. obroty nie falują jak zejdą do 500 to jest 500 i tyle po wielu czynnościach diagnostycznych, sprawdzeniu instalacji LPG wymianie świec, sprawdzeniu cewek, czyszczeniu przepustnicy i kilku innych problem był nadal.

byczasty napisał:
Cytat:

zainstalowane zgodnie z instr. prod. co juz napisałem więc błędów nie popełniłem. napisałem również że są to ledy firmy magneti marelli więc nie jest to chinczyk za 45zł. ja objawów z obrotami nie mam.


Projektanci tak zaprojektowali pojazd i wegług tego projektu auto jest produkowane i takie opuszcza fabrykę.

Jeżeli chodzi o te światła o których piszesz że są oryginalne. No cóż może i są, ale czy masz pewność gdzie składano je oraz gdzie wyprodukowano podzespoły do nich.
Producent nie przewidział że będzie w nim montowany gaz LPG - wiadomo że silniki hondy tego nie lubią, światła do jazdy dziennej czy LED.
Wszystkie robótki mają jakiś wpływ na jego działanie.
Może się też tak zdarzyć że jeden forumowicz nie będzie miał żadnych problemów po ingerencji w samochód a inny nie będzie mógł się od nich opędzić.
Tak więc musisz sam widzisz. Nastąpiła ingerencja z twojej strony która mogła wywołać jakaś większą usterkę.

Nie jestem przeciwnikiem kreatywności (oświetlenie bagażnika, montaż teleskopów do maski przy silniku, czy podświetlenie w kabinie) kierowcy/właściciela w samochód, ale w pewnych ramach.

Postawię jeszcze raz na układ ładowania, i kable - może coś się gdzieś poluzowało-zamokło (dużo padało) - głupia przyczyna a tyle problemu. Zaniepokoił mnie też ten fakt dotyczący kontrolki poziomu oleju
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
byczasty

Dyskutant



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): rpz - psk - podkarpackie
Posiadane auto: jazz 1.2 LPG 04r, civic 5d 1.4 98r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 28 Cze 2013, 10:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) światła do jazdy dziennej dziwny problem


problem po stronie alternatora - nie doładował aku i auto dziś rano nie odpaliło-nie zakręcił wogóle. także problem świateł pewnie rozwiąże się jak ogarnę alternator - daję do serwisu alternatorów - pozdro
_________________
jazz 1.2 lpg 04r, civic 5d 1.4 98r.
Powrót do góry
byczasty

Dyskutant



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): rpz - psk - podkarpackie
Posiadane auto: jazz 1.2 LPG 04r, civic 5d 1.4 98r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 02 Lip 2013, 11:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) światła do jazdy dziennej dziwny problem


wymieniłem jednak akumulator, podczas obciążenia spadało poniżej 9 więc wymieniłem - padł zupełnie nawet po doładowaniu - bosch s4 40Ah/330 - nowy taki sam, jednak światełka nadal wariują: podczas jazdy gasną - szukam dalej ( na forum golfa gość miał to samo - przyczyna regulator napięcia)
_________________
jazz 1.2 lpg 04r, civic 5d 1.4 98r.
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Wto 02 Lip 2013, 16:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) światła do jazdy dziennej dziwny problem


byczasty napisał:
wymieniłem jednak akumulator, podczas obciążenia spadało poniżej 9 więc wymieniłem - padł zupełnie nawet po doładowaniu - bosch s4 40Ah/330 - nowy taki sam, jednak światełka nadal wariują: podczas jazdy gasną - szukam dalej ( na forum golfa gość miał to samo - przyczyna regulator napięcia)


Nie chcę być złym prorokiem, ale jeśli masz problem z alternatorem, to za chwilę będziesz miał problem z tym nowym akumulatorem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaCivic

76 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

HondaFR-V

11 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System