Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Jaki olej silnikowy wlać?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Czw 18 Maj 2017, 16:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki olej silnikowy wlać?


Mobil pseudo syntetyk znów już wlany 5w30 Smile
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 19 Maj 2017, 08:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki olej silnikowy wlać?


karion napisał:
Mobil pseudo syntetyk znów już wlany 5w30 Smile
Dlaczego zalałeś tym "pseudo" syntetykiem Question
Co z castrolem się stało Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Pią 19 Maj 2017, 09:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki olej silnikowy wlać?


HC synthese czyli po obróbce technologicznej. W Polsce full syntetyk a w Niemczech HC - inne standardy nazewnictwa.
A czemu mobil a no dlatego że wcześniej zalewał nim teść i przyniósł mi 3litry więc dokupiłem litra i zalałem. Jeździłem na mobilu wcześniej i teraz i nie mam do niego uwag.

Miał być castrol, ale jak teść usłyszał że jadę na serwis przy okazji akcji poduszkowej to od razu mi przywiózł. Nawet niezłe ceny w tej hondzie w sensie bardzo przystępne klima drożej o jakieś 30% więc bez szaleństw.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 19 Maj 2017, 09:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki olej silnikowy wlać?


karion napisał:
HC synthese czyli po obróbce technologicznej. W Polsce full syntetyk a w Niemczech HC - inne standardy nazewnictwa.
Czyli prawie robi jednak różnicę.

Cytat:
Jeździłem na mobilu wcześniej i teraz i nie mam do niego uwag.
To może rzeczywiście w Twoim wypadku już nie gonić króliczka, jednak zawsze można kiedyś zmienić na coś innego.

Cytat:
A czemu mobil a no dlatego że wcześniej zalewał nim teść i przyniósł mi 3litry więc dokupiłem litra i zalałem.
Cytat:
Miał być castrol, ale jak teść usłyszał że jadę na serwis przy okazji akcji poduszkowej to od razu mi przywiózł. Nawet niezłe ceny w tej hondzie w sensie bardzo przystępne klima drożej o jakieś 30% więc bez szaleństw.
Mieć takiego teścia to skarb.
Ja mam super teściową.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Pią 19 Maj 2017, 10:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki olej silnikowy wlać?


Dzięki. Były teściowy jazz to jeszcze z sentymentem na niego patrzy.

Jakieś tam moje praktyki podpowiadają mi że każdy olej byle parametrami zgodny z zaleceniami producenta i wymieniany na czas jest ok.Nie twierdzę że nie ma jakiś tam różnic ale nawet jak dojdę do 100tys to minie jeszcze 4-5 lat a do 120tys to pewnie już zmienię dawno na coś świeższego a silnik będzie po dotarciu Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 19 Maj 2017, 10:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 19 Maj 2017, 13:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki olej silnikowy wlać?


karion napisał:
Dzięki. Były teściowy jazz to jeszcze z sentymentem na niego patrzy.
Jak były teściowy Question
To jaki teść cCi przyniósł olej Question Były, obecny Question
Cytat:

Jakieś tam moje praktyki podpowiadają mi że każdy olej byle parametrami zgodny z zaleceniami producenta i wymieniany na czas jest ok.
Tak to należy robić, jednak jeżeli to mozliwe a czasami jest to dlaczego nie wlać czegoś lepszego.
Jednakże proponuję z daleka omijać pana "Henia", który może coś zleżałego wlewać.
Cytat:
Nie twierdzę że nie ma jakiś tam różnic ale nawet jak dojdę do 100tys to minie jeszcze 4-5 lat a do 120tys to pewnie już zmienię dawno na coś świeższego a silnik będzie po dotarciu Smile
Cała historia o olejach, i jego
wymianach na jakim jeździł mój jazz jest umieszczona w stopce. Obecnie na liczniku 90799 tys. km. Nadal będę zalewać 0W20 tylko chyba dostawcę / markę zmienię.

Jeżeli chodzi o zmianę auta to nie ma takiej możliwości, w założeniu ma jeździć aż do zdarcia.
Ewentualnie za 2 lata Civic 1,4 IX generacji z 2014 r. czerwony Wink
od znajomego kupię bo będzie sprzedawał.
Na chwilę obecną ma przejechane 50tys. km. tak więc spokojnie, a dużo nim nie śmiga tak więc ...
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Pią 19 Maj 2017, 15:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki olej silnikowy wlać?


kedlaw07 napisał:
jeżeli to mozliwe a czasami jest to dlaczego nie wlać czegoś lepszego.
.


A jak to sprawdzisz który jest najlepszy?

Tylko nie pisz że jakiś producent robił , Pan X na forum czy niezależna prasa motoryzacyjna Wink

Trzeba było by silnik rozebrać po przejechaniu 10tys w tych samych warunkach pogodowych z takim samym stylem jazdy i jeszcze użyć drugiego od nowości samochodu żeby nie brać jednego po drugim oleju bo zawsze coś tam się zbierze bo to już nie to samo. Czy są takie testy a jeśli są czy można temu komuś zaufać chociaż lepiej było by zobaczyć na własne oczy niż ufać...
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 19 Maj 2017, 17:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki olej silnikowy wlać?


karion napisał:
HC synthese czyli po obróbce technologicznej. W Polsce full syntetyk a w Niemczech HC - inne standardy nazewnictwa.
A czemu mobil a no dlatego że wcześniej zalewał nim teść i przyniósł mi 3litry więc dokupiłem litra i zalałem. Jeździłem na mobilu wcześniej i teraz i nie mam do niego uwag.

Miał być castrol, ale jak teść usłyszał że jadę na serwis przy okazji akcji poduszkowej to od razu mi przywiózł. Nawet niezłe ceny w tej hondzie w sensie bardzo przystępne klima drożej o jakieś 30% więc bez szaleństw.


Przy okazji zapytam o akcję z poduszkami, ona ciągle aktualna jest? Gdzie znaleźć to czy się kwalifikuję?
PS. A żeby na tory wrócić główne, oto co Millers poleca w zakresie Jazza 05:
Products : CFS 0w20 (6165)
Premium : XF Longlife ECO 5w30 (6221)
Energy Efficient Nanodrive : EE 10w40 (7708)
Trident : Trident 5w40 (7625)
Brzmi trochę jak żart, dziwne to. Nomen omen ja zalałem XF-em ale 0W20 jednak Longlife ostatnio, nie ma go na liście.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pią 19 Maj 2017, 17:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki olej silnikowy wlać?


sstar napisał:
Przy okazji zapytam o akcję z poduszkami, ona ciągle aktualna jest? Gdzie znaleźć to czy się kwalifikuję?

http://www.honda.pl/cars/owners/airbag-recall.html
- wpisz swój VIN

Cytat:
(...) Nomen omen ja zalałem XF-em ale 0W20 jednak Longlife ostatnio, nie ma go na liście.

Widocznie Millers nie zaktualizował swojego konfiguratora o nowe produkty.
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Pią 19 Maj 2017, 18:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki olej silnikowy wlać?


Chyba aktualna cały czas. Ja czekałem aż zamówią dla mnie ok 2tygodni.
Do mnie wysłali list z zaproszeniem na wymianę poduszki u kierowcy podobno zbyt duże ciśnienie jest.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pią 19 Maj 2017, 19:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki olej silnikowy wlać?


W zasadzie to poduszki powietrzne są OK, wymianie podlegają napełniacze poduszki - w specyficznych, określonych warunkach jego metalowe fragmenty mogą ranić kierowcę/pasażera.
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 19 Maj 2017, 19:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki olej silnikowy wlać?


x2 u mnie do wymiany, trochę nie ufam aso - znowu na coś mnie naciągną, ostatnio żarówka niby się spaliła, druga i filtr oleju chyba odkrecili; nie wiem sam czy jechać do nich; u mnie poduszek może już nie byćWink
_________________
SstarWines
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Pią 19 Maj 2017, 21:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki olej silnikowy wlać?


Nie możesz się umówić na robotę na konkrety dzień i popatrzeć co robią jeśi masz wątpliwości ? Mnie stare części zapakowali w siateczkę. Wspomniałem jeszcze o innych częściach żeby sprawdzili i w razie co wymienili ale nie robili na siłę.
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 20 Maj 2017, 15:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki olej silnikowy wlać?


karion napisał:
Nie możesz się umówić na robotę na konkrety dzień i popatrzeć co robią jeśi masz wątpliwości ? Mnie stare części zapakowali w siateczkę. Wspomniałem jeszcze o innych częściach żeby sprawdzili i w razie co wymienili ale nie robili na siłę.


W łódzkim ASO nie możesz wchodzić (przeważnie) na halę. Nie wiem jak ich na miękko przekonać, nie przywołując historii. Wracając do oleju, to że polecają cfs u millersa do jazz to grubo;-) No ale faktycznie chodził jak marzenie, zmiana na xf ll rozczarowała.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 21 Maj 2017, 22:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jaki olej silnikowy wlać?


karion napisał:
kedlaw07 napisał:
jeżeli to mozliwe a czasami jest to dlaczego nie wlać czegoś lepszego.
.


A jak to sprawdzisz który jest najlepszy?

Tylko nie pisz że jakiś producent robił , Pan X na forum czy niezależna prasa motoryzacyjna Wink

Trzeba było by silnik rozebrać po przejechaniu 10tys w tych samych warunkach pogodowych z takim samym stylem jazdy i jeszcze użyć drugiego od nowości samochodu żeby nie brać jednego po drugim oleju bo zawsze coś tam się zbierze bo to już nie to samo. Czy są takie testy a jeśli są czy można temu komuś zaufać chociaż lepiej było by zobaczyć na własne oczy niż ufać...
Widzę, że chcesz wszystko sprowadzić do testu laboratoryjnego.
Jednocześnie napisałeś, że nie można takim testom ufać.
Tak więc, jedno wyklucza drugie.

Jednakże musisz wiedzieć, że technologia produkcji olejów jak i środków smarnych cały czas się rozwija.
Dlatego też uważam, że olej produkowany "X" lat wstecz ma słabsze walory smarne niż jego następca.
Jednocześnie może on być spokojnie stosowany do aut produkowanych w tamtym okresie czasu.
Jeżeli zaś można coś nowego i lepszego wybrać to dlaczego z tego nie skorzystać.

W sprawie akcji serwisowych. Podaję linka:
( Honda Jazz ) Akcje serwisowe Hondy
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=196920
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaJazz

12 800

2006r.

169 957 km

pomorskie

HondaCR-V

74 900

2013r.

57 000 km

mazowieckie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System