Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda ) Honda Jazz dramat część pierwsza



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Macix

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Mar 2017, 22:18
Temat postu:

Honda Jazz dramat część pierwsza


[img]Witam wraz z narzeczoną pojechaliśmy obejrzeć Honda Jazz po rozmowie z sprzedającym wszystko cacy autko w idealnym stanie możemy jechać do ASO. Prosiłem o szczerość bo mamy do przejechania 160 km człowiek zarzekał się że tylko nadkole było robione reszta oryginał i przesłał zdjęcie. Po dotarciu na miejsce okazało się że nadkole jakiś szpec lakiernik pomalował szpachla popękana do poprawy. Pan przyznał racje ale według niego reszta to jest idealna. Pojechaliśmy do ASO 60 km weszliśmy daliśmy kluczyki do auta a panowie z serwisu mieli dzwonić jak coś ustalą. Z Narzeczoną przeszliśmy 100 metrów do baru na obiad zamówiliśmy zupę nie skończyliśmy zjeść i telefon. Proszę wracać bo chyba nie warto dalej żebyśmy sprawdzali ten samochód dalej tylko dach oryginalny reszta malowana a szpachle to zaraz z niego odpadnie dramat. Serwisant zastanawiał się czy nadkole jest z plastiku bo czujnik go nie łapał. Dwie godziny jazdy 10 minut w serwisie 100 zł za sprawdzenie lakieru i paliwo w plecy. Strzeżcie się tego auta.
https://www.olx.pl/oferta/honda-jazz-1-4-i-vtec-exclusive-CID5-IDkhBqQ.html#19f4b47ae7;promoted
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 06 Mar 2017, 10:56
Temat postu:

Re: Honda Jazz dramat część pierwsza


Macix napisał:
[img]Witam wraz z narzeczoną pojechaliśmy obejrzeć Honda Jazz po rozmowie z sprzedającym wszystko cacy autko w idealnym stanie możemy jechać do ASO. Prosiłem o szczerość bo mamy do przejechania 160 km człowiek zarzekał się że tylko nadkole było robione reszta oryginał i przesłał zdjęcie. Po dotarciu na miejsce okazało się że nadkole jakiś szpec lakiernik pomalował szpachla popękana do poprawy. Pan przyznał racje ale według niego reszta to jest idealna. Pojechaliśmy do ASO 60 km weszliśmy daliśmy kluczyki do auta a panowie z serwisu mieli dzwonić jak coś ustalą. Z Narzeczoną przeszliśmy 100 metrów do baru na obiad zamówiliśmy zupę nie skończyliśmy zjeść i telefon. Proszę wracać bo chyba nie warto dalej żebyśmy sprawdzali ten samochód dalej tylko dach oryginalny reszta malowana a szpachle to zaraz z niego odpadnie dramat. Serwisant zastanawiał się czy nadkole jest z plastiku bo czujnik go nie łapał. Dwie godziny jazdy 10 minut w serwisie 100 zł za sprawdzenie lakieru i paliwo w plecy. Strzeżcie się tego auta.
https://www.olx.pl/oferta/honda-jazz-1-4-i-vtec-exclusive-CID5-IDkhBqQ.html#19f4b47ae7;promoted
Widzę, że nie kupiłeś tego jazzika.
Jeżeli chcesz uprzykrzyć gościowi życie to możesz zgłosić próbę oszustwa.
Proponuję też napisanie do TVN TURBO. Mają tam odpowiedni dział, który zajmuje się takimi sprawami.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Macix

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Mar 2017, 00:05
Temat postu:

Re: ( Honda ) Honda Jazz dramat część pierwsza


Nie kupiłem tylko czas i pieniądze straciłem.
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 08 Mar 2017, 15:47
Temat postu:

Re: ( Honda ) Honda Jazz dramat część pierwsza


Macix napisał:
Nie kupiłem tylko czas i pieniądze straciłem.
Domyśliłem się.

Jednak chcesz to możesz gościa trochę postraszyć i uprzykrzyć mu życie.
Już w chwili składania oferty chciał sprzedać trefny towar.
Tak więc już to kwalifikuje się pod KK
Przynajmniej innych by już nie nabrał.

Ja bym nie odpuścił, tylko zawiadomił odpowiednie służby. Nie można czegoś takiego tolerować.

PS. Czytałem w gazecie, jak rozprawiono się z gościem który sprzedawał pewne autko. Na fotkach super igła itp.
Zainteresowani przyjechali na miejsce, a na placu auto porysowane i powgniatane. Nic się nie zgadzało z opisem.
Policzyli sobie za przejazd do zwrotu i na pamiątkę rozbili mu szybę w tym aucie, żeby go tak szybko nie sprzedał.

Nie popieram tego co zrobili, ale kasę za dojazd powinien Ci zwrócić.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Braian2006

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pułtusk
Posiadane auto: Honda CRV
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Mar 2017, 11:06
Temat postu:

Re: ( Honda ) Honda Jazz dramat część pierwsza


Witam.

W odniesieniu do poprzednich wypowiedzi.
Czy w serwisie dostali Państwo wykaz z poszczególnymi elementami samochodu wraz z gruboscią lakieru w mikronach?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 11 Mar 2017, 11:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 13 Mar 2017, 10:19
Temat postu:

Re: ( Honda ) Honda Jazz dramat część pierwsza


Braian2006 napisał:
Witam.

W odniesieniu do poprzednich wypowiedzi.
Czy w serwisie dostali Państwo wykaz z poszczególnymi elementami samochodu wraz z gruboscią lakieru w mikronach?
Myślisz, że w ASO mu podali w/w wartości Question
Nie wiem czy wiesz, ale różne dostawy danego modelu czasami różnią się od siebie.
Wskaż mi proszę, jakąś firmę - ASO itp, które podają oryginalne dane dotyczące grubości lakieru.


Wydaje mi się, że kolega jak tylko usłyszał o dziwnym pochodzeniu auta to od razu zrezygnował z zakupu.
Spisał jazza na straty i pojechał do domu.
Być może emocje wzięły wtedy górę, aby zdroworozsądkowo pomyśleć nad odebraniem (zwrotem) kosztów przejazdu.

Uważam, że wysłanie fotki ze wzmianką o błotniku było tylko celowym wybiegiem aby przekonać przyszłych kupujących co do zakupu w/w pojazdu.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Braian2006

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pułtusk
Posiadane auto: Honda CRV
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Mar 2017, 18:56
Temat postu:

Re: ( Honda ) Honda Jazz dramat część pierwsza


Po mojemu jest to trochę dziwne.
Sam kiedyś kupowałem Honde Accord i oddając ja na sprawdzenie przedzakupowe do serwisu fakt nieautoryzowanego dostałem wykaz każdej części z gruboscią lakieru. Ponad to wykaz podzespołów że stanem technicznym. Z drugiej strony zastanawiam się czy jest to możliwe aby osoby sprawdzające tego Jazz a doszły do blotniku zobaczly tonę spachli i na tym zakończyły twierdząc że auto to szmelc z każdej strony lakierowany.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 20 Mar 2017, 14:53
Temat postu:

Re: ( Honda ) Honda Jazz dramat część pierwsza


Być może za ten przegląd chcieli zapłacić pewną kwotę pieniędzy tak po cichu - (w ręke).
Natomiast, aby dostać pełen wykaz, wydruki, pomiary itp. należałoby zapłacić o wiele wyższą kwotę.
Myślę, że pod działaniem emocji kolega zrezygnował z dalszych oględzin, i doszedł do wniosku, że do "złomu" już na starcie nie będzie dokładał.

Co zrobił kolega Macix, wiemy. Nie kupił jazza.
Natomiast jak i dlaczego oraz czym się kierował, to już jego sprawa. Być może kiedyś nam to opisze.

Swoją drogą, pamiętam jak w ASO była taka akcja promocyjna, gdzie za darmo robili cały przegląd.
Sprawdzali:
- poziom oleju,
- żarówki,
- zbieżność,
- stan powłoki lakierniczej,
- ciśnienie w kołach,
- płyn hamulcowy
- płyn chłodniczy itp.
Jeżeli miałeś przepaloną żarówkę to wymienili, ale płaciłeś za sam koszt części. Nie było nic podane o kosztach robocizny.
Nawet jeszcze gdzieś mam taki wydruk format kartki A4.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Macix

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Mar 2017, 01:35
Temat postu:

Re: ( Honda ) Honda Jazz dramat część pierwsza


Byłem dwukrotnie w tym serwisie pierwszy raz zostawiłem 350 zł. Okazało się że oprócz tego że cały przód był robiony lapy klejone do wymiany koszt w używkach koło 1000 zł. Do tego po podpięciu pod komputer okazało się że sprzęgło pada oraz uszkodzony jest sterownik poduszek koszt samych części 4500 zł. Gość usunął aukcję bo też drugi temat bym z nim zrobił A w tym samochodzie oprócz dachu każdy element przekraczał 120 mikronów a bok gdzie był robiony według właściciela tyle było szpachli że czujnik nie łapał blachy . Zacieki na progach itp. Nie sprawdzali reszty bo nie warto i tylko policzyli 100 zł za sprawdzenie powłoki lakierniczej i tyle. Wydruk wzięliśmy i podarliśmy cały dzień stracony i kasa masakra . Oszust i mam nadzieję że długo tego złoma nie sprzeda. [/list]
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 21 Mar 2017, 14:39
Temat postu:

Re: ( Honda ) Honda Jazz dramat część pierwsza


Kolega Macix opisał co i jak, tak więc wszystko się wyjaśniło.
Szkoda tylko, że nie ostrzegł innych kupujących przed takim sprzedawcą.

Jednakże, z tego co wiem, to za wprowadzanie towaru z ukrytą wadą do obiegu bez poinformowania o tym kupującego można wyciągnąć wobec sprzedawcy konsekwencje karne.
Sprawa wtedy ma znamiona oszustwa. Wtedy z powództwa cywilnego rozpoczyna się całe postępowanie.

Jeżeli auto wystawione na sprzedaż poprzez portal to o danym fakcie należy poinformować administratora lub osobę zarządzającą nim.

Często jednak tacy "sprzedawcy" po powiedzeniu im prawdy przez kupującego o tym co sprzedają zarzekają się, że nie wiedzieli o tych ukrytych mankamentach tego pojazdu.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Jazzon

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Paź 2016
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): Augustów
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2009
Piwa: 9/6
Wysłany: Wto 21 Mar 2017, 22:16
Temat postu:

Re: ( Honda ) Honda Jazz dramat część pierwsza


Macix piszesz:>Do tego po podpięciu pod komputer okazało się że sprzęgło pada <możesz to rozwinąć jak sprawdzono stan sprzęgła komputerem???
Powrót do góry
scorpio33

Debiutant



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Kwi 2017, 16:02
Temat postu:

Re: ( Honda ) Honda Jazz dramat część pierwsza


Panowie [cenzura] od rzeczy. Gościowi co sprzedaje tego Jazza to możecie naskoczyć. Napisał w ogłoszeniu że auto bezwypadkowe? Nie ! Więc można mieć do niego pretensje że pie...li przez telefon banialuki ale ze strony prawnej to tak jak pisałem wyżej. Nie ma żadnej podstawy do wyciągnięcia konsekwencji z powodu przejażdżki kolegi i tego że stracił kasę. Na przyszłość moja rada - 20 zł za najtańszy czujnik lakieru i szpachlowozy można wyeliminować na wstępie i nie ciągac się po serwisach. A za paliwo? No cóż, to już wkalkulowane ryzyko takich wycieczek.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda ) Decyzje zakupowe


HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie

HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaHR-V

50 000

2016r.

82 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System