Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Węże do nagrzewnicy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jeż

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz II LS 1.4 i-DSI 2006
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 03 Mar 2017, 16:51
Temat postu:

Węże do nagrzewnicy


Witam w mojej Hani zaczęło ubywać płynu do chłodnicy. Sprawdziłem dokładnie węże i okazało się że uszkodzone są przewody gumowe nagrzewnicy. Trochę dziwne bo nie były sparciałe ale miały mnóstwo drobnych dziurek jak by ktoś igłą na całej długości je uszkodził. Wymieniłem w warsztacie (co ciekawe nie występują w ogólnych katalogach jako część zamienna tylko serwis) ale teraz jak sprawdziłem przewody krzyżują się na drodze pomiędzy nagrzewnicą i silnikiem. To znaczy wylot z termostatu idzie do lewej górnej przyłączki w nagrzewnicy a do bloku silnika biegnie przewód od prawej dolnej przyłączki. W warsztacie powiedzieli że to bez znaczenia. W instrukcji serwisowej sprawdzałem powinny biec równolegle czyli na odwrót niż u mnie choć instrukcja jest do 2005 roku a moja jest z 2006.
Mam prośbę do Kolegów o sprawdzenie jak to jest w oryginale lub wykonanie zdjęcia silnika od strony kabiny tak aby widać było węże nagrzewnicę i silnik. Mój Jazz jest z 2006 roku poj 1339 kod silnika L13A1. Dziękuję za pomoc.
Powrót do góry
scifo

Debiutant



Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniomomorskie
Posiadane auto: Honda Jazz III 2009 1.2
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 03 Mar 2017, 22:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Węże do nagrzewnicy


Jeżeli chodzi o dziurki to może kuna?
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 04 Mar 2017, 01:11
Temat postu:

Re: Węże do nagrzewnicy


jeż napisał:
Trochę dziwne bo nie były sparciałe ale miały mnóstwo drobnych dziurek jak by ktoś igłą na całej długości je uszkodził.
Zrób fotkę, to się będziemy zastanawiać jaki zwierz to zrobił. Może jeż, kuna, łasica ... Question Wink
Kot odpada bo tak nie gryzie, sam wiem bo mam takiego Mruczka.
Cytat:
Wymieniłem w warsztacie (co ciekawe nie występują w ogólnych katalogach jako część zamienna tylko serwis) ale teraz jak sprawdziłem przewody krzyżują się na drodze pomiędzy nagrzewnicą i silnikiem. To znaczy wylot z termostatu idzie do lewej górnej przyłączki w nagrzewnicy a do bloku silnika biegnie przewód od prawej dolnej przyłączki.W warsztacie powiedzieli że to bez znaczenia.
Strzeż się takich panów Heniów itp. Strach się bać.
Cytat:
W instrukcji serwisowej sprawdzałem powinny biec równolegle czyli na odwrót niż u mnie choć instrukcja jest do 2005 roku a moja jest z 2006.
Mam prośbę do Kolegów o sprawdzenie jak to jest w oryginale lub wykonanie zdjęcia silnika od strony kabiny tak aby widać było węże nagrzewnicę i silnik. Mój Jazz jest z 2006 roku poj 1339 kod silnika L13A1. Dziękuję za pomoc.
Instrukcja serwisowa obejmuje także roczniki później produkowane aż do 2008 kiedy to zaprzestano produkcji Jazza II. Tak więc widok poglądowy na silnik jest taki sam. Nie ma różnicy ogólnej w budowie.
Fotki Ci zrobię ale jutro, a następnie wgram na forum. Już trochę za późno na spacer.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
jeż

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz II LS 1.4 i-DSI 2006
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 04 Mar 2017, 01:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Węże do nagrzewnicy


Dzięki za pomoc może być zdjęcie lub opis z silnika wychodzą w dwóch miejscach z obudowy termostatu i z bloku silnika wystarczy opis na które wejścia wchodzą w nagrzewnicy. Oglądałem zdjęcia silników L13A1 na portalu aukcyjnym i ze zdjęć wynika że są obie opcje raz się krzyżują a na innych są prosto. Być może coś zmienili po lifcie np budowę nagrzewnicy. Zdjęcia węży postaram się zrobić oba są jakby nakłute czymś cienkim na całej długości. Płyn nie lał się tylko lekko sączył.
Opcja nr 1 http://allegro.pl/silnik-honda-jazz-1-3-benzyna-l13a1-02-08-i6665602505.html#thumb/2
Opcja nr 2 http://allegro.pl/honda-jazz-2002-2008-silnik-kompletny-l13a1-i6711187304.html#thumb/3
U mnie w tej chwili opcja nr 2. Poza tym auto grzeje normalnie słychać tylko delikatny bulgot przy zwiększaniu obrotów ale to już powinno samo ustąpić.
Powrót do góry
jeż

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz II LS 1.4 i-DSI 2006
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 05 Mar 2017, 20:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Węże do nagrzewnicy


Zgodnie z umową wstawiam zdjęcia i proszę o podanie sprawcy
Może jeż, kuna, łasica ... Question Wink heh jeż pogryzł jeża Smile
https://zapodaj.net/2366a513aa00c.jpg.html
https://zapodaj.net/84434cf77bd82.jpg.html
https://zapodaj.net/a4798280927f0.jpg.html
https://zapodaj.net/c347c6ffab662.jpg.html
w całości https://zapodaj.net/09c80c71ebf1e.jpg.html może się przyda
na zdjęciach widać dziurki
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 05 Mar 2017, 20:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Nie 05 Mar 2017, 21:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Węże do nagrzewnicy


Masz dwa oryginalne (dziurawe) węże - metodą prób i błędów, przykładając je na rozmaite sposoby sprawdź, którą oryginalnie miałeś konfigurację.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCivic

24 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

49 800

2014r.

215 850 km

lubelskie

HondaCivic

39 900

2013r.

140 221 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System