Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Honda Jazz - zużycie oleju


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ecc83el84

Czytelnik



Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Honda Jazz
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Lut 2017, 16:49
Temat postu:

Honda Jazz - zużycie oleju


Hej, witajcie Smile

Jeżdżę od ok 2 lat Honda Jazz 1.4 (2005), autko używane ma przebieg ponad 170tyś km (przebieg raczej realny z czego ja nabiłem ok 20tyś). Z samochodu jestem bardzo zadowolony ale ciekawi mnie jak u was wygląda "spalanie" oleju, bo u mnie zużywa 1litr oleju na 2500~3000km w zależności od stylu jazdy, nie wiem czy to normalne czy "coś się dzieje"?
Powrót do góry
mati-jazz

Dyskutant



Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: Jazz 1.4 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 22 Lut 2017, 18:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz - zużycie oleju


U mnie od wymiany, która miała miejsce przed zimą, ok. 3000km temu nie ubyła ani kropla. Stan oleju sprawdzam zawsze w tym samym miejscu na podwórku, więc nie mam żadnych przekłamań związanych z nierównością terenu. Od wymiany trzyma mi stan ok. 2mm od górnej kreski. Olej Shell 5W30
Powrót do góry
jurand55

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazury
Posiadane auto: Honda CR-V, 2,0 rocznik 2013
Piwa: 2/4
Wysłany: Sro 22 Lut 2017, 20:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz - zużycie oleju


Ja nie dolewam między wymianą, jak zmieniam na świeży to prawie uzupełniam do max na bagnecie i nie ma potrzeby dodawać do następnej wymiany.
Powrót do góry
skryty21

Dyskutant



Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków/Jasło/Trzcinica
Posiadane auto: Honda Jazz II (GD5), 1.2, cool, 2004
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 22 Lut 2017, 21:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz - zużycie oleju


Wymieniam co roku, leje 0W20 i nigdy nie widziałem żeby choćby odrobina ubyła.
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Sro 22 Lut 2017, 22:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz - zużycie oleju


Nic, tyle ile wleję, tyle jest do wymiany.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 22 Lut 2017, 22:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dulu1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człopa
Posiadane auto: VW Sharan 1,9TDI PD 115km 2004r, Honda Jazz 2005r 1.2
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 23 Lut 2017, 21:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz - zużycie oleju


Mój Jazz ma 215 tyś km (przebieg pewny, odkupiłem od kolegi który auto miał od nowości), z czego za przejechałem około 70 tyś km. Olej akurat wymieniam sam co 15 tyś km, lub co rok. U mnie honda nie zużywa w ogóle oleju, tyle co wlewam (czyli zawsze do max), tyle jest przed wymianą. Olej nawet nie jest za bardzo czarny raczej taki ciemno brązowy. Wstyd się przyznać ale przez to że auto nie bierze oleju to przestałem w ogółe sprawdzać jego stan. Sprawdzam tylko po wymianie i chwile przed spuszczeniem Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 27 Lut 2017, 11:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz - zużycie oleju


U mnie też nie ma problemu z braniem oleju.
Jednak producent zastrzega i jednocześnie zabezpiecza się taką informacją:
Instrukcja obsługi Jazz II str. 226

Natomiast w instrukcji obsługi do Jazza III str. 267


Tak więc niby wszystko jest ok, jednak warto mieć rękę na pulsie.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Pafcio01

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4
Piwa: 2/6
Wysłany: Czw 02 Mar 2017, 10:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz - zużycie oleju


Ecc83el84 witaj w klubie. O moim Jazzie to tu już całe tomy wątków poznałem. W skrócie odpowiem Ci, że zdrowy Jazz nie powinien brać ani kropli oleju jednak niestety silnik Twojego jak i mojego jest w nie najlepszej kondycji (mówiąc delikatnie). U mnie zużycie oleju to ok 1,5l na 10000km. Trzeba kontrolować, jeździć i cieszyć się z posiadania Jazza Smile Myślałem nad zalaniem go półsyntetykiem ale sam nie wiem jakim dlatego leję cały czas Shell Helix Ultra 5W40 a w bagażniku bańka na dolewkę. Wydaje mi się, że więcej oleju zużywa przy długiej i szybkiej jeździe, kiedy smarowidło jest rozgrzane i rzadkie. Sprawdzałem również u siebie analizę spalin ale nie wykazała ona śladów spalanego oleju (chociaż są dwa katalizatory, które po drodze mogły to wychwycić). Póki auto się kula i pozostaje "tylko" dolewanie oleju to tak rób i nie wnikaj w szczegóły bo ew. remont silnika mógłby niewiele dać. Miałem nadzieje u siebie, że stosowanie Shella i jego właściwości płuczących coś mi pomoże ale niestety. Dodam jeszcze, że u mnie olej, krótko po wymianie robi się szybko bardzo ciemny, nie tak jak u kolegów wyżej, u których jest jasny do następnej wymiany.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 03 Mar 2017, 09:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz - zużycie oleju


Pafcio01 napisał:
Miałem nadzieje u siebie, że stosowanie Shella i jego właściwości płuczących coś mi pomoże ale niestety.
Ile razy zalewałeś tym olejem, tak twierdzisz Question
Cytat:
Dodam jeszcze, że u mnie olej, krótko po wymianie robi się szybko bardzo ciemny, nie tak jak u kolegów wyżej, u których jest jasny do następnej wymiany.
Znam oleje które są lane z opakowania / butelki w kolorze z czarnym, już podczas uzupełniania.
Mój AMS 0W/20 podczas wymiany też jest czarny, i wcale się tym nie przejmuję. Gdyż w standardzie jest koloru czarnego Wink
Shell jak i oryginalny olej hondowski mają kolor miodowy, i tak też miałem po wymianie. Tak więc wszystko w normie.

Jeżeli kolor oleju po wymianie jest czarny, a przed miał inny kolor to znaczy, że jest on bardzo przepracowany.
Tak więc może należy wymienić go częściej, w zależności od typu warunków w jakich używany jest samochód.

Można jeszcze zrobić płukankę, aby ten cały syf wypłukać z silnika.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Pafcio01

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4
Piwa: 2/6
Wysłany: Pią 03 Mar 2017, 13:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz - zużycie oleju


kedlaw07 - pamiętasz przecież moje boje z Jazzem z poprzednich lat. Shella leję już czwarty rok i naprawdę coraz bardziej kusi mnie, żeby przejść na półsyntetyk tylko jaki? Silnikowi już bardziej nie zaszkodzę, a zawsze poprawię jego kulturę pracy i być może zmniejszę zużycie oleju. W maju czeka mnie wymiana oleju i chętnie bym spróbował wlać czegoś gęstszego do mojego Jazza bo gdy go kupowałem to silniczek chodził cichutko jak zegarek, tylko właśnie... co było wtedy wlane, nie wiem. Jeśli nic się nie poprawiło przez 4 wymiany to nie poprawi się i po 6 i 10. Czyli jaki konkretnie olej polecacie jeśli nie syntetyk?
Powrót do góry
scifo

Debiutant



Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniomomorskie
Posiadane auto: Honda Jazz III 2009 1.2
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 03 Mar 2017, 22:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz - zużycie oleju


kedlaw07 napisał:

Mój AMS 0W/20 podczas wymiany też jest czarny, i wcale się tym nie przejmuję. Gdyż w standardzie jest koloru czarnego Wink

Czarny w standardzie Shocked Znaczy przed wymianą?Rolling Eyes
Co do pytania to każdy markowy byle oryginalny.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 04 Mar 2017, 00:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz - zużycie oleju


scifo napisał:
kedlaw07 napisał:

Mój AMS 0W/20 podczas wymiany też jest czarny, i wcale się tym nie przejmuję. Gdyż w standardzie jest koloru czarnego Wink
Czarny w standardzie Shocked Znaczy przed wymianą?Rolling Eyes
Tak przed wymianą.
Cytat:
Co do pytania to każdy markowy byle oryginalny.
Oczywiście, że markowy i oryginalny.
Jutro zrobię fotkę z tego co mi zostało w opakowaniu i umieszczę na forum.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Ecc83el84

Czytelnik



Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Honda Jazz
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Mar 2017, 15:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz - zużycie oleju


na początku mechanik uśpił moja czujność bo powiedział że te hondowskie silniki tak mają że biorą olej. Teraz od was wiem że to nieprawda. W remont silnika nie będę inwestował (pierścienie?). Silnik zalewałem shellem 5w30 i jak pisałem wcześniej co jakieś 3tygodnie trzeba uzupełniać (przez te dwa lata robiłem skrupulatne notatki i wychodzi mi że dolewam litr na ok 3000km które przejeżdzam w ok 3 miesiące), pół roku temu przy zmianie oleju zażyczyłem sobie shell 5w40 i przez pierwsze dwa miesiące nie wziął ani kropelki a olej był ładny miodowy. Po ok 2 miesiacach zrobił się ciemny i tak jak pisałem wcześniej muszę dolewać. Sprawdzałem czy nigdzie nie wycieka ale nie. Nie ma znaczenia czy zima czy lato. połyka więcej oleju jak jeżdze ostrzej (przyspieszenia, trzymanie na niskim biegu czyli jak ma więcej obrotów).
Silnik pracuje równo i cicho, nie wydaje żadnych dziwnych odgłosów.
Powrót do góry
qumil

Czytelnik



Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Galicja
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 LS
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Kwi 2017, 19:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz - zużycie oleju


Pocieszę Cię trochę - ja też dolewam olej. Przez 4 lata dolewałem litr na rok ( w ciągu roku ok. 8 tys. km), w tym roku litr nie wystarczył, ale całe dwa nie pójdą. Też używam shell 5w30, w tym roku zaleję chyba 5w40.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 07 Kwi 2017, 00:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz - zużycie oleju


qumil napisał:
Pocieszę Cię trochę - ja też dolewam olej. Przez 4 lata dolewałem litr na rok ( w ciągu roku ok. 8 tys. km), w tym roku litr nie wystarczył, ale całe dwa nie pójdą. Też używam shell 5w30, w tym roku zaleję chyba 5w40.
Sprawdź czy czasami nie miesza Ci się olej z benzyną.
Zobacz co pływa w misce olejowej.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie

HondaCR-V

89 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaCivic

78 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

Hondae

86 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System