Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Podświetlenie konsoli środkowej



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bartosz11

Czytelnik



Dołączył: 24 Sty 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Strzelino
Posiadane auto: Brak
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 27 Sty 2017, 10:58
Temat postu:

Podświetlenie konsoli środkowej


Witam
Od paru dni jeżdżę pożyczoną Hondą Jazz 2005 r. Właścicielowi zgłosiłem kilka usterek, niektóre musi przejrzeć mechanik, niektóre chciałbym naprawić sam w miarę możliwości. Jedną z nich jest podświetlenie konsoli środkowej. Świeci ona dość wybiórczo. Dołączam fotkę mizernej jakości, ale widać co się świeci, reszta (głównie przyciśki klimy, sterowania nawiewem itd.) nie są podświetlone. Kręcenie pokrętłem regulującym natężenie światła nie pomaga.

Czy to może być przepalony bezpiecznik? - jeśli tak, to króry?
A jeśli przepalone żaróweczki - to jak je wymienić?

pozdrawiam
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 27 Sty 2017, 12:54
Temat postu:

Re: Podświetlenie konsoli środkowej


bartosz11 napisał:
Witam
Od paru dni jeżdżę pożyczoną Hondą Jazz 2005 r. Właścicielowi zgłosiłem kilka usterek, niektóre musi przejrzeć mechanik, niektóre chciałbym naprawić sam w miarę możliwości. Jedną z nich jest podświetlenie konsoli środkowej. Świeci ona dość wybiórczo. Dołączam fotkę mizernej jakości, ale widać co się świeci, reszta (głównie przyciśki klimy, sterowania nawiewem itd.) nie są podświetlone. Kręcenie pokrętłem regulującym natężenie światła nie pomaga.

Czy to może być przepalony bezpiecznik? - jeśli tak, to króry?
A jeśli przepalone żaróweczki - to jak je wymienić?

pozdrawiam
Manual tutaj:
( Honda Jazz ) Dokumentacja, instrukcje i serwisówka
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=226288&postdays=0&postorder=asc&start=0
i wszystko opisane.

Było wiele razy na forum.
Kilka wątków tak więc w opcji szukaj na pewno coś znajdziesz. Jednak być może jesteś leniwy to masz: Laughing

A to najważniejsze - Smile
( Honda Jazz ) Panel radia i klimy
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=171437&postdays=0&postorder=asc&start=30

Te też należy przeczytać:
( Honda Jazz ) Wymiana żarówki od przycisku klimatyzacji
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=240482

( Honda Jazz ) JAZZ II 2004 żaróweczki podświetlania nawiewów
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=250485

Gdybyś miał jakieś wątpliwości to napisz.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 27 Sty 2017, 13:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Podświetlenie konsoli środkowej


Ze zdjęcia wnioskuje, że cały klimatronik (prócz wyświetlacza) nie świeci. Poczytaj linki, które wkleił poprzednik. Tam znajdziesz potrzebne informacje.

U mnie z kolei nie świeci klawisz regulacji siły nawiewu. Ten po prawej stronie wyświetlacza klimatronica.
Tzn: nie do końca jest tak, że wcale nie świeci. Często daje znać o sobie. Wystarczy lekko uderzyć w okolice tego klawisza i mam światełko. Czyli żaróweczka jest sprawna u mnie. Zdarza się, że świeci nawet bez fizycznej ingerencji.
Analogicznie mam z podświetleniem lewarka zmiany biegów. Ja mam automat, a tam lewarek jest podświetlony od dołu, te oznaczenia literowe. Wystarczy lekko popukać i światełko wraca.

Czy przyczyną tego może być np śniedź na kabelkach?
Irytuje mnie to, ale nie chcę tego rozbierać skoro żaróweczki w sumie wymiany nie wymagają. Jakaś taka dziwna dolegliwość u mnie występuje. Smile
Powrót do góry
bartosz11

Czytelnik



Dołączył: 24 Sty 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Strzelino
Posiadane auto: Brak
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 27 Sty 2017, 13:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Podświetlenie konsoli środkowej


Flik77 napisał:
Analogicznie mam z podświetleniem lewarka zmiany biegów. Ja mam automat, a tam lewarek jest podświetlony od dołu, te oznaczenia literowe. Wystarczy lekko popukać i światełko wraca.


Też mam automat i też tam nie świeci... ale w pukanie się nie będę bawił... Wink
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 27 Sty 2017, 14:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Podświetlenie konsoli środkowej


Flik77 napisał:
Ze zdjęcia wnioskuje, że cały klimatronik (prócz wyświetlacza) nie świeci. Poczytaj linki, które wkleił poprzednik. Tam znajdziesz potrzebne informacje.
Sama fotka przedstawia wersję klimatronik, ponieważ inne jazy w tym mój tak nie mają Wink
Cytat:
U mnie z kolei nie świeci klawisz regulacji siły nawiewu. Ten po prawej stronie wyświetlacza klimatronica.
Tzn: nie do końca jest tak, że wcale nie świeci. Często daje znać o sobie. Wystarczy lekko uderzyć w okolice tego klawisza i mam światełko. Czyli żaróweczka jest sprawna u mnie. Zdarza się, że świeci nawet bez fizycznej ingerencji.
Analogicznie mam z podświetleniem lewarka zmiany biegów. Ja mam automat, a tam lewarek jest podświetlony od dołu, te oznaczenia literowe. Wystarczy lekko popukać i światełko wraca.

Czy przyczyną tego może być np śniedź na kabelkach?
Irytuje mnie to, ale nie chcę tego rozbierać skoro żaróweczki w sumie wymiany nie wymagają. Jakaś taka dziwna dolegliwość u mnie występuje. Smile
Jeżeli chodzi o te Twoje światełka, które po potraktowaniu ręką świecą to w niedalekiej przyszłości na Twoim miejscu bym się powoli tym zainteresował. Chociażby nawet z tegio powodu o którym piszesz, że kabelki mogą być zaśniedziałe. Być może gdzieś kabelek/wtyczka nie stykają się.
Nie chcę być czarnym czarnoksiężnikiem, ale zwarcia Ci nie życzę.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 27 Sty 2017, 14:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 27 Sty 2017, 14:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Podświetlenie konsoli środkowej


bartosz11 napisał:
Flik77 napisał:
Analogicznie mam z podświetleniem lewarka zmiany biegów. Ja mam automat, a tam lewarek jest podświetlony od dołu, te oznaczenia literowe. Wystarczy lekko popukać i światełko wraca.


Też mam automat i też tam nie świeci... ale w pukanie się nie będę bawił... Wink
Nie baw się w pukanie, tylko napraw.
Właściciel będzie bardzo zadowolony. Jak mu jeszcze fotki pokażesz co musiałeś zrobić, to Cie doceni. A to bezcenne.

PS. Z tą pełną dokumentacją to zobacz 4 mój post od góry. Masz wszystko czego potrzebujesz, żeby naprawić jazza właścicielowi.
W pierwszym wątku nie podałem bo zapomniałem Laughing
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
larry.bigl

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: C270 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 17 Mar 2017, 16:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Podświetlenie konsoli środkowej


Heh mam identyczny problem z podświetleniem jak autor. Tylko wiecznie brak czasu by usiąść do manuala i zrobić co trzeba
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 17 Mar 2017, 18:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Podświetlenie konsoli środkowej


Proponuję, abyś sobie zrobił instrukcję demontażu / montażu w postaci papierowej.

Zrób screen. Zapisz do gif'a lub jpg'a i wklej do jakiegoś edytora tekstu
1. writer: (libre office za free. Instalka tutaj https://pl.libreoffice.org/pobieranie/ wersja bez instalacji - portable tutaj: http://portable.info.pl/libreoffice-portable/ )
2.winword (microsoft - płatne https://www.microsoftstore.com/store/mseea1/pl_PL/pdp/Office-2016-dla-U%C5%BCytkownik%C3%B3w-Domowych-i-Ma%C5%82ych-Firm/productID.324259100?ef_id=WCySsAAAAGUZ2kEi:20170317161838:s&invsrc=search&s_kwcid=AL 1199,00 zł. Jednak kto bogatemu zabroni Laughing

i wydrukuj.
Łatwiej Ci będzie pracować, chyba że chcesz co chwilę spoglądać na ekran lapka i narażać go na przypadkowe zniszczenie ekranu.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

22 900

2008r.

248 000 km

mazowieckie

Hondae

79 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaCivic

39 900

2013r.

140 221 km

łódzkie

HondaCivic

33 200

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System