Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Jazz 3 1.4 lift a przedlift. Choroby wieku dziecięcego?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
2vpc

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2017
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarosław
Posiadane auto: Honda Accord VI
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 27 Sty 2017, 09:37
Temat postu:

Jazz 3 1.4 lift a przedlift. Choroby wieku dziecięcego?


Czytałem temat o różnicach generacji 2 i 3. Stamtąd dowiedziałem się że jazz 3 po lifcie w 2011 dostał inny zderzak inny kolor podświetlenia itp. Ja jestem zainteresowany kupnem jezza 3 silnik 1.4 z lat przed liftem. I chodzi mi o to czy w tych autach wystąpiły jakieś "choroby wieku dziecięcego" od strony mechaniicznej czy technicznej w porównaniu z jezzami po liftingu? Czy śmiało mogę brać auto sprzed liftu i oprócz wizualnych walorów nic się nie zmieniło przedlift - polift?
Albo jeszcze inaczej... Czy najlepiej szukać drugiej generacji z lat 2007-2008 w1.4 z dobrym wyposażeniem? Dodam tylko że auta po2011 roku przekraczają zdecydowanie mój budżet Smile proszę o poradę.
Powrót do góry
syrius32

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Mar 2015
Posty: 319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: AccordVII lift 2.0 executive2005-Clio d4f-05
Piwa: 25/0
Wysłany: Nie 29 Sty 2017, 13:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz 3 1.4 lift a przedlift. Choroby wieku dziecięcego?


Przedlift i polift różni praktycznie tylko estetyka, mechanika, zawieszenie, silnik i elektronika jest identyczna.
Jeśli Jazz nie miał poważnego dzwona lub nie został nieudolnie naprawiony to taki egzemplarz bierze się w ciemno.
_________________
Sprzedam Accorda VII polift.
Info na p.w.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16083721#1608372
https://www.otomoto.pl/oferta/honda-accord-full-xenon-lift-krajowy-el-fotele-serwis-ID6yIson.html
Powrót do góry
2vpc

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2017
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarosław
Posiadane auto: Honda Accord VI
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 29 Sty 2017, 13:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz 3 1.4 lift a przedlift. Choroby wieku dziecięcego?


Dzięki za odpowiedź, już myślałem, że nikt nie odpisze Smile Myślisz, że cena od 22 do 26 tysięcy za silnik 1.4 z lat 2009-2011 jest normalna? W sensie czy za 22 to tylko ulep czy to już rozsądna cena za "zdrowy" egzemplarz?
Powrót do góry
syrius32

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Mar 2015
Posty: 319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: AccordVII lift 2.0 executive2005-Clio d4f-05
Piwa: 25/0
Wysłany: Nie 29 Sty 2017, 15:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz 3 1.4 lift a przedlift. Choroby wieku dziecięcego?


Nie odpowiem na pytanie bo nie rozglądałem się za Jazzem i nie wertowałem jego cen, przykro mi.
W tej cenie mogę Ci polecić mojego Accorda Laughing
_________________
Sprzedam Accorda VII polift.
Info na p.w.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16083721#1608372
https://www.otomoto.pl/oferta/honda-accord-full-xenon-lift-krajowy-el-fotele-serwis-ID6yIson.html
Powrót do góry
2vpc

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2017
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarosław
Posiadane auto: Honda Accord VI
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 29 Sty 2017, 17:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz 3 1.4 lift a przedlift. Choroby wieku dziecięcego?


Nie dzięki. Czekam może ktoś się wypowie jeszcze mam nadzieję!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 29 Sty 2017, 17:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Hunka

Czytelnik



Dołączył: 24 Gru 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Sty 2017, 18:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz 3 1.4 lift a przedlift. Choroby wieku dziecięcego?


2vpc dopiero co stałam dokładnie przed takim samym dylematem jak Ty. Obawiam się, ze ceny które wskazujesz są nierealne jak na bezwypadkowe lub w pełni sprawne autko w tych rocznikach. Sporo też pewnie zależy od wersji wyposażenia i przebiegu, choć jazzy raczej nie maja dużych przelotów.
Ja po dość długim obserwowaniu polskiego rynku zdecydowałam się na indywidualne sprowadzenie auta z niemiec.
Kupiłam jazza 1.4 z 2010r. w wersji elegance z przebiegiem 80 tyś i oczywiście pełną historią serwisową.
Ceny takich aut w niemcowni wahały się między 6500-8500 ojro. Oczywiście te z uboższą wersja wyposażenia lub z roku 2009 były trochę tańsze.
Jak już wspomniałam patrząc na polskie ceny sprowadzanych aut są one dla mnie nierealne. Podczas moich poszukiwań trafiały sie też w PL oferty od osób prywatnych w cenach 31-35 tyś i uwierz mi, że te auta sprzedawały sie w maks tydzień.
Oczywiście nie mówię Ci że masz z góry skreślić te tańsze oferty ale zalecam wzmożoną czujność i proponuję Ci zlecić dokładną inspekcje takiego auta jeszcze przed zakupem. Są takie firmy/osoby które sie tym zajmują.

Pozdrawiam i przy okazji witam wszystkich forumowiczów bo to mój debiut tutaj Wink
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 30 Sty 2017, 09:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz 3 1.4 lift a przedlift. Choroby wieku dziecięcego?


Niestety muszę się zgodzić z tym o czym co napisała koleżanka Hunka.
Opisałem w tym wątku:
( Honda Jazz ) Jadę obejrzeć auta - co o nich myślicie?
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=212916&start=270
Musisz sobie zapamiętać, że w takiej cenie jaką masz podaną w swoim linku to coś na pewno jest trafione.
Poczytaj moje uwagi w w/w wątku, na co zwracać uwagę podczas zakupu takiego auta.

PS. Witam kolejną kobitkę na forum Wink
Widać, że nie tylko faceci teraz dominują już w sprawach motoryzacji, i bardzo mnie to cieszy.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
2vpc

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2017
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarosław
Posiadane auto: Honda Accord VI
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 30 Sty 2017, 12:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz 3 1.4 lift a przedlift. Choroby wieku dziecięcego?


Widzę, że będzie ciężko w tych pieniądzach. Chyba, że silnik 1.2 ale z tego co czytałem to tam były tylko te dwie najuboższe wersję wyposażenia. Chyba poczekam z rok lub dwa bo nie pali mi się a znowu brać 2 generacje teraz z lat 2007 czy2008 to bez sensu trochę.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 30 Sty 2017, 13:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz 3 1.4 lift a przedlift. Choroby wieku dziecięcego?


2vpc napisał:
Widzę, że będzie ciężko w tych pieniądzach. Chyba, że silnik 1.2 ale z tego co czytałem to tam były tylko te dwie najuboższe wersję wyposażenia. Chyba poczekam z rok lub dwa bo nie pali mi się a znowu brać 2 generacje teraz z lat 2007 czy2008 to bez sensu trochę.
Nie załamuj się. Po prostu szukaj i pytaj, może coś znajdziesz.
Fakt Jazz II generacji to może teraz już nie jest super auto. Jednakże wszystko co było w nim do przeglądnięcia i naprawienia już zostało zrobione.
Jeżeli kupować to z lat 2007 - 2008 1.4 z full wypasem.
Takie egzemplarze też znajdziesz po dobrych pieniądzach.
Zwróć uwagę na stan utrzymania w/w modelu.
W tym Ci pomożemy.

Mam 10-letniego jazza II i jakoś nie mam parcia na zakup jazza III kilka lat młodszego. Po prostu mam dobrego i sprawdzonego.
Zauważ proszę, że na forum jest kilka osób których to jazzy są z początków lat produkcji 2002 i spokojnie dają radę w eksploatacji.

Z drugiej strony nie wiem czego oczekujesz od takiego samochodu, tj. jazza III.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
2vpc

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2017
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarosław
Posiadane auto: Honda Accord VI
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 30 Sty 2017, 13:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz 3 1.4 lift a przedlift. Choroby wieku dziecięcego?


Całe życie jeżdżę Hondami i choć nie wiem jak próbowałem to nie mogę się przesiąść na nic innego i wcale tego nie chce Wink Uznałem, że do moich potrzeb czyli jazda po miescie i raz w roku jakiś wypad zimą do zakopca będzie to idealny samochód. Rocznie robię 5-7 tysięcy. Poza tym żona też używa samochód. W lecie jeżdżę skuterem lub motocyklem.

Dlaczego 3 generacja... Obecnie mam accorda z 2001 roku i po prostu chciałem młodszy samochód z tej "nowszej" epoki. Poza tym bardziej mi się podoba 3 od 2 Wink Nie powiem, gdyby trafiła się jakaś super 2 generacja to wziąłbym pod uwagę
Powrót do góry
Hunka

Czytelnik



Dołączył: 24 Gru 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Sty 2017, 18:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz 3 1.4 lift a przedlift. Choroby wieku dziecięcego?


2vpc jeśli obecnie masz czym jeździć to nie śpiesz się za bardzo z zakupem. Pospiech to niestety bardzo zły doradca... Podoba Ci się III generacja więc na niej się skup Wink czasem lepiej się wstrzymać i troszkę kasy dozbierać niż kupować coś do czego nie jest się przekonanym. Mnie też się bardziej podoba III od II wiec Cię rozumiem Rolling Eyes
Masz racje silniki 1.2 były tylko w podstawowych wersjach wyposażenia, choć jak szukałam auta to widywałam niektóre modele z tym silnikiem trochę bardziej doposażone więc pewnie sporo zależy od tego jakie wyposażenie dokupił pierwszy właściciel. Wydaje mi się że te modele mają też tylko 1 rodzaj tapicerki.
III generacja produkowana jest od 2008r. więc może po prostu zejdź troszkę z rocznika? Przecież najważniejszy jest stan techniczny auta a nie jego rok Wink
Powrót do góry
2vpc

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2017
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarosław
Posiadane auto: Honda Accord VI
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 30 Sty 2017, 20:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz 3 1.4 lift a przedlift. Choroby wieku dziecięcego?


Tak. 1.2 miały niebieskie poszycia foteli. Myślę, że poczekam z rok lub max dwa i wtedy i kasy będzie więcej i polifta może już upoluje wtedy. Ja wiem, że roczniki nie są może najważniejsze, ale gdybym tak patrzył to został bym przy moim accordzie bo wiem, że ktoś jak kupi to będzie miał wiele jazdy jeszcze. Z tym, że to mój drugi Acco VI gen i w sumie jeżdżę nim już 5 albo 6 lat i znudził się po prostu Razz Dlatego jak już zmieniać to na wyraźnie młodszy według mnie i znowu pojeździć z 5 lat.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 31 Sty 2017, 11:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz 3 1.4 lift a przedlift. Choroby wieku dziecięcego?


Propozycję zakupu jazza napisałem Ci w innym wątku. Tam gdzie go poruszyłeś wcześniej.
Jeżeli chodzi o rocznik to cytując koleżankę
Hunka napisał:
Przecież najważniejszy jest stan techniczny auta a nie jego rok Wink
Mój jazz II ma 10 lat i na przeglądach nikt nie chce w to uwierzyć.
Dopiero jak zobaczy dowód rejestracyjny to zmienia zdanie.
Przy okazji często pada pytanie o stan licznika (86 tys. km.) "czy kręcony itp." Odpowiadam krótko, NIE.
Jeżeli nie chce wierzyć to odsyłam do ASO, ponieważ główne przeglądy które zaleca producent robię Wink
Tylko olej i filtry to samemu, u rodzinnego mechanika.

Tak więc, czasami lepiej kupić dobrze utrzymany technicznie starszy rocznik.
Niż kupować nowszy często ładnie i pięknie "podrasowany" w cenie starszego.

PS. Swojego jazza nie sprzedaję.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
2vpc

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2017
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarosław
Posiadane auto: Honda Accord VI
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 31 Sty 2017, 13:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz 3 1.4 lift a przedlift. Choroby wieku dziecięcego?


Tak muszę się wstrzymać na jakiś czas. Dzięki Wam zrozumiałem, że nic na siłę. Bardzo dziękuję i liczę na pomoc w przyszłości !!
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Nie 05 Lut 2017, 09:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz 3 1.4 lift a przedlift. Choroby wieku dziecięcego?


kedlaw07 napisał:


Mam 10-letniego jazza II i jakoś nie mam parcia na zakup jazza III kilka lat młodszego. Po prostu mam dobrego i sprawdzonego.
Zauważ proszę, że na forum jest kilka osób których to jazzy są z początków lat produkcji 2002 i spokojnie dają radę w eksploatacji.


Waldi, o czym ty pizesz ? Nie wierzę że nie chciałbyś mieć nowego auta a wolisz swojego jazza Shocked

Ja ostatnio śmigałem 5 dni prawie nówką sztuka civica z wypożyczalni (rocznik 2016 i wersja jakaś uboga i 100 kucy) i po przesiadce do jazza miałem ochotę pozbyć się tego auta w trybie natychmiastowym nawet zrzucając je z przepaści Evil or Very Mad
Przecież to auto ma komfort jazdy taczki, hamulce nie działają, tył zarzuca przy bardziej ostrym zakręcie a active steering wymusza co chwilę korektę toru jazdy. Poza tym trzeba dołożyć tu jeszcze ficzury mojego egzemplarza czyli skrzypiący fotel oraz przepalone zarówki na konsoli których nie idzie wymienić za rogiem i trzeba szukać fachowca oraz sprzęgło twarde jak kamień. Tapicerka która wygląda jak wygląda i domaga się prania to już wisienka na torcie.

1.4 100 kucy wbrew temu co piszą w necie ze muł straszliwy do miasta jak znalazł i naprawdę nic się do tego nie można przyczepić. Na autostradzie też daje radę. Poza tym przy 150 można swobodnie rozmawiać i słuchać radia co w jazie jest już trudne. Brakowało mi tylko czujników parkowania ale jakoś szło się przyzwyczaić. No i klimatronik w civicu lepszy bo w jazzie trzeba z pół godziny żeby środek nagrzać ale to już wszyscy wiedzą co mają to auto.

Poza tym zapach nowego auta bezcenny Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie

Hondae

86 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie

HondaCivic

34 500

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System