Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) opony letnie


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 20 Mar 2017, 09:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) opony letnie


Sylpete napisał:
Spokojnie...
sstar napisał że to off(topic) i że w Jazzie zostawia Conti.
Pyta o letnie gumy dla Tucsona.


O to loto, a przy okazji może ktoś akurat w innym aucie testował Goodyeara? Jakie opinie?
Niekoniecznie w tym rozmiarze, choć świadom jestem, że to trochę porównywanie gruszek i jabłek.
Do Jazza:
http://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyear-duragrip-175-65-r14-82-t-fi1#127649314
ale to nie efficientgrip, o który pytałem

Off top: warto wzmacniane (bez podtekstówWink? w zimówkach mam takie akurat
warto z ochroną felgi? warto zmienić z 210km na 240km? zielony w tym jestem więc pytam;
Jakby ktoś (Sylpete please;-) rzucił okiem na listę (jest sześć Goodyearów) i coś doradził:
http://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1/letnie/t=1/4x4/p=1/goodyear/r=1/215-65-r16
bo kociokwik z tymi oponami;-) Może być na priva, aby nie siać zgorszenia:-) Choć może i jazzmana zainteresuje wielość opcji...
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pon 20 Mar 2017, 18:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) opony letnie


Jeśli pisząc "wzmacniane" miałeś na myśli opony o podwyższonej nośności XL (Extra Load) to myślę że nie ma to większego sensu w normalnym użytkowaniu. Jeśli nie holujesz jachtu albo nie pakujesz auta po dach jak na Camel Trophy Wink to szkoda przepłacać.
Tak, XL są wytrzymalsze, lepiej znoszą ciężkie traktowanie etc. Ale obniżają też (mniej lub bardziej) komfort resorowania, są cięższe (masa nieresorowana wzrasta). W sumie to kwestia identyfikacji potrzeb i/lub kalkulacji kosztów.
Z kolei rant ochronny (różnie oznaczany przez poszczególnych producentów) przyda siłę jak masz ładne i dobrze utrzymane alusy. Niektóre opony mają solidne ranty, inne symboliczne. Żaden raczej nie ochroni felgi przed pogięciem/pęknieciem przy solidnym łupnięciu, ale ochroni przed poharataniem jej o krawężnik (no, przynajmniej taka jest teoria Wink). Jeśli masz felgi stalowe albo niespecjalnie wielbisz swoje alusy to spokojnie możesz rant ochronny sobie odpuścić. Przy stalówkach nawet jest to wskazane jeśli używa się kołpaków, bo niekiedy rant ochronny uniemożliwia prawidłowe zamocowanie tegoż.
Co do indeksu prędkości - jak chcesz to możesz brać wyższy, będzie trochę sztywnej. Po prawdzie to 99% kierowców nie wyczuje różnic. Pytanie po co? Z reguły np. V będą parę złotych droższe od H, ale czasem zdaża się jakieś sytacje typu promocja że jest odwrotnie.
Ważne jest to, że o ile w przypadku opon zimowych możesz zejść z indeksem prędkości oczko lub dwa niżej (indeks nośności zostaje bez zmian!) to w przypadku opon letnich indeksy prędkości i nośności muszą być co najmniej takie, jak określone w instrukcji/homologacji/nalepce na aucie w zwyczajowym miejscu. Nigdy mniej.

A jeśli chodzi o GoodYear'a to nie pamiętam kiedy wypuścił jednoznacznie złą i źle ocenianą oponę. W klasie 'premium' nie ma miejsca na niedoróbki i wpadki. Dlatego GY trzyma poziom.
Ogólnie wybrana przez Ciebie opona należy do ścisłej czołówki.

Aha, pierwotnie napisałem że na stronie GY jest legenda z symbolami stosowanymi przez producenta. Otóż nie ma - kiedyś była, jeśli dobrze pamiętam. Czyli trzeba rozszyfrować samemu, jak coś znajdę to wyedytuję posta.

Edit:
OK, symbol AO to homologacja Audi, MFS - rant chroniący felgę, nie wiem dlaczego równolegle wymieniany jest symbol FP, oznaczający to samo...
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 21 Mar 2017, 08:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) opony letnie


Sylpete napisał:
Jeśli pisząc "wzmacniane" miałeś na myśli opony o podwyższonej nośności XL (Extra Load) to myślę że nie ma to większego sensu w normalnym użytkowaniu. Jeśli nie holujesz jachtu albo nie pakujesz auta po dach jak na Camel Trophy Wink to szkoda przepłacać.
Tak, XL są wytrzymalsze, lepiej znoszą ciężkie traktowanie etc. Ale obniżają też (mniej lub bardziej) komfort resorowania, są cięższe (masa nieresorowana wzrasta). W sumie to kwestia identyfikacji potrzeb i/lub kalkulacji kosztów.
Z kolei rant ochronny (różnie oznaczany przez poszczególnych producentów) przyda siłę jak masz ładne i dobrze utrzymane alusy. Niektóre opony mają solidne ranty, inne symboliczne. Żaden raczej nie ochroni felgi przed pogięciem/pęknieciem przy solidnym łupnięciu, ale ochroni przed poharataniem jej o krawężnik (no, przynajmniej taka jest teoria Wink). Jeśli masz felgi stalowe albo niespecjalnie wielbisz swoje alusy to spokojnie możesz rant ochronny sobie odpuścić. Przy stalówkach nawet jest to wskazane jeśli używa się kołpaków, bo niekiedy rant ochronny uniemożliwia prawidłowe zamocowanie tegoż.
Co do indeksu prędkości - jak chcesz to możesz brać wyższy, będzie trochę sztywnej. Po prawdzie to 99% kierowców nie wyczuje różnic. Pytanie po co? Z reguły np. V będą parę złotych droższe od H, ale czasem zdaża się jakieś sytacje typu promocja że jest odwrotnie.
Ważne jest to, że o ile w przypadku opon zimowych możesz zejść z indeksem prędkości oczko lub dwa niżej (indeks nośności zostaje bez zmian!) to w przypadku opon letnich indeksy prędkości i nośności muszą być co najmniej takie, jak określone w instrukcji/homologacji/nalepce na aucie w zwyczajowym miejscu. Nigdy mniej.

A jeśli chodzi o GoodYear'a to nie pamiętam kiedy wypuścił jednoznacznie złą i źle ocenianą oponę. W klasie 'premium' nie ma miejsca na niedoróbki i wpadki. Dlatego GY trzyma poziom.
Ogólnie wybrana przez Ciebie opona należy do ścisłej czołówki.

Aha, pierwotnie napisałem że na stronie GY jest legenda z symbolami stosowanymi przez producenta. Otóż nie ma - kiedyś była, jeśli dobrze pamiętam. Czyli trzeba rozszyfrować samemu, jak coś znajdę to wyedytuję posta.

Edit:
OK, symbol AO to homologacja Audi, MFS - rant chroniący felgę, nie wiem dlaczego równolegle wymieniany jest symbol FP, oznaczający to samo...


Dzięki Sylpete; trochę już te symbole rozpracowałem, skłania(łe)m się ku takiej:
http://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyear-efficientgrip-suv-215-65-r16-98-h-mfs#135180213
choć ta z V zamiast H chyba będzie lepsza:
http://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyear-efficientgrip-suv-215-65-r16-98-v-fp-ao#135427950
może jednak warta uwagi, bo cena podobna tylko etykieta CB zamiast BB, ale to chyba bez różnicy;
no i poczuję się z AO jak w Audi, a GY sprawi, że nawiążę historycznie do Muscle Car;-) Przynajmniej tyle;-)
PS. Do Octavii jak już pisałem waham się między Hankook i Uniroyal:
http://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1/letnie/r=1/195-65-r15
w podobnej cenie
_________________
SstarWines
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 24 Mar 2017, 06:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) opony letnie


Chyba jednak Uniroyal zamiast Goodyear bo 400 za komplet taniej.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pią 24 Mar 2017, 18:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) opony letnie


sstar napisał:
Chyba jednak Uniroyal zamiast Goodyear bo 400 za komplet taniej.

Do Tuscona? No nie wiem...
Uniroyale fantastycznie odprowadzają wodę a i inne cechy są ogólnie OK, ale mają miekkie boki, co skutkuje efektem pływania na zakrętach. Im większy i cięższy pojazd tym bardziej to widoczne. Tuscon jest relatywnie ciężki, dodatkowo profil opony wysoki więc może to być klopotliwe. Pół biedy jak jeździ się spokojnie ale Ty masz raczej ciężką nogę Wink
No i w takich okolicznościach skończą się raczej szybko...
Nie to żebym je skreślał ale w jednych pojazdach spiszą się znakomicie, w innych "tak se".

Może warto do listy dorzucić Falkena (ta sama półka cenowa), Nokiana, Hankooka, Vredesteina (półka wyżej, ale nadal taniej niż GY)???
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 24 Mar 2017, 18:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 24 Mar 2017, 19:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) opony letnie


Sylpete napisał:
sstar napisał:
Chyba jednak Uniroyal zamiast Goodyear bo 400 za komplet taniej.

Do Tuscona? No nie wiem...
Uniroyale fantastycznie odprowadzają wodę a i inne cechy są ogólnie OK, ale mają miekkie boki, co skutkuje efektem pływania na zakrętach. Im większy i cięższy pojazd tym bardziej to widoczne. Tuscon jest relatywnie ciężki, dodatkowo profil opony wysoki więc może to być klopotliwe. Pół biedy jak jeździ się spokojnie ale Ty masz raczej ciężką nogę Wink
No i w takich okolicznościach skończą się raczej szybko...
Nie to żebym je skreślał ale w jednych pojazdach spiszą się znakomicie, w innych "tak se".

Może warto do listy dorzucić Falkena (ta sama półka cenowa), Nokiana, Hankooka, Vredesteina (półka wyżej, ale nadal taniej niż GY)???


Zimowe Nokian pływają. To ważki argument za GY. Wcześniej miałem Uniroyale ale szersze i niższe może warto?
Sylpete a Nexen?
http://www.oponeo.pl/dane-opony/nexen-n-blue-hd-plus-235-60-r16-100-h#132660686
Hankook Ventus fajne ale przydrogie w tym rozmiarze. Kupiłem je siostrze do Octavii.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pią 24 Mar 2017, 20:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) opony letnie


Przy takim profilu i tej szerokości nie ma bata, zawsze auto będzie pływać. Pytanie jak bardzo to uwiera. Bo wybierając coś ze sztywnym bokiem utracimy komfortu (mniej lub wiecej). A w tej rozmiarówce nie ma opon nastawionych na sport. Pozostają więc kompromisy i trzeba poszukać tego najmniej zgniłego.

Nexen? Tu mam zgryz bo nie znam, nie jeździłem. Ogólnie nie ma narzekań szczególnych ale i zachwytów też nie. Nie jest to chinol tylko koreańska firma o dużym stażu rynkowym. Tyle że w Polsce niezbyt jeszcze rozpoznawalna wśród przeciętnego kierowcy i nie wyrobiła sobie marki. Natomiast ostatnio Nexen ostro się promuje, sporo wydaje na reklamy i marketing więc może nabierają wiatru w żagle i zaczynają się wybijać. Z Hankookiem było podobnie, na początku taniocha i wszyscy podchodzili jak pies do jeża a teraz dostarczają na pierwszy montaż opony niemieckim markom premium. Koreańce ogólnie mają rozmach Wink

Ciężki temat ogólnie. Nie wiem co tam było fabrycznie pakowane, może to byłaby jakaś podpowiedź.

A Falken?
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 24 Mar 2017, 20:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) opony letnie


Właśnie Falkena teraz ładują. Prorok czy co?
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pią 24 Mar 2017, 21:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) opony letnie


W tym segmencie cenowym Falken to mocny zawodnik.
Można by zrobić risercz i obwąchać temat...
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 24 Mar 2017, 21:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) opony letnie


Poszło. Nexen za 269 w Oponeo, BB, ktoś ponoć daje na pierwszy montaż. Czekam. Koreańskie do koreańskiego;-) Dobre oceny na oponeo. Pędzic ponoć nie można, ale mam ogranicznik, kaganiec... Przy 190 włącza się tryb awaryjny 130 max - tempomat i nuda.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
danynx

Dyskutant



Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Honda Jazz III 2011 1.4 i-Vtec
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 24 Mar 2017, 21:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) opony letnie


ja do Jazza wczoraj zapodalm Nexany 185/65R15. Takie zostały żonie po A-klase wiec idealnie się złożyło.
Powrót do góry
gadu-gadu
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 24 Mar 2017, 22:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) opony letnie


Tak wróciliśmy do Jazza;-)
Pierwszy montaż Nexen
http://przegladoponiarski.pl/art/8219/nexen-na-pierwszy-montaz.html
Historia
http://www.oponeo.pl/artykul/historia-opon-nexen
_________________
SstarWines
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 25 Mar 2017, 09:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) opony letnie


danynx napisał:
ja do Jazza wczoraj zapodalm Nexany 185/65R15. Takie zostały żonie po A-klase wiec idealnie się złożyło.


Pasują do standardowej felgi?
PS. Dzięki Sylpete za rady.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 27 Mar 2017, 09:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) opony letnie


W Motorze test letnich, wysoko Dębica, nisko Nexen, wielkość 205/55/16.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 28 Mar 2017, 08:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) opony letnie


Co ciekawe rozmiarówka 205/55 R16 ma etykietę CC i ona właśnie w teście w motorze wystąpiła.
Moja 235/60 R16 ma BB, więc może lepiej wypadła by w teście:-)
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

33 200

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaJazz

13 800

2006r.

96 000 km

śląskie

HondaCR-V

59 850

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaCivic

67 900

2017r.

133 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System