Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda ) Honda Jazz Hybrid



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rene77

Czytelnik



Dołączył: 08 Wrz 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Wrz 2016, 13:21
Temat postu:

Honda Jazz Hybrid


Witam serdecznie,

bardzo proszę o opinię właścicieli samochodu Honda Jazz Hybrid.
Jestem osobą niepełnosprawną i szukam samochodu niedużego (dla kobiety) z bagażnikiem, w którym zmieści się mój wózek inwalidzki (będę kupować specjalny podnośnik do auta, aby ułatwić wkładanie i wyjmowanie wózka z bagażnika).
Niestety zmuszona jestem zakupić samochód z automatem.
I tutaj pojawił się problem. W serwisie, gdzie naprawiają auta z automatycznymi skrzyniami biegów usłyszałam, że mam nie kupować auta ze skrzynią CVT (chyba, że będzie to hybryda - brak jakichś części, które powodują awaryjność skrzyni CVT). Z kolei inny specjalista powiedział, że jeśli mam kupić samochód to tylko japońskie: Toyota lub Honda.
No i akurat w autach tych marek są skrzynie CVT.
Sprawdziłam Aurisa, ale niestety mój wózek nie zmieści się w całości do jego bagażnika. Do Jazza wchodzi, ale Hybryd już u nas nie sprzedają. Sprzedawca powiedział mi, że słabo schodziły i zdecydowali się na wycofanie hybryd ze sprzedaży w Europie (sprzedają je w USA).
Z kolei znajoma, która ma jakieś kontakty w Hondzie, powiedziała, że w tych autach była jakaś wada lub auta były źle wykonane.

Może coś mi doradzicie. Będę wdzięczna za każdą opinię.
Powrót do góry
jozef01

Debiutant



Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): WOT Józefów
Posiadane auto: Honda Jazz Hybrid 2012
Piwa: 7/4
Wysłany: Nie 11 Wrz 2016, 20:17
Temat postu:

Re: ( Honda ) Honda Jazz Hybrid


Witaj Rene77
Mam teki pojazd, o który pytasz z 2012r. Autem porusza się moja żona. Obecny przebieg to 75.000km
Co do żywotności skrzyń biegów CVT czyli bezstopniowych wcale nie jest tak źle. Podstawa to umiejętne obchodzenie się z tą skrzynią i regularne serwisy olejowe (co 40kkm - koszt ok. 400PLN w okolicach W-wy).
Co do techniki jazdy na tej skrzyni - jej żywotność znacznie skraca gwałtowne dodawanie gazu, jest to skrzynia do spokojnej raczej miejskiej jazdy.
Fajną sprawą w Jazzie III są łopatki pod kierownicą, którymi można sobie zmieniać biegi w sposób manualny. Przydaje się przy wyprzedzaniu i jeździe w górach.
Kupując używany samochód z tą skrzynią zwróć uwagę na czystość oleju na bagnecie - musi być idealnie przejrzysty, bez przebarwień, zanieczyszczeń, czy opiłków. Wykonaj jazdę próbną, zwracając baczną uwagę na płynność pracy tej skrzyni. Wszelkie szarpnięcia są niepokojące i mogą świadczyć o uszkodzeniu tej skrzyni.
Generalnie auto jest godne polecenia, mało pali (w okolicach 5-6l w zakorkowanej stolicy). Fajną sprawą jest właśnie ta 7 biegowa bezstopniowa skrzynia. Poruszając się po mieście poruszamy się na niskich obrotach. Praca silnika jako bardzo nie przeszkadza. Co innego w trasie - moim zdaniem nieporozumienie jeździć tym autem. Praca silnika staje się uciążliwie głośna, auto jest słabo wyciszone, słaba dynamika - wyprzedzanie przy wyższych prędkościach to mordęga.

Generalnie na miasto polecam bardzo, na trasę niekoniecznie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda ) Decyzje zakupowe


HondaCR-V

74 900

2013r.

57 000 km

mazowieckie

HondaCivic

39 900

2013r.

140 221 km

łódzkie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

Hondae

79 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System