Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda ) Honda Jazz Hybrid



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rene77

Czytelnik



Dołączył: 08 Wrz 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Wrz 2016, 13:21
Temat postu:

Honda Jazz Hybrid


Witam serdecznie,

bardzo proszę o opinię właścicieli samochodu Honda Jazz Hybrid.
Jestem osobą niepełnosprawną i szukam samochodu niedużego (dla kobiety) z bagażnikiem, w którym zmieści się mój wózek inwalidzki (będę kupować specjalny podnośnik do auta, aby ułatwić wkładanie i wyjmowanie wózka z bagażnika).
Niestety zmuszona jestem zakupić samochód z automatem.
I tutaj pojawił się problem. W serwisie, gdzie naprawiają auta z automatycznymi skrzyniami biegów usłyszałam, że mam nie kupować auta ze skrzynią CVT (chyba, że będzie to hybryda - brak jakichś części, które powodują awaryjność skrzyni CVT). Z kolei inny specjalista powiedział, że jeśli mam kupić samochód to tylko japońskie: Toyota lub Honda.
No i akurat w autach tych marek są skrzynie CVT.
Sprawdziłam Aurisa, ale niestety mój wózek nie zmieści się w całości do jego bagażnika. Do Jazza wchodzi, ale Hybryd już u nas nie sprzedają. Sprzedawca powiedział mi, że słabo schodziły i zdecydowali się na wycofanie hybryd ze sprzedaży w Europie (sprzedają je w USA).
Z kolei znajoma, która ma jakieś kontakty w Hondzie, powiedziała, że w tych autach była jakaś wada lub auta były źle wykonane.

Może coś mi doradzicie. Będę wdzięczna za każdą opinię.
Powrót do góry
jozef01

Debiutant



Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): WOT Józefów
Posiadane auto: Honda Jazz Hybrid 2012
Piwa: 7/4
Wysłany: Nie 11 Wrz 2016, 20:17
Temat postu:

Re: ( Honda ) Honda Jazz Hybrid


Witaj Rene77
Mam teki pojazd, o który pytasz z 2012r. Autem porusza się moja żona. Obecny przebieg to 75.000km
Co do żywotności skrzyń biegów CVT czyli bezstopniowych wcale nie jest tak źle. Podstawa to umiejętne obchodzenie się z tą skrzynią i regularne serwisy olejowe (co 40kkm - koszt ok. 400PLN w okolicach W-wy).
Co do techniki jazdy na tej skrzyni - jej żywotność znacznie skraca gwałtowne dodawanie gazu, jest to skrzynia do spokojnej raczej miejskiej jazdy.
Fajną sprawą w Jazzie III są łopatki pod kierownicą, którymi można sobie zmieniać biegi w sposób manualny. Przydaje się przy wyprzedzaniu i jeździe w górach.
Kupując używany samochód z tą skrzynią zwróć uwagę na czystość oleju na bagnecie - musi być idealnie przejrzysty, bez przebarwień, zanieczyszczeń, czy opiłków. Wykonaj jazdę próbną, zwracając baczną uwagę na płynność pracy tej skrzyni. Wszelkie szarpnięcia są niepokojące i mogą świadczyć o uszkodzeniu tej skrzyni.
Generalnie auto jest godne polecenia, mało pali (w okolicach 5-6l w zakorkowanej stolicy). Fajną sprawą jest właśnie ta 7 biegowa bezstopniowa skrzynia. Poruszając się po mieście poruszamy się na niskich obrotach. Praca silnika jako bardzo nie przeszkadza. Co innego w trasie - moim zdaniem nieporozumienie jeździć tym autem. Praca silnika staje się uciążliwie głośna, auto jest słabo wyciszone, słaba dynamika - wyprzedzanie przy wyższych prędkościach to mordęga.

Generalnie na miasto polecam bardzo, na trasę niekoniecznie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda ) Decyzje zakupowe


Hondae

115 000

2022r.

6 500 km

małopolskie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaHR-V

50 000

2016r.

82 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System