Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Porada w sprawe oleju do automatu. Proszę o poradę.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pon 29 Sie 2016, 18:35
Temat postu:

Porada w sprawe oleju do automatu. Proszę o poradę.


Witam.

Muszę zrobić solidną dolewkę oleju do mojego automatu. Szczerze mówiąc to olej został już uzupełniony (ok 700ml), a post piszę po fakcie. Zastanawiam się czy nie zrobiłem krzywdy mojej Hondzie. Olej był na poziomie minimum, ale mechanik powiedział, że w ruchu miejskim można tak jeździć. Oczywiście dolewka była jednak wskazana.

Obecnie mam zalany (w 2012r) olej o symbolu 0826099904HE.
Czyli to: http://torgauto.com.ua/originalnie-masla/avtomobilnie-specjidkosti/honda-i-acura-originalnoe-maslo/-honda-cvt-f-4-08260-999-04h-e.html
W sklepie u siebie mówię, że potrzebuje oleju do CVT Jazza. Dostałem to: https://automator.pl/olej-do-automatycznej-skrzyni-biegow-swag-30-92-7975
Niby ten numer też jest tam obecny. Jednak już z samej tej strony wynika, że to chyba olej bardziej do niemieckich aut .
Czy to te same oleje, tylko w innych opakowaniach (nie wydaje mi się)? Czy zrobiłem błąd lejąc to do Jazza? Zlać całóść, czy można zostawić?
Wiem, że to nie do końca to co powinno być, ale jeśli nie zaszkodzi to mojemu autku to chyba bym zostawił. W przyszłym roku na wiosnę i tak nastrajam się na całkowitą wymianę.
Proszę o jakieś podpowiedzi.
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Pon 29 Sie 2016, 18:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Porada w sprawe oleju do automatu. Proszę o poradę.


Wsio ok. to oliwa do skrzyń CVT i parametry ma zgodne z CVT-F Hondy.
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Wto 30 Sie 2016, 13:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Porada w sprawe oleju do automatu. Proszę o poradę.


Dzięki za odpowiedź. Smile
Powrót do góry
jurek99

Debiutant



Dołączył: 17 Paź 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elbląg
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1,4 automat CVT 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 30 Sie 2016, 20:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Porada w sprawe oleju do automatu. Proszę o poradę.


Witam.
Też się męczyłem z tematem oleju do tej skrzyni. W sklepie dali mi taki jak Tobie, niemiecki, ale go nie wlałem. W końcu kupiłem w internecie oryginalny hondowski (http://www.haparts.pl/08200-9006.html) i zrobiłem dolewkę, też dużo, około 450 ml.
Przy okazji spytam, jaki masz poziom oleju na zimnej skrzyni, np. po postoju w nocy, przed uruchomieniem silnika.
U mnie wynosi 3 mm powyżej skali HOT.
Pozdrowienia
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Wto 30 Sie 2016, 22:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Porada w sprawe oleju do automatu. Proszę o poradę.


Postaram się jutro sprawdzić i napiszę tutaj.
Też w sumie mogłem kupić przez internet, zamiast na miejscu. Kolega milejów, trochę mnie jednak uspokoił swoją wypowiedzią.
Ja w tym roku miałem mierzony kilka razy poziom oleju w AT ( u mnie z pewnych powodów wszystko robią mechanicy, nawet to co mógłbym zrobić sam).

Było tak: podjeżdżałem do mechanika gasiłem auto. facet wyciągał bagnet i było pod maks niemal (górna kropka). Nie miałem świadomości, że to trochę inaczej powinno wyglądać. Trochę się zdziwiłem nawet, że przez 4 lata tak trzyma i prawie nic mi nie ubywa.
Dopiero ostatnio przy okazji wymiany paska wielorowkowego gdy poprosiłem o sprawdzenie pan powiedział by pilnie dolać bo jest minimum i szkoda autka. Facet robił pomiar na rozgrzanym i pracującym silniku.
Dla pewności pojechałem do innego i już przy mnie mierzył tak samo (w sumie to też nie tak jak instrukcja każe), wyszło równo z pierwszą kropką od dołu. Już nie wnikałem czy hot, czy cold. Wlaliśmy te 700 ml.

Myślę, że do wiosny nic się nie powinno złego dziać. Wówczas zamierzam wymienić całość.
W ASO wlano mi olej o kodzie: 0826099904HE. Na Haparts go nie znalazłem, ale link jest w topicu. Na tym SWAG-u też znalazłem to samo oznaczenie.Tzn na stronie internetowej, nie na butli. W sklepie dobrali mi SWAG-a po tym symbolu.

Jeśli kupiłeś tą samą oliwę jak ja to po kodzie wnioskuje, że wydano ci jednak zły olej i może lepiej, że go nie zastosowałeś.

Czy jak robiłeś dolewkę to też przez tę dziurę w której tkwi bagnet? Zresztą...nie było tego pytania. Tak każe instrukcja. Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 30 Sie 2016, 22:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 31 Sie 2016, 14:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Porada w sprawe oleju do automatu. Proszę o poradę.


Odpowiedź dla jurek99:
Pomiar na zimnym i niepracującym silniku po nocy. Ślad olejowy wychodzi ok 3-4 mm poza pierwszą kropkę licząc od góry bagnetu. Biegnie sobie również dalej prawie do końca tego języczka/łopatki na końcu miarki. Jednak nie na całej jej powierzchni, więc to już się nie liczy. Przypominam, że jestem świeżo po dolewce.

Taki pomiar nie jest jednak prawidłowy. W instrukcji masz opisane co i jak. Silnik powinien być rozgrzany. U mnie pracował podczas sprawdzania poziomu przy uzupełnianiu.
Dowiedziałem się, że nie wskazane jest uzupełniać do stanu max. W pewnych warunkach skrzynia może się rozszczelnić.
Dotyczy to także oleju silnikowego.
Powrót do góry
jurek99

Debiutant



Dołączył: 17 Paź 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elbląg
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1,4 automat CVT 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 01 Wrz 2016, 22:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Porada w sprawe oleju do automatu. Proszę o poradę.


Witam.
Dzięki za info o poziomie oleju na zimnym silniku.
Też myślę, że nie powinno się uzupełniać do "max", bo może źle wpłynąć na uszczelnienia, ale pewnie wtedy wywali olej otworem, gdzie jest bagnet.
Napisz jaki masz poziom po dolewce, ale zrób pomiar jak należy zgodnie z instrukcją (silnik wyłączony, pomiar po 1 minucie w ciągu 30 sekund) lub po dłuższej jeździe np 40 km.
Pozdrowienia
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

HondaCivic

7 300

2000r.

176 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System