Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda HR-V ) HRV 1.6 Automat 4x4 - drganie przy ruszaniu.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hubi_hrv

Czytelnik



Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: HRV, Panamera
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Sie 2016, 13:58
Temat postu:

HRV 1.6 Automat 4x4 - drganie przy ruszaniu.


Hej,

Może ktoś ma jakiś pomysł:

Przy ruszaniu z postoju na wysokości 1500 (D) i ok 1800 (S) obrotów występuje chwilowe drganie, odgłos jakby element tłumika uderzał i nagle cisza. Wczoraj rano jechałem 80km do celu, nic w drodze nie drgało (były postoje - światła etc), ale jak wracałem to znowu występowało. Dzisiaj pojechałem na szybko do sklepu - cisza...

Silnik, skrzynia sucha, wał nie stuka - sprawdzone na podnośniku - napęd działa - na podnośniku 4 koła się kręcą.

Kolega podpowiada aby sprawdzić poduszki silnika i skrzyni i jak zużyte to profilaktycznie wszystkie wymienić, miał w innym aucie drgania i po wymianie ustało.

Macie jakiś pomysł?

pzdr
hubi
Powrót do góry
jungu

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: Chevy Orlando 1.8 B+G
Piwa: 24/0
Wysłany: Sro 31 Sie 2016, 10:52
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) HRV 1.6 Automat 4x4 - drganie przy ruszaniu.


Raczej to nie poduchy bo odczuwałbyś delikatne drgania przy jeździe praktycznie cały czas. Bez podania lokalizacji odgłosów (mniej więcej) ciężko będzie podać możliwe przyczyny. Może katalizator, może oberwał się środek w wydechu.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
mikss

Czytelnik



Dołączył: 04 Wrz 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Hrv, 1,6 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Wrz 2016, 10:43
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) HRV 1.6 Automat 4x4 - drganie przy ruszaniu.


Mam podobny problem z moją Hondą Hrv 1.6 2001r, przebieg 152tyś. skrzynia bezstopniowa cvt. U mnie dzieje się tak na rozgrzanym silniku, na zimnym nie ma drgań. Przy ruszaniu auto na moment wpada w nieprzyjemne drgania, trzęsie karoserią i jakby koła straciły przyczepność, mocniejsze przy startowaniu pod górkę lub przy dużym obciążeniu auta. Dodatkowo po wrzuceniu wstecznego na zimnym i na ciepły silniku słychać jakby szum, świszczenie.

Kiedy wymieniałeś olej w skrzyni?

Zastanawiam się czy to nie tu tkwi problem ,bo choć u mnie jest czysty i czerwony to jednak po kilku latach mógł już stracić swoje właściwości.

Czy u Ciebie drgania występują też na zimnym silniku?
Powrót do góry
hubi_hrv

Czytelnik



Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: HRV, Panamera
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Wrz 2016, 14:03
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) HRV 1.6 Automat 4x4 - drganie przy ruszaniu.


Kupiłem nie dawno, nie wymieniałem jeszcze żadnych płynów, jak kupię poduszki napędu to na raz wszystko zmienię. Muszę jeszcze mocowania amorków z gumami i łożyskami oraz jedną półoś.

U mnie też jakby na zimnym mniej ale jakiś czas temu wyryszyłem w drogę ok 100kilometrową, w jedną stronę zero drgań, a w powrotnej już były.
Powrót do góry
mikss

Czytelnik



Dołączył: 04 Wrz 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Hrv, 1,6 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Wrz 2016, 14:23
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) HRV 1.6 Automat 4x4 - drganie przy ruszaniu.


Po wymianie oleju, 4 litry, problem drgań zniknął, aż miło się rusza. Mam nadzieję, że po jakimś krótkim czasie nie powróci.Jednak szum wstecznego ,a właściwie wycie nie zniknęło. Czy to normalne ,że cvt wyje (buczy) na wstecznym?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 19 Wrz 2016, 14:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
hubi_hrv

Czytelnik



Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: HRV, Panamera
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Paź 2016, 16:30
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) HRV 1.6 Automat 4x4 - drganie przy ruszaniu.


Mały update.

Wymieniłem olej w skrzyni biegów CVT w ASO Hondy i dalej drganie występowało. W ASO powiedziano mi że niestety ale tak już będzie i trzeba wymienić sprzęgło startowe, koszt części to 2152PLN + wymiana około 1400PLN.

Przejechałem około 50 kilometrów i drganie ustało. Pan w serwisie na koniec jeszcze dodał (jak już zrezygnowałem z wymiany sprzęgiełka) że można chwilę pojeździć żeby cały olej kilka razy przeszedł przez cały układ i zobaczyć, ale żeby nie spodziewać się raczej poprawy. Po zrobieniu ok 1000km dalej jest płynnie, czasem słyszę coś w rodzaju drgania osłony wydechu, ale bez żadnego czucia. Jak drgała skrzynia to było czuć i słychać.

Także każdemu kto ma owy problem, polecam wymianę oleju. Ja u siebie wymienię go ponownie po jakiś 10,000km, tak dla pewności że przepłucze się ten stary w całości.

Koszt w ASO Aries Motor w Warszawie to 333,02 PLN za olej (uważam cenę tego oleju za mocno wywindowaną), 7,01PLN za podkładkę śruby spustowej oraz 93,48PLN za wymianę. Przy okazji kupowałem jeszcze gumę tylnej wycieraczki 44,40PLN za część - wymienili mi nawet ich nie prosząc - bardzo miło z ich strony.
Ogólnie jestem zadowolony z serwisu, podejście bardzo fajne jak na 17 letnie auto, nawet umyte zostało przed oddaniem. Dzwoniłem wcześniej do Matraszka, to nie mieli pojęcia o tej skrzyni...mówię że 1999 HRV CVT, a pan z serwisu że to nie cvt a normalny automat, mówię że na bank cvt, a on że w tamtych latach nie było cvt...ręce mi opadły. Po jakimś czasie doszli że jednak CVT, po czym domyślali się jaki olej...tak więc zrezygnowałem z ich usług.

pzdr
Hubi
Powrót do góry
wydech1

Debiutant



Dołączył: 15 Wrz 2016
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko pomorskie
Posiadane auto: HRV 4x4 124 KM
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 19 Kwi 2017, 16:34
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) HRV 1.6 Automat 4x4 - drganie przy ruszaniu.


Nie wiem jak u was ale ja miałem nieprzyjemne dźwięki z okolic tłumika przy ruszaniu lub w trasie przy mocno rozgrzanym tłumiku męczyłem się tak ze 20 tysięcy po kolejny ostukaniu tłumika okazało się ze na ostatnim wieszaku jest minimalny luz, kupiłem wieszak 17 zł wymieniłem i rozkoszuje się ciszą. Oprócz ustania nieprzyjemnych brzęknięć po wymianie wieszaka wyraźnie samochód się wyciszył. po wymianie przejechałem już ok 20 tysięcy i nadal jest cicho
_________________
pozdrawiam
wydech
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

38 800

2016r.

59 000 km

mazowieckie

HondaCivic

76 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCivic

24 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaJazz

18 490

2008r.

196 559 km

pomorskie

HondaCivic

17 900

2008r.

178 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System