Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda City ) Ocena Hondy City 2006



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda City ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ET41-001

Czytelnik



Dołączył: 30 Cze 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Hoda City 2006
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 30 Cze 2016, 20:17
Temat postu:

Ocena Hondy City 2006


Posiadam autko Honda City 1.4 rocznik 2006 z Polskiego salonu. Samochodem przejechałem dopiero 2tys km. Ale już wstępnie mogę ocenić jego funkcjonalność.
Po pierwsze to samochód nie jest stworzony do szybkiej jazdy, ja nie lubię [cenzura]ć więc prędkość 110km/max jest dla mnie wystarczająca. Autko prowadzi się lekko i przyjemnie. W środku wygodnie choć osoby powyżej 180cm mogą czuć się lekko ciasno. Pierwszy raz spotkałem się w samochodzie z tylną kanapą typu magic seat. I na prawdę zrobiło to na mnie wielkie wrażenie.
Co do blacharki to w moim samochodzie na razie nie zauważyłem korozji na przedniej masce ale Honda rzeczywiście gnije. Lekka korozja pojawiła się koło świateł od podświetlenia tablicy rejestracyjnej i pod maską samochodu w okolicach akumulatora. Auto nie jest po powodzi ani po zalaniu, wydaje mi się, że przez złe zaprojektowanie maski leje się do środka troszkę woda. Teraz na Wrzesień mam zamiar zakonserwować spód samochodu. Koszt około 1100zł w dobrym warsztacie.
Spalanie - miasto-trasa około 5,7l na 100km. Ostatnio za przejechanie 520km musiałem zalać benzyny za 140zł. Co jest dobrym wynikiem, planowałem założenie gazu ale przy takim spalaniu nie opłaca mi się.
Pierwsze problemy, to podstawowe części eksploatacyjne. Wcześniej do Oplu od ręki mogłem dostać wszędzie filtry, tutaj trzeba szukać. Dużo sklepów nie ma żadnych informacji na temat tego modelu, pojawia im się dopiero Honda City od 2008. Muszę poczytać bo chyba podwozie Hondy City 2006r jest bardzo podobne do Hondy Jazz.
Pozdrawiam Et41
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
medt

Czytelnik



Dołączył: 19 Lip 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Honda City
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 20 Lip 2016, 00:41
Temat postu:

City 2006


Posiadam Hondę City rocznik 2006 1,4 zakupioną w salonie Hondy. Na liczniku mam "dopiero" 188 tyś km. Jak do tej pory samochód nigdy jeszcze mnie nie zawiódł. Dbam o niego i na bieżąco wymieniam wszystkie materiały eksploatacyjne oraz reaguję na drobne usterki jakie pojawiają się w czasie normalnej eksploatacji a tych jest naprawdę niewiele. Ułamany przewód w wiązce z zasilania oświetlenia tablicy rejestracyjnej przy zawiasie klapy, ułamany przewód zasilania sprężarki klimatyzacji (na samej sprężarce), wymiana cewki i łożyska sprzęgła sprężarki klimatyzacji, wymiana przewodów hamulcowych z tyłu. Samochód eksploatuję głównie "koło komina" ale zaliczyłem wielokrotnie Chorwację, Niemcy, polskie morze i mazury. Jest faktem, że nie jest to samochód na wielkie prędkości, bardzo głośny powyżej 120 km, bardzo czuły na boczny wiatr szczególnie przy wyjeździe poza ekrany np. na autostradzie. Ma jednak dla mnie tyle zalet, że te niedogodności nic nie znaczą. Przede wszystkim jest tani w eksploatacji, bardzo ekonomiczny, funkcjonalny dzięki tylnej kanapie, z bardzo pojemnym bagażnikiem gdzie nie ma problemu spakować rodzinę na zakupy, wypad nad wodę czy urlop w Chorwacji.
Co do części zamiennych to fakt, że czasami nawet po nr VIN jest problem głównie z karoserią ale właśnie dużo pasuje z Hondy Jazz jeżeli chodzi o zawieszenie i silnik. Zresztą w salonie Hondy gdy kupowałem samochód mówiono mi, że City to Jazz w wersji sedan. Spalanie średnie to 5,7 l chociaż w ubiegłym roku jadąc bardzo spokojnie nad polskie morze wyszło 4,9l. Blacharka się trzyma i tragedii nie ma, chociaż też pokazuję się ślady korozji przy oświetleniu tablicy rejestracyjne i tylnych nadkolach.
Ogólnie jestem zadowolony i nie mam zamiaru zmieniać na inny model.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kkuligowski

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piaseczno
Posiadane auto: Honda City
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Sty 2018, 12:36
Temat postu:

Re: ( Honda City ) Ocena Hondy City 2006


Auto krajowe z 12.2006 roku z przebiegiem prawie 119 tys km.
Ocena eksploatacji po kilku dniach od zakupu podobna jak u kolegów.
W swojej podczas zakupu wyłapałem:
- maska malowana na akcji aso
- zderzak tylny malowany
- małe purchle rdzy na błotniku lewym tylnym
- brak sygnału (buczy)i spryskiwaczy (chyba zamarzła woda)
- przetarta wykładzina kierowcy ale nowe oryginalne gumowe wycieraczki
- zepsute radio (norma w tym modelu) - już jestem umówiony (150 zł z wymontowaniem)
- brak podświetlenia klimatyzacji
- pióra wycieraczek do wymiany (61 i 35 cm zakupione)
- taki drobiazg jak brak spinki na pasach i sprzączka spada pod siedzenie (denerwuje)
Poza tym jak na 12 lat to całkiem dobrze. Spalanie na poziomie 7 litrów pokazuje komp ale może to się zmieni bo dawno (chyba wcale) nie było ustawiania zaworów. Do sprawdzenia świece. Auto nie stworzone do zawodów i trochę mało mocy.
Małe kapcie (14") na zimowych oponach dziwnie wybierają nierówności ale muszę sprawdzić zawieszenie.
Jak na tydzień po zakupie to ma nadzieje że powozi mnie jakiś czas bez dużych wydatków.
Powrót do góry
medt

Czytelnik



Dołączył: 19 Lip 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Honda City
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 09 Lut 2019, 07:35
Temat postu:

cd. oceny Hondy City 2006


Witam wszystkich.
No i moja City zbliża się do przebiegu 250 tyś km. Inwestycje w eksploatację zwracają się niazawodnością auta, niskim zużyciem paliwa.
Od ostatniego wpisu zainwestowałem w City "aż" a może "tylko" w;
- nowe opony zimowe
- naprawę radia
- tarcze hamulcowe i klocki na tył
- wymianę piasty lewy tył
- wymianę całego układu wydechowego
- wymianę osłony termicznej katalizatora
standardowo wymiana - oleju, płynu hamulcowego, filtrów, świec, regulację zaworów, pokrowców.
Przed zimą byłem na "trzepaku" sprawdzić zawieszenie. Diagnosta stwierdził, że nic złego się nie dzieje ( a jest oryginalne).
Dla mnie auto spełnia moje oczekiwania i potrzeby.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Renzor

Czytelnik



Dołączył: 22 Gru 2023
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: Honda City
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Gru 2023, 00:33
Temat postu:

Re: ( Honda City ) Ocena Hondy City 2006


Moja Honda City 2007 r pierwsza rejestracja 2008 przebieg 113 kk

Jazda głównie miasto , przegląd w ASO raz w roku!!! Auto w naszych rękach od 2013 kupione z przebiegiem 50kk

Z mankamentów to wymianę były raz łożyska na skrzyni ( 1800 zł w ASO), z racji tego ze pierwsza właścicielka jak i moja żona są niskie i się przysuwały z fotelem i odsuwały to strzeliła linka której nie można dokupić ?!!! Kiedyś się regenerowało teraz trzeba szukać fotela.

Na miasto idealny samochód , składane fotele z tylu magic seats rewelacja , pojemne małe auto.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 22 Gru 2023, 00:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda City ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda City »

Opinie o samochodach Honda City - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda City ) Oceń swoje auto


HondaCR-V

23 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaFR-V

14 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCR-V

89 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

Hondae

115 000

2022r.

6 500 km

małopolskie

HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System