Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Honda Jazz 09-14, ODBII - weryfikacja przebiegu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tueri

Czytelnik



Dołączył: 23 Cze 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Honda Civic, EJ9
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Cze 2016, 07:03
Temat postu:

Honda Jazz 09-14, ODBII - weryfikacja przebiegu


Witam wszystkich,

Szukałem chwilkę i nie znalazłem.

Chodzi o podpięcie pod złącze diagnostyczne i weryfikację przebiegu.
Wiadomo można przekręcić. Jednak komp Jeża zbiera dane pewnie z dziesiątek układów i każdy może nam zwrócić pewną pośrednią wiedzę w postaci zapisanych parametrów jak był użytkowany i czy podany przebieg trzyma się "kupy" z nimi.

Szukam wiedzy jakie to mogą być parametry, aby móc sobie przed zakupem również to sprawdzić.
Wiadomo pewnie można zmienić wszystkie, lub prawie wszystkie parametry, ale też można liczyć na to, że komuś po prostu się nie chciało.
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Czw 23 Cze 2016, 09:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 09-14, ODBII - weryfikacja przebiegu


W linku masz ciekawy poradnik na ten temat.
http://autokult.pl/9799,jak-sprawdzic-prawdziwy-przebieg-auta-poradnik
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 23 Cze 2016, 10:55
Temat postu:

Re: Honda Jazz 09-14, ODBII - weryfikacja przebiegu


Tueri napisał:
Witam wszystkich,

Szukałem chwilkę i nie znalazłem.
Może trzeba było poszukać dłużej Wink
Cytat:
Chodzi o podpięcie pod złącze diagnostyczne i weryfikację przebiegu.
Wiadomo można przekręcić. Jednak komp Jeża zbiera dane pewnie z dziesiątek układów i każdy może nam zwrócić pewną pośrednią wiedzę w postaci zapisanych parametrów jak był użytkowany i czy podany przebieg trzyma się "kupy" z nimi.

Szukam wiedzy jakie to mogą być parametry, aby móc sobie przed zakupem również to sprawdzić.
Wiadomo pewnie można zmienić wszystkie, lub prawie wszystkie parametry, ale też można liczyć na to, że komuś po prostu się nie chciało.
Szkoda tylko, że nie podałeś żadnych danych o tym samochodzie. Możesz skorzystać z pomocnego na swój sposób link podanego przez Flika77.
Poproszę o VIN auta, model i rocznik, numer rejestracyjny oraz miejscowość. Poszukam i jak znajdę dane to pomogę.

Rozumiem, że chcesz kupić dany model, dlatego też proszę o uzupełnienie/podanie w/w danych.

PS. Z OBD w jazzie dużo nie zobaczysz. Hondy mają swoje specjalne oprogramowanie.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Czw 23 Cze 2016, 13:44
Temat postu:

Re: Honda Jazz 09-14, ODBII - weryfikacja przebiegu


kedlaw07 napisał:


Poproszę o VIN auta, model i rocznik, numer rejestracyjny oraz miejscowość. Poszukam i jak znajdę dane to pomogę.

Rozumiem, że chcesz kupić dany model, dlatego też proszę o uzupełnienie/podanie w/w danych.


Tylko z ciekawości zapytam.

Czy kedlaw, masz na myśli strony typu: https://historiapojazdu.gov.pl/strona-glowna ?

Przy okazji ciekawostka: Wprowadziłem tam dane swego jeża. Pokazał się stan licznika sprzed dwóch lat i napis "brak informacji o ważnym badaniu technicznym". Badanie z całą pewnością przeprowadzałem w październiku ubiegłego roku. Czyżby stacja nie wprowadziła danych do systemu?

Swoją drogą, myślałem, że ten fragment poradnika:
"Profesjonalne metody polegają między innymi na kontroli poszczególnych sterowników: silnika, skrzyni biegów, a nawet i radia, gdzie zapisywany jest przebieg auta w czasie różnych etapów eksploatacji..." , dotyczy także naszego Jazza.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 24 Cze 2016, 09:07
Temat postu:

Re: Honda Jazz 09-14, ODBII - weryfikacja przebiegu


Flik77 napisał:
kedlaw07 napisał:


Poproszę o VIN auta, model i rocznik, numer rejestracyjny oraz miejscowość. Poszukam i jak znajdę dane to pomogę.

Rozumiem, że chcesz kupić dany model, dlatego też proszę o uzupełnienie/podanie w/w danych.


Tylko z ciekawości zapytam.

Czy kedlaw, masz na myśli strony typu: https://historiapojazdu.gov.pl/strona-glowna ?

Przy okazji ciekawostka: Wprowadziłem tam dane swego jeża. Pokazał się stan licznika sprzed dwóch lat i napis "brak informacji o ważnym badaniu technicznym". Badanie z całą pewnością przeprowadzałem w październiku ubiegłego roku. Czyżby stacja nie wprowadziła danych do systemu?

Swoją drogą, myślałem, że ten fragment poradnika:
"Profesjonalne metody polegają między innymi na kontroli poszczególnych sterowników: silnika, skrzyni biegów, a nawet i radia, gdzie zapisywany jest przebieg auta w czasie różnych etapów eksploatacji..." , dotyczy także naszego Jazza.

Możesz jeszcze spróbować w ten sposób który podaję poniżej.

Opcja pierwsza - autko ściągnięte:
Telefon do zagranicznego ubezpieczyciela z prośbą o przesłanie ostatnich danych o samochodzie.
Po otrzymaniu należy porównać ze stanem obecnym na ubezpieczeniu

Opcja druga - kupno w kraju:
Telefon do poprzedniego ubezpieczyciela w kraju i porównanie z danymi z obecnej polisy na którą teraz wystawiony jest samochód.

Książka serwisowa (choć podrabiają) a w niej przeglądy. Zawsze jeszcze możesz się skontaktować z byłym ASO o ile autko było serwisowane.

Gdybym ja był sprzedawcą to nie pozwoliłbym Ci na samodzielne grzebanie przy złączu diagnostycznym, ponieważ bałbym się że coś popsujesz. Natomiast zaproponowałbym Ci badanie w/w pojazdu w warsztacie mechanicznym (ASO), który Ty byś wybrał po uprzedniej wpłacie jakiegoś zadatku. Oczywiście za sprawdzenie to Ty byś zapłacił ponieważ, to Ty chcesz kupić.

Czy nie lepiej tak rozwiązać sprawę, niż się bawić w różnego rodzaju śledztwa Question

I tak na koniec, Ty kupujesz jazza, czy sprzedajesz go w komisie Question

@Flik77
Tak miałem na myśli między innym tą witrynę.
Na w/w portalu https://historiapojazdu.gov.pl stan przebiegu licznika gromadzą od 2014 r.
Osoba przeprowadzająca przegląd techniczny ma obowiązek wprowadzania danych do ogólnodostępnej bazy internetowej(jedź i niech dane uaktualni), podobnie jak i wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe.
Z bazy korzystają patrole drogówki podczas zatrzymań oraz więcej instytucji link tutaj: http://1.cepik.gov.pl/portal/c/portal_public/layout?p_l_id=1.1&p_p_id=EXT_7&p_p_action=0&p_p_state=maximized&p_p_mode=view&_EXT_7_struts_action=%2Fprezentacja_artykulow%2Fartykul&_EXT_7_article_id=122&_EXT_7_article_version=1.7&_EXT_7_cur=1&_EXT_7_statystyka=1
Jeżeli danych samochodu oraz ubezpieczenia OC nie ma w bazie a dokumentów zapomniałeś to trochę nie ciekawie. Natomiast jeżeli dane są w bazie, a Ty dokumentów nie masz to zawsze jakoś można się wybronić i dogadać. Aczkolwiek obowiązkowo musisz posiadać dokumenty ubezpieczenia oraz badania technicznego podczas kierowania pojazdem.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 24 Cze 2016, 09:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

76 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCivic

17 900

2008r.

178 000 km

małopolskie

Hondae

115 000

2022r.

6 500 km

małopolskie

HondaHR-V

73 900

2016r.

117 800 km

świętokrzyskie

HondaCivic

65 900

2017r.

94 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System