Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) serwisowanie w ASO po gwarancji


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 03 Cze 2016, 09:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) serwisowanie w ASO po gwarancji


jazzu napisał:
Innym razem do reklamacji "poszła" kierownica - ślady wytarcia, moim zdaniem za wcześnie - kierownicę wymieniono na nową.
Możesz napisać po jakim czasie pokazało Ci się to wytarcie ? U mni tylko mam to po jednej stronie - lewej, koło odcinka który ją łączy a poduszką powietrzną.

Cytat:
Reasumując, w ASO warto zadawać niestandardowe pytania, ale fakt, było to dość dawno...
Tutaj masz rację. Szczególnie kiedy chcesz się dowiedzieć czegoś dla ciebie bardzo dziwnego a dla nich jest to oczywistością.

Cytat:
A w temacie wątku...wyłamię się z ogólnego trendu i powiem że raczej nie warto serwisować w ASO po zakończeniu gwarancji.
Widzę, że kolega wyznaje podobną zasadę jak ja, tyle tylko że u mnie od czasu do czasu pieczątka wita w książce serwisowej.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 03 Cze 2016, 09:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) serwisowanie w ASO po gwarancji


jazzu napisał:
Jakieś osiem lat temu tak reklamowałem jakiś ślad korozji na dachu - do dzisiaj nie wiem, ale prawdopodobnie jakiś odprysk lakieru od uderzenia. Pomalowano dach.
Niestety muszę Cię wyprowadzić z błędu. Wcale Ci dachu nie pomalowano, a jedynie zeszlifowano farbę i zabezpieczono jakimś antykorozyjnym. Nie uwierzę że wytrawili itp. Następnie przemalowali ten mały kawałek i wycieniowali. Tobie zaś powiedzieli, że przemalowali cały dach itd, oraz zrobiono jeszcze to i tamto. Pojedź do lakiernika niech Ci powie, a się przekonasz.

toolpusher napisał:
Ognisko rdzy nadaje się do naprawy gwarancyjnej - tak mi powiedział kierownik serwisu więc OK.

jazzu napisał:
Cytat:
Hej Toolpusher, tak z ciekawości zapytam, jak będą naprawiać? Malując cały element czy miejscowo?

Zrobią mu tak naprawę jak napisałem w Twoim przypadku, a kasę wezmą za malowanie całego elementu.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
jazzu

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: honda jazz 1,2 2006
Piwa: 10/0
Wysłany: Pią 03 Cze 2016, 09:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) serwisowanie w ASO po gwarancji


Cytat:
Hej Toolpusher, tak z ciekawości zapytam, jak będą naprawiać? Malując cały element czy miejscowo?

Zrobią mu tak naprawę jak napisałem w Twoim przypadku, a kasę wezmą za malowanie całego elementu.[/quote]

Właśnie Waldi, słusznie doczytałeś "między wierszami" o co chodziło w moim pytaniu.
Co do mojego dachu, nie patrzyłem im na ręce wiec głowy nie dam co robili. W "papierach" stoi "malowanie". Faktem jest że ponad osiem lat, i nie ma żadnego problemu. Przypadkowy lakiernik po zmierzeniu grubości powłoki rzekł "cosik faktycznie robili". W jednym miejscu widać bazę nie najlepiej położoną więc raczej malowane...

Kierownica miała wytarcie z lewej strony, zewnętrznej, tak na "godzinie ósmej". Drażniło mnie to więc reklamowałem - miałem wtedy około 30tys.(około dwa lata) przebiegu więc sam przyznasz, za wcześnie.

Ech...coś mi nie wychodzi opcja "cytuj".
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 03 Cze 2016, 11:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) serwisowanie w ASO po gwarancji


jazzu napisał:
Cytat:
Hej Toolpusher, tak z ciekawości zapytam, jak będą naprawiać? Malując cały element czy miejscowo?

Zrobią mu tak naprawę jak napisałem w Twoim przypadku, a kasę wezmą za malowanie całego elementu.

Cytat:
Właśnie Waldi, słusznie doczytałeś "między wierszami" o co chodziło w moim pytaniu.
Co do mojego dachu, nie patrzyłem im na ręce wiec głowy nie dam co robili. W "papierach" stoi "malowanie". Faktem jest że ponad osiem lat, i nie ma żadnego problemu. Przypadkowy lakiernik po zmierzeniu grubości powłoki rzekł "cosik faktycznie robili". W jednym miejscu widać bazę nie najlepiej położoną więc raczej malowane...
Czyli niestety wyszło na moje. Nie musisz wcale mierzyć żadnym miernikiem grubości tego lakieru. Wystarczy że dokładnie umyjesz dach najlepiej ręcznie (na myjniach bezdotykowych, może być słabo efekt), a potem stań w słońcu i się poprzyglądaj z każdej strony. Nie wiem czy zobaczysz dokładnie, bo autko trochę wysokie tak więc może jakiś taborecik może być pomocny Wink
Cytat:
Kierownica miała wytarcie z lewej strony, zewnętrznej, tak na "godzinie ósmej". Drażniło mnie to więc reklamowałem - miałem wtedy około 30tys.(około dwa lata) przebiegu więc sam przyznasz, za wcześnie.
U mnie 79tys rocznik tak jak Twój, a wytarcie rzeczywiście coś koło 30 tys. się pokazało. Faktu nie zgłaszałem bo nie wiedziałem, że można o takie dziwne pytania jak to wcześniej napisałeś zadawać.

Cytat:
Ech...coś mi nie wychodzi opcja "cytuj".
Oj tam, oj tam.
Przedmówca napisze jakiś tekst a Ty chcesz na niego bezpośrednio odpowiedzieć to dajesz cytuj nie opcja odpowiedz.

Natomiast jak masz jakąś informację do nazwa_użytkownika_xx wtedy napiszesz @nazwa_użytkownika_xx i tekst skierowany bezpośrednio do niego.
Co do reszty której tu nie zawarłem to proszę niech wypowiedzą się inni
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
jazzu

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: honda jazz 1,2 2006
Piwa: 10/0
Wysłany: Pią 03 Cze 2016, 11:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) serwisowanie w ASO po gwarancji


[/quote]Czyli niestety wyszło na moje. Nie musisz wcale mierzyć żadnym miernikiem grubości tego lakieru. Wystarczy że dokładnie umyjesz dach najlepiej ręcznie (na myjniach bezdotykowych, może być słabo efekt), a potem stań w słońcu i się poprzyglądaj z każdej strony. Nie wiem czy zobaczysz dokładnie, bo autko trochę wysokie tak więc może jakiś taborecik może być pomocny Wink

A dlaczego "niestety"? Odprysk i rdza usunięta, do dzisiaj ani śladu. W sumie dla mnie temat zamknięty.
Zresztą co niby miałbym zobaczyć po umyciu? Bo tu jest problem...od wielu lat tylko opłukuję moje wozidła na myjkach Wink
Inna sprawa to kwestia ewentualnego szwindlu ASO - tak jak sugerujemy - no ale w biznesie okpić Japończyka czy innego Niemca to dobra sprawa.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 03 Cze 2016, 11:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
toolpusher

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Cr-V III Executive 2.2 I-DTEC 2010; Jazz Com Plus 1.4VTEC 2012
Piwa: 2/7
Wysłany: Pią 03 Cze 2016, 11:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) serwisowanie w ASO po gwarancji


Tylko że to nie jest już przegląd wg producenta. Tylko wymiana filtrów i oleju.
Sama kropka rdzy jest wielkości ziarnka ryżu i to na krawędzi otworu w blasze więc raczej całej klapy nie wymalują nawet bym nie chciał.
_________________
--
Pozdrawiam
Piotr
Powrót do góry
toolpusher

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Cr-V III Executive 2.2 I-DTEC 2010; Jazz Com Plus 1.4VTEC 2012
Piwa: 2/7
Wysłany: Pią 03 Cze 2016, 12:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) serwisowanie w ASO po gwarancji


@ jazzu
toolpusher napisał:
Tylko że to nie jest już przegląd wg producenta. Tylko wymiana filtrów i oleju.
Sama kropka rdzy jest wielkości ziarnka ryżu i to na krawędzi otworu w blasze więc raczej całej klapy nie wymalują nawet bym nie chciał.

_________________
--
Pozdrawiam
Piotr
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 03 Cze 2016, 13:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) serwisowanie w ASO po gwarancji


toolpusher napisał:
Tylko że to nie jest już przegląd wg producenta. Tylko wymiana filtrów i oleju.
Sama kropka rdzy jest wielkości ziarnka ryżu i to na krawędzi otworu w blasze więc raczej całej klapy nie wymalują nawet bym nie chciał.


Wytrawią i wymalują zapewnie fragment dookoła miejsca korozji. W sumie najważniejsze ze za to nie będziesz musiał płacić Razz
Co do przeglądu nie mieli jakiejś opcji program dla starych klientów i aut po gwarancji ? Poza tym czy serwis nie może ci zrobić przeglądu karoserii przy okazji za free (opcja w książce serwisowej bardziej z tyłu niż z przodu jak są główne przeglądy) ??
Btw napełniacz poduchy już wymieniłeś ? Była akcja serwisowa Razz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 03 Cze 2016, 14:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) serwisowanie w ASO po gwarancji


Tak w dużym skrócie i gwoli wyjaśnienia, to oczyszczą ze rdzy te ognisko zabezpieczą i trochę tam pomalują, a następnie wycieniują. Tak jak to zrobili w przypadku kolegi jazzu.

Natomiast u kolegi toolpusher ściągną uszczelkę przetrą szczotką drucianą, potem zabezpieczą i na około machną farbą. Potem uszczelkę założą i po sprawie. Myślę że nawet nie wycieniują dokładnie, a policzą jak za dobrą dniówkę.

Nigdy nie będą malować całego elementu. Po prosty to się dla nich nie opłaca. Ty natomiast jesteś pewien że masz wszytko pomalowane. Tak też będzie na fakturze - malowane.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
jazzu

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: honda jazz 1,2 2006
Piwa: 10/0
Wysłany: Pią 03 Cze 2016, 16:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) serwisowanie w ASO po gwarancji


[quote="kedlaw07"]Tak w dużym skrócie i gwoli wyjaśnienia, to oczyszczą ze rdzy te ognisko zabezpieczą i trochę tam pomalują, a następnie wycieniują. Tak jak to zrobili w przypadku kolegi jazzu.

Hmmm...Waldi...piszesz z taką pewnością o moim przypadku, jakbyś asystował przy naprawie.
Może kiedyś przeprowadzę małe dochodzenie, papiery powinienem jeszcze mieć.
Nie będziemy teraz tego roztrząsać.

Natomiast moją intencją było zwrócenie uwagi, że z pozoru absurdalne reklamacje - wspomniana kierownica - mogą zostać uznane, jeśli spotkasz się z odrobiną dobrej woli po drugiej stronie. W tym konkretnym przykładzie mam na myśli pracownika ASO.
Powrót do góry
toolpusher

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Cr-V III Executive 2.2 I-DTEC 2010; Jazz Com Plus 1.4VTEC 2012
Piwa: 2/7
Wysłany: Pią 03 Cze 2016, 19:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) serwisowanie w ASO po gwarancji


pieta napisał:

Btw napełniacz poduchy już wymieniłeś ? Była akcja serwisowa Razz

Mam szczęście chyba i mój VIN się nie kwalifikuję. Jest to auto niemieckie i nie mam książki grubej a kierownik serwisu nic nie wspomniał o takim programie. Być może jak się zdecyduje na tą reperaturkę to wtedy oglądną cały. Jak rozumiem skoro jadę na przegląd samochodu to przegląd karoserii też jest brany pod uwagę wg zaleceń producenta. Chyba, że się mylę. Mój Jazzik ma 33 000km i 4 lata to może jeszcze za wcześnie.
_________________
--
Pozdrawiam
Piotr
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 03 Cze 2016, 22:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) serwisowanie w ASO po gwarancji


jazzu napisał:
Hmmm...Waldi...piszesz z taką pewnością o moim przypadku, jakbyś asystował przy naprawie.
Może kiedyś przeprowadzę małe dochodzenie, papiery powinienem jeszcze mieć.
Nie będziemy teraz tego roztrząsać.
Gdybym był to z miłą chęcią, może bym się czegoś nowego nauczył. Co do reszty to tak robią w ASO. Nikt nie będzie się narażał na koszty. Jeżeli będziesz prowadził dochodzenie to zwróć uwagę ile czasu im to zajęło. Podobnie jak Ty uważam sprawę za zamkniętą.

Cytat:
Natomiast moją intencją było zwrócenie uwagi, że z pozoru absurdalne reklamacje - wspomniana kierownica - mogą zostać uznane, jeśli spotkasz się z odrobiną dobrej woli po drugiej stronie. W tym konkretnym przykładzie mam na myśli pracownika ASO.
Moja kierownica po przejechaniu 79tys km wygląda tak:





Natomiast zaczęła się wycierać gdy na liczniku było 30 tys. km. Teraz pytanie, czy mi uznają jak zareklamuję tą cześć.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 06 Cze 2016, 11:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) serwisowanie w ASO po gwarancji


toolpusher napisał:
pieta napisał:

Btw napełniacz poduchy już wymieniłeś ? Była akcja serwisowa Razz

Mam szczęście chyba i mój VIN się nie kwalifikuję. Jest to auto niemieckie i nie mam książki grubej a kierownik serwisu nic nie wspomniał o takim programie. Być może jak się zdecyduje na tą reperaturkę to wtedy oglądną cały. Jak rozumiem skoro jadę na przegląd samochodu to przegląd karoserii też jest brany pod uwagę wg zaleceń producenta. Chyba, że się mylę. Mój Jazzik ma 33 000km i 4 lata to może jeszcze za wcześnie.


Poduchy się po VIN identyfikuje. Jeżeli jedziesz na przegląd pełny to też w jego skład wchodzi badanie karoserii, ale na pewne elementy trzeba ASO zwrócić uwagę bo mogą przeoczyć nechcący Wink
Powrót do góry
toolpusher

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Cr-V III Executive 2.2 I-DTEC 2010; Jazz Com Plus 1.4VTEC 2012
Piwa: 2/7
Wysłany: Pon 06 Cze 2016, 22:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) serwisowanie w ASO po gwarancji


Zerknąłem na FV i jest przegląd karoserii. Tak jak piszesz ruda by musiała kłuć w oczy żeby zauważyli. Tak samo mam problem z szarpiącym sprzęgłem. Po jeździe mechanika oglądam protokól a tam wszystkie ptaszki na OK. Pytam mechanika - jest OK a on tak. A sprzęgło szarpie się pytam. A on że trochę tak. To pytam się czemu wpisał OK w protokół. A on że nie aż tak szarpie i jest OK.
Choć tak sobie myślę że przecież dla ASO takie rzeczy to kasa od Honda Polska więc sami powinni być zainteresowani.
P.S.
W wolnym czasie a trakcie przeglądu posiedziałem w nowym Jazz'iku w kolorze koralowym/pomarańcz. Faaaajny.
_________________
--
Pozdrawiam
Piotr
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 08 Cze 2016, 14:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) serwisowanie w ASO po gwarancji


ze sprzęglem sprawa dyskusyjna, tutaj styl jazdy usera może mocno namieszać. Ale slyszalem tez historie ze w przypadku niskich przebiegow nie było problemów z wymiana. U mnie lekko twardawe ale w serwisie powiedzieli ze można jezdzic. W sumie przeszkadza na dłuższych dystansach, chociaż jak czasem przejadę się nowym autem to widać ze sprzęgło już prawie 10 letnie Razz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

39 900

2013r.

140 221 km

łódzkie

HondaCivic

76 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCR-V

86 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie

HondaJazz

18 490

2008r.

196 559 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System