Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) bulgotanie i przelewanie płynow słyszalne z kabiny



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
drugster

Czytelnik



Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 2004r silnik1.3 61kW benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Maj 2016, 00:15
Temat postu:

bulgotanie i przelewanie płynow słyszalne z kabiny


Witam.
Jako totalny amator chciałbym opisać mój problem i zadać kilka szokujących pytań.
Nadmieniam, że studiowalem już wątki z tym związane na forum, ale zamiast rozwiazań widzę tylko problemy.
Tak więc rozchodzi się o te nieszczesne bulgotanie,przelewanie , które slychać ze środka kabiny. Jestem tym zaniepokojony, nie wiem czy to tak mogę zostawić. Zauwżylem też że jeżeli nie włącze klimatyzacji w ciepłe dni, to zwykły nawiew w ogóle nie może schłodzić mi kabiny, czuję letnie powietrze. Myślalem ,że to przypadłośc jazzow.

1.Na załaczonym obrazku od kolorowego korka idzie węzyk do pionowego zbiorniczka.Rozumiem ,że jest to zbiornik wyrównawczy chłodnicy? Jesli tak, to udało mi się sprawdzić, potrząsając zbiorniczkiem, poziom jest 3/4 miedzy min. a max. więc wydaje mi się ,że tu jest ok. Ale teraz jedno pytanie z tych mądrych inaczej. Czy to jest jedyny zbiornik chłodzący w mojej hondzie, czy jeszcze jest inny którego nie widzę i prowdzi do niego ten gruby wąz od dołu czerwonego ciśnieniowego korka? Jeśli prowdzi on do chłodnicy to gdzie jest jego zbiornik i jak sprawdzić jego poziom??Pytam się , bo na forum ktoś radził , że w razie braku plynu w zbiorniczku dolać go NIE przez ten czerwony korek , ale wprost do zbiorniczka. Tylko jak ja niby mam to zrobić , skoro nad tą zakrętką znajduje się guma/uszczelka w kształcie U, która blokuje/ zasłanie dojscie do nakrętki? (widać ją na zdjęciu) Chciałbym to zrozumięc w razie potrzeby dolania płynu. Jakiego rodzaju płyn chłodzący powinienem dolac?

2. Druga możliwość to odpowietrzenie układu? .Nie mam na ten temat bladego pojęcia , więc może obejdzie się bez tego?

I jeszcze znaleziony cytat z forum
HoCyl napisał:
ami! stawiam browca Smile faktycznie bulgotanie ustąpiło. Wystarczyło się raz przejechać 10km (jechałem na skręconym ogrzewaniem na max, po przejechaniu tego dystansu zostawiłem na włączonym silniku aż włączył się dwukrotnie wiatrak i poczekałem aż ostygnie).
Myślę, że to info przyda się innym.
Pozdr


Nie za bardzo rozumiem fragmentu "na skręconym ogrzewanie na max" , Może to rozwązanie pomoże?

Reasumując boję sie , że mam niedobór płynu chłodzącego w głownym zbiorniku chłodnicy, który nie wiem gdzie jest o zgrozo...

Pozdrawiam wszystkich!!






Powrót do góry
adamek9494

Dyskutant



Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznan
Posiadane auto: Honda Jazz Sport 1,4 2005
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 16 Maj 2016, 10:17
Temat postu:

bulgotanie i przelewanie płynow słyszalne z kabiny


Witam mialem identyczny problem z moja Honda Jazz 1,4 2005r ale udalo mi sie z tym uporac postaram ci sie wyjasnic jak to zdzialalem Smile

Po otwarciu maski po prawej stronie na dole odkrecilem dekielek zbiorniczka nie ten metalowy tylko plastikowy na zbiorniku Smile dolalem plynu do wskazowki max (kupilem Kuler K2 zielony nie drogi a polecany) zakrecilem zbiorniczek i odpalilem silnik do momentu zalaczenia wiatrakow aby otoworzyl sie pelen uklad chlodzenia silnika, w tym samym momencie zalaczylem ogrzewanie kabinowe na full (bez klimatyzacji) ma to na celu wypchniecie ewentualnego powietrza znajdujacego sie w nagrzewnicy. Czynnosc powturzylem dwa razy dolewajac płynu i zostawilem. Po tygodniu uzytkowania auta sprawdzilem poziom plynu, byl na mininum wiec znowu dolalem do max. Od tego czasu (2 tygodnie) nic nie bulgota a poziom plynu jest w normie Very Happy mam nadzieje ze pomoge Smile Pozdrawiam.
Powrót do góry
jurand55

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazury
Posiadane auto: Honda CR-V, 2,0 rocznik 2013
Piwa: 2/4
Wysłany: Pon 16 Maj 2016, 19:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) bulgotanie i przelewanie płynow słyszalne z kabiny


Zobacz jeszcze czy na tym dekielku od środka jest założony wężyk gumowy bo u mnie się zsunął i też bulgotało jakby się woda przelewała. Wężyk założyłem pobrało płynu z zbiorniczka, dolałem do max nawet trochę więcej i spokój. A może nie ma tego wężyka i nie ma jak pobrać płynu chłodniczego z tego zbiorniczka.
Powrót do góry
drugster

Czytelnik



Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 2004r silnik1.3 61kW benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Maj 2016, 10:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) bulgotanie i przelewanie płynow słyszalne z kabiny


Dziękuje Wam za rady!

W wekkend się nad tym pochylę bo w tygodniu nie dam rady.

Tylko ponowię pytanie. Tę gumę w kształcie litery U mam na siłe odginać, bo mocno utrudnia ona dostęp do dekielka.
I czy istnieje ten większy zbiornik do chłodnicy , czy to moje laickie fantasmagorie? Surprised Surprised
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 19 Maj 2016, 12:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) bulgotanie i przelewanie płynow słyszalne z kabiny


drugster napisał:
Dziękuje Wam za rady!

W wekkend się nad tym pochylę bo w tygodniu nie dam rady.

Tylko ponowię pytanie. Tę gumę w kształcie litery U mam na siłe odginać, bo mocno utrudnia ona dostęp do dekielka.
I czy istnieje ten większy zbiornik do chłodnicy , czy to moje laickie fantasmagorie? Surprised Surprised

Tutaj w pliczku Rozmieszczenie element_w uk_adu ch_odzenia.pdf podsyłam Ci rozmieszczenie wszystkich elementów układu chłodzenia. Jak dobrze widać jest tylko jeden zbiornik wyrównawczy.
W serwisówce znajdziesz widok tej strony pod następującym adresem:
F:\Honda_Jazz_Fit-ESM\L00\HTML\S0\SAA5ES0A14400000000DALT00.HTML
Gdzie F:\ - oznaczaa dysk twardy, natomiast reszta jest pełną ścieżką do strony.

Gdybyś jednak chciał poszperać więcej o układzie chłodzenia to w serwisówce:
silnik -> układ chłodzenie i w zależności -> sterowanie wentylatorami lub inne.

Natomiast serwisówke masz tutaj:
Honda_Jazz_Fit_ESM.7z
http://hostuje.net/file.php?id=c93961e5e9a05ca510afd1b56160c497
lub ten
http://hostuje.net/file.php?id=faaab514c5b0abedc2cc29b979e7a337
oraz to:
Instrukcja pobierania:
http://hostuje.net/file.php?id=707058e4ded76cb230f2db7407443e76

U mnie jak dolewali płyn chłodniczy to rurki nie ściągali.

Sprawdź czy nie masz jakieś miejsca gdzie ten płyn Ci wypływa.
I oczywiście podczas wymiany zalej dobrym płynem, a nie takim który należy wymieniać co 1 rok bo stracił już swoje właściwości. Nie ma nic gorszego jak jazda z klimatyzacją która grzeje w lecie zamiast chłodzić.

Pomyślałem, że ułatwię Ci prace i zrobię gotowca, bo chcesz naprawę wykonać w weekend. Masz w nim zawarte screeny z serwisówki. Teraz już nawet nie musisz jej ściągać serwisówki, aczkolwiek zawsze się przyda.

Jeżeli chodzi o wymianę to postępujesz według gotowca jak wymienić płyn chłodniczy:
Wymiana p_ynu ch_odz_cego - L12A4 i L13A6.pdf
Wymiana p_ynu ch_odz_cego - L15A1 _wersja IN_ i L15A6.pdf
Wymiana p_ynu ch_odz_cego - z wyj_tkiem L12A4_ L13A6_ L15A1_wersja IN_ i L15A6.pdf
W zależności jakie oznaczenie masz na tabliczce znamionowej - tej niebieskiej która jest na przodzie, zaraz po otwarciu maski samochodu ten pliczek sobie pobierzesz i według niego postępujesz.

Mam nadzieję, że pomogłem a po wymianie wg. procedury nie będzie Ci już nic bulgotać.
Opisz to zrobiłeś. Może jakiś tutek będzie Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 19 Maj 2016, 12:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
flacha

Dyskutant



Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Jazz Graphite 1,4 - 2004, CR-V 1.6 -2017
Piwa: 1/4
Wysłany: Czw 19 Maj 2016, 21:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) bulgotanie i przelewanie płynow słyszalne z kabiny


Podłącze się pod temat bo mam podobny problem tylko że z klimą (manual) jak załączę klimę to objawy są bardzo podobne bulgotanie i słyszalny przepływ czynnika który po chwili zanika. Tak się dzieje za każdym razem jak klima zaczyna pracę.
Sprawdziłem klimę u mechanika uzupełnił czynnik i nadal to samo. Inny zmów stwierdził, że ten typ tak ma.
Może jakiś kolega ma pomysł jak to rozwiązać? każda sugestia i podpowiedź mile widziana Smile
_________________
Flacha
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 23 Maj 2016, 10:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) bulgotanie i przelewanie płynow słyszalne z kabiny


Witam,
flacha napisał:
Podłącze się pod temat bo mam podobny problem tylko że z klimą (manual) jak załączę klimę to objawy są bardzo podobne bulgotanie i słyszalny przepływ czynnika który po chwili zanika. Tak się dzieje za każdym razem jak klima zaczyna pracę.
Sprawdziłem klimę u mechanika uzupełnił czynnik i nadal to samo. Inny zmów stwierdził, że ten typ tak ma.
Może jakiś kolega ma pomysł jak to rozwiązać? każda sugestia i podpowiedź mile widziana Smile
Podobnie jak Ty też mam jazza z manualną klimą i opisane przez Ciebie problemy nie występują. Sprawdź jednak poziom i płynu chłodniczego oraz przypomnij sobie kiedy ostatnio go wymieniałeś. Być może tutaj należy szukać problemu.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
drugster

Czytelnik



Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 2004r silnik1.3 61kW benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Maj 2016, 11:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) bulgotanie i przelewanie płynow słyszalne z kabiny


Wybaczcie, poległem czasowo i zdrowotnie. Odezwę się w ten weekend po zastosowaniu waszych rad.

Pozdrawiam .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

Hondae

86 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

44 900

2009r.

74 588 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System