Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Koszt malowania dachu i słupka


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
larry.bigl

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: C270 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 02 Maj 2016, 14:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Koszt malowania dachu i słupka


Maciej Loret napisał:
larry.bigl napisał:
Chcę za to zabrać się w czerwcu. Rozmawiałem z sąsiadem który zajmuje się lakiernictwem, powiedział, że po godzinach zrobi mi to za 250zl/element. Tylko nie znam opinii o nim, muszę popytać.


250zł za element to dobra cena. Tyle bierze mój znajomy lakiernik z Brzozy po znajomości. Normalnie 300-350zł.

Ma swój warsztat? Jakieś namiary?
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Pon 02 Maj 2016, 14:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Koszt malowania dachu i słupka


larry.bigl napisał:

Ma swój warsztat? Jakieś namiary?


http://www.zumi.pl/1854184,Auto_Brzoza_Centrum_Pawel_Plata,Brzoza,firma.html
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
larry.bigl

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: C270 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 03 Maj 2016, 15:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Koszt malowania dachu i słupka


Dzięki!
Biję się w sobie czy go robić czy też sprzedać go po odpowiedniej cenie i zakupić coś innego Confused
Powrót do góry
larry.bigl

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: C270 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 20 Maj 2016, 15:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Koszt malowania dachu i słupka


Byłem u lakiernika i koszt pozbycia się problemów to około 2000 :/ Dach był cały robiony, jest dodatkowo źle założona przednia szyba, tzn nierówno coś. Jestem zły jak jasny gwint..
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 23 Maj 2016, 09:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Koszt malowania dachu i słupka


Witam,
larry.bigl napisał:
Byłem u lakiernika i koszt pozbycia się problemów to około 2000 :/ Dach był cały robiony, jest dodatkowo źle założona przednia szyba, tzn nierówno coś. Jestem zły jak jasny gwint..
Czyli wychodzi na to że autko miało jakąś "przygodę". Z dachowaniem i uderzeniem w tylny bok Twisted Evil
Nie masz możliwości jakoś dochodzić swoich praw, pod względem sprzedaży samochodu z ukrytą wadą celowo zatajoną przed kupującym Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 23 Maj 2016, 09:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
larry.bigl

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: C270 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 24 Maj 2016, 14:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Koszt malowania dachu i słupka


kedlaw07 napisał:
Witam,
larry.bigl napisał:
Byłem u lakiernika i koszt pozbycia się problemów to około 2000 :/ Dach był cały robiony, jest dodatkowo źle założona przednia szyba, tzn nierówno coś. Jestem zły jak jasny gwint..
Czyli wychodzi na to że autko miało jakąś "przygodę". Z dachowaniem i uderzeniem w tylny bok Twisted Evil
Nie masz możliwości jakoś dochodzić swoich praw, pod względem sprzedaży samochodu z ukrytą wadą celowo zatajoną przed kupującym Question

NIc nie mów, jestem mega zły o to. Jest to myśle, ale pytanie na ile do wygrania i ile czasu zajmie. I pytanie czy robić to żeby samochód zabezpieczyć..
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 24 Maj 2016, 18:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Koszt malowania dachu i słupka


Witam,

Autko masz tak samo jak i ja z 2006.

Napisałeś, że to ma byś samochód rodzinny i moim zdaniem dobrze wybrałeś. Szkoda tylko, że taki egzemplarz Ci się trafił. Twisted Evil Handlarzowi za sprzedanie takiego samochodu - towaru z ukrytą wadą to bym ...

Masz dwa wyjścia, tak jak piszesz: albo go dopieścić i pozostawić już do końca w rodzinie, lub sprzedać w diabły z dużą stratą. Uważam, że powinieneś dobrze rozważyć wszystkie za i przeciw w temacie sprzedaży samochodu. Mianowicie, ile dostaniesz za niego a ile będziesz musiał dołożyć do nowego, który też może okazać się wadliwy aczkolwiek nie musi. Na dzień dzisiejszy znasz prawdę o jazzie. Moim zdaniem to dużo.

Osobiście to dopieściłbym tego jazza, i pozostawił w rodzinie. Tym bardziej że mechanicznie tak jak opisujesz jest on sprawny. Poświęciłbym trochę pieniędzy na wkład w jazza oraz poszukał dobrego warsztatu i lakiernika który ogarnąłby to wszystko.

No i masz przecież forum gotowe do pomocy.

W moim aucie ruda tu i ówdzie się pokazała, tak więc powalczę z nią i będę dalej nim śmigał. Będę robił regularnie wszystkie przeglądy wymiany części itd. Na dzień dziejszy chcę zamontować stację multimedialną z gps'em kamerą i innymi bajerami. Jeżeli dojdzie to do skutku to będzie fajnie, gdyby jednak projekt nie wyszedł to i tak nie będzie problemu, ponieważ autko i tak pozostanie dożywotnio w rodzinie.

Nie mam tak zwanego "parcia" na zakup nowego auta, oraz nie lubię przesiadek na inne modele.

Tak więc, na Twoim miejscu bym go robił.
Jak go naprawisz to już zostaniesz bohaterem swojego jazza.

Pragnę zaznaczyć że jest to moja subiektywna opinia. Ty zrobisz jak zechcesz.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
larry.bigl

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: C270 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 24 Maj 2016, 19:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Koszt malowania dachu i słupka


I właśnie się o to biję w sobie, sprzedać ze stratą i to sporą względem zakupu, rzędu 3 tysięcy (w sumie orientowałem się i mniej więcej tyle bym stracił) czy też pożałować, wydać i zadbac o niego. Zrobiłem już bagażnik (przecieki), bawiłem się z wycieraczką. Mechanicznie chodzi jak żyletka, ani jednego problemu (no może poza jakimś dziwnym skrzypieniem w środku, ale to brzmi jak plastik kokpitu :E ). Po sprzedaży tego egzemplarza za niższą cenę ze względu na lakier musiałbym dołożyć gdzieś 7-8 tysięcy albo więcej by kupić coś co mnie zadowoli (mam kilka typów które mi podchodzą).
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 25 Maj 2016, 08:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Koszt malowania dachu i słupka


larry.bigl napisał:
I właśnie się o to biję w sobie, sprzedać ze stratą i to sporą względem zakupu, rzędu 3 tysięcy (w sumie orientowałem się i mniej więcej tyle bym stracił) czy też pożałować, wydać i zadbac o niego. Zrobiłem już bagażnik (przecieki), bawiłem się z wycieraczką. Mechanicznie chodzi jak żyletka, ani jednego problemu (no może poza jakimś dziwnym skrzypieniem w środku, ale to brzmi jak plastik kokpitu :E ). Po sprzedaży tego egzemplarza za niższą cenę ze względu na lakier musiałbym dołożyć gdzieś 7-8 tysięcy albo więcej by kupić coś co mnie zadowoli (mam kilka typów które mi podchodzą).
To rzeczywiście masz zagwózdkę.
Skoro już tyle włożyłeś to może jednak go warto zrobić do końca i mieć dożywotnio. Co do tego skrzypienia to może jest ono wywołane tak jak pisałeś złym spasowaniem przedniej szyby.

Bardzo mnie ciekawi to, że woda tamtędy nie leci. Zobacz co kolega cuuube odkrył w wątku:
( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=37024&postdays=0&postorder=asc&start=165.

Natomiast co do zmiany jazza na inny, to wiem co masz na myśli pisząc o samochodzie który Cię zadowoli. Chodzi o kwotę, funkcjonalność, markę itp. Question

Jest wątek na forum
( Honda Jazz ) Jakie auto oprócz Hondy Jazz Smile
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=207582&highlight=kasiajazz
tylko 23 strony Wink

Moje zdanie znasz. Zrobiłbym go i do końca żywota nim śmigał.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
larry.bigl

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: C270 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 25 Maj 2016, 09:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Koszt malowania dachu i słupka


MI się wydaje że to sam kokpit w środku, docisnąłem jeden fragment i weszło coś w zatrzask, może to to. Głównie słychać na nierównościach i przy większej prędkości gdy samochodem zaczyna trząść. Pomyślę o tym wszystkim, póki jest ciepło mam chwilę na zastanowienie się.
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 25 Maj 2016, 10:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Koszt malowania dachu i słupka


Potwierdzam,
250 zl za element do dobra cena nawet jak na warsztat nie autoryzowany. Jeżeli jakość pracy ok to tylko braść Wink

Można ewentualnie podjechać do ASO na wizytę referencyjną żeby wycenili. Ale chyba po to żeby się upewnić że tam się nie chce jechać za tą cenę Laughing Można zagadać z tymi progami czy coś ewentualnie sugerują jak to załatwić. Ale to bardziej zapoznawczo Razz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 25 Maj 2016, 10:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Koszt malowania dachu i słupka


Pogrzeb w serwisówce i instrukcji, może znajdziesz jakiś dokładniejsze rozwiązanie swojego problemu.

Pomyliłem się pisząc na temat samochodów. Jeżeli chodzi o lata produkcji 2006 się się zgadza. Natomiast nie zwróciłem dokładnie uwagi na wersję. Ty jednak masz tego lepszego z silnikiem 1.4 i automatyczną klimatyzacją ja 1.2 z manualną klimatyzacją za pomyłkę przepraszam. Nie zmienia to jednak faktu, że autko będzie użytkowane dożywotnio.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

19 800

2008r.

196 000 km

mazowieckie

HondaJazz

12 800

2006r.

169 957 km

pomorskie

HondaJazz

18 490

2008r.

196 559 km

pomorskie

HondaCivic

38 800

2016r.

59 000 km

mazowieckie

HondaCivic

39 900

2013r.

140 221 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System