Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Koszt malowania dachu i słupka


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
larry.bigl

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: C270 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 26 Kwi 2016, 16:15
Temat postu:

Koszt malowania dachu i słupka


Witam Was moi drodzy,
Na moim Jazziku pojawiły się pęknięcia lakieru, na ostatnim słupku za pasażerem po stronie kierowcy (nad wlewem paliwa) i na dachu. Może ktoś miał przyjemność malować swój samochód i przechodził przez te koszta. Podejrzewam że samochód był już malowany i nie jest to fabryczny lakier, pewnie miał kolizję. Jaki może być koszt zrobienia tych ubytków by ładnie wyglądało?
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 27 Kwi 2016, 09:06
Temat postu:

Re: Koszt malowania dachu i słupka


larry.bigl napisał:
Witam Was moi drodzy,
Na moim Jazziku pojawiły się pęknięcia lakieru, na ostatnim słupku za pasażerem po stronie kierowcy (nad wlewem paliwa) i na dachu. Może ktoś miał przyjemność malować swój samochód i przechodził przez te koszta. Podejrzewam że samochód był już malowany i nie jest to fabryczny lakier, pewnie miał kolizję. Jaki może być koszt zrobienia tych ubytków by ładnie wyglądało?

Z Twoich wpisów na forum widzę, że masz cały czas problem ze swoim autkiem.
Uważam, że dobrze podejrzewasz iż Twoje autko miało jakąś nieciekawą historię. Być może jazzik brał udział w kolizji, lub wypadku ( http://www.brd.org.pl/2,148,Kolizja_czy_wypadek_drogowy.htm ). Na obecną chwilę trudno ustalić. Jednak bądźmy dobrej myśli i przyjmijmy za pewnik, że pęknięcie jest nietypowe jak na Twój egzemplarz. Jednakże dla wszystkiego możesz jeszcze sprawdzić miernikiem w innych miejscach wartości które pokaże a następnie je porównać.

Koszt malowania ze wszystkim jednego elementu w Opolu to 350 zł - 400 zł

U siebie malowałem ze szwagrem (mechanik) drzwi od wewnątrz, bo mi ruda wyszła na zagięciu tylnych blaszek (fotki gdzieś na forum) i nie widać różnicy.

Napisz czy masz jakieś zdarzenia z wodą.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
larry.bigl

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: C270 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 27 Kwi 2016, 09:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Koszt malowania dachu i słupka


Witaj Smile
fakt mam kilka problemów z nim ale na szczęście nie natury mechanicznej (bagażnik, hamulce - eksploatacja). A te pęknięcia rzeczywiście wskazują że mógł być robiony, bo to takie jakby bąble są które popękały. Czyli pomalowanie dachu + słupek to pewnie do 1000 się zamknę. Tak myślałem żeby od razu zająć się mniejszymi ogniskami rdzy (mam małe na drzwiach z tyłu i minimalnie na jednym progu). Hmmm ze 2 tysiące wyjdzie.

Kupiłem ten samochód z myślą by został w rodzinie na dłużej, nie chcę się go pozbywać jednak tak szybko i kupować inny, zważywszy, że mechanicznie poza hamulcami nie zawiódł mnie w żaden sposób i chodzi świetnie.

Zdarzenia z wodą tzn?


No chyba że sprzedać go w cenie uwzględniając wadę lakieru i...dokładać do innego autka, może nowszego Jazza..
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 27 Kwi 2016, 10:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Koszt malowania dachu i słupka


Witaj,
larry.bigl napisał:
Witaj Smile
fakt mam kilka problemów z nim ale na szczęście nie natury mechanicznej (bagażnik, hamulce - eksploatacja). A te pęknięcia rzeczywiście wskazują że mógł być robiony, bo to takie jakby bąble są które popękały. Czyli pomalowanie dachu + słupek to pewnie do 1000 się zamknę. Tak myślałem żeby od razu zająć się mniejszymi ogniskami rdzy (mam małe na drzwiach z tyłu i minimalnie na jednym progu). Hmmm ze 2 tysiące wyjdzie.

Kupiłem ten samochód z myślą by został w rodzinie na dłużej, nie chcę się go pozbywać jednak tak szybko i kupować inny, zważywszy, że mechanicznie poza hamulcami nie zawiódł mnie w żaden sposób i chodzi świetnie.

Zdarzenia z wodą tzn?


No chyba że sprzedać go w cenie uwzględniając wadę lakieru i...dokładać do innego autka, może nowszego Jazza..

Poszukaj dobrego lakiernika, który Cię nie zedrze ze skóry. Najlepsi to Ci polecani drogą "pantoflową" oraz znajomi.
Na Twoim miejscu robiłbym całość wszystko za jednym zamachem, tylko że koszta mogą być wysokie. Pamiętaj abyś przed zleceniem spisał umowę dotyczącą wysokości poniesionych przez warsztat oraz Ciebie kosztów. Będzie to dobry dokument, do reklamacji itd. Na twarz to wiesz ...
W sprawie farby to się dogadaj z lakiernikiem. Chodzi o to aby on nie dorabiał Ci z innej pod Twój kolor. Kupisz sam wg. kodu to będzie dobrze znaku nie będzie, bo jeszcze potem wycieniuje.
Ja kupiłem wg. kodu i nic nie znać.

Co do rdzy to:
Cortanin F, szczotka druciana, podkład, malowanie i czysto Smile
A teraz rdza na drugich wyszła Evil or Very Mad

Moje autko od nowości u mnie, tak więc tym bardziej go nie sprzedam. Zakup na ładnych kilka lat.

Dwa wątki z wodą to tak na szybko:
( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=37024
( Honda Jazz ) woda pod siedzeniami z tyłu
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=161847 Evil or Very Mad

Waldi
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
larry.bigl

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: C270 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 27 Kwi 2016, 11:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Koszt malowania dachu i słupka


Historii z wodą u mnie na szczęście nie ma Smile
Całe autko to ile wyjdzie, ze 4 tysiaki jak nie więcej co? :E Ale fakt, wtedy byłoby dobrze zrobione na lata.. dylemat bo jestem w momencie decydowania się na mieszkanie i dodatkowe koszta poboczne to duży wydatek Razz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 27 Kwi 2016, 11:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 27 Kwi 2016, 11:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Koszt malowania dachu i słupka


Witaj,
larry.bigl napisał:
Historii z wodą u mnie na szczęście nie ma Smile
Całe autko to ile wyjdzie, ze 4 tysiaki jak nie więcej co? :E Ale fakt, wtedy byłoby dobrze zrobione na lata.. dylemat bo jestem w momencie decydowania się na mieszkanie i dodatkowe koszta poboczne to duży wydatek Razz
Na Twoim miejscu wybrałbym mieszkanie.

Z rudą można jeździć, pozostaje tylko kwestia estetyki. U mnie nie widać, bo od wewnątrz Wink Tak więc tą nową która wyszła śmigam już 2 rok.
Wytłumacz mi dlaczego chcesz malować cały samochód ? Jak gdzieś był już malowany, a dobrze farba jest dobrana to szkoda wydawać pieniążków.

No, ale kto bogatemu zabroni Wink
Jeżeli masz ich dużo, a nie wiesz co z nimi zrobić to chętnie przyjmę Wink

Wgraj jakieś fotki tych miejsc opanowanych przez rudą, to będzie łatwiej rozmawiać.

Waldi
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
larry.bigl

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: C270 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 27 Kwi 2016, 11:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Koszt malowania dachu i słupka


Właśnie o estetykę chodzi, głównie rozbija się o pęknięcia na słupku i dachu, poza tym rudy nie widać za bardzo, jedynie na progu jak ktoś się przypatrzyi delikatnie drzwi, ale to dosłownie może 1cm w samym rogu na krawędzi.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 27 Kwi 2016, 13:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Koszt malowania dachu i słupka


larry.bigl napisał:
Właśnie o estetykę chodzi, głównie rozbija się o pęknięcia na słupku i dachu, poza tym rudy nie widać za bardzo, jedynie na progu jak ktoś się przypatrzyi delikatnie drzwi, ale to dosłownie może 1cm w samym rogu na krawędzi.

To w końcu jak to jest Question
Pęknięcia są jako odpryski farby, czy blacha nie łączy się z drugim końcem Question
Tak jak tutaj:
( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=37024
Strona 1. Żródło Autorem fotek jest kolega krzakoo
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=37024&postdays=0&postorder=asc&start=165
Strona 12 Żródło Autorem fotek jest kolega cuuube

Jeżeli odpryski to nic poważnego, można jeździć. Potem sobie pomalujesz. Gorzej z blachą
Proszę wgraj fotkę, lub pokaż dokładnie o co chodzi. Może na tych przykładowych zdjęciach znajdziesz coś podobnego do swojego widoku.
Jednakże staram się być jasnowidzem Very Happy
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
larry.bigl

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: C270 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 27 Kwi 2016, 14:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Koszt malowania dachu i słupka


Zdjęcia możesz obejrzeć TUTAJ
Sam już nie wiem na ile się tym przejmować a na ile olewać Razz[/url]
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 27 Kwi 2016, 15:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Koszt malowania dachu i słupka


larry.bigl napisał:
Zdjęcia możesz obejrzeć TUTAJ
Sam już nie wiem na ile się tym przejmować a na ile olewać Razz[/url]


Widać jasno, że miałeś jakąś przygodę o której Ci sprzedawca nie powiedziałTwisted Evil



Ktoś nieumiejętnie położył szpachlę i pomalował, widać w pozaznaczanych na biało kółkach. Teraz podczas jazdy lakier zaczął pękać i masz taki efekt.
Nie uwierzę, że tak się stało ze starości. Przecież auto ma 9 lat. Tyle samo co moje Wink
Jak zahaczysz paznokciem i odegniesz to zobaczysz że to odleci. Z czasem może się tam ruda zebrać, ale to nie od razu.
Na obecną chwilę to bierz się za mieszkanie. Autko pomalujesz w wolnej chwili, możesz wtedy całe machnąć, no bo kto bogatemu zabroni Wink

Ciesz się że innych przypadłości nie masz: takich jak wszechobecna woda.
Jazz to proste autko i na pewno będzie Ci długo służyło.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 27 Kwi 2016, 15:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Koszt malowania dachu i słupka


wydaje mi sie ze wczoraj pisałem na ten temat, ale coś wcieło Smile Koszt jednego element poza ASO to 300-400 za jeden. ASO 700-1000 Razz

Jak jestes z Bydzi to może jakiś warsztat Ci wynajdę, ewentualnie popytaj sie kogos, z Bydzi przynajmniej jedną osobe a nawet dwie z jazziem kojarzę Razz
Powrót do góry
larry.bigl

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: C270 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 27 Kwi 2016, 15:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Koszt malowania dachu i słupka


Wyszło to dopiero po zimie Sad domyslilem się od razu ze to może być efekt puknięcia i potem szpachlowanie było. No trudno gdyż już po ptokach. Jestem w stanie na teraz wydać tak do 1500zl maks by to naprawić, pytanie brzmi czy jest sens teraz czy lepiej później całe auto
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 27 Kwi 2016, 16:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Koszt malowania dachu i słupka


larry.bigl napisał:
Wyszło to dopiero po zimie Sad domyslilem się od razu ze to może być efekt puknięcia i potem szpachlowanie było. No trudno gdyż już po ptokach. Jestem w stanie na teraz wydać tak do 1500zl maks by to naprawić, pytanie brzmi czy jest sens teraz czy lepiej później całe auto
Sprawe masz rozwojowa i predzej czy pozniej bedziesz musial to naprawic, zeby miec spokoj. Na razie jest cieplo i bedzie jeszcze cieplej - lato sie zbliza tak wiec ruda nie bedzie tak atakowac 😄 Jezeli teraz nie potrzebujesz auta to mozna pomalowac.
Jednakze ja na twoim miejscu wolalbym to zrobic gdy bedzie cieple. Takie jest moje zdanie, zrobisz jak zechcesz. Ja u siebie bede malowal w lecie.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
larry.bigl

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: C270 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 27 Kwi 2016, 17:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Koszt malowania dachu i słupka


Chcę za to zabrać się w czerwcu. Rozmawiałem z sąsiadem który zajmuje się lakiernictwem, powiedział, że po godzinach zrobi mi to za 250zl/element. Tylko nie znam opinii o nim, muszę popytać.
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Nie 01 Maj 2016, 18:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Koszt malowania dachu i słupka


larry.bigl napisał:
Chcę za to zabrać się w czerwcu. Rozmawiałem z sąsiadem który zajmuje się lakiernictwem, powiedział, że po godzinach zrobi mi to za 250zl/element. Tylko nie znam opinii o nim, muszę popytać.


250zł za element to dobra cena. Tyle bierze mój znajomy lakiernik z Brzozy po znajomości. Normalnie 300-350zł.
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCR-V

67 800

2013r.

167 000 km

warmińsko-mazurskie

HondaCivic

78 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System