Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda CR-V ) Kontrolka PGM FI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomiwifi

Czytelnik



Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kétrzyn
Posiadane auto: Honda CRV III 150 KM Diesel
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Mar 2016, 17:14
Temat postu:

Kontrolka PGM FI


Witam serdecznie
Od pewnego czasu mam problemy z kontrolką PGM FI
Badając układ elektroniki mam błąd P0181 błąd czujnika temperatury paliwa
Problem ten znika kiedy wykasuję usterkę a pojawia się w momencie kiedy uruchomię silnik po długim postoju " na zimno" po kilku minutach pracy silnika kontrolka PGM FI znów się zapala , ponownie błąd wykasuję i jest wszystko w porządku, aż do ponownego uruchomienia silnika po długim postoju gdy jest zimny.
Temperatura podczas uruchomienia silnika jest około 2- 4 C
Zrobiłem taki test.
Uruchomiłem silnik z rana na krótki czas , wyłączyłem zapłon i uruchomiłem ponownie błąd się nie pojawia.

Proszę szanownych kolegów o poradę

- gdzie szukać przyczyny

Honda Olsztyn rozkłada ręce i proponuje wymianę pompy .

Pozdrawiam Tomi
Powrót do góry
abmbp

Czytelnik



Dołączył: 06 Gru 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wroclaw
Posiadane auto: HONDA CRV III EXECITIVE 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Gru 2016, 09:55
Temat postu:

Kontrolka PGM-FI


Witam - od kilku dni mam problem - po przekroczeniu 2000 obrotow wlacza mi sie kontrolka PGM-FI i auto traci moc - silnik wchodzi w tryb pracy awaryjnej, jazda mozliwa jest tak by nie przekraczac 2000 tys/obr ale wtedy zdarza sie ,ze silnik raz na jakis czas ( po kilkunastu kilometrach ) " zadlawi" sie tzn. gwaltownie lekko przychamuje a zdarza sie ,ze nawet zgasnie - dzwonilem do serwisu i mechanik zapytal mnie o wymiane filtra paliwa sugerujac ,ze moze byc to przyczyna - nadmieniam ,ze paliwo zalewam na znanych mi stacjach i do tej pory bylo ok. teraz wymienie filtr i zobaczymy - czy po wymianie filtra konieczne jest skasowanie bledu ? i jak to zrobic ? - podobno mozna przez odlaczenie na kilka minut bezpiecznika zasilajacego radio lub tablice rozdzielcza : to info zaczerpniete z forum hondy - czy moze ktos spotkal sie z podobnym problemem i moglby udzielic porady ? : Honda CRV III 2,2 iCTDi 2008 rok
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
abmbp

Czytelnik



Dołączył: 06 Gru 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wroclaw
Posiadane auto: HONDA CRV III EXECITIVE 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Gru 2016, 12:34
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Kontrolka PGM FI


Witam ponownie - dokonalem wymiany filtra paliwa ( duzy z tym klopot ),musialem zdemontowac filtr powietrza,akumulator i jego podstawe by dostac sie do metalowej puszki okalajacej filtr ale po wymianie efekt zapalania sie lampki PGM-FI po przekroczeniu 2000 obr nie wystepuje ,po zalaczeniu akumulatora wskaznik spalania paliwa nieco wariowal bo pokazywal na wolnych obrotach nawet spalanie na poziomie 16 l/100 a podczas jazdy na biegu mialem wrazenie ,ze spalanie nieco "plywa" ale pozniej wszystko mam wrazenie wrocilo do normy tak .ze teraz nie wiem czy efekt potrzeby programowania komputera po odlaczeniu akumulatora poprzez czekanie az silnik zagrzeje sie do zalaczenia wentylatora a poznie jazdy ostrej na wyzszych obrotach jest potrzebny .teraz spalanie srednie jakie mi pokazuje w cyklu miejskim jest na poziomie 7,1-7,3 l/100 km,silnik swobodnie przekracza 2000 obr choc mam wrazenie ,ze przy gwaltownym wcisnieciu gazu silnik ma takie lekkie "zadlawienie - przyduszenie sie " i dopiero po chwili nabiera mocy - czy moze ktos wie czego to moze byc przyczyna ? moze turbina nawala lub jej oprogramowanie ?
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
adam0729

Dyskutant



Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: UNO/Honda CRV
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 12 Gru 2016, 23:16
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Kontrolka PGM FI


w hondach chyba nie trzeba adaptować nic po odłączeniu akumulatora należy pamiętać żeby zawsze najpierw odkręcać ujemny a przy montażu zakładamy plus a potem minus tak szybciej wchodzi w ustawienia
_________________
FIAT UNO 1.4ieS LPG 333333km
Honda CRV 2.0 LPG 210kkm
Powrót do góry
gogush

Czytelnik



Dołączył: 20 Sie 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Internet
Posiadane auto: CRV
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Sie 2019, 07:13
Temat postu:

Re: Kontrolka PGM FI


Tomiwifi napisał:
Witam serdecznie
Od pewnego czasu mam problemy z kontrolką PGM FI
Badając układ elektroniki mam błąd P0181 błąd czujnika temperatury paliwa
Problem ten znika kiedy wykasuję usterkę a pojawia się w momencie kiedy uruchomię silnik po długim postoju " na zimno" po kilku minutach pracy silnika kontrolka PGM FI znów się zapala , ponownie błąd wykasuję i jest wszystko w porządku, aż do ponownego uruchomienia silnika po długim postoju gdy jest zimny.
Temperatura podczas uruchomienia silnika jest około 2- 4 C
Zrobiłem taki test.
Uruchomiłem silnik z rana na krótki czas , wyłączyłem zapłon i uruchomiłem ponownie błąd się nie pojawia.

Proszę szanownych kolegów o poradę

- gdzie szukać przyczyny

Honda Olsztyn rozkłada ręce i proponuje wymianę pompy .

Pozdrawiam Tomi


Witam
mam dokładnie takie same objawy
Czy komuś udało się ustalić przyczynę ?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 21 Sie 2019, 07:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie

HondaCivic

24 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System