Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Szwankujacy egr


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dawidjj

Dyskutant



Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): miasto
Posiadane auto: Honda Jazz GE 1.2iDSI L12A4 2005
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 15 Mar 2017, 18:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Szwankujacy egr


I jak się sprawuje egr z ali, bo kasowanie błędu co miesiąc już mnie nudzi Smile
Powrót do góry
coglin

Debiutant



Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Honda Jazz, 1.3, 83km, 2005, climatronik - sprzedana
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 17 Mar 2017, 13:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Szwankujacy egr


dawidjj napisał:
I jak się sprawuje egr z ali, bo kasowanie błędu co miesiąc już mnie nudzi Smile


Bez problemowo.
Powrót do góry
nieuprzejmygbur

Dyskutant



Dołączył: 22 Sie 2017
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielonki
Posiadane auto: Honda, Jazz, 1.4, 2001
Piwa: 0/8
Wysłany: Sro 06 Gru 2017, 13:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Szwankujacy egr


Na waszym miejscu już dawno założył bym sobie zaślepkę EGRu...

pierwsze z brzegu ogłoszenie na aledrogo za 20 zeta a są i tańsze

http://allegro.pl/51-zaslepka-egr-honda-accord-prelude-civic-jazz-i4998364516.html
_________________
Pkt 22 RF
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 07 Gru 2017, 12:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Szwankujacy egr


nieuprzejmygbur napisał:
Na waszym miejscu już dawno założył bym sobie zaślepkę EGRu...

pierwsze z brzegu ogłoszenie na aledrogo za 20 zeta a są i tańsze

http://allegro.pl/51-zaslepka-egr-honda-accord-prelude-civic-jazz-i4998364516.html
Chcesz w ten sposób poprawiać projektantów, zamiast zlikwidować przyczynę awarii.
W kwestii przeglądu rejestracyjnego to zaraz napiszesz, że go sobie ściągniecie, a potem założycie Laughing

Inną sprawą jest ochrona środowiska.
Jeżeli się nie przejmuje tym to widzę, że kolega lubi śmigać z jakimś śmierdzącym autem.

To tak jak z dieslami i filtrem dpf, gdzie go wycinają lub wyłączają w opcjach w komputerze.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
nieuprzejmygbur

Dyskutant



Dołączył: 22 Sie 2017
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielonki
Posiadane auto: Honda, Jazz, 1.4, 2001
Piwa: 0/8
Wysłany: Czw 07 Gru 2017, 16:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Szwankujacy egr


Kolego a czy kiedykolwiek miałeś albo masz auto z przebiegiem 200- 300 tysięcy przebiegu? Smile
_________________
Pkt 22 RF
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 07 Gru 2017, 16:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 08 Gru 2017, 11:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Szwankujacy egr


nieuprzejmygbur napisał:
Kolego a czy kiedykolwiek miałeś albo masz auto z przebiegiem 200- 300 tysięcy przebiegu? Smile
Nie maiłem takiego autka.

Natomiast wiekowo miały swój czas. Podzielę się z Tobą tą informacją Wink
Daewoo Tico 1998r - 101500 km i był w użyciu;
Honda Jazz 2007r - tyle ile w stopce i ciągle aktualizowane Wink
Fiat CC 1100 Sporting Fire 1995r - 89500 km - jako drugi - i był w użyciu;
Fiat Uno 2000r - 10000 km - jako drugi i jest w użyciu.

Jednakże co ma jedno do drugiego.

Czyżby po w/w określonym przebiegu należałoby już o nie dbać Question

Ty zapewne jeździłeś takimi z dużym przebiegiem i o nie nie dbałeś.
Wolałeś wyznawać zasadę lepiej coś załatać aby było, niż naprawiać.

Stąd tak wiadomość w sprawie rozwiązania problemu.

Może dałbyś dobrą radę jak usunąć przyczynę, a nie usunąć objaw stosując półśrodek.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
nieuprzejmygbur

Dyskutant



Dołączył: 22 Sie 2017
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielonki
Posiadane auto: Honda, Jazz, 1.4, 2001
Piwa: 0/8
Wysłany: Pią 08 Gru 2017, 14:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Szwankujacy egr


Smile Dzięki wielkie za te informacje Smile

Niestety ale za ekologie płacimy ogromne pieniądze z naszych kieszeni... i tak np:

Po 100 000 km pasowało by wymienić u ciebie wszystkie katalizatory w aucie bo stare już raczej nie działają... koszt kilku tysięcy złotych. mam nadzieję że kontrolujesz temat? Smile

Filtry cząstek stałych są powodem wielu kłopotów... przy każdym dostaniu się paliwa do oleju trzeba ten olej wymienić. W najgorszym razie remont silnika... mam wujka mechanika i wiem jakie to częste przypadłości w przypadku jazdy po mieście...

gdyby nasze społeczeństwo było bogate to każdy by za te rzeczy płacił i się nie zastanawiał... niestety znam realia... również znane mi są przypadki wylewania olejów przepracowanych w przysłowiową fosę przez firmy zajmujące się utylizacją (w pewnych dzikich krajach) wiadomo , filtr cząstek stałych i wymian oleju jest znacznie więcej......

Samo posiadanie samochodu z silnikiem diesla jest już mało ekologicznym rozwiązaniem ze względu na skłąd spalin...

Szczerze wiec nie dziwię się ludziom pokrzywdzonym przez los... ciągłe remonty silników, usterki... a coś trzeba w garnku ugotować... i radzą sobie jak mogą w tych trudnych i ciężkich czasach również paląć węglem w piecach i drewnem które też wcale zdrowe nie jest...

Pozdrawiam
_________________
Pkt 22 RF
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 12 Gru 2017, 12:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Szwankujacy egr


nieuprzejmygbur napisał:
Smile Dzięki wielkie za te informacje Smile
Nie ma sprawy

Cytat:
Niestety ale za ekologie płacimy ogromne pieniądze z naszych kieszeni... i tak np:

Po 100 000 km pasowało by wymienić u ciebie wszystkie katalizatory w aucie bo stare już raczej nie działają... koszt kilku tysięcy złotych. mam nadzieję że kontrolujesz temat? Smile
Szczególnie jak każą wymieniać nam piece i zapłacić za nie około 7 tys. zł bez żadnego dofinansowania.
Co do katalizatora to myślę, że Ty tez trzymasz rękę na pulsie w swoim jazzie. Wink
Napisz ile przejechałeś.
Tamte autka, będą robione jako zabytkowe pod warunkiem że będę miał na to czas.

Cytat:
Filtry cząstek stałych są powodem wielu kłopotów... przy każdym dostaniu się paliwa do oleju trzeba ten olej wymienić. W najgorszym razie remont silnika... mam wujka mechanika i wiem jakie to częste przypadłości w przypadku jazdy po mieście...
Nie musisz mi tutaj nic tłumaczyć, bo mam szwagra mechanika.
Jestem u niego co sobotę w odwiedzinach. Jednak nie po to aby coś naprawiać w jazzie, ale pogadać itd.
Przepraszam, teraz w sobotę zmieniałem opony ze starych zimowych Pirelli Winter Fresh - 10 lat miały na nowe GoodYear UG9.
Temat zacząłem tutaj:
( Honda Jazz ) Opony zimowe
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=199556&postdays=0&postorder=asc&start=75
Na ostatniej stronie opisałem co i jak.

Cytat:
gdyby nasze społeczeństwo było bogate to każdy by za te rzeczy płacił i się nie zastanawiał... niestety znam realia... również znane mi są przypadki wylewania olejów przepracowanych w przysłowiową fosę przez firmy zajmujące się utylizacją (w pewnych dzikich krajach) wiadomo , filtr cząstek stałych i wymian oleju jest znacznie więcej......
To lepiej by się żyło, a ludzie kupowaliby nowsze autka.
Ewentualnie inwestowali w rozwiązania elektryczne.
Znam człowieka, który ma taki pojazd. Sam go ładuje i dobrze mu się nim śmiga. Tylko, że on ma własny domek. Prąd ciągnie z gniazdka.
Mieszkając w bloku tego nie da się zrobić. Jednakże powoli będą budowane stacje ładowania.
Pierwsze 2 stacje zostały zamontowane w Warszawie nie daleko hotelu Logos. Dawniej był to hotel nauczycielski. Idąc w kierunku Centrum Kopernik.

Jedynym problemem jest przechowywanie tego prądu w aucie osobowym. Mam na mysli odpowiedniej wielkości i pojemności kondensator.
Wtedy nie należałoby tak często ładować akumulatorów.

Inne rozwiązanie jest już w autobusach, które ładują się indukcyjnie.
Pojazd najeżdża na platformę i odbywa się ładowanie w bardzo krótkim czasie.

Cytat:
Samo posiadanie samochodu z silnikiem diesla jest już mało ekologicznym rozwiązaniem ze względu na skłąd spalin...
Nigdy takie nie było i nie będzie.
Natomiast o normach Euro to zapomnij. Wszystko robione jest dla kasy itd.

Cytat:
Szczerze wiec nie dziwię się ludziom pokrzywdzonym przez los... ciągłe remonty silników, usterki... a coś trzeba w garnku ugotować... i radzą sobie jak mogą w tych trudnych i ciężkich czasach również paląć węglem w piecach i drewnem które też wcale zdrowe nie jest...
Pozdrawiam
Najlepiej to ogrzewać się z kimś Wink
Wtedy nawet posiłki mogą być zimne i przesolone Wink

Takie czasy, samo życie.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaCivic

34 500

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System