Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda City ) Pilot centralnego zamka - Keyless Entry Transmitter



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda City ) Porady, problemy techniczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
diesector

Czytelnik



Dołączył: 24 Sty 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda City 2006 1,4l
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 24 Sty 2016, 22:57
Temat postu:

Pilot centralnego zamka - Keyless Entry Transmitter


Witajcie,

Posiadam Honde City 2006 r, wersja Comfort, 1,4l.
Generalnie nie mialem z tym pojazdem zadnych problemow od samej nowosci, ale ostatnio zmuszony bylem we wlasnym zakresie wylutowac przycisk w pilocie do centralnego zamka i go wymienic na nowy (stary ulegl uszkodzeniu po wielu latach sprawnego dzialania). Po wymianie przycisku, pilot "wyglada" na sprawny, tzn. po nacisnieciu dowolnego przycisku zaswieca sie dioda na pilocie (w tym rowniez po nacisnieciu tego wymienionego przycisku). Niestety pilot dluzszy czas lezal nieuzywany i padla w nim rowniez bateria. Zostala wymieniona na nowa.
Od czasu tego zabiegu pilot przestal dzialac. Korzystam z drugiego kompletu, jaki rowniez posiadam od nowosci.

Pomyslalem, ze sie cos "rozprogramowalo", aczkolwiek ciezko mi to sobie jakos logicznie wytlumaczyc, gdyz jak mniemam to w odbiorniku w samochodzie zakodowane sa "kluczyki" i nawet po wymianie baterii, przelutowaniu przycisku itd, powinien je dalej pamietac. No ale nie dziala! Sad

Poszperalem wiec w necie odnosnie programowania nowych pilotow. Generalnie wiekszosc poradnikow sprowadza sie do opcji przekrecamy kluczyk na pozycje II, naciskamy przycisk otwierania na pilocie, przekrecamy kluczyk na OFF. Czynnosc powtarzamy 4-krotnie az centralny zamek wykona cykl zamkniecia i otwarcia drzwi. Niestety u mnie ten sposob nie dziala, a probowalem juz przerozne kombinacje, z roznymi odstepami czasowymi pomiedzy kazda czynnoscia (stosowalem sie tez do posiadanego przeze mnie service manuala do Hondy Jazz, ktora mowi o odstepach 1-4 sekund pomiedzy kazda z czynnosci). Niestety odbiornik keyless entry nigdy nie wszedl w tryb programowania (nie bylo cyklu zamkniecia i otwarcia drzwi przez centralny zamek). Probowalem zarowno z obecnie dzialajacym pilotem, jak rowniez i z tym, ktory byl naprawiany.

Ponizej kilka szczegolowych informacji o sprzecie jaki posiadam:

Moj pilot zdalnego otwierania wyglada tak:

FCC ID: ELVAT5G, znajdowalny w internecie rowniez pod haslem Prestige.

Moj odbiornik Keyless entry znajduje sie w czesci gdzie sa bezpieczniki w srodku kabiny (znajduje sie za nimi) i wyglada tak:

38385-S9A-G21
RECEIVER UNIT KEYLESS ENTRY
OMRON
G8D-345H-3B
433.9MHz Made in Japan

Czy ktokolwiek z Was moglby mi doradzic czego moze to byc wina, ze pilot przestal dzialac? Jak przejsc do trybu kodowania nowych pilotow w moim samochodzie?

Ogromne dzieki za pomoc! Smile
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Pon 25 Sty 2016, 00:51
Temat postu:

Re: ( Honda City ) Pilot centralnego zamka - Keyless Entry Transmitter


Opisujesz procedurę programowania pilota oryginalnego do Hondy a pokazujesz pilota od alarmu PRESTIGE APS 150MX(który siedzi w aucie)
Kumasz teraz w czym problem, ze nie chce się zaprogramować? Very Happy
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
diesector

Czytelnik



Dołączył: 24 Sty 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda City 2006 1,4l
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 27 Sty 2016, 23:30
Temat postu:

Re: ( Honda City ) Pilot centralnego zamka - Keyless Entry Transmitter


milejow napisał:
Opisujesz procedurę programowania pilota oryginalnego do Hondy a pokazujesz pilota od alarmu PRESTIGE APS 150MX(który siedzi w aucie)
Kumasz teraz w czym problem, ze nie chce się zaprogramować? Very Happy


Ogromne dzięki za naprowadzenie na właściwą ścieżkę! Uporałem się z problemem i pilot znów działa!

Dla potomnych, oto co zrobiłem:

1. Zlokalizowałem centralkę alarmu. Znajdowała sie po lewej stronie bezpieczników w kabinie (w tym celu musiałem odkręcić jedną śrubę i zdjąć część plastikowej obudowy).

2. Szukałem wyłącznika serwisowego, jednak nigdzie go nie było (myślałem, że mam do czynienia ze starszą wersją alarmu Prestige 150). Okazało się jednak po uważniejszynm przyjrzeniu się obudowie centralki, że mój alarm to Audiovox AMX G+.

3. Szybkie odszukanie instrukcji obsługi dało odpowiedź (instrukcja odnaleziona na popularnym forum o nazwie "elektronicznej" na "E" Smile)

4. Jako, że nie znałem kodu serwisowego musiałem go najpierw zresetować. W tym celu:

Cytat:
2.8 USTAWIENIE KODU SERWISOWEGO
Użytkownik posiada możliwość dokonania zmiany kodu ustawionego przez producenta. Ustawienie odbywa się poprzez diodę LED i stacyjkę samochodu w następujący sposób (przykładowy kod pierwsza cyfra = 3 , druga cyfra = 11):
- włóż klucz do stacyjki (stacyjka wyłączona)
-naciśnij mały przycisk pilota na ok. 3 sekundy, aż syrena wygeneruje dwa impulsy
-załącz-wyłącz stacyjkę w ciągu 2 sekund
- dioda LED zaczyna mrugać (pierwsza cyfra ) maksymalnie 15 impulsów
- załącz-wyłącz stacyjkę samochodu po TRZECIM IMPULSIE (w naszym przykładzie pierwsza cyfra = 3) powodując zatwierdzenie pierwszej cyfry
- dioda LED zaczyna mrugać (druga cyfra ) maksymalnie 15 impulsów
- załącz-wyłącz stacyjkę samochodu po JEDENASTYM IMPULSIE (w naszym przykładzie druga cyfra = 11 ) powodując zatwierdzenie drugiej cyfry
Jeżeli w trakcie wprowadzenia kodu popełniliśmy błąd należy zatwierdzić przypadkowe cyfry, wyłączyć stacyjkę na co najmniej 6 sekund i rozpocząć procedurę od początku. Proces wyświetlania cyfr przez diodę LED można w dowolnym momencie przerwać naciskając dowolny klawisz pilota.
Po zatwierdzeniu drugiej cyfry syrena krótkimi impulsami przypomni wprowadzony kod (ilość impulsów = pierwsza cyfra, przerwa, ilość impulsów = druga cyfra). Następnie proces zakończenia ustawiania kodu syrena zasygnalizuje jednym impulsem.


5. Po ustawieniu kodu serwisowego można było przejść do programowania na nowo pilotów:

Cytat:
2.7 STAN SERWIS - WYŁĄCZENIE AWARYJNE
Wyłączenie serwisowe stosować przy każdorazowym oddawaniu pojazdu do serwisu celem naprawy lub przeglądu. Umożliwia to pozostawienie pilota z kluczami w stacji obsługi bez obawy wykonania przez nieuczciwego pracownika dodatkowego pilota, przypadkowego załączenia, centralnego zamykania - otwierania drzwi przy pracach serwisowych. Funkcja ta umożliwia również wyłączenie systemu w przypadku awarii pilota.
Wejście w stan serwisowy odbywa się po wprowadzeniu dwucyfrowego kodu (każda cyfra 1- 15), poprzez diodę LED oraz stacyjkę samochodu w następujący sposób (przykładowy kod pierwsza cyfra = 3 , druga cyfra = 11):
- włóż klucz do stacyjki (stacyjka wyłączona)
- włącz szybko PIĘĆ RAZY stacyjkę w stan zapłon (załącz-wyłącz, załącz-wyłącz, załącz-wyłącz, załącz-wyłącz, załącz-wyłącz). Czynność należy wykonać w czasie nie większym niż ok. 5 sekund.
- dioda LED zaczyna mrugać (pierwsza cyfra ) maksymalnie 15 impulsów
- załącz-wyłącz stacyjkę samochodu po TRZECIM IMPULSIE (w naszym przykładzie pierwsza
cyfra =3) powodując zatwierdzenie pierwszej cyfry
- dioda LED zaczyna mrugać (druga cyfra ) maksymalnie 15 impulsów
- załącz-wyłącz stacyjkę samochodu po JEDENASTYM IMPULSIE (w naszym przykładzie druga
cyfra = 11 ) powodując zatwierdzenie drugiej cyfry
Jeżeli w trakcie wprowadzenia kodu popełniliśmy błąd należy zatwierdzić przypadkowe cyfry, wyłączyć stacyjkę na co najmniej 6 sekund i rozpocząć procedurę od początku.
Stan serwis dioda LED sygnalizuje krótkimi impulsami.
Jeśli autoalarm wyposażony jest w syrenę z własnym zasilaniem to po wprowadzeniu kodu należy syrenę wyłączyć kluczykiem. Zamek mechaniczny umieszczony jest w obudowie syreny.
Wyjście ze stanu serwis odbywa się poprzez wprowadzenie kodu w identyczny sposób jak przedstawiono to powyżej oraz załączeniu syreny z własnym zasilaniem.


Cytat:
KASOWANIE I WGRYWANIE PILOTÓW

Znając kod serwisowy autoalarmu można wykasować i wgrać nowe piloty. Autoalarm maksymalnie może pamiętać 4 piloty. Wgranie nowego pilota powoduje automatyczne skasowanie wszystkich pozostałych wcześniej zakodowanych pilotów. Dlatego należy w chwili wgrywania nowego pilota posiadać wszystkie pozostałe piloty z danego zestawu. Procedurę wgrywania i kasowania pilotów należy wykonać w następujący sposób:
alarm wyłączony
wprowadź kod serwisowy według wcześniej opisanej procedury
po wejściu w stan serwis w ciągu 3 sekund załącz szybko 2.5 razy stacyjkę samochodu (załącz-wyłącz, załącz-wyłącz, załącz) stacyjka samochodu pozostanie w stanie załącz.
czekaj około 3 sekundy aż syrena wygeneruje jeden impuls i dioda LED zacznie mrugać. Autoalarm czeka na kody pilotów
naciśnij dwa razy duży klawisz pierwszego pilota. Syrena jednym impulsem potwierdzi wgranie pierwszego pilota
naciśnij dwa razy duży klawisz drugiego pilota. Syrena jednym impulsem potwierdzi wgranie drugiego pilota
naciśnij dwa razy duży klawisz trzeciego pilota. Syrena jednym impulsem potwierdzi wgranie trzeciego pilota
naciśnij dwa razy duży klawisz czwartego pilota. Syrena jednym impulsem potwierdzi wgranie czwartego pilota
syrena potwierdzi dwoma impulsami koniec wgrywania pilotów
wyłącz stacyjkę samochodu. Piloty zostaną zapamiętane.
Jeśli wgrywamy dwa piloty to po wgraniu drugiego pilota wyłączamy stacyjkę. Zapamiętanie pilotów zostanie potwierdzone dwoma impulsami syreny.


6. Po zaprogramowaniu piloty działają poprawnie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda City ) Porady, problemy techniczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda City »

Opinie o samochodach Honda City - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda City ) Porady, problemy techniczne.


HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

89 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaCR-V

23 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System