Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Nie działa kilma


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 23 Maj 2016, 09:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nie działa kilma


Flik77 napisał:
Miałbym małe pytanie odnośnie klimatyzacji. Liczę, że ktoś odpowie. Uwaga: pytanie może być z gatunku tych nie najmądrzejszych. Smile

Czy to normalne, że czasem jak włączam klimatyzację (klawisz AC) to zaczyna ona działać z opóźnieniem?

Tzn: przez jakiś czas kompletnie nic się nie dzieje. Martwa cisza-tylko diodka zielona na klawiszu się pali. Dopiero po dłuższej chwili z nawiewów zaczyna dmuchać i słychać ten szumek przepływającego powietrza.

Mnie tak się zdarza-nie wiem czy to usterka, czy może czasem tak ma po prostu być.

Wszystko zależy co masz na myśli pisząc używając określenia "opóźnienie". Jeżeli na dworze jest gorąco a Ty wsiadasz do samochodu i ruszasz oraz włączasz klimatyzację, to nie spodziewaj się od razu lodowatego wiatru Wink Zawsze najpierw poleci trochę ciepłego wiaterka.

Opiszę Ci jak to działa u mnie z manualną klimatyzacją:
1. Przewietrzę trochę autko,
2. Wsiadam do samochodu,
3. Opuszczam szyby i jadę kilka metrów a opuszczonymi tak z 10 metrów,
4. Włączam nawiew na zimne powietrze,
5. Przeleci trochę ciepłego,
6. Włączam klimatyzację i po jakiś 2 minutach zaczyna chłodzić,
7. W zależności od potrzeby po jakimś czasie włączą się wiatraki, aby później się wyłączyć.

Ale tak jak napisałem, wszystko zależy od temperatury otoczenia.
A jak u Ciebie wygląda sprawa z płynem chłodzącym, oraz odkażaniem / serwisowaniem klimatyzacji Question W innym Twoim wątku opisałem Ci co ja robię, zobacz. Może tam jest problem Question
Cytat:
Jeszcze jedno pytanie:

Czy uszkodzony kompresor może powodować jakikolwiek hałas?
Jeżeli chodzi o kompresor to zdania nie zabiorę, ponieważ nie chcę Cię wprowadzać w błąd.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pon 23 Maj 2016, 11:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nie działa kilma


kedlaw07 napisał:
[
Wszystko zależy co masz na myśli pisząc używając określenia "opóźnienie". Jeżeli na dworze jest gorąco a Ty wsiadasz do samochodu i ruszasz oraz włączasz klimatyzację, to nie spodziewaj się od razu lodowatego wiatru Wink Zawsze najpierw poleci trochę ciepłego wiaterka.


Miałem tak dosłownie kilka razy, że po uruchomieniu klimatyzacji nic się nie działo. Tzn: z nawiewów nie leciało nic, ani nie było słychać tego charakterystycznego szumu przepływającego powietrza. Klimatyzacja podjęła pracę dopiero po jakimś czasie od uruchomienia.

Na ogół klimatyzacja działa mi ok. Po prostu zastanowiło mnie to co napisałem powyżej.

Klimatyzacja była odkażana jakieś 1.5-2 lata temu. Nowy płyn ( Prestone) nalany na początku ubiegłego roku przy okazji wymiany pompy wody. Poziom max.

Skąd pytanie o kompresor?

Jakiś czas temu pisałem o hałasującej rolce napinacza paska (diagnoza moja i kuzyna który nie jest mechanikiem, ale trochę się zna). Jeszcze to jest nie zrobione bo w sumie nie jest to aż tak strasznie uciążliwe. Jak ostatnio byłem u znajomego mechanika to obbadał sprawę i nie jest to hałas alternatora, paska ani rolki. Zasugerował właśnie kompresor (chyba jakieś sprzęgło, ale być może niedokładnie pamiętam.
Dlatego pytalem czy kompresor może hałasować, gdy wydaje się, że sama klimatyzacja działa poprawnie.

Mam wrażenie, że mechanik u którego bywam czasami boi się grzebać w moim autku. Smile Dlatego ostatnio pojechałem do innego.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 23 Maj 2016, 12:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nie działa kilma


Flik77 napisał:
kedlaw07 napisał:
[
Wszystko zależy co masz na myśli pisząc używając określenia "opóźnienie". Jeżeli na dworze jest gorąco a Ty wsiadasz do samochodu i ruszasz oraz włączasz klimatyzację, to nie spodziewaj się od razu lodowatego wiatru Wink Zawsze najpierw poleci trochę ciepłego wiaterka.


Miałem tak dosłownie kilka razy, że po uruchomieniu klimatyzacji nic się nie działo. Tzn: z nawiewów nie leciało nic, ani nie było słychać tego charakterystycznego szumu przepływającego powietrza. Klimatyzacja podjęła pracę dopiero po jakimś czasie od uruchomienia.

Na ogół klimatyzacja działa mi ok. Po prostu zastanowiło mnie to co napisałem powyżej.

Klimatyzacja była odkażana jakieś 1.5-2 lata temu. Nowy płyn ( Prestone) nalany na początku ubiegłego roku przy okazji wymiany pompy wody. Poziom max.

Jeżeli wymieniałeś czynnik chłodzący to należy go już skreślić z listy podejrzanych Wink

Jeżeli chodzi o to uruchomienie się klimatyzacji z tym opóźnieniem jak to określiłeś to mam pewne wątpliwości dotyczące pracy sprężarki. Mam na mysli to, że raz klimatyzacja się włączy wcześniej a innym razem później.
Czy wtedy, kiedy klimatyzacja była odkażałeś (1.5-2 lata temu) dodawano też czynnik r134 Question
Możliwe, że Twoja klimatyzacja jest nieszczelna.

Zakładając, że klimatyzacja działa poprawnie należy w tym momencie skupić się na problemie z opóźnieniem dostarczenia powietrza w nawiewach.
Tak sobie myślę o wiatrakach, ale one Ci działają.

Tutaj masz linka:
http://vw-clubpolska.pl/index.php?topic=186.0
w którym opisane jest dużo napisane o zasadzie działania oraz różnicach i problemach w pracy klimatyzacji manualnej oi automatycznej.

Cytat:
Skąd pytanie o kompresor?

Jakiś czas temu pisałem o hałasującej rolce napinacza paska (diagnoza moja i kuzyna który nie jest mechanikiem, ale trochę się zna). Jeszcze to jest nie zrobione bo w sumie nie jest to aż tak strasznie uciążliwe. Jak ostatnio byłem u znajomego mechanika to obbadał sprawę i nie jest to hałas alternatora, paska ani rolki. Zasugerował właśnie kompresor (chyba jakieś sprzęgło, ale być może niedokładnie pamiętam.
Dlatego pytalem czy kompresor może hałasować, gdy wydaje się, że sama klimatyzacja działa poprawnie.
W sprawę kompresora tak jak napisałem wcześniej się nie będę zagłębiał.
Cytat:
Mam wrażenie, że mechanik u którego bywam czasami boi się grzebać w moim autku. Smile Dlatego ostatnio pojechałem do innego.
Gdybyś pokazał może mu serwisówkę lub instrukcję, to nie wtedy nie miałby oporów tam pogrzebać.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie

HondaCR-V

32 000

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaCivic

76 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System