Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Wymiana zderzaka


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 21 Sty 2016, 14:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana zderzaka


@ Waldi

Glupiś, trzeba było zastępczego civica wywalczyć, przynajmniej miałbyś porównanie Cool
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 21 Sty 2016, 15:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana zderzaka


pieta napisał:
@ Waldi

Glupiś, trzeba było zastępczego civica wywalczyć, przynajmniej miałbyś porównanie Cool
Wziąłbym bo sami dawali i proponowali ale jednocześnie zapomniałbym jazdy na rowerze Wink
Przecież to nic straconego, dam na przegląd i pojeżdżę.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Czw 21 Sty 2016, 21:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana zderzaka


larry.bigl napisał:
@up bo mam do tego prawo? Bo mam prawo nie chcieć szpachlowania i łatania obecnego głównie ze względu na fakt, że nie był w ogóle uszkodzony? Choćby dlatego, że to zdarzenie powoduje że muszę tracić swój czas żeby to załatwić?


Masz prawo do przywrócenia auta do stanu sprzed szkody, auto przed szkodą miało stary dziesięcioletni zderzak, nie pojmuję dlaczego po szkodzie ma mieć nowy, tak swoją drogą na znanym portalu zderzaków (oryginalnych) od zatrzęsienia w cenach 150-200zł.
Powrót do góry
larry.bigl

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: C270 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 22 Sty 2016, 09:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana zderzaka


przempo napisał:
larry.bigl napisał:
@up bo mam do tego prawo? Bo mam prawo nie chcieć szpachlowania i łatania obecnego głównie ze względu na fakt, że nie był w ogóle uszkodzony? Choćby dlatego, że to zdarzenie powoduje że muszę tracić swój czas żeby to załatwić?


Masz prawo do przywrócenia auta do stanu sprzed szkody, auto przed szkodą miało stary dziesięcioletni zderzak, nie pojmuję dlaczego po szkodzie ma mieć nowy, tak swoją drogą na znanym portalu zderzaków (oryginalnych) od zatrzęsienia w cenach 150-200zł.

Tak w świetnym stanie, połamane i do malowania. Interes życia.
Co z tego że był 10 letni skoro nie był uszkodzony, nie miał żadnych pęknięć ani dziur? Szpachlowanie i malowanie to dla mnie żadne przywrócenie do stany sprzed szkody. Jeśli lubisz mieć w ten sposób naprawiane auto to proszę bardzo, Twój wybór oczywiście. Ja jeśli mam możliwość to nie pozwolę z auta robić szwajcarskiego sera.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 22 Sty 2016, 10:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana zderzaka


larry.bigl napisał:
przempo napisał:
larry.bigl napisał:
@up bo mam do tego prawo? Bo mam prawo nie chcieć szpachlowania i łatania obecnego głównie ze względu na fakt, że nie był w ogóle uszkodzony? Choćby dlatego, że to zdarzenie powoduje że muszę tracić swój czas żeby to załatwić?


Masz prawo do przywrócenia auta do stanu sprzed szkody, auto przed szkodą miało stary dziesięcioletni zderzak, nie pojmuję dlaczego po szkodzie ma mieć nowy, tak swoją drogą na znanym portalu zderzaków (oryginalnych) od zatrzęsienia w cenach 150-200zł.

Tak w świetnym stanie, połamane i do malowania. Interes życia.
Co z tego że był 10 letni skoro nie był uszkodzony, nie miał żadnych pęknięć ani dziur? Szpachlowanie i malowanie to dla mnie żadne przywrócenie do stany sprzed szkody. Jeśli lubisz mieć w ten sposób naprawiane auto to proszę bardzo, Twój wybór oczywiście. Ja jeśli mam możliwość to nie pozwolę z auta robić szwajcarskiego sera.
@przempo
Wiem, że zmierzasz do poinformowania kolegi że taniej wyjdzie mu zakup zderzaka i samemu jego naprawa. Pozostaje kwestia czy nasz poszkodowany ma jakieś zaplecze aby mógł to wykonać. Gdyby miał jakiegoś dobrego znajomego mechanika który mógłby mu tu jeszcze niektóre rzeczy zrobić taniej to wtedy zaoszczędziłby jakąś gotówkę. Pytanie tylko po co.
Przecież nie po to kolega płaci składki, aby teraz jeszcze samemu szukał, tracił czas i kupował ten zderzak.
Naprawiając w ASO może się okazać, że trzeba też będzie zaingerować w coś jeszcze. Czego mu nie życzę.
Chce się rozliczać w sposób opisany przez niego to pozwólmy mu na to.

U mnie jak gość najechał z tyłu (stał za mną na światłach i puścił z hamulca, efektem czego było zsunięcie się z górki na mój zderzak) i porysował mi go, to rzeczoznawca patrzył czy tylny pas jest cały. Nawet powiedział, aby to dokładnie warsztat zweryfikował, bo on nie widzi ale gdyby coś to wycenę poprawimy. Dlatego też odałem do ASO, aby naprawili i powiedzieli co i jak.

Owszem mogłem zaoszczędzić i to bardzo dużo, ponieważ wszystkie podkłady i inne michałki są u rodzinnego mechanika w warsztacie a cena farby to ok. 50 zł.
Wystarczyło by pojechać do ASO aby stwierdzili co i jak z tym tylnym pasem. Gdyby było ok to przecież sam wiesz, że pomalowałbym ten zderzak samemu. Bo i warunki u rodzinnego mechanika są a i wprawę mam, ponieważ samodzielnie malowałem drzwi (gdzieś na forum opisałem) od wewnątrz na dole gdy ruda się pokazała.

Reasumując.
Cała kwestia naprawy oparła się o rozliczenie bezgotówkowe i pomalowanie zderzaka w ASO, oraz podpięcia odłączonych kilku kabelków od czujników cofania.
Nic więcej bo cała reszta była ok jak i również tylny pas.
Gdybyś stanął przy moim jazziku to nie poznałbyś gdzie malowali.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 22 Sty 2016, 10:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
larry.bigl

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: C270 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 02 Lut 2016, 09:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana zderzaka


Witam was ponownie, temat wraca jak bumerang, dziś dostałem przelew z Generali na te śmieszne 790zł, jednocześnie wczoraj oddałem samochód do ASO i podpisałem papiery. Co teraz z tym fantem zrobić? Generali na maile nie odpisuje. Czy po prostu przekazać w ramach rozliczenia te 790zł i resztę załatwia ASO czy jak? Miało być bezgotówkowo co zaznaczałem kilkukrotnie w wiadomościach.

@dodzwoniłem się do ASO za 10 razem, wpłacam im te 790zł, a oni resztę już łatwią.
Powrót do góry
larry.bigl

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: C270 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 05 Lut 2016, 19:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana zderzaka


Dziś odebrałem autko, nie zapłaciłem ani złotówki, wpłaciłem jedynie kwotę która otrzymałem od Generali. Zderzak ogarnięty + wyczyszczony w środku i z zewnątrz, ba nawet załapałem się na jakąś akcję bezpieczeństwa hondy i coś z poduszkami zrobili, chyba wymiana Smile
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 05 Lut 2016, 21:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana zderzaka


fajnie ze sie udalo Smile
Co do akcji serwisowej to napelniacze poduszek zapewnie Smile

http://www.honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=196920&postdays=0&postorder=asc&start=45
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 06 Lut 2016, 22:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana zderzaka


Witam,

Zrobili Ci tak jak pisałem wcześniej, o nic nie musiałeś się martwić itd.
Teraz możesz już spokojnie cieszyć się z jazdy.

Przy okazji tak jak pieta pisze serwis poduszek zaliczony.
Mam nadzieję że nie masz innych problemów serwisowych tj. złączki świateł przednich itp.
Więcej czytaj w/w przez piete linku.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
larry.bigl

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: C270 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 08 Lut 2016, 00:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana zderzaka


Tak, zrobili tak jak chciałem, zapłaciłem tyle ile wyceniło mi generali i resztę już ASO będzie od nich wyciągać.
Powrót do góry
berni641

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Honda jazz 1.4 '04 (po liftingu) kolor: Sirius Blue Metallic (B-528M)
Piwa: 0/5
Wysłany: Pią 18 Mar 2016, 21:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana zderzaka


Witam,
w zasadzie temat jest już zamknięty, ale chciałbym potwierdzić opinie, które mówią o bezgotówkowych rozliczeniach i naprawach w ASO.
Naprawdę nie warto brać kasy do ręki po "oględzinach " rzeczoznawcy, który ma nierzadko problem by się schylić i zajrzeć pod auto, nie mówiąc już o tym, że to żadne oględziny. Kwiatki wychodzą dopiero na kanale po solidnym zdiagnozowaniu szkody. Mówię to z autopsji i do dziś się cieszę, że postąpiłem tak samo jak kolega @larry.bigl.

@przempo, odnośnie tych oryginalnych, nie uszkodzonych zderzaków w cenach 100 - 200 zł., to również się przekonałem zamawiając oryginalny zderzak do civica syna na "znanym portalu aukcyjnym", zderzak wrócił do sprzedawcy szybciej, niż do mnie dotarłSad

pozdrawiam
_________________
Kiedyś tico od nowości...Smile
Powrót do góry
jozef01

Debiutant



Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): WOT Józefów
Posiadane auto: Honda Jazz Hybrid 2012
Piwa: 7/4
Wysłany: Sob 07 Maj 2016, 21:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana zderzaka


Pytanie,
Z jakiego materiału wykonany jest zderzak w Jazzie III?
Czy jest to jakiś PP, ABS? Rzuciło się Wam coś w oczy?
Czy nadaje się do spawania?
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 09 Maj 2016, 09:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana zderzaka


jozef01 napisał:
Pytanie,
Z jakiego materiału wykonany jest zderzak w Jazzie III?
Czy jest to jakiś PP, ABS? Rzuciło się Wam coś w oczy?
Czy nadaje się do spawania?
Szukałem po necie, ale nie znalazłem oznaczenia Sad Każdy sprzedaje tylko zderzak, opisując do jakiej wersji pasuje. Szczytem jest znalezienie numeru katalogowego.
Być może na wewnętrznej stronie zderzaka są jakieś oznaczenia. Zobacz, może coś tam jest napisane.
Ewentualnie zadzwoń do ASO, oni powinni mieć jakiś dokładniejsze dane w opisie przyjmując towar na magazyn.
Co do spawania to wiem, że są jakieś specjalne metody i można to przeprowadzić. Pozostaje jednak kwestia ceny i wartości.

PS.
U mnie znowu jakiś kretyn cofając pojechał mi robiąc rysy i otarcia do czarnego plastiku. Wiem, że to można zamalować i będziemy tak ze szwagrem robili. Natomiast znając swoje szczęście to chyba już teraz na przyszłość zamówię sobie drugi zagruntowany i gotowy do malowania.

Są na alledrogo Wink
Cena od 185 zł - 280 zł + przesyłka.

U mnie cena za pomalowanie odpada, a farba to niskie koszty.

Natomiast licząc koszta malowania 250 zł - 300zł może wychodzić drogo, alej jest jak nówka.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
jozef01

Debiutant



Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): WOT Józefów
Posiadane auto: Honda Jazz Hybrid 2012
Piwa: 7/4
Wysłany: Pon 09 Maj 2016, 11:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana zderzaka


kedlaw07
Dzięki za odp.
Auto mam w warsztacie. Zastanawiam się czy spawać czy zamówić nówkę lakierowaną w H Question
Ale znając specyfikę jazdy i parkowania w DC nie ma sensu brać nowego... zaraz będzie cały pochlastany...
Po zdjęciu zderzaka okazało się, że jeszcze belka się skrzywiła, także czekam na oględziny nr2 tym razem w warsztacie.
Przy okazji spytam o materiał tego zderzaka.
Ale wydaje mi się, że na Alle widziałem pospawane zderzaki do Jazza, także powinno się dać go naprawić.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 09 Maj 2016, 13:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana zderzaka


jozef01 napisał:
kedlaw07
Dzięki za odp.
Auto mam w warsztacie. Zastanawiam się czy spawać czy zamówić nówkę lakierowaną w H Question
Ale znając specyfikę jazdy i parkowania w DC nie ma sensu brać nowego... zaraz będzie cały pochlastany...
Po zdjęciu zderzaka okazało się, że jeszcze belka się skrzywiła, także czekam na oględziny nr2 tym razem w warsztacie.
Przy okazji spytam o materiał tego zderzaka.
Ale wydaje mi się, że na Alle widziałem pospawane zderzaki do Jazza, także powinno się dać go naprawić.

To ktoś na Ciebie najechał Question
Jeżeli tak się stało to sam się za to nie bierz tylko daj sprawę do ASO i niech oni się za to wezmą. Zresztą widzisz co sami koledzy opisują na forum.
Mnie jak gość najechał za w/w przewinienie został ukarany odpowiednim mandatem oraz bonusem za ucieczkę z miejsca zdarzenia.
Mogłem sprawę dać do szwagra, ale wiecie jak to mówią w rodzinie - najlepiej przy grillu Wink

Dlatego też wolałem żeby to oni zrobili i z jego ubezpieczenia. Niech poczuje co i jak, a wystarczyło się tylko zatrzymać i dogadać nie wzywając nawet policji.
W ASO to masz jeszcze gwarancję itp,

Teraz też mam porysowany, bo ktoś mi najechał na parkingu ale jeszcze pod spód nie zaglądałem.
Muszę pooglądać, bo nie oglądałem. Dzięki za zwrócenie uwagi.
Z góry pas wygląda na cały.

Ja piszę o tylnym zderzaku, a Ty chyba o przednim Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaCR-V

145 900

2020r.

70 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

59 850

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System