Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda CR-V ) Temperatura silnika CRV Hondziarze RATUNKU !!!


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
HondaB20Z1

Debiutant



Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Honda Crv B20Z1
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Mar 2013, 18:49
Temat postu:

Temperatura silnika CRV Hondziarze RATUNKU !!!


Witam ! Nie wiem czy w dobrym miejscu umieszczam swoje zapytanie jezeli nie przepraszam ale jestem tu nowy. Niedawno kupiłem honde crv 1999r z silnikiem 2.0 147km B20Z1. Jezdzac w zimie miałem wlaczone caly czas ogrzewanie samochodu i nie zauwazylem zadnego problemu temp silnika byla wporzadku itp. Niedawno wylaczylem ogrzewanie i wlaczylem nadmuch zimnego powietrza po kilku km zauwazylem za temperatura silnika zaczyna rosnac i wskazowka niemal staje do pionu co najlepsze przekrecam spowrotem zeby lecialo cieple powietrze temp w mgnieniu oka spada do poziomu czyli do ok 90st. W pierwszej kolejnosci wymieniłem w niej termostat ,wszystko zostalo odpowietrzone i problem nadal sie powtarza. Dzis byłem u znajomego mechanika ktory pojezdzil autem i nie stwierdzil zadnego problemu trzymal ja na obrotach pokretlo od nawiewu bylo na "zimno" i wszystko bylo wporzadku gdy sie zatrzymal i zaczal ruszac temperatura zaczela rosnac jadac powoli rosnie po wcisnieciu sprzegłą i 2 mocniejszych "dokładkach" temp spada. Dodam jeszcze ze na postoju tez zdarza sie jej ze temp rosnie i w momencie gdy wlacze cieple powietrze odrazu spada ewentualnie przegazuje ja. Wentylatory wlaczaja sie przy temp ok 90st a gdy wskazowka jest prawie w pionie nie wlacza sie dopiero jak temp spadnie i samochod chwile jeszcze chodzi wentylatory wlaczaja sie. tak samo termostat gdy jest odpowiednia temperatura silnika otwiera sie i oba weze sa cieple a gdy dostaje wariactwa dolny waz jest chlodny i termostat nie puszcze. Mechanik obstawia pompe wody ktora nie robi obiegu na malych obrotach. Prosze was o pomoc bo boje sie ze to cos powazniejszego. Z gory dziekuje i pozdrawiam
Powrót do góry
Mroowa

Dyskutant



Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie (Sędziszów Młp.)
Posiadane auto: Honda CR-V, 2.0 benz./147KM, rocznik 2000
Piwa: 1/3
Wysłany: Sob 09 Mar 2013, 19:06
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Temperatura silnika CRV Hondziarze RATUNKU !!!


Pewnikiem faktycznie pompa. Kiedy robiłeś rozrząd? Bo to najlepiej połączyć ze sobą - rozrząd plus wymiana pompy.
Powrót do góry
HondaB20Z1

Debiutant



Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Honda Crv B20Z1
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Mar 2013, 19:58
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Temperatura silnika CRV Hondziarze RATUNKU !!!


dziekuje za szybka odpowiedz ona ma teraz przejechane z ksiazkami 125tys rozrzad byl robiony przy 120tys (wczoraj wymieniłem uszczelke klawiatury) bo bardzo delikatnie sie pocila i odrazu chcialem sprawidzic pasek i jest jak nowy. Paska ja nie wymieniałem tylko poprzedni własciciel we Francji. Ale dzis własnie ten "szpenio" mecahnik swiecił po pompie i stwierdzil ze fakt moze i pasek jest nowy ale ta pompa nie wyglada mu na nową. Dodam jeszcze ze pewny mądrogłowiec obstawia uszczelke pod głowica, ale weze od chlodnicy sa miekkie tylko tak jak pisałem wczesniej ten dolny waz jest chlodny przy tej maks. temp silnika dopiero gdy zbije sie temperature do 90st termostat puszcza i zaraz wiartaki sie wlaczaja. Ponadto bylo sprawdzane chyba 10 razy jakims dziwnym przyrzadem czy jest uszczelka walnieta ale plyn w tym przyrzadzie nie przebarwial sie. Nie mam zielonego pojecia co to moze byc , jak myslicie moze to jakis termo zawor czy cos takiego? czy ta usterka to cos mechanicznego czy jakas głupota zwiazana z elektronika ?? Dodam ze honda ma instalacje ktora zakładałem w PL sekwencja brc z gornej polki ale ze to wina gazu to raczej nie bo wariactwa dzieja sie na LPG i na benzynie. A moze kupiłem trefny termostat ? Poprzedni własciciel francuz wymieniał go jakies 1,5roku temu bo mam na to faktury. Prosze o pomoc
Powrót do góry
Searcher

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
Wysłany: Sob 09 Mar 2013, 20:11
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Temperatura silnika CRV Hondziarze RATUNKU !!!


Pytanie brzmi, czy sprawdzałeś nowy termostat? Bo raczej nie wsadziłeś Honda OEM tylko jakiś badziew, a z tym różnie bywa. Nowe też potrafią nie otwierać czy nie domykać się, czy robić to w dziwnych temperaturach. Wstępnie masz 3 opcje, termostat, zapowietrzony układ (nie wiem czy są odpowietrzniki w CRV czy nie) oraz pompa. Jeśli nie ma odpowietrznika, to to raczej odpada. Wyjąć i zagotować termostat z termometrem, obserwować kiedy otwiera się i zamyka. Jeśli termostat OK, to podejrzenie pada na pompę, ale wg mnie to niezbyt prawdopodobne, bo jeśli wszystko jest jak w HR-V, to pompa pracuje na pasku rozrządu, a ten ślizgać się raczej nie możeSmile Kiedy pompa wymieniana? Rozrząd robiony? Może coś się przytkało?

Edyta: Jak nie termostat, to płukanke układu bym robił, może niedrożny jest. Elektronika takich cudów nie robi:)
Powrót do góry
HondaB20Z1

Debiutant



Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Honda Crv B20Z1
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Mar 2013, 20:51
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Temperatura silnika CRV Hondziarze RATUNKU !!!


pompa jest na pasku tak jak w HR-V tez miałem wczesniej hrv i padł mi w niej termostat tylko tam diagnoza była prosta tutaj jest juz inaczej zmieniłem korek w chłodnicy pozatym układ jest podobno odpowietrzony. W srode mam nia jechac do kolegi mechanika i ma sprawdzac od samego poczatku wszystko czy nie ma czegos w chlodnicy co moze blokowac przeplyw pewnie bedzie odpowietrzał uklad i pozniej bedzie patrzyl na pompe wody. Macie jeszcze jakies sugestie moze ktos miał cos podobnego w swoim aucie? Dla mnie jest bardzo dziwne to ze wystarczy przekrecic pokretło z zimnego powietrza na cieple i temperatura a mgnieniu oka spada badz tez mocniej ja przygazowac. Powiem mu zeby sprawdzil jeszcze ten termostat czy nie jest oby napewno uwalony.....
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 09 Mar 2013, 20:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Searcher

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
Wysłany: Nie 10 Mar 2013, 00:18
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Temperatura silnika CRV Hondziarze RATUNKU !!!


Gdy włączasz nawiew do kabiny, uruchamiasz dodatkową chłodnicę, więc nie dziw się, że spada temperatura. Dla mnie to wygląda na termostat, jak nie, to niedrożność.
Powrót do góry
HondaB20Z1

Debiutant



Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Honda Crv B20Z1
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Mar 2013, 09:12
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Temperatura silnika CRV Hondziarze RATUNKU !!!


nie wiem bo nawiew(dmuchanie) wcale nie musi byc właczone moze byc skrecony na 0 wystarczy tylko przekrecic poretło temperatury i spada w srode bedzie to wszystko weryfikowane i okaze sie co w niej siedzi a o jakiej niedroznosci mowisz ??
Powrót do góry
Searcher

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
Wysłany: Nie 10 Mar 2013, 11:16
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Temperatura silnika CRV Hondziarze RATUNKU !!!


Wyłączone dmuchanie oznacza tylko brak chłodzenia tej dodatkowej chłodnicy, ale obwód i tak jest otwarty, a to oznacza że przepływ jest i pompa działa. Termostat masz walnięty, albo coś zatkane. Stawiam na termostat.
Powrót do góry
HondaB20Z1

Debiutant



Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Honda Crv B20Z1
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Mar 2013, 13:47
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Temperatura silnika CRV Hondziarze RATUNKU !!!


Searcher dziekuje za pomoc powiem w srode mojemu mechanikowi zeby sprawdzil raz jeszcze termostat i przepatrzyl reszte a dopiero pozniej dobierał sie do pompy wody itp...
Powrót do góry
Searcher

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
Wysłany: Nie 10 Mar 2013, 15:14
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Temperatura silnika CRV Hondziarze RATUNKU !!!


HondaB20Z1 napisał:
Searcher dziekuje za pomoc powiem w srode mojemu mechanikowi zeby sprawdzil raz jeszcze termostat i przepatrzyl reszte a dopiero pozniej dobierał sie do pompy wody itp...


Nie ma za co, dobrze by było, gdyby mu się chciało zagotować termostat i zobaczyć kiedy i ile sie otwiera, bo bez tego to nic nie zobaczy. Rozbieranie pompy to już dużo więcej pracy i koszty dla Ciebie rosną, a w tej pompie to naprawde nie ma co się zepsuć. Ona albo się kręci, albo zaciera się, a to już na pewno byś zauważyłWink Daj znać co to było.
Powrót do góry
HondaB20Z1

Debiutant



Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Honda Crv B20Z1
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Mar 2013, 16:54
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Temperatura silnika CRV Hondziarze RATUNKU !!!


napewno wrzuci ten termostat do gotujacej wody z tego co mowil i sprawdzi go czy nie kupiłem nowego zepsutego... co do pompy ja tez mysle ze raczej to nie bedzie to - wiesz poprzedni mechanik ktorego poprosiłem o zmiane koncowki drazka i przy okazji ten termostat stwierdzil ze to na bank uszczelka pod głowica ( moj mechanik byl wtedy za granica na kila dni) ale nie wydaje mi sie bo weze sa miekkie i jakby juz załapało temp. to nie ma opcji ze przy głupiej "doładce do dechy" odpusciło by tak samo przy przekreceniu pokretła mysle ze to jakas błachostka ktora moj majster wyeliminuje bo tak jak piszesz rozebranie pompy wody to juz nie małe koszty ... W czwarte najpozniej odezwe sie i powiem co to było o ile znajdziemy usterke ... pozdrawiam
Powrót do góry
HondaB20Z1

Debiutant



Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Honda Crv B20Z1
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Mar 2013, 09:57
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Temperatura silnika CRV Hondziarze RATUNKU !!!


Właśnie sprawdzałem stary termostat w gotującej wodzie - otwiera sie więc jest sprawny. W takim razie co to może być?
Powrót do góry
Searcher

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
Wysłany: Pon 11 Mar 2013, 10:42
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Temperatura silnika CRV Hondziarze RATUNKU !!!


To nie tak, że wrzuci do wody. Tu trzeba termometr do 100 stopni i gotować, obserwować kiedy (jaka temp) zacznie się otwierać, kiedy otworzy się na maksa. Przestajemy gotować i powoli dolewamy zimnej wody, kontrolując temperaturę, kiedy zacznie się zamykać i kiedy zamknie. Kiedyś miałem termostat, który otwierał się przy 65 zamiast 76, a zamykał całkowicie przy 50:) Silnik ciągle niedogrzany, odpalam ogrzewanie, spada temp. Wymiana na sprawny załatwiła sprawę.

Nie daj sie nabrać na żadne ściąganie głowicy, mi to takie sądy naciąganiem śmierdzą. To kupa roboty i kupa kasy. Nie mówię, że to niemożliwe, ale są dużo tańsze i bardziej prawdopodobne przyczyny takiego zachowania auta i to najpierw trzeba sprawdzić.
Powrót do góry
HondaB20Z1

Debiutant



Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Honda Crv B20Z1
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Mar 2013, 20:21
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Temperatura silnika CRV Hondziarze RATUNKU !!!


Byłem dzis u mechanika w poniedziałek bedzie sprawdzal pompe wody, odrazu zmienie sobie caly rozrzad za jednym zamachem - podobno byl robiony ale pompa zostala załozona stara. Kolega mowil zebym kupil jeszcze jakis czujnik temperatury bo to groszowe sprawy ale on obstawia ta pompe wody - dzis nawet mowil ze jak łapie wysoka temperature chlodnica jest chlodna a jak "zbije" temperature do 90st chlodnica robi sie ciepla. sam juz nie wiem co mam o tym myslec... nie chce wpakowac sie w niepotrzebne koszty , a pozniej okaze sie ze to byla głupota. (sprawdzał chłodnice i cały uklad mowil ze nie jest "zasyfiony"...
Powrót do góry
Searcher

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
Wysłany: Nie 17 Mar 2013, 00:23
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Temperatura silnika CRV Hondziarze RATUNKU !!!


No a sprawdziliście ten termostat? To pierwsze co należałoby zrobićSmile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne


HondaJazz

20 900

2009r.

100 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie

HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie

HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System