Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) jazz skrzynia 6



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pitercvc

Debiutant



Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): lipsko
Posiadane auto: jazz, civic Vlll
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 29 Lis 2015, 10:40
Temat postu:

jazz skrzynia 6


potrzebuje porady odnosnie skrzyni biegow od civic-a 1.4 ,6-cio biegowej czy bedzie pasowac do jeżyka silnik jest taki sam co w civic ufo tylko w jazz jest skrzynia 5 i troche wyje na autostradzie ,jeżyk jest z 2005r, ewentualnie jezeli ktos by mogl to ogarnac lub spotkal sie z tym czy mozliwa by byla zmiana na 6-ke z civic ufo lub jazz po 2008ri jakie maja przelozenia ,pozdrawiam i czekam na odpowiedz interesuje mnie zmiana z manual na manual tylko 6-cio biegowy czy bedzie pasowal do silnika, polosiek ,linek itp
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Nie 29 Lis 2015, 11:47
Temat postu:

Re: jazz skrzynia 6


pitercvc napisał:
potrzebuje porady odnosnie skrzyni biegow od civic-a 1.4 ,6-cio biegowej czy bedzie pasowac do jeżyka silnik jest taki sam co w civic ufo tylko w jazz jest skrzynia 5 i troche wyje na autostradzie


Łożyska? Czy z powodu tego wycia myślisz o wymianie skrzyni?

Moim zdaniem ten manewr nie wyjdzie, ale niech odpowie ktoś bardziej ogarnięty w temacie.

Skoro Jazz Jest z roku 2005, to jeżeli już to szukałbym skrzyni z tego rocznika-2008r i później to już nowa generacja Jazza.

Czy tylko mnie ciężko się czyta tego posta? Very Happy
Powrót do góry
pitercvc

Debiutant



Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): lipsko
Posiadane auto: jazz, civic Vlll
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 29 Lis 2015, 12:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) jazz skrzynia 6


z powodu wycia wyszlo tak ze musze dwa razy w miesiacu smerfnąć 1500km i troche jest to uciazliwe na autostradzie bo jechac to on chce tylko powyzej 4k/rpm to mi go szkoda rżnąc i spalanie 6,5l a kolo domu pali litr mniej ,na allegro przygladalem sie szescio i pieciobiegowym z wygladu są identyczne ,silniki tez są te same jezeli chodzi o sam blok silnika w civic ufo jest tez ten sam silnik tylko glowica inna a skrzynia jest szesciobiegowa ,potrzebuje informacji bo moze ktos to robil moze ktos porownywal obie skrzynie bo nie chce mi sie wyciagac mojej miedzy swietami zeby jechac na szrot i porownac bo moze sie różnic malym szczegółem i bede wkladal jeszcze raz swoja Question
Powrót do góry
dawidjj

Dyskutant



Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): miasto
Posiadane auto: Honda Jazz GE 1.2iDSI L12A4 2005
Piwa: 1/2
Wysłany: Pią 22 Lip 2016, 21:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) jazz skrzynia 6


W starych mercedesach skrzynie były zamienne. Musi pasować kołnierz ważny jest krótki / długi wałek do dwumasy lub bez. Skrzynia jest z mostem, jego przełożenie musi być zbliżone. Rozstaw otworów na flanszach jak i rozstaw flansz musi być taki sam, bo trzeba będzie wymieniać półosie. Pomierzyć wszystko w swojej skrzyni i szukać z takimi samymi gabarytami.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

65 900

2017r.

94 000 km

mazowieckie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaHR-V

73 900

2016r.

117 800 km

świętokrzyskie

HondaJazz

20 900

2009r.

100 000 km

mazowieckie

HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System