Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Dziwne "grzechotanie" z okolic silnika...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.A.R.O.

Dyskutant



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Panda 1,1 Active+
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Sie 2015, 21:55
Temat postu:

Dziwne "grzechotanie" z okolic silnika...


Witam,
od paru dni obserwuję dziwne zjawisko.
Honda Jazz III 1,4 i-VTEC 2010 rok przebieg ok 43000km, olej w skrzyni hondowski, olej w silniku 0W40 Mobil1 zalany 3000km temu. Olej czyściutki.

Zjawisko polega na dziwnym odgłosie z okolic silnika. Zarówno w czasie jazdy jak i na postoju.
Kiedy silnik się już rozgrzeje, przy przechodzeniu przez zakres 2000 obrotów zarówno w górę jak i w dół na normalną pracę silnika nakłada się takie jakby grzechotanie.
Normalnie wtryski stukają w charakterystyczny dla tych samochodów sposób ale przy ok 2000 obrotów na ten zwyczajny stukot nakłada się tak jakby więcej takiego stukania lecz mniej uporządkowanego. Słychać do przy otwartej masce, przy zamkniętej masce na postoju, ale również słychać go podczas jazdy w kabinie. Oczywiście radio i klimatyzacja muszą być wyłączone, żeby było to słychać.
Myślałem, że to może coś ze skrzynią ale dzwięk pojawia się niezależnie czy się przyśpiesza, czy się hamuje silnikiem, czy obroty spadają po wciśnięciu sprzęgła z włączonym którymś biegiem, czy z wciśniętym sprzęgłem ale biegami w pozycji neutralnej, czy w pozycji neutralnej z odpuszczonym sprzęgłem. Jednym słowem magiczne 2000 obrotów generuje ten odgłos w każdej możliwej konfiguracji.
Dzisiaj na postoju żona naciskała gaz tak, żeby utrzymywać owe 2000 obrotów a ja słuchałem silnika niemal przystawiając ucho do filtra powietrza. Odniosłem wrażenie, że to grzechotanie to bardzo podobny dżwięk do stukania wtrysków ale pojawia się jakby ciut w prawo. Tam są jakieś dwa kwadratowe urządzonka i to własnie jakby z nich albo spod nich słychać ten grzechot.
Czy ktoś kiedyś zetknął się z podobnym objawem? Jakieś pomysły?
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 02 Sie 2015, 22:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne "grzechotanie" z okolic silnika...


Witam,

A możesz to "grzechotanie" jak to opisujesz nagrać i wrzucić gdzieś linka ?
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
M.A.R.O.

Dyskutant



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Panda 1,1 Active+
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Sie 2015, 23:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne "grzechotanie" z okolic silnika...


Takiej możliwości nie mam, mogę tylko powiedzić, że z pewnością nie dobiega ani spod samochodu (spod silnika) ani od strony alternatora i paska klinowego. Wyraźnie dobywa się z górnej częsci silnika lub okolic około-silnikowych nieco z prawej strony. Prawej, jeśli się stoi przodem do otwartej maski...
Po przeczytaniu wielu tematów na forum być może można to skojarzyć z jakimś łożyskiem, ale te z mojego doświadczenia raczej buczą, huczą, wyją lub gwiżdżą a ten dźwięk trochę przypomina takie grzechotanie jakie wydają sroki. Oczywiście znacznie ciszej niż sroka, ale to taki nieuporządkowany jakby metaliczny wielostuk. Mogę to porównać tylko właśnie do sroki ale o wiele cichszej i tak jakby ją odtwarzać z mniejszą prędkością... Takie coś...
Gdyby to było któreś z tych łożysk w skrzyni to domyślam się że słyszałbym je od spodu samochodu (kłdłem się obok auta i nic) albo gdzieś bardziej z dołu silnika. A to właśnie jakby od góry. A może to któryś wtrysk tak szaleje?
Niedawno jakieś kiepskie paliwo zostało zalane, ale wyjeżdzilem trochę, dolałem dobrego, dolałem czyścik STP do wtrysków i samochód jeżdzi OK, ale przedwczoraj właśnie zarejestrowałem to grzechotanie.
Powrót do góry
M.A.R.O.

Dyskutant



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Panda 1,1 Active+
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Sie 2015, 23:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne "grzechotanie" z okolic silnika...


Takiej możliwości nie mam, mogę tylko powiedzić, że z pewnością nie dobiega ani spod samochodu (spod silnika) ani od strony alternatora i paska klinowego. Wyraźnie dobywa się z górnej częsci silnika lub okolic około-silnikowych nieco z prawej strony. Prawej, jeśli się stoi przodem do otwartej maski...
Po przeczytaniu wielu tematów na forum być może można to skojarzyć z jakimś łożyskiem, ale te z mojego doświadczenia raczej buczą, huczą, wyją lub gwiżdżą a ten dźwięk trochę przypomina takie grzechotanie jakie wydają sroki. Oczywiście znacznie ciszej niż sroka, ale to taki nieuporządkowany jakby metaliczny wielostuk. Mogę to porównać tylko właśnie do sroki ale o wiele cichszej i tak jakby ją odtwarzać z mniejszą prędkością... Takie coś...
Gdyby to było któreś z tych łożysk w skrzyni to domyślam się że słyszałbym je od spodu samochodu (kłdłem się obok auta i nic) albo gdzieś bardziej z dołu silnika. A to właśnie jakby od góry. A może to któryś wtrysk tak szaleje?
Niedawno jakieś kiepskie paliwo zostało zalane, ale wyjeżdzilem trochę, dolałem dobrego, dolałem czyścik STP do wtrysków i samochód jeżdzi OK, ale przedwczoraj właśnie zarejestrowałem to grzechotanie.
Powrót do góry
skryty21

Dyskutant



Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków/Jasło/Trzcinica
Posiadane auto: Honda Jazz II (GD5), 1.2, cool, 2004
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 03 Sie 2015, 10:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne "grzechotanie" z okolic silnika...


Ja odkąd pamiętam mam też inny dźwiek silnika przy 2k obrotów. Myśle ze to kwestia częstotliwości rezonansowej tego silnika. Po zmianie olejów i paliwa może być mniej lub bardziej wyrażny.

Moim zdaniem to cecha każdego silnika że przy pewnej prędkości obrotowej drgania się nakładają. W jazkach nie ma koła dwumasowego więc to nie jest wygłuszane.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 03 Sie 2015, 10:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
M.A.R.O.

Dyskutant



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Panda 1,1 Active+
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Sie 2015, 10:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne "grzechotanie" z okolic silnika...


To prawda z tym rezonansem, ale weź pod wagę, że wcześniej ten dźwięk nie występował. Pojawił się dopiero kilka dni temu. I zauważam, że wyraźniej go słychać kiedy okna są zamknięte. Kiedy otwarte to szum powietrza zagłusza "grzechotkę" choć nadal istnieje na granicy słyszalności.
Powrót do góry
M.A.R.O.

Dyskutant



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Panda 1,1 Active+
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Sie 2015, 11:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne "grzechotanie" z okolic silnika...


Nie miałem dotąd czasu ale...
Ta grzechotka została sprawdzona czymś w rodzaju stetoskopu. I dobrze słyszałem. Ponad silnikiem z prawej strony.
Dżwięk dobiegał z dwóch filtrów tam się znajdujących.
Diagnoza - z mało oktanów w paliwie (chrzczone na maksa) a za dużo powietrza, stąd powstawały wibracje i rezonans rury doprowadzającej powietrze do filtrów.
Powrót do góry
skryty21

Dyskutant



Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków/Jasło/Trzcinica
Posiadane auto: Honda Jazz II (GD5), 1.2, cool, 2004
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 19 Sie 2015, 12:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne "grzechotanie" z okolic silnika...


Hmm, ciekawe a z jakiej studni to paliwo było?

btw.
U mnie zobaczyłem ostatnio ciekawy efekt. Zawsze staram się tankować na Orlenach i w sumie nigdy nie zawiodłem się na tym paliwie. Ostatnio będą w długiej trasie byłem zmuszony zatankować na shellu. W reklamach piszą że ich paliwo pozwala dojechać dalej i w sumie o dziwo rzeczywiście spalanie spadło mi o ~0.3-0.5 l/100km (mocno na oko bo mnie robiłem większych testów). Z tym że nie za darmo, czułem spadek na mocy silnika (oczywiście to moje względne odczucie). Podsumowując, wole moc Very Happy
Powrót do góry
M.A.R.O.

Dyskutant



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Panda 1,1 Active+
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Sie 2015, 12:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne "grzechotanie" z okolic silnika...


Studnia znajduje się w Jabłonnie na stacji Orlen Twisted Evil Zazwyczaj mają sympatyczne paliwo, ale widać coś ostatnio się wydarzyło bo i mój drugi samochód na ich paliwie słabiutko jeżdził...
Staram się tankować na kilku sprawdzonych stacjach; prywatna stacja Feniks w Chotomowie, Lukoil na Tarchominie, czasem Orlen w Legionowie ale najlepsze paliwo (wielokrotnie sprawdzone) mają w Zegrzu na Lotosie.
I to właściwie wszystko jeśli chodzi o moją stronę W-wy. Shell w okolicach jakoś nie zachwyca.
Powrót do góry
M.A.R.O.

Dyskutant



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Panda 1,1 Active+
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Sie 2015, 12:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne "grzechotanie" z okolic silnika...


Studnia znajduje się w Jabłonnie na stacji Orlen Twisted Evil Zazwyczaj mają sympatyczne paliwo, ale widać coś ostatnio się wydarzyło bo i mój drugi samochód na ich paliwie słabiutko jeżdził...
Staram się tankować na kilku sprawdzonych stacjach; prywatna stacja Feniks w Chotomowie, Lukoil na Tarchominie, czasem Orlen w Legionowie ale najlepsze paliwo (wielokrotnie sprawdzone) mają w Zegrzu na Lotosie.
I to właściwie wszystko jeśli chodzi o moją stronę W-wy. Shell w okolicach jakoś nie zachwyca.
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Sro 19 Sie 2015, 18:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne "grzechotanie" z okolic silnika...


Jeszcze masz Shella i Statoli na Płochocińskiej.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaHR-V

89 900

2018r.

45 350 km

warmińsko-mazurskie

HondaCivic

18 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie

HondaCR-V

46 900

2009r.

74 588 km

mazowieckie

Hondae

115 000

2022r.

6 500 km

małopolskie

HondaCivic

67 900

2017r.

133 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System