Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Praca w sklepie motoryzacyjnym - Co muszę potrafić?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AnnaSoledad

Czytelnik



Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Namysłów
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Lip 2015, 20:44
Temat postu:

Praca w sklepie motoryzacyjnym - Co muszę potrafić?


Witam,
bardzo interesuje mnie motoryzacja, znam się dość na samochodach, ale problem leży w szczegółach. Mianowicie, problemy sprawiają mi drobne elementy samochodu, takie jak, uszczelki, paski, rolki... Nie wiem skąd czerpać wiedzę na ten temat. Nie chodzę do samochodówki, uczę się na własną rękę, z pasji. W przyszłości chcę zrobić kurs na mechanika samochodowego, ale póki co, zależy mi na pracy na etat, a najlepiej odnajduję w motoryzacji. To jest coś, co chciałabym robić, dlatego szukam czegoś właśnie w tym kierunku. Czy ktoś byłby tak uprzejmy i wysłał mi sprawdzone strony z szczegółową wiedzą, która pomogłaby mi w podjęciu takiej pracy i zapozna mnie w jak największej mierze z asortymentem takich sklepów? Może jakieś książki? Jestem otwarta na propozycje, z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam.
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Wto 28 Lip 2015, 20:55
Temat postu:

Re: Praca w sklepie motoryzacyjnym - Co muszę potrafić?


AnnaSoledad napisał:
W przyszłości chcę zrobić kurs na mechanika samochodowego.
Kurs na mechanika samochodowego trwa minimum 3 lata, do tego pozostaje ciągłe poszerzanie posiadanej wiedzy i zdobywanie nowych doświadczeń. Tego nie można porównywać z kursem na operatora suwnicy czy też wózka widłowego. Pozostaje uczyć się terminologii, wertować katalogi i współpracować z dostawcami
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
AnnaSoledad

Czytelnik



Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Namysłów
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Lip 2015, 21:03
Temat postu:

Re: Praca w sklepie motoryzacyjnym - Co muszę potrafić?


mustang1 napisał:
AnnaSoledad napisał:
W przyszłości chcę zrobić kurs na mechanika samochodowego.
Kurs na mechanika samochodowego trwa minimum 3 lata, do tego pozostaje ciągłe poszerzanie posiadanej wiedzy i zdobywanie nowych doświadczeń. Tego nie można porównywać z kursem na operatora suwnicy czy też wózka widłowego. Pozostaje uczyć się terminologii, wertować katalogi i współpracować z dostawcami


Dzięki za odpowiedź, wezmę to pod uwagę.
Wiem ile trwa kurs na mechanika pojazdów samochodowych, co nie zmienia faktu, że w przyszłości chcę się tego podjąć. Dążę do tego, aby pracować w warsztacie, być może otworzyć kiedyś swój, więc bez kursu się raczej nie obejdzie.
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Wto 28 Lip 2015, 21:52
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Praca w sklepie motoryzacyjnym - Co muszę potrafić?


Im nowsze auto, tym więcej elektroniki.
Ja też interesuję się motoryzacją,mnóstwo rzeczy sama przy aucie robię,ale mocno bym się zastanawiała nad zdobyciem tego fachu.
Musisz mieć chociaż ogólne pojęcie jak wyglądają części.Co prawda sprzedawcy posiłkują się katalogami,ale jak np ktoś Cię poprosi o cewkę do golfa 4 to musisz wiedzieć co podać.A cewki też nie są wszystkie takie same Wink
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
AnnaSoledad

Czytelnik



Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Namysłów
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Lip 2015, 22:30
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Praca w sklepie motoryzacyjnym - Co muszę potrafić?


Emiś napisał:
Im nowsze auto, tym więcej elektroniki.
Ja też interesuję się motoryzacją,mnóstwo rzeczy sama przy aucie robię,ale mocno bym się zastanawiała nad zdobyciem tego fachu.
Musisz mieć chociaż ogólne pojęcie jak wyglądają części.Co prawda sprzedawcy posiłkują się katalogami,ale jak np ktoś Cię poprosi o cewkę do golfa 4 to musisz wiedzieć co podać.A cewki też nie są wszystkie takie same Wink


Racja Wink Jeśli chodzi jednak o mnie, to muszę powiedzieć, że obsesja na punkcie samochodów, mechanizmu ich działania i funkcjonowania do tego stopnia mnie fascynuje, że nie wyobrażam sobie robić czegoś innego. Stąd plany ze zdobyciem zawodu. Nie ograniczam się, dlatego chcę nauczyć się mniejszych elementów i części samochodowych po to, aby już móc zacząć coś w tym kierunku robić. Dzięki wielkie za odpowiedź! Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 28 Lip 2015, 22:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Sro 29 Lip 2015, 15:46
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Praca w sklepie motoryzacyjnym - Co muszę potrafić?


To powodzenia życzę .

A tak na marginesie,nie cytujemy postów jeżeli piszemy tuż pod nimi.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
AnnaSoledad

Czytelnik



Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Namysłów
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Lip 2015, 22:28
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Praca w sklepie motoryzacyjnym - Co muszę potrafić?


Nigdy nie pisałam na forach, także dzięki za zwrócenie uwagi. Będę pamiętać, pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Czw 30 Lip 2015, 22:25
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Praca w sklepie motoryzacyjnym - Co muszę potrafić?


Spokojnie,jak będziesz chciała wszystkiego się nauczyć Wink
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Czw 30 Lip 2015, 23:29
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Praca w sklepie motoryzacyjnym - Co muszę potrafić?


Nie musisz wszystkiego wiedzieć ale musisz wiedziec gdzie takie informacje uzyskać. Z czasem nauczysz się. Osoby zatrudniane w magazynach lub sklepach tego typu nie są od razu rzucane w wir lecz uczą się na swym stanowisku pracy. Nie panikuj, jak zatrudnisz się to wiedzę nabędziesz relatywnie do czasu stażu na stanowisku. Robiąc zakupy to widzę że sprzedawcy w obecnej chwili posiłkują się zawsze katalogami producentów. Nie wierzę żeby ktokolwiek zapamiętał jak wygląda dana część do jakiegos tam modelu autka.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
listonosz77

Debiutant



Dołączył: 24 Lip 2015
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice/śląskie
Posiadane auto: ford fiesta, inna, 1.4TDCi/68KM, 2008
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 31 Lip 2015, 15:14
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Praca w sklepie motoryzacyjnym - Co muszę potrafić?


Myślę, że na początku koledzy z pracy chętnie Ci pomogą wdrożyć się w temat Wink
Z biegiem czasu sama wszystkiego się nauczysz
Zgadzam się z moim przedmówcą...ważne żebyś wiedziała gdzie szukać tego, czego w danym momencie będziesz potrzebować Smile
Powrót do góry
AnnaSoledad

Czytelnik



Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Namysłów
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Lip 2015, 20:09
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Praca w sklepie motoryzacyjnym - Co muszę potrafić?


Sugerując się waszymi odpowiedziami, wnioskuję, że mogę po prostu wiedzieć jak dana część wygląda, żeby nie pomylić przykładowo, przegubu krzyżakowego z prostym Smile a dokładnie, co do marki to będę mogła szukać w katalogach? Bardzo dziękuję za mentalne wsparcie i pomocne odpowiedzi. Nabrałam odwagi Smile
Powrót do góry
AnnaSoledad

Czytelnik



Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Namysłów
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Lip 2015, 20:16
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Praca w sklepie motoryzacyjnym - Co muszę potrafić?


A wiecie może ile mniej więcej zarabia pracownik na takim stanowisku? Nie znam nikogo, kto pracuje w sklepie motoryzacyjnym, stąd moje pytanie Smile
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Pią 31 Lip 2015, 20:45
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Praca w sklepie motoryzacyjnym - Co muszę potrafić?


Na kokosy nie licz.
Tyle ile na innych stanowiskach i w innych branżach. Chyba że nauczysz się szybko fachu, będziesz sumienna, zostaniesz kierownikiem bądź cenionym pracownikiem to wtedy możesz zagaić o podwyżkę.
Nie od razu Kraków zbudowano.
Do celu zmierzaj małymi kroczkami.

Regulamin forum pkt 20.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Pią 31 Lip 2015, 20:54
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Praca w sklepie motoryzacyjnym - Co muszę potrafić?


AnnaSoledad napisał:
co do marki to będę mogła szukać w katalogach?

W każdym sklepie motoryzacyjnym posiłkują się katalogami,ale powiem Ci,że doświadczeni nie raz nie wiedzą jaką część mają podać Wink Idę ostatnio do sklepu,bo potrzebowałam cewkę do mojego golfa i pan mimo,że zajrzał do katalogu to i tak ,jak bym sama nie wiedziała jak u mnie wygląda,jak bym się nie znała na tyle , to dał by mi zupełnie inną i o mały włos a nie pokłóciłam się ze sprzedawcą Wink
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Pią 31 Lip 2015, 21:07
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Praca w sklepie motoryzacyjnym - Co muszę potrafić?


jeśli szukałem częsci tylko po samych tylko nazwach to niejednokrotnie zwracałem z powrotem owe części. Wzrokowo podobne a jęśli dojdzie do montażu to wtedy Shocked doszukujemy się nr-ów katalogowych. Laughing
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ...


HondaCivic

7 300

2000r.

176 000 km

śląskie

HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie

HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie

HondaHR-V

50 000

2016r.

82 000 km

lubelskie

HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System