Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda HR-V ) zablokowane tylne koła



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda HR-V ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
qty

Czytelnik



Dołączył: 28 Kwi 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda HRV
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Lip 2015, 12:58
Temat postu:

zablokowane tylne koła


Witam, mam dziwny objaw. Autem wjechałem do garażu a nastepnego dnia nie dało się ruszyć. Tylne kola zablokowane. Reczny wydaje sie działać jak działał wczesniej i dzwignia jest zwolniona. Obawiam się problemów z tylnim napedem i ta cała mechaniką wsprzeglania tylnego napedu ale moze to jakaś [cenzura]ła i da się cos odblokować? Bedze wdzięczny za informację. Zaraz chyba bede podnosil na lewarku zeby wykluczyc na 100% problem recznego.
Powrót do góry
qty

Czytelnik



Dołączył: 28 Kwi 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda HRV
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Lip 2015, 08:59
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) zablokowane tylne koła


Podnioslem auto na lewarkach. Niestety to nie hamulec reczny ....wyglada mi na walniety mechanizm róznicowy. Jakieś porady jak to naprawić albo gdzie kupić ?
Powrót do góry
jungu

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: Chevy Orlando 1.8 B+G
Piwa: 24/0
Wysłany: Wto 25 Sie 2015, 11:35
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) zablokowane tylne koła


Wydaje mi się że jeśli to nie (najbardziej prawdopodobne) rozsypanie się zacisków w bębnie to będzie to tylni most.
Napęd załącza się przez haldex więc jak nie ma poślizgu na przodzie to tył nie zaskoczy.
Powrót do góry
qty

Czytelnik



Dołączył: 28 Kwi 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda HRV
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Cze 2016, 17:57
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) zablokowane tylne koła


@jungu - dzięki za podpowiedź.
Porblem rozwiązałem jakoś rok temu ale powraca:
Zakupiłem wtedy dyferencjał na rynku wtórnym jednak już w trakcie wymiany okazało się, że po odkręceniu tego "wadliwego" od mostu tenże swobodnie się obraca na półosiach -> fak! dyferencjał jest ok czyli ręczny albo bębny ?! .... rozwiązanie doraźne okazało się banalne: wystarczyło [cenzura]ąć 1,5kg młotkiem w bęben i "coś" pościło. Kolega samochodziarz po fachu rozkręcił te bębny i oglądał zaciski ale nic podejrzanego nie zauważył. Sytuacja się powtarza co jakieś 2 -3 mce. Młotek zwykle pomagał ale właśnie 3 dni temu już nie ... ide zaraz jeszcze raz rozkręcić bęben. Jakieś podpowiedzi co do tych bębnów ? Co to może być ?
Powrót do góry
Broks

Debiutant



Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk, Warszawa, Europa
Posiadane auto: Honda HR-V 1.6 V-tec 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 01 Lip 2016, 10:36
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) zablokowane tylne koła


Nie wiem czy rozwiązałeś już swój problem i do jakiego punktu doszedłeś. Ja osobiście bym zaczął od dokładnego sprawdzenia układu hamulcowego. Jeśli tył jest zablokowany przed młotem spróbuj odkręcić najpierw jeden potem drugi odpowietrznik na tylnych cylinderkach. Jeśli zejdzie płyn pod ciśnieniem i koła się odblokują to należy szukać w układzie hydraulicznym czyli cylinderki i wężyki gumowe. Jeśli to nie pomoże a po opukaniu bęben zejdzie należy wypiąć linkę ręcznego i sprawdzić czy linka porusza się w pancerzu swobodnie. Czy po zaciągnięci i zwolnieniu ręcznego wraca do pozycji wyjściowej. Jeśli i tu jest dobrze należy zdjąć szczęki hamulcowe i sprawdzić czy nie zaciera się oś ramienia do naciągu ręcznego.Bardzo często nie tylko w Hondach lubi się tam zapiec i wtedy występują objawy jak u ciebie.
Owocnej pracy.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 01 Lip 2016, 10:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda HR-V ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda HR-V ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


HondaFR-V

14 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie

HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie

HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System