Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Pompa ABS pracuje cały czas na włączonym zapołnie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kosnet

Czytelnik



Dołączył: 11 Lip 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 iDSI CVT 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Lip 2015, 22:03
Temat postu:

Pompa ABS pracuje cały czas na włączonym zapołnie


Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Hondy Jazz 1.4 2004r CVT. Mam w związku z tym pytanie do użytkowników tego autka takiej treści: otóż ostatnio tak sobie oglądałem silniczek jak to po zakupie bywa, czy wszystko jest ok, i zauważyłem, że jak jest wlączony zapłon , ale silnik jeszcze nie odpalony, to cały czas pod maską pracuje pompa ABS. słychać takie delikatne terkotanie tej pompy.
Po wyłączeniu zapłonu pompa się wyłącza. Nie wiem czy to normalne, że cały czas pracuje na włączonym zapłonie. Kontrolki ABS reagują prawidłowo, po przekręceniu zapłonu zapalają się , po chwili gasną, Z uwagi na fakt , że mamy lato, nie mam gdzie sprawdzić działania abs'u.
Proszę o informacje , czy te modele tak mają , że pompa na włączonym zapłonie cały czas terkocze? Jeśli to nie jest normalny objaw, to proszę o jakąś poradę ekspertów Laughing co zrobić z tym fantem?
Powrót do góry
syrius32

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Mar 2015
Posty: 319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: AccordVII lift 2.0 executive2005-Clio d4f-05
Piwa: 25/0
Wysłany: Nie 12 Lip 2015, 16:03
Temat postu:

Re: Pompa ABS pracuje cały czas na włączonym zapołnie


kosnet napisał:
Z uwagi na fakt , że mamy lato, nie mam gdzie sprawdzić działania abs'u.

ABS nie jest tylko na zimę, działa w każdych warunkach. Rozpędzasz auto, depczesz z całej siły na hamulec i sprawdzasz czy koła nie blokują się.
Powrót do góry
kosnet

Czytelnik



Dołączył: 11 Lip 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 iDSI CVT 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Lip 2015, 19:42
Temat postu:

Re: Pompa ABS pracuje cały czas na włączonym zapołnie


syrius32 napisał:
kosnet napisał:
Z uwagi na fakt , że mamy lato, nie mam gdzie sprawdzić działania abs'u.

ABS nie jest tylko na zimę, działa w każdych warunkach. Rozpędzasz auto, depczesz z całej siły na hamulec i sprawdzasz czy koła nie blokują się.


ABS działa, dziś sprawdziłem, więc pompa niby sprawna, ale dziwi mnie fakt, że na włączonym zapłonie slychać cały czas delikatne terkotanie jakby z tej pompy (oczywiście po otwarciu maski to słychać, w kabinie nic nie słychać). Zauważyłem też , że to jest prawdopodobnie przyczyną szybkiego rozładowywania się akumulatora, jak zostawiłem na włączonym zapłonie na jakieś 15-20 minut, to aku rozładowany i problem z rozruchem. Proszę o informacje , czy takie ciche terkotanie z pobliża pompy abs przy włączonym zapłonie to normalny objaw , czy może jakiś przekaźnik ABS jest uszkodzony i nie wyłącza jakiegoś obwodu pompy stąd ten hałas i pobór prądu na włączonym zapłonie?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


Hondae

79 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaHR-V

74 990

2018r.

52 000 km

śląskie

HondaCivic

67 900

2017r.

133 000 km

mazowieckie

HondaCivic

76 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System