Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Jazz, moc i przyspieszenie


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Czw 07 Maj 2015, 13:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz, moc i przyspieszenie


Jak dla GT-Ra to nie będzie raczej. Nie będzie takich różnic i nie poniżej maksymalnej mocy. Tak mi się wydaje. Trochę inne wykresy.

Skoro wiadomo kiedy odcina, to jak można nie zdążyć zmienić biegu? Very Happy ej... Very Happy

Zobaczę jaki ruch dziś będzie na drodze z pracy, może coś posprawdzam Wink stoperem, nie plecami Smile
Tylko, że nie będzie czasów 0-100, bo będę sprawdzał z rolki chyba, bo zbyt łatwo na jedynce mieli kołami.
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 07 Maj 2015, 14:35
Temat postu:

plecami


GR_BKP napisał:
Jak dla GT-Ra to nie będzie raczej. Nie będzie takich różnic i nie poniżej maksymalnej mocy. Tak mi się wydaje. Trochę inne wykresy.

Skoro wiadomo kiedy odcina, to jak można nie zdążyć zmienić biegu? Very Happy ej... Very Happy

Zobaczę jaki ruch dziś będzie na drodze z pracy, może coś posprawdzam Wink stoperem, nie plecami Smile
Tylko, że nie będzie czasów 0-100, bo będę sprawdzał z rolki chyba, bo zbyt łatwo na jedynce mieli kołami.


Ja słaby jestem i powolny w zmianie biegu, zwykle starałem się zmienić między 2000 a 3000 więc zdonżałem;-)

O to loto! Stoperem go, nie plecami:-)

Co do twojej beemki to jak mi znajdziesz coś takiego jak dla sedana to ci policzę:
http://www.e90post.com/forums/attachment.php?attachmentid=613&stc=1&d=1113664729
ciekawe będzie porównanie z praktykąSmile Z Jazzem jest kłopot bo ten wykres co go zapodajemy słabą skalę ma:-(
A ta twoja beemka to zupełnie jak jazz, max moment przy 2800;-)
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Czw 07 Maj 2015, 15:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz, moc i przyspieszenie


To by trzeba zorganizować wyścigi Jazzów na jakimś pasie startowym i się okaże który sposób jest najefektywniejszy.
Albo samodzielnie nagraj filmik tak, by było widać prędkościomierz i obrotomierz i próbuj Smile Potem się porówna czasy.
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Czw 07 Maj 2015, 15:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz, moc i przyspieszenie


Zobaczę czy będę miał jak po drodze Wink ale właśnie tak miałem zamiar zrobić - nagrać filmik zegarów Wink
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 07 Maj 2015, 16:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz, moc i przyspieszenie


Witam,

sstar napisał:
Cytat:
Czemu cię gonił? Coś mu rąbnąłeś?
Nie, chociaż wszystko zależy od ujęcia tematu.
Ja przejechałem na zielonym przez skrzyżowanie a on chyba już na żółtym (lub jak kto woli pomarańczowym) i tak pędził, że nie było innego wyjścia jak pociągnąć do góry z obrotami.

Spotkałem się też z opinią, że wyprzedzaniu należy zredukować bieg w dół.
Czyli prędkość np. 80km/h na 4-ce i wrzucamy bieg 3-ci i spokojnie bez żadnych problemów wyprzedzamy.
Niestety często chcąc wyprzedzić inne auto nasze jazzy nie śmigają tak szybko jak inne samochody. Nie pomaga nawet pedał w podłodze.

Ostatnio miałem pewne porównanie w wyprzedzaniu innego samochodu bo jechałem starą mk4 fiestą 1.2.
W niej wystarczyło na 3-ce wcisnąć lekko pedał gazu a samochodzik sam odjeżdżał.
No cóż ale to są inne silniki.
Chociaż ten sam model sprzedawany jest pod nazwą mazdy 121.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 07 Maj 2015, 16:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Pią 08 Maj 2015, 10:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz, moc i przyspieszenie


Nie udało mi się wczoraj nagrać, za duży ruch, a potem wieczorem za ciemno i telefon się gubił w ostrzeniu.
Ale subiektywnie wychodziło mi tak, jak pisałem. Z wnioskami wstrzymuję się jednak do czasu pomiarów.

Tylko oszukaliście mnie z odcinką Wink u mnie jest przy 6400rpm, nie 6000, no i generalnie to mnie zdziwiło, bo to nie jest taka typowa odcinka, tylko po prostu obroty stoją na 6400 równo Smile
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 08 Maj 2015, 11:30
Temat postu:

lift


GR_BKP napisał:
Nie udało mi się wczoraj nagrać, za duży ruch, a potem wieczorem za ciemno i telefon się gubił w ostrzeniu.
Ale subiektywnie wychodziło mi tak, jak pisałem. Z wnioskami wstrzymuję się jednak do czasu pomiarów.

Tylko oszukaliście mnie z odcinką Wink u mnie jest przy 6400rpm, nie 6000, no i generalnie to mnie zdziwiło, bo to nie jest taka typowa odcinka, tylko po prostu obroty stoją na 6400 równo Smile


Może przed liftem tak było - brak odcinki, czyli jedzie tyle na ile fabryka dała, a u nas po lifcie już odcina przy 6k, choć subiektywnie czuję, że mogłoby dalej śmiało ciągnąć. Ot dywagacje. Wczoraj wracając ze Sk-wic, czyli Wa-wa - Łódź, też tłoczno - przy okazji historia, na pewno was wzruszy, zjechałem jakimś nieco szybszym gościom na prawy pas, ale że jakoś mnie nie mijają jadąc lewym, choć cisną, a że TIR się zbliża to wrzuciłem migacz i patrzę czy to uwzględniają, ale gdzie tam - cisną dalej szachując mnie, odpuściłem dałem po hamulcach poczekałem, aż przelecą, potem jednego dalej gdzieś objechałem w nerwach nieco, bo nie lubię hamować na darmo. No i tu ogólna refleksja - jak ja wyprzedzam lewym, to jak się już zbliżamy do TIR-a a nie zdołałem wyprzedzić to odpuszczam nieco i patrzę co gościu zrobi, ew. jak sygnalizuje zmianę pasu, to z pewnością nie cisnę i nie przyspieszam... a tu taki zonk. Strasznie slaba ta kultura jazdy na trasie Wa-wa - Łódź.
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Pią 08 Maj 2015, 13:55
Temat postu:

Re: lift


sstar napisał:

Może przed liftem tak było - brak odcinki, czyli jedzie tyle na ile fabryka dała, a u nas po lifcie już odcina przy 6k, choć subiektywnie czuję, że mogłoby dalej śmiało ciągnąć. Ot dywagacje.

Lift czego? Wink moja jest 2004, rok modelowy 2005 - jest już po lifcie. Chyba, że piszesz o jakimś, o jakim ja nie wiem.
Inna sprawa - raczej nie zmieniali silników Wink
Odcinka jest, ale na 6400. Pisząc, że nie jest to typowa odcinka miałem na myśli to, że silnik dokręca się do tych 6400 i dalej nie kręci, ale też nie odcina. Czyli nie ma chociażby efektu dźwiękowego - odcięcia zapłonu, spadku i ponownego podniesienia obrotów Wink - wskazówka stoi jak zaczarowana na 6400rpm.

sstar napisał:
Wczoraj wracając ze Sk-wic, czyli Wa-wa - Łódź

No niestety - na tym kawałku A2 lewy jest bardziej zatłoczony niż prawy. Evil or Very Mad
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 08 Maj 2015, 13:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz, moc i przyspieszenie


witam,
Na którym biegu ta odcinka 6400 ?
jutro jade a2 kawalek to może potestuje 3 i 4 bieg Wink
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Pią 08 Maj 2015, 13:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz, moc i przyspieszenie


Na jałowym Very Happy
Sprawdzałem przy ilu jest, bo miałem robić pomiary, ale inni kierowcy nie chcieli ze mną współpracować Smile
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 08 Maj 2015, 14:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz, moc i przyspieszenie


na jałowym się nie liczy Wink
maks na V wyciagnałem 5700-5800 ale to na amsie było. Na "cywilnych" 5w40 nie chciał więcej niż 5500 jechać. Zreszta pisałem już o tym
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Pią 08 Maj 2015, 14:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz, moc i przyspieszenie


Spoko, tylko, że odcinka na każdym biegu jest w tym samym miejscu Wink
Na ostatnim biegu po prostu nie ma więcej pary Wink
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 08 Maj 2015, 14:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz, moc i przyspieszenie


podkusiłeś mnie, jutro ciągnę te 6400 na III i IV Laughing stay tuned zatem Razz
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 08 Maj 2015, 14:32
Temat postu:

Re: lift


GR_BKP napisał:
sstar napisał:

Może przed liftem tak było - brak odcinki, czyli jedzie tyle na ile fabryka dała, a u nas po lifcie już odcina przy 6k, choć subiektywnie czuję, że mogłoby dalej śmiało ciągnąć. Ot dywagacje.

Lift czego? Wink moja jest 2004, rok modelowy 2005 - jest już po lifcie. Chyba, że piszesz o jakimś, o jakim ja nie wiem.
Inna sprawa - raczej nie zmieniali silników Wink
Odcinka jest, ale na 6400. Pisząc, że nie jest to typowa odcinka miałem na myśli to, że silnik dokręca się do tych 6400 i dalej nie kręci, ale też nie odcina. Czyli nie ma chociażby efektu dźwiękowego - odcięcia zapłonu, spadku i ponownego podniesienia obrotów Wink - wskazówka stoi jak zaczarowana na 6400rpm.

sstar napisał:
Wczoraj wracając ze Sk-wic, czyli Wa-wa - Łódź

No niestety - na tym kawałku A2 lewy jest bardziej zatłoczony niż prawy. Evil or Very Mad


Co do 6400 to u mnie przy 6000 chyba odcina, nie da się zbyt długo kręcić na 6000 chyba... ale sprawdzę.
Co do A2 na tym odcinku to mam wrażenie, że ludzie boją się zjechać na prawy, w moim przypadku poniekąd słusznie, bo jakbym jechał lewym, to nie miałbym zagwozdek, a raczej by mnie nie dojechali - w końcu jak zjechałem dając sygnał żeby mnie wyprzedzili zrobili to ledwo, ledwo. Mogłem też trochę odpuścić wcześniej (tak Starlet robi), ale nie lubię zbyt zmieniać prędkości przelotowej stąd też problem. Myślę, że w niedługim czasie zdarzy się kilka spektakularnych wypadków na tym odcinku patrząc po tym co wyprawiają. Brak myślenia o płynności ruchu i wspólnym dobrze wszystkich użytkowników ruchu pewno się zemści. Ja jak jechałem, to mokro było po deszczu tym bardziej głupio zmuszać kogoś do gwałtownego hamowania - zamiast zdjąć na chwilę nogę z gazu, ech... w Austrii inaczej to wygląda;-)
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Nie 10 Maj 2015, 23:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz, moc i przyspieszenie


Potwierdzam w moim polifcie odcinka przy 6400 bardzo łagodna Wink przy przełożeniach mojej skrzyni 2 odcina przy licznikowym 97km/h, trójka nie pamiętam dokładnie coś koło 130, czwórka ok.165km/h odcinka już słabo wyczuwalna, na piątce odcinka nieosiągalna Laughing
Według mnie najefektywniej w kontekście najlepszych osiągów biegi zmieniać przy 6200 obr.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaJazz

13 800

2006r.

96 000 km

śląskie

HondaHR-V

89 900

2018r.

45 350 km

warmińsko-mazurskie

HondaCivic

76 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCivic

28 900

2011r.

149 218 km

mazowieckie

HondaCivic

33 200

2013r.

236 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System