Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) centralny zamek


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misiu lena

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: honda
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Kwi 2015, 23:45
Temat postu:

centralny zamek


po otwarciu auta pilotem i przy otwartych drzwiach po chwili następuje samoczynne zamkniecie auta0
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Wto 14 Kwi 2015, 11:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) centralny zamek


no i?
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Wto 14 Kwi 2015, 11:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) centralny zamek


no i nie działa czujnik otwartych drzwi lub jest źle podłączony do zamka centralnego/alarmu.
Jak otworzysz te same drzwi, zapala się lampka w podsufitce?
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
misiu lena

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: honda
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Kwi 2015, 07:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) centralny zamek


tak lampka się zapala . centralny zamek działa prawidłowo ale tylko gdy otworze drzwi od strony kierowcy wtedy jest ok tak to wygląda więc jak chcę z tył posadzić dziecko na foteliku to muszę otworzyć drzwi od kierowcy jako pierwsze przejść na około samochodu i otworzyć drzwi ztyłu .pozdrawiam
Powrót do góry
misiu lena

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: honda
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Kwi 2015, 15:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) centralny zamek


jak jest prawidłowo czy centralny zamek powinien być podłączony pod lampkę czy pod drzwi kierowcy jak się zorientowałem mam tą drugą opcję proszę o odpowiedż jeza mam dopiero tydzień rocznik 2007
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 19 Kwi 2015, 15:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Nie 19 Kwi 2015, 23:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) centralny zamek


No to mnie zaskoczyłaś, muszę sprawdzić jak to jest w moim Jeżyku, ale na 99% centralny nie zamyka auta po otwarciu jakichkolwiek drzwi i dotyczy to również klapy bagaznika.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 19 Kwi 2015, 23:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) centralny zamek


Witam,

przempo napisał:
Cytat:
No to mnie zaskoczyłaś, muszę sprawdzić jak to jest w moim Jeżyku, ale na 99% centralny nie zamyka auta po otwarciu jakichkolwiek drzwi i dotyczy to również klapy bagaznika.

To u mnie jest inaczej.
Opcja pierwasza zamykająca samochód:
Wychodzę z samochodu zamykam dzwi - auto po jakimś czasie się zamknie się samo ok. 30 sek.
Czasmi jednak tak się nie stanie Sad
Nie wiem dlaczego, ale jak jestem w ASO i im pokaże to u nich działa Laughing

opcja druga nie zamyka samochodu:
wychodzę z samochodu, zamykam drzwi, ale idę i otwieram klape a potem zamykam - auto się nie zamknie
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Pon 20 Kwi 2015, 08:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) centralny zamek


kedlaw07 napisał:
Witam,


Wychodzę z samochodu zamykam dzwi - auto po jakimś czasie się zamknie się samo ok. 30 sek.
Czasmi jednak tak się nie stanie Sad
Nie wiem dlaczego, ale jak jestem w ASO i im pokaże to u nich działa Laughing

opcja druga nie zamyka samochodu:
wychodzę z samochodu, zamykam drzwi, ale idę i otwieram klape a potem zamykam - auto się nie zamknie


Zara, zara...coś chyba jest nie tak. Ja opisuję sytuację w której auto stoi zamkniete ( drzwi zamknięte i centralny zamknięty), po czym otwierasz zamki "z pilota" ale nie otwierasz fizycznie żadnych drzwi. W tej sytuacji po ok 30 sek. centralny zamyka zamki i to wydaje mi się logiczne i normalne. Sytuacja którą opisałeś normalna już nie jest, choćby z uwagi na fakt, że przecież możesz przez nieuwagę zostawić w aucie kluczyki ( nie w stacyjce ) i jak się później do niego dostaniesz, skoro po 30 sekundach centralny zamknie zamki? Dla mnie jest to nienormalne i wskazuje na usterkę centralki, no chyba, że tak ma być, ale mocno w to wątpię.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 20 Kwi 2015, 08:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) centralny zamek


Witam,


przempo napisał:
Cytat:
Zara, zara...coś chyba jest nie tak. Ja opisuję sytuację w której auto stoi zamkniete ( drzwi zamknięte i centralny zamknięty), po czym otwierasz zamki "z pilota" ale nie otwierasz fizycznie żadnych drzwi. W tej sytuacji po ok 30 sek. centralny zamyka zamki i to wydaje mi się logiczne i normalne.
Dla pewności sprawdze jak to u mnie wygląda.
Cytat:
Sytuacja którą opisałeś normalna już nie jest, choćby z uwagi na fakt, że przecież możesz przez nieuwagę zostawić w aucie kluczyki ( nie w stacyjce ) i jak się później do niego dostaniesz, skoro po 30 sekundach centralny zamknie zamki?
Zobaczę też jak zadziała zamek gdy zostawię oryginał (bo jego uzywam), a zapasowy też oryginalny ale nie uzywany) działający wezmę na wszelki wypadek. Oczywiście wszystko sprawdzę dokładnie przed doswiadczeniem.

Jednak nie rozumiem działania tego zamka z tą klapa bagażnika. Wychodzę z auta, wyciągam zakupy, lub transporter z kotem bo ostatnio duzo jeździłem z nim zamykam klapę a auto samo się nie zamknie.
Przeceiż to są drzwi takie same jak inne. no trochę większe i nie mają opuszczanej szyby ;-
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 20 Kwi 2015, 22:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) centralny zamek


Witam,

przempo napisał:
Cytat:
Zara, zara...coś chyba jest nie tak. Ja opisuję sytuację w której auto stoi zamkniete ( drzwi zamknięte i centralny zamknięty), po czym otwierasz zamki "z pilota" ale nie otwierasz fizycznie żadnych drzwi. W tej sytuacji po ok 30 sek. centralny zamyka zamki i to wydaje mi się logiczne i normalne.
Sprawdziłem dzisiaj kilkakrotnie i jest tak jak piszesz.

Sprawę z kluczykami to opiszę jutro, dzisiaj zabrakło mi czasu.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Sro 22 Kwi 2015, 15:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) centralny zamek


misiu lena napisał:
jak jest prawidłowo czy centralny zamek powinien być podłączony pod lampkę czy pod drzwi kierowcy jak się zorientowałem mam tą drugą opcję proszę o odpowiedż jeza mam dopiero tydzień rocznik 2007

Prawidłowo jest tak, że jak otworzysz jakiekolwiek drzwi, to centralny zamek sam się już nie zamknie. Idź w kierunku rady @Kiełekg
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Sro 22 Kwi 2015, 20:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) centralny zamek


misiu lena otwórz auto z pilota. Otwórz drzwi kierowcy, spróbuj zamknąć auto z pilota - centralny nie powinien zamknąć zamków. Zamknij drzwi, zamknij auto centralnym. Postępuj tak z każdymi drzwiami oddzielnie (w tym tylna klapa i maska). Jeżeli za którymś razem mimo otwartych drzwi centralny zamknie auto - w tych drzwiach coś jest nie tak.

I jeszcze pytanie, które ułatwi nam dalsze poszukiwanie winowajcy: czy po wciśnięciu na pilocie przycisku otwierającego auto, światło w środku zapala się od razu, czy dopiero po otworzeniu drzwi?
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 23 Kwi 2015, 00:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) centralny zamek


Witam,

Kiełekg napisał:
Cytat:
I jeszcze pytanie, które ułatwi nam dalsze poszukiwanie winowajcy: czy po wciśnięciu na pilocie przycisku otwierającego auto, światło w środku zapala się od razu, czy dopiero po otworzeniu drzwi?
Może najpierw niech sprawdzi w jakim położeniu ma ten suwak, a dopiero potem należy pomyśleć czy światełko się zapala czy nie.
Moim zdaniem, nie zależnie czy będzie na ON - środkowy - czy na OFF zamek powinien działać prawidłowo.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Czw 23 Kwi 2015, 09:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) centralny zamek


kedlaw07 proszę nie wtrącaj się między... I zastanów się dwa razy nim coś napiszesz. Dam Ci piwo, jak się nie będziesz dalej wtrącał, ok?
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 23 Kwi 2015, 10:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) centralny zamek


Witam,

Czy uważasz, że może być jakiś związek przyczynowo skutkowy pomiędzy zapalaniem się światełka a zamkiem Question

Tak jak prosisz do tematu nie będę nic dopisywał, lecz pozwolisz że go będę obserwował w celu pogłębienia wiedzy.

Co do piwa to pozostawiam Ci to w Twojej gestii.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie

HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie

HondaAccord

39 900

2010r.

159 000 km

wielkopolskie

HondaCR-V

44 900

2009r.

74 588 km

mazowieckie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System