Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) honda civic 1.8 na lpg



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
janis20

Czytelnik



Dołączył: 12 Kwi 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: civic
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Kwi 2015, 13:54
Temat postu:

honda civic 1.8 na lpg


Witam, od niedawna jestem posiadaczem hondy civic 1.8 benzyna. Chciałem założyć instalację lpg. Czytałem, że jest dużo rozwiązań pod silnik 1.4 głównie firmy brc - sequent p&d, sequent 24.11. A jak to się ma do większego silnika? Ktoś ma jakieś doświadczenia?
Powrót do góry
krzys27024

Debiutant



Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): rimini/italia
Posiadane auto: HONDA CRV 3
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Kwi 2015, 20:47
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) honda civic 1.8 na lpg


witam mam brc wy crv 2.0 i jestem zadowolony doradzam lubryfikator dobrac do kompletu
Powrót do góry
gadu-gadu
janis20

Czytelnik



Dołączył: 12 Kwi 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: civic
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Kwi 2015, 08:50
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) honda civic 1.8 na lpg


A możesz coś więcej napisać jak się sprawuje skoro jesteś zadowolony? Jak procentowo większe spalanie, jak zachowuje się silnik itp. czyli takie najważniejsze spostrzeżenia. Decyzję już praktycznie podjąłem, też będzie dołożona lubryfikacja, żebym mógł spać spokojniej. Zastanawiałem się nad tym bo to zawsze dodatkowy koszt, ale jak sobie przeliczyłem ewentualne problemy które mogą powstać to wole dołożyć parę złotych. Tak też doradziło mi do tego silnika 2 niezależnych 'gazowników'
Powrót do góry
krzys27024

Debiutant



Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): rimini/italia
Posiadane auto: HONDA CRV 3
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Cze 2015, 22:43
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) honda civic 1.8 na lpg


janis20 napisał:
A możesz coś więcej napisać jak się sprawuje skoro jesteś zadowolony? Jak procentowo większe spalanie, jak zachowuje się silnik itp. czyli takie najważniejsze spostrzeżenia. Decyzję już praktycznie podjąłem, też będzie dołożona lubryfikacja, żebym mógł spać spokojniej. Zastanawiałem się nad tym bo to zawsze dodatkowy koszt, ale jak sobie przeliczyłem ewentualne problemy które mogą powstać to wole dołożyć parę złotych. Tak też doradziło mi do tego silnika 2 niezależnych 'gazowników'
witaj nie byłem wczesniej na forum ,a wiec zrobiłem juz 20 tys od sierpnia 2014 byłem raz na przeglądzie gazu wymienili mi wiltr zrobilem rególacje zaworów i jeżdze bez broblemów oszczedność jest o połowe mi się juz zwrócił gaz mieszkam wy itali ja jestem zadowolony długo się zastanawiałem nad lpg na zbiorniku 40 litry robie srednio 350 km cykl mieszany czasami doleje płynu do lubryfikatora i tyle .Instalacje zakładałem w Tarnowie *czakram* polecam
Powrót do góry
gadu-gadu
krzys27024

Debiutant



Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): rimini/italia
Posiadane auto: HONDA CRV 3
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Cze 2015, 22:48
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) honda civic 1.8 na lpg


krzys27024 napisał:
janis20 napisał:
A możesz coś więcej napisać jak się sprawuje skoro jesteś zadowolony? Jak procentowo większe spalanie, jak zachowuje się silnik itp. czyli takie najważniejsze spostrzeżenia. Decyzję już praktycznie podjąłem, też będzie dołożona lubryfikacja, żebym mógł spać spokojniej. Zastanawiałem się nad tym bo to zawsze dodatkowy koszt, ale jak sobie przeliczyłem ewentualne problemy które mogą powstać to wole dołożyć parę złotych. Tak też doradziło mi do tego silnika 2 niezależnych 'gazowników'
witaj nie byłem wczesniej na forum ,a wiec zrobiłem juz 20 tys od sierpnia 2014 byłem raz na przeglądzie gazu wymienili mi wiltr zrobilem rególacje zaworów i jeżdze bez broblemów oszczedność jest o połowe mi się juz zwrócił gaz mieszkam wy itali ja jestem zadowolony długo się zastanawiałem nad lpg na zbiorniku 40 litry robie srednio 350 km cykl mieszany czasami doleje płynu do lubryfikatora i tyle .Instalacje zakładałem w Tarnowie *czakram* polecam
wczesniej na kompie miałem spalanie 8.2 8.5 teraz jak jeżdze na gazie jest 9.3 ,jak jest na gazie to jest troche głosniej ,jest lekki trekot na listwie gazownik powiedział ze tak ma byc
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 01 Cze 2015, 22:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
janis20

Czytelnik



Dołączył: 12 Kwi 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: civic
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Cze 2015, 18:46
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) honda civic 1.8 na lpg


Dziękuję kolego za odpowiedź. Właśnie wróciłem z urlopu i odebrałem auto z zakładu. Włożone BRC - sequent p&d. Jak na razie chodzi jak marzenie:) czyli tanio i cicho. Zrobiłem wczoraj trasę ponad 300 km i spalanie wyszło podobnie jak u Ciebie procentowo jakieś 10-15% więcej niż Pb. Jak pojeżdżę więcej to napiszę jak się dalej wszystko sprawuje. Pozdrawiam
Powrót do góry
janis20

Czytelnik



Dołączył: 12 Kwi 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: civic
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Sie 2015, 20:58
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) honda civic 1.8 na lpg


Jak na razie pojeździłem trochę w wakacje - wyszło tego ok 3 tys km. Spalanie w normie nie przekracza 10l/100 km, w cyklu mieszanym ( na trasie ok 8l, w mieście ok 10l, zależy od natężenie ruchu). Jak na razie nie zauważyłem niczego niepokojącego. Zarówno auto jak i instalacja sprawuję się naprawdę nieźle, nie odczuwam jakichś widocznych spadków mocy czy dynamiki. Podsumowując jestem zadowolony z wyboru.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych


HondaCR-V

35 500

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaCivic

35 500

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaCR-V

72 500

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System