Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ibella

Debiutant



Dołączył: 24 Wrz 2015
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Honda Jazz II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Paź 2015, 12:01
Temat postu:

Szarpanie losowe


Dalej borykam się z zagadkowym szarpaniem..Sad olej w moim Jazz był taki czarny jak w disel ,chyba nie wymieniany od kilku lat...pomysłów na wyeliminowanie jest wiele,co oczywiście łaczy się z kosztami wymiany,bo tak naprawdę nie wiadomo do końca co jest przyczyną... jeszcze auta na siebie nie zarejestrowałam i zastanawiam się czy nie oddać go do pośrednika od którego kupiłam... potrzebuję auta do jazdy a nie kosztownego pomnika który bedzie stał .....

Czytając wypowiedzi na forum,widzę,że przyczyn może być wiele,podobne informacje usłuszałam od mechaników..i dalej nie wiem co robić...
Świece są sprawdzone (oryginał Hondy) ponoć wszystkie dobre,ceremika nie jest okopcona ...dlatego zastanawiam się co robić....czy może wymienić na nowe,skoro 2 osobom objawy szarpania ustąpiły... Poza tym moje auto nie ma historii pojazdu...ostatni właściciel wyrejestrował auto w 2011 roku i nie mam pojęcia co się z nim przez te 4 lata działo...
Może ktoś mi podpowie czy jest mozliwość sprawdzenia świec kiedy były wymieniane ? ( może to absurdalne pytanie,ale nie mam kompletnie pojęcia na temat mechaniki ) Smile

Jurand,Pablojazz proszę napiszcie czy Wasz problem z szarpaniem już nie powrócił ?

Dziękuję
Ibella
Powrót do góry
skype status
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 09 Paź 2015, 12:09
Temat postu:

Re: Szarpanie losowe


ibella napisał:
Dalej borykam się z zagadkowym szarpaniem..Sad olej w moim Jazz był taki czarny jak w disel ,chyba nie wymieniany od kilku lat...pomysłów na wyeliminowanie jest wiele,co oczywiście łaczy się z kosztami wymiany,bo tak naprawdę nie wiadomo do końca co jest przyczyną... jeszcze auta na siebie nie zarejestrowałam i zastanawiam się czy nie oddać go do pośrednika od którego kupiłam... potrzebuję auta do jazdy a nie kosztownego pomnika który bedzie stał .....

Czytając wypowiedzi na forum,widzę,że przyczyn może być wiele,podobne informacje usłuszałam od mechaników..i dalej nie wiem co robić...
Świece są sprawdzone (oryginał Hondy) ponoć wszystkie dobre,ceremika nie jest okopcona ...dlatego zastanawiam się co robić....czy może wymienić na nowe,skoro 2 osobom objawy szarpania ustąpiły... Poza tym moje auto nie ma historii pojazdu...ostatni właściciel wyrejestrował auto w 2011 roku i nie mam pojęcia co się z nim przez te 4 lata działo...
Może ktoś mi podpowie czy jest mozliwość sprawdzenia świec kiedy były wymieniane ? ( może to absurdalne pytanie,ale nie mam kompletnie pojęcia na temat mechaniki ) Smile

Jurand,Pablojazz proszę napiszcie czy Wasz problem z szarpaniem już nie powrócił ?

Dziękuję
Ibella


Świece są tanie można wymienić. Kable też ważne ponoć, ale się nie znam. A jak sprzęgło? Coś o zaworze egr też było. PS. U mnie też szarpie szczególnie na jedynce i dwójce jak mało gazu daję, teraz mam porównanie, bo czym innym pojeżdżam i pięknie i spokojnie na 1 i 2. Dodam, że w Jazzie zmieniłem świece i to niewiele dało. To co pewne to, że sprzęgło mam zjechane. Ale w sumie nie zdiagnozowałem problemu.
Powrót do góry
archive_59

Debiutant



Dołączył: 04 Paź 2015
Posty: 19


Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 09 Paź 2015, 12:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


Ja kupiłem Jazza dwa tygodnie temu i też walczyłem z szarpnięciami tylko u mnie to już porządnie szarpało przy każdym przyspieszaniu.
Pytałem poprzedniego właściciela i mówił że wymieniał świece, ale testowo wykręciłem wszystkie przednie i faktycznie były nowe. Założyłem błędnie że tylne też były wymieniane ale jak po fakcie się przyznał poprzedni właściciel, nie zdawał sobie sprawy z istnienia drugiego rzędu świec i jego mechanik też.
Ostatecznie tylne świece były chyba od początku nie wymieniane a elektroda wygląda koszmarnie, strasznie wypalona. Świece wymienione i pracuje pięknie.
Jazz ma osiem świec. Wymień wszystkie 8 bo koszt nie jest duży a upewnisz się zanim wejdziesz w większe koszty.
Powrót do góry
archive_59

Debiutant



Dołączył: 04 Paź 2015
Posty: 19


Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 09 Paź 2015, 12:15
Temat postu:

Re: Szarpanie losowe


sstar napisał:
Kable też ważne ponoć, ale się nie znam.


W Jazie nie ma żadnych kabli WN
Powrót do góry
ibella

Debiutant



Dołączył: 24 Wrz 2015
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Honda Jazz II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Paź 2015, 12:25
Temat postu:

Szarpanie losowe


s3kawek napisał:
Ja kupiłem Jazza dwa tygodnie temu i też walczyłem z szarpnięciami tylko u mnie to już porządnie szarpało przy każdym przyspieszaniu.
Pytałem poprzedniego właściciela i mówił że wymieniał świece, ale testowo wykręciłem wszystkie przednie i faktycznie były nowe. Założyłem błędnie że tylne też były wymieniane ale jak po fakcie się przyznał poprzedni właściciel, nie zdawał sobie sprawy z istnienia drugiego rzędu świec i jego mechanik też.
Ostatecznie tylne świece były chyba od początku nie wymieniane a elektroda wygląda koszmarnie, strasznie wypalona. Świece wymienione i pracuje pięknie.
Jazz ma osiem świec. Wymień wszystkie 8 bo koszt nie jest duży a upewnisz się zanim wejdziesz w większe koszty.



Wiem,ze Jazz ma 8 świec i wszystkie były sprawdzone..ponoć nie są przepalone,ceremika biała i ta końcówka metalowa kwadracikl Smile zapomniałam jak to się fachowo nazywa jest ok..wiem,że komplet świec nie jest duży,ale mechanik twierdzi,że to nie jest wina świec,ponieważ są w dobrym stanie...dlatego sama już nie wiem co robić..
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Pią 09 Paź 2015, 12:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
archive_59

Debiutant



Dołączył: 04 Paź 2015
Posty: 19


Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 09 Paź 2015, 12:42
Temat postu:

Re: Szarpanie losowe


A od kiedy sprawność świecy ocenia się po kolorze izolacji?
Ja nigdy mechanikom nie wierzę bo o dobrego naprawdę ciężko.

Poniżej dwie moje świece, jedna wymieniana i sprawna a druga z tylnego rzędu powodująca te problemy. Ta świeca jest już w stanie bardzo złym a problemy mogą powodować świece w dużo lepszym stanie wizualnym.
Nie jest też wykluczone że masz założone nieprawidłowe świece, np o złej wartości cieplnej.
Uszkodzona, zużyta świeca nie będzie powodowała błędów w komputerze. Jedyne co będzie widać to wypadające zapłony. Jeżeli zapłony wypadają tylko na jednym cylindrze to trzeba przełożyć świecę i cewkę na inny i sprawdzić.



Powrót do góry
ibella

Debiutant



Dołączył: 24 Wrz 2015
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Honda Jazz II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Paź 2015, 12:57
Temat postu:

Re: Szarpanie losowe


s3kawek napisał:
A od kiedy sprawność świecy ocenia się po kolorze izolacji?
Ja nigdy mechanikom nie wierzę bo o dobrego naprawdę ciężko.

Poniżej dwie moje świece, jedna wymieniana i sprawna a druga z tylnego rzędu powodująca te problemy. Ta świeca jest już w stanie bardzo złym a problemy mogą powodować świece w dużo lepszym stanie wizualnym.
Nie jest też wykluczone że masz założone nieprawidłowe świece, np o złej wartości cieplnej.
Uszkodzona, zużyta świeca nie będzie powodowała błędów w komputerze. Jedyne co będzie widać to wypadające zapłony. Jeżeli zapłony wypadają tylko na jednym cylindrze to trzeba przełożyć świecę i cewkę na inny i sprawdzić.





Hmmm,moje świece na zwojach też już mają nalot,nie wygladaja tak ja ta pierwsza ze zdjęcia (a są założone oryginalne Hondy ) więc może to faktycznie świece...
Dziękuję Sławku bardzo za zdjęcia ,teraz mam porównanie ,a nie mam wiedzy w tym temacie ...spróbuję wymienić świece..tylko jakie polecacie ?
Powrót do góry
skype status
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 09 Paź 2015, 13:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


NGK lub DENSO.
Jaki przebieg ma twój bolid ? Który to rocznik. Skrzynia automatyczna czy manualna ?


Ostatnio zmieniony przez pieta dnia Pią 09 Paź 2015, 13:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 09 Paź 2015, 13:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


Witam,

tutaj w tych linkach
http://hostuje.net/file.php?id=1b8aeb8b671b510a743a71c251f43cc3
sprawdzanie-swiacy-zaplonowej-l15a5.df.pdf

http://hostuje.net/file.php?id=20fa745892d2f6936ad37fb5a0dd9503
sprawdzanie-swiecy-zaplonowej-l15a1-l15a6.pdf

http://hostuje.net/file.php?id=754e521244fa423bcd1435a436b56d45
sprawdzanie-swiecy-zaplonowej-l15a5-fo.pdf

http://hostuje.net/file.php?id=271aee7070a4ed293129101e977e3a51
prawdzanie-swiecy-zaplonowej-z-wyjl15a1.PDF

masz pliczki a w nich informacje dotyczące Twoich świec. Chodzi o to jakie typy powinny być u Ciebie zastosowane. Być może tak jak napisał kolega s3kawek chodzi o wartość cieplną. Dlatego też warto się z tym tematem zapoznać.

Materiał pochodzi z serwisówki hondy, tak więc jest to źródło pewne.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
archive_59

Debiutant



Dołączył: 04 Paź 2015
Posty: 19


Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 09 Paź 2015, 13:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


Wymontowując świecę można sprawdzić jedynie czy w ogóle daje iskrę oraz czy cewka pracuje i wcale nie oznacza to że świeca jest sprawna. Pod ciśnieniem i obciążeniem w komorze może nie dawać iskry mimo że na sucho daje.
Poza tym nie chodzi o samą iskrę a jej przebieg, długość i moc a to ciężko ocenić.
Powrót do góry
ibella

Debiutant



Dołączył: 24 Wrz 2015
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Honda Jazz II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Paź 2015, 13:36
Temat postu:

Szarpanie losowe


pieta napisał:
NGK lub DENSO.
Jaki przebieg ma twój bolid ? Który to rocznik. Skrzynia automatyczna czy manualna ?



Przebieg to 145000 z drobnym kawałkiem,rocznik 2002 ,skrzynia manualna...
Samochód nie ma historii co działo się z nim po końcu 2011 roku,więc nawet nie mam gdzie i jak sprawdzić co było wymieniane..
Powrót do góry
skype status
ibella

Debiutant



Dołączył: 24 Wrz 2015
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Honda Jazz II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Paź 2015, 13:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


kedlaw07 napisał:
Witam,

tutaj w tych linkach
http://hostuje.net/file.php?id=1b8aeb8b671b510a743a71c251f43cc3
sprawdzanie-swiacy-zaplonowej-l15a5.df.pdf

http://hostuje.net/file.php?id=20fa745892d2f6936ad37fb5a0dd9503
sprawdzanie-swiecy-zaplonowej-l15a1-l15a6.pdf

http://hostuje.net/file.php?id=754e521244fa423bcd1435a436b56d45
sprawdzanie-swiecy-zaplonowej-l15a5-fo.pdf

http://hostuje.net/file.php?id=271aee7070a4ed293129101e977e3a51
prawdzanie-swiecy-zaplonowej-z-wyjl15a1.PDF

masz pliczki a w nich informacje dotyczące Twoich świec. Chodzi o to jakie typy powinny być u Ciebie zastosowane. Być może tak jak napisał kolega s3kawek chodzi o wartość cieplną. Dlatego też warto się z tym tematem zapoznać.

Materiał pochodzi z serwisówki hondy, tak więc jest to źródło pewne.




Dziękuję za linki Smile
Powrót do góry
skype status
ibella

Debiutant



Dołączył: 24 Wrz 2015
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Honda Jazz II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Paź 2015, 13:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


s3kawek napisał:
Wymontowując świecę można sprawdzić jedynie czy w ogóle daje iskrę oraz czy cewka pracuje i wcale nie oznacza to że świeca jest sprawna. Pod ciśnieniem i obciążeniem w komorze może nie dawać iskry mimo że na sucho daje.
Poza tym nie chodzi o samą iskrę a jej przebieg, długość i moc a to ciężko ocenić.



Właśnie,może dlatego spróbuję je wymienić w komplecie.... u mnie jeszcze w czujniku podciśnienia był olej,jest to wyczyszczone ale szarpania nie ustąpiły..
Powrót do góry
skype status
archive_59

Debiutant



Dołączył: 04 Paź 2015
Posty: 19


Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 09 Paź 2015, 14:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


ibella napisał:
s3kawek napisał:
Wymontowując świecę można sprawdzić jedynie czy w ogóle daje iskrę oraz czy cewka pracuje i wcale nie oznacza to że świeca jest sprawna. Pod ciśnieniem i obciążeniem w komorze może nie dawać iskry mimo że na sucho daje.
Poza tym nie chodzi o samą iskrę a jej przebieg, długość i moc a to ciężko ocenić.



Właśnie,może dlatego spróbuję je wymienić w komplecie.... u mnie jeszcze w czujniku podciśnienia był olej,jest to wyczyszczone ale szarpania nie ustąpiły..


Olej na czujniku podciśnienia, jak i w całym dolocie może być bo do niego jest doprowadzona odma odpowietrzająca skrzynie korbową. Niektórzy wyprowadzają ją na zewnątrz, np pod silnik żeby syf nie leciał do dolotu ale wg mnie to głupota bo kurz i pył leci do silnika.
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 09 Paź 2015, 14:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


Prócz świec warto również zainteresować się cewkami. Tam też może być problem. Jak macie takie możliwości to warto także podłączyć auto pod komputer. Może on naprowadzi na właściwy trop.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaFR-V

11 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie

HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie

HondaCivic

28 900

2011r.

149 218 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System