Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pablojazz

Czytelnik



Dołączył: 10 Kwi 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Honda Jazz II, 1.4, 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Kwi 2015, 01:23
Temat postu:

Re: Po rozmowie


Flik77 napisał:
pablojazz napisał:
Póki co, modlę się żeby to były świece. Ech...


Takie coś mi się nasunęło... Nie wiem kiedy Kolega ostatnio wymieniał świece... Instrukcja mówi, że należy to robić co 40 tys. km (mowa o zwykłych, nie irydowych...)
Czy może być tak, żeby prawidłowo dobrane świece szwankowały przed wyznaczonym terminem wymiany?
U mnie z nastaniem wiosny spokój z szarpaniem, ale zobaczymy co będzie dalej...


Nie wiem kiedy były wymieniane ostatnio świece w moim jazzie. Kupiłem go niedawno (jako sprowadzony od pośrednika), zakładam że minęło sporo czasu od ostatniej wymiany. Podczas wymiany świec dzisiaj, okazało się, że 2 były wyraźnie okopcone, 1 też delikatnie. Liczę, że nowe świece przyniosą mi rozbrat z szarpaniem. Co do pytania, czy prawidłowo dobrane świece mogą szwankować wcześniej niż po 40 tys. km, wydaje mi się, że zależy to od wielu czynników (jakości świec, może sposobu jazdy itd.). Natomiast mechanik powiedział mi dzisiaj, że nieirydowe świece NGK (takie mi załozył), powinno się wymieniać co 20 tys. km. Czy ktoś może to potwierdzić?
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 15 Kwi 2015, 08:13
Temat postu:

Re: Po rozmowie


Witam,

pablojazz napisał:
Cytat:
Natomiast mechanik powiedział mi dzisiaj, że nieirydowe świece NGK (takie mi załozył), powinno się wymieniać co 20 tys. km. Czy ktoś może to potwierdzić?
A co mówi instrukcja Question
W i-dsi (2002-2008) czyli taki jak Twój czy mój, co 40 tys. km zwykłe świece + regulacja zaworów.
Natomiast w i-vtec (2009 i obecne) co 80 tys. km + regulacja zaworów. Tutaj występują irydowe.

Oczywiście możesz zmieniać też świece co 5 tys, lub 10 tys km. Twoja sprawa i twój wybór.
Dlatego napisałem jak jest.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 15 Kwi 2015, 09:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


Stary,
Szukasz dziury w całym a przy takim stanie swiec to przecież nic dziwnego Smile Wymiana co 20k, kto bogatemu zabroni Wink Chociaz ostatnio slyszalem ze ngk made in poland mogą szwankować jakościowo. Ale jak chcesz to w hapartsie mogą Ci oryginal sciagnac za jakies 110 zl za komplet 8 sztuk (oryginal czyli NGK+ kontrola jakości hondy) i te na pewno wytrzymają 40k jak Honda przykazala Cool
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Sro 15 Kwi 2015, 12:09
Temat postu:

Re: Po rozmowie


Flik77 napisał:

Czy może być tak, żeby prawidłowo dobrane świece szwankowały przed wyznaczonym terminem wymiany?

Oczywiście, że może tak być - tak samo, jak to, że wytrzymają dużo więcej Wink
Jak nic się nie dzieje, to trzymać się zaleceń serwisowych i tyle.
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 16 Kwi 2015, 11:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


Witam,

pablojazz napisał:
Cytat:
Niestety jak wiadomo w jazzach jest 8 świec po 4 w dwóch rzędach i oczywiście tyleż samo cewek. Nawet gdy padnie tylko jedna cewka, trzeba wymienić całą czwórkę w danym rzędzie.
Gdzie masz to napisane, że trzeba wymienić wszystkie. To nie corsa gdzie cztery cewki występują w jednym bloku.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 16 Kwi 2015, 11:22
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 16 Kwi 2015, 11:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


Cytat:
Flik77 napisał:
Cytat:

Czy może być tak, żeby prawidłowo dobrane świece szwankowały przed wyznaczonym terminem wymiany?


Cytat:
GR_BKP napisał:
Cytat:
Oczywiście, że może tak być - tak samo, jak to, że wytrzymają dużo więcej Wink
Jak nic się nie dzieje, to trzymać się zaleceń serwisowych i tyle.

Całkowicie się zgodzę z wypowiedzią kolegi. Wink

Ciekawi mnie jednak fakt, czy kolega pablojazz ma załozone świece tego samego producenta czy też wymieszane i każda z "innej parafi".
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pablojazz

Czytelnik



Dołączył: 10 Kwi 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Honda Jazz II, 1.4, 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Kwi 2015, 13:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


kedlaw07 napisał:
Cytat:
Flik77 napisał:
Cytat:

Czy może być tak, żeby prawidłowo dobrane świece szwankowały przed wyznaczonym terminem wymiany?


Cytat:
GR_BKP napisał:
Cytat:
Oczywiście, że może tak być - tak samo, jak to, że wytrzymają dużo więcej Wink
Jak nic się nie dzieje, to trzymać się zaleceń serwisowych i tyle.

Całkowicie się zgodzę z wypowiedzią kolegi. Wink

Ciekawi mnie jednak fakt, czy kolega pablojazz ma załozone świece tego samego producenta czy też wymieszane i każda z "innej parafi".


Świece nie były "każda z innej parafii". Spoko, będę się trzymał instrukcji. Teraz mam założone NGK. Póki co, od wymiany nic nie szarpie. Dzięki za wszystkie rady. Jak widać u mnie chyba była to tylko kwestia świec. Innym może pomoże coś innego.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 16 Kwi 2015, 13:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


Witam,

pablojazz napisał:
Cytat:
Świece nie były "każda z innej parafii". Spoko, będę się trzymał instrukcji. Teraz mam założone NGK.
A jaki typ tych "świeczek" ? NGK BKR6E-11 czy jakieś inne Question Tak trzymać.
Cytat:
Póki co, od wymiany nic nie szarpie. Dzięki za wszystkie rady. Jak widać u mnie chyba była to tylko kwestia świec.
No i bardzo dobrze. Teraz to tylko jeździć i czuć wiatr we włosach oraz nie szukać dziury w całym tak jak pisze pieta.
Cytat:
Innym może pomoże coś innego.
Być może to moje zestawienie zawarte na stronie 1-szej i to o czym napisał pieta na tej samej stronie w pierwszym swoim poście.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
ser kruchy

Dyskutant



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Honda Jazz 2003r
Piwa: 2/5
Wysłany: Sob 18 Kwi 2015, 22:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


Witam
Jadę w poniedziałek wymienić świecę zobaczymy, wiem ze mają 26 tyś wtedy je wymieniałem.
Jeszcze jedno a filtr paliwa nie wymieniałem czy jest trudno go wymienić jaki dostęp?
_________________
Kruchy
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 19 Kwi 2015, 00:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


Witam,

ser kruchy napisał:
Cytat:
Witam,
Jadę w poniedziałek wymienić świecę zobaczymy, wiem ze mają 26 tyś wtedy je wymieniałem.
A dlaczego tak szybko wymieniasz. Jakiś konkretny powód Question
Cytat:
Jeszcze jedno a filtr paliwa nie wymieniałem czy jest trudno go wymienić jaki dostęp?
Trochę roboty jest bo należy cały korytarz zdemontować. Gałkę biegów, plastik, itd. W serwisówce jest wyszystko opisane.
Dasz radę. Moim skromnym zdaniem to spokojnie jeden dzionek z przerwami na posiłki i kawę Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
ser kruchy

Dyskutant



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Honda Jazz 2003r
Piwa: 2/5
Wysłany: Wto 21 Kwi 2015, 18:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


kedlaw07 napisał:
Witam,

ser kruchy napisał:
Cytat:
Witam,
Jadę w poniedziałek wymienić świecę zobaczymy, wiem ze mają 26 tyś wtedy je wymieniałem.
A dlaczego tak szybko wymieniasz. Jakiś konkretny powód Question
Cytat:
Jeszcze jedno a filtr paliwa nie wymieniałem czy jest trudno go wymienić jaki dostęp?
Trochę roboty jest bo należy cały korytarz zdemontować. Gałkę biegów, plastik, itd. W serwisówce jest wyszystko opisane.
Dasz radę. Moim skromnym zdaniem to spokojnie jeden dzionek z przerwami na posiłki i kawę Wink


Trzeba zacząć szukać przyczyny szarpnięcia
To zacznę od świec, potem przepustnica, zawor egr, a na końcu sprzęgło
Tak naprawdę to suzkanie igły w stogu siana, albo jeździć i dopóki nie wyświetli się check-engine i sie podłączy pod kompa i będzie wiadomo
W bydgoszczy nie zanlazłem porzadnego mechanika od japończyków
_________________
Kruchy
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 22 Kwi 2015, 09:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


Witam,

ser kruchy napisał:
Cytat:
To zacznę od świec, potem przepustnica, zawor egr, a na końcu sprzęgło
Widzę ,że zaczynasz powoli działać i coś robisz z tej listy:

1. świece;
2. cewki;
3. zawory;
4. zawór EGR;
5. typ oleju;
6. jazda na niskich obrotach;
7. niskie prędkości;
8. jakość paliwa;
9. filtr powietrza;
10. filtr paliwa.

pablojazz dopisał jeszcze
Cytat:
Czujnik położenia wału

Cytat:
Tak naprawdę to suzkanie igły w stogu siana, albo jeździć i dopóki nie wyświetli się check-engine i sie podłączy pod kompa i będzie wiadomo
Masz rację z tym szukaniem. Natomiast nie wiem czy dobrym wyjściem było by podłączenie auta od razu pod komputer. Może wyjdzie jakiś błąd i nakieruje na naprawę danej części.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 22 Kwi 2015, 10:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


ser kruchy napisał:

Trzeba zacząć szukać przyczyny szarpnięcia
To zacznę od świec, potem przepustnica, zawor egr, a na końcu sprzęgło
Tak naprawdę to suzkanie igły w stogu siana, albo jeździć i dopóki nie wyświetli się check-engine i sie podłączy pod kompa i będzie wiadomo
W bydgoszczy nie zanlazłem porzadnego mechanika od japończyków


Sprawdz PM lepiej Smile
Powrót do góry
ibella

Debiutant



Dołączył: 24 Wrz 2015
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Honda Jazz II
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Wrz 2015, 09:18
Temat postu:

Re: Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


Witam serdecznie

Od paru dni jestem właścicielką Hondy Jazz II i mam taki sam problem z szarpaniem auta na niskich obrotach.
Po zakupie i powrocie do domu,przejechałam ponad 200km i nic się w trasie nie działo.
Przy jeździe w cyklu miejskim pojawiły się szarpnięcia,które zwiększają swoją częstotliwość.
Olej,filtr powietrza wymieniłam,świece sprawdzone są ok,na komputerze nie wykazuje błędów.. chyba,że przyczyną może być faktycznie zapchany filtr palia..ale Niemcy raczej jeżdzą na dobrym paliwie (a stamtąd przyjechał ) ....
Bardzo proszę o podzielenie się informacją czy udało się komuś rozwiązać ten problem ? Smile

Pozdrawiam serdecznie wszystkich
(mój pierwszy post na forum )










pablojazz napisał:
Witam,
od niedawna mam Jazza z 2002r., 1.4. Praktycznie od samego początku pojawiał się problem z szarpaniem podczas jazdy. Prawie nigdy nie ma tego problemu gdy silnik jest zimny. Natomiast bardzo często gdy tylko zgaśnie niebieska kontrolka, przy pierwszej okazji pojawia się szarpanie. Najczęściej pojawia się gdy np. dojeżdżam do skrzyżowania, wrzucam dwójkę i z niewielkiej prędkości dodaję gazu (zazwyczaj im więcej gazu tym szarpnięcie jest większe lub następuje kilka szarpnięć w serii). Niekiedy zdarza się też, że szarpnie gdy jadę jednostajnie np. na trójce ok. 40km/h. Myślę, że istotny jest fakt, że po pierwszej wizycie u mechanika (sprawdzenie błędów na komputerze, sprawdzenie świec, cewek, czujnika EGR itd.), która nic nie wykazała, wlałem do zbiornika paliwa preparatu czyszczącego wtryskiwacze. Od tego momentu częstotliwość szarpnięć spadła do tego stopnia, że prawie zapomniałem, że mam ten problem. Nadal się zdarzało, ale niezwykle rzadko. Wyjeździłem benzynę do rezerwy i zatankowałem do pełna. Nie tankuję na małych niepewnych stacyjkach. To była autoryzowana stacja jednego z gigantów rynku. Od tego momentu szarpanie wróciło chyba z jeszcze większą mocą. Popytałem znajomych, nieznajomych, którzy polecili mi innego mechanika. Opowiedziałem mu wszystko, przedstawiłem sytuację itd. Efekt- to samo co stwierdził pierwszy mechanik, czyli zero błędów na komputerze, dwa dni grzebania, szukania i nic. Stwierdził, że to na 99% problem z zapłonem ale trzeba poczekać aż błąd stanie się wykrywalny, bo w ciemno nie ma co wymieniać świec, cewek itp. Na forach zagranicznych i polskich spotkałem się, że takie objawy mogą dać również bardziej prozaiczne rzeczy jak np. zanieczyszczony filtr paliwa. Mechanik stwierdził, że na bank to nie to... Czy ktoś z forumowiczów doświadczył podobnego problemu? Jeśli tak, co pomogło?
Powrót do góry
skype status
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 24 Wrz 2015, 11:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


Witam serdecznie nową kobitkę, jazzmankę na forum hondy.
Mam nadzieję, że będziesz tutaj częściej zaglądać ale nie z racji naprawa ale ze względu na podzielenie się informacjami oraz wrażeniami z jazdy w/w pojazdem.

A teraz zaczynamy.
Rozumiem, że jak wymieniałaś olej to również filtr oleju oraz sprawdziłaś 8 świec a nie cztery.
I jeszcze taka mała uwaga o świecach.
W zależności jaki ma się silnik to świece powinny mieć odpowiednią przerwę elektrod. Tak więc nie wszystkie świece pasują do każdego silnika.
I tak:
Sprawdzenie świecy zapłonowej - L15A1(wersja IN) i L15A6
Sprawdzić elektrody i izolację ceramiczną.
•Wypalenie lub zużycie elektrod może być spowodowane:
◦Przyspieszonym zapłonem
◦Luźną świecą zapłonową
◦Zbyt wysoką wartością cieplną świecy
◦Niedostatecznym chłodzeniem
•Nagar na świecy może być spowodowany:
◦Opóźnionym zapłonem
◦Olejem w komorze spalania
◦Nieprawidłową przerwą elektrod świecy
◦Zbyt małą wartością cieplną świecy
◦Zbyt częstym pozostawianiem silnika na biegu jałowym i jeżdżeniem z małą prędkością
◦Zanieczyszczonym filtrem powietrza
◦Uszkodzonymi cewkami zapłonowymi

Przerwa elektrod
Wartość nominalna (nowe): 1,0-1,1 mm

Świece zapłonowe:
Silnik L15A1 (wersja IN):
NGK: ZFR6K-11
DENSO: KJ20DR-M11
Silnik L15A6:
NGK: ZFR6J-11
DENSO: KJ20CR-M11

Sprawdzenie świecy zapłonowej - z wyjątkiem L15A1 (wersja IN), L15A5 i L15A6
Z wyjątkiem silnika L15A5

1. Sprawdzić elektrody i izolację ceramiczną.
•Wypalenie lub zużycie elektrod może być spowodowane:
◦Przyspieszonym zapłonem
◦Luźną świecą zapłonową
◦Zbyt wysoką wartością cieplną świecy
◦Niedostatecznym chłodzeniem
•Nagar na świecy może być spowodowany:
◦Opóźnionym zapłonem
◦Olejem w komorze spalania
◦Nieprawidłową przerwą elektrod świecy
◦Zbyt mała wartością cieplną świecy
◦Zbyt częstym pozostawianiem silnika na biegu jałowym i jeżdżeniem z małą prędkością
◦Zanieczyszczonym filtrem powietrza
◦Uszkodzonymi cewkami zapłonowymi

Przerwa elektrod
Wartość nominalna (nowe): 1,0-1,1 mm

Świece zapłonowe:
Silniki L13A5 (wersja KY) oraz L15A4 (wersja IN):
NGK: BKR5E-11
DENSO: K16PR-U11
Z wyjątkiem silników L13A5 (wersja KY) oraz L15A4 (wersja IN):
NGK: BKR6E-11
DENSO: K20PR-U11

Sprawdzanie świecy zapłonowej - L15A5 (wersja FO)
Silnik L15A5 (wersja FO)

1. Sprawdzić elektrody i izolację ceramiczną.
•Wypalenie lub zużycie elektrod może być spowodowane:
◦Przyspieszonym zapłonem
◦Luźną świecą zapłonową
◦Zbyt wysoką wartością cieplną świecy
◦Niedostatecznym chłodzeniem
•Nagar na świecy może być spowodowany:
◦Opóźnionym zapłonem
◦Olejem w komorze spalania
◦Nieprawidłową przerwą elektrod świecy
◦Zbyt mała wartością cieplną świecy
◦Zbyt częstym pozostawianiem silnika na biegu jałowym i jeżdżeniem z małą prędkością
◦Zanieczyszczonym filtrem powietrza
◦Uszkodzonymi cewkami zapłonowymi

Przerwa elektrod
Wartość nominalna (nowe): 1,2-1,3 mm

Świece zapłonowe:
NGK: IZFR6K13
DENSO: SKJ20DR-M13

Typ silnika znajdziesz na tabliczce znamionowej - taka niebieska - zaraz po otworzeniu maski. Będzie napisane L

Czy coś jeszcze robiłaś z wymienionych tutaj rzeczy.
Napisz jeszcze coś więcej o jazzie, rok produkcji ile km, jakim olejem zalałaś.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaJazz

12 800

2006r.

169 957 km

pomorskie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaCivic

22 900

2008r.

172 000 km

mazowieckie

HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System