Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pablojazz

Czytelnik



Dołączył: 10 Kwi 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Honda Jazz II, 1.4, 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Kwi 2015, 15:20
Temat postu:

Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


Witam,
od niedawna mam Jazza z 2002r., 1.4. Praktycznie od samego początku pojawiał się problem z szarpaniem podczas jazdy. Prawie nigdy nie ma tego problemu gdy silnik jest zimny. Natomiast bardzo często gdy tylko zgaśnie niebieska kontrolka, przy pierwszej okazji pojawia się szarpanie. Najczęściej pojawia się gdy np. dojeżdżam do skrzyżowania, wrzucam dwójkę i z niewielkiej prędkości dodaję gazu (zazwyczaj im więcej gazu tym szarpnięcie jest większe lub następuje kilka szarpnięć w serii). Niekiedy zdarza się też, że szarpnie gdy jadę jednostajnie np. na trójce ok. 40km/h. Myślę, że istotny jest fakt, że po pierwszej wizycie u mechanika (sprawdzenie błędów na komputerze, sprawdzenie świec, cewek, czujnika EGR itd.), która nic nie wykazała, wlałem do zbiornika paliwa preparatu czyszczącego wtryskiwacze. Od tego momentu częstotliwość szarpnięć spadła do tego stopnia, że prawie zapomniałem, że mam ten problem. Nadal się zdarzało, ale niezwykle rzadko. Wyjeździłem benzynę do rezerwy i zatankowałem do pełna. Nie tankuję na małych niepewnych stacyjkach. To była autoryzowana stacja jednego z gigantów rynku. Od tego momentu szarpanie wróciło chyba z jeszcze większą mocą. Popytałem znajomych, nieznajomych, którzy polecili mi innego mechanika. Opowiedziałem mu wszystko, przedstawiłem sytuację itd. Efekt- to samo co stwierdził pierwszy mechanik, czyli zero błędów na komputerze, dwa dni grzebania, szukania i nic. Stwierdził, że to na 99% problem z zapłonem ale trzeba poczekać aż błąd stanie się wykrywalny, bo w ciemno nie ma co wymieniać świec, cewek itp. Na forach zagranicznych i polskich spotkałem się, że takie objawy mogą dać również bardziej prozaiczne rzeczy jak np. zanieczyszczony filtr paliwa. Mechanik stwierdził, że na bank to nie to... Czy ktoś z forumowiczów doświadczył podobnego problemu? Jeśli tak, co pomogło?
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 10 Kwi 2015, 15:50
Temat postu:

Re: Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


pablojazz napisał:
Witam,
od niedawna mam Jazza z 2002r., 1.4. Praktycznie od samego początku pojawiał się problem z szarpaniem podczas jazdy. Prawie nigdy nie ma tego problemu gdy silnik jest zimny. Natomiast bardzo często gdy tylko zgaśnie niebieska kontrolka, przy pierwszej okazji pojawia się szarpanie. Najczęściej pojawia się gdy np. dojeżdżam do skrzyżowania, wrzucam dwójkę i z niewielkiej prędkości dodaję gazu (zazwyczaj im więcej gazu tym szarpnięcie jest większe lub następuje kilka szarpnięć w serii). Niekiedy zdarza się też, że szarpnie gdy jadę jednostajnie np. na trójce ok. 40km/h. Myślę, że istotny jest fakt, że po pierwszej wizycie u mechanika (sprawdzenie błędów na komputerze, sprawdzenie świec, cewek, czujnika EGR itd.), która nic nie wykazała, wlałem do zbiornika paliwa preparatu czyszczącego wtryskiwacze. Od tego momentu częstotliwość szarpnięć spadła do tego stopnia, że prawie zapomniałem, że mam ten problem. Nadal się zdarzało, ale niezwykle rzadko. Wyjeździłem benzynę do rezerwy i zatankowałem do pełna. Nie tankuję na małych niepewnych stacyjkach. To była autoryzowana stacja jednego z gigantów rynku. Od tego momentu szarpanie wróciło chyba z jeszcze większą mocą. Popytałem znajomych, nieznajomych, którzy polecili mi innego mechanika. Opowiedziałem mu wszystko, przedstawiłem sytuację itd. Efekt- to samo co stwierdził pierwszy mechanik, czyli zero błędów na komputerze, dwa dni grzebania, szukania i nic. Stwierdził, że to na 99% problem z zapłonem ale trzeba poczekać aż błąd stanie się wykrywalny, bo w ciemno nie ma co wymieniać świec, cewek itp. Na forach zagranicznych i polskich spotkałem się, że takie objawy mogą dać również bardziej prozaiczne rzeczy jak np. zanieczyszczony filtr paliwa. Mechanik stwierdził, że na bank to nie to... Czy ktoś z forumowiczów doświadczył podobnego problemu? Jeśli tak, co pomogło?


Zacznę od tego, że się nie znam:-) Ale interesowałem się sprawą zanieczyszczonego filtra paliwa i wyczytałem, że test raczej pod lekką górkę i na dużych prędkościach się robi. Teraz dywagacje: świece kiedy zmieniane były? O EGR się nasłuchałem kiedyś... sam nie wiem. U mnie też lekko szarpie przy jedynce i dwójce, trza gazu dodać by płynność uzyskać, szczególnie w korkach męczy to nieco, gdy przed tobą ktoś na automacie płynniutko się toczy. Ew. półsprzęgło lub sprzęgłoSad
Powrót do góry
n0rek

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 159
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemysl
Posiadane auto: Lexus IS200, Seicento
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 10 Kwi 2015, 21:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


zatkany egr nie zawsze sypnie bledem, u mnie np. pokazal sie raz blad ale nie odczulem tego w zaden sposob

moja rada to oddaj zawor egr na myjke ultradzwiekowa, koszt stosunkowo niewielki a spora szansa ze wykluczysz ten element, chyba ze masz od kogo pozyczyc sprawny zawor to juz w ogole cud malina Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
ser kruchy

Dyskutant



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Honda Jazz 2003r
Piwa: 2/5
Wysłany: Sob 11 Kwi 2015, 14:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


Witam
Mam to samo, co kolega pojawiło się to nie dawno.
U mnie ten problem występuje przy ruszaniu i często pod górkę, problem pojawia się na 1 i 2 biegu.
Na razie myślę za co się wziąć.
Myślałem rozrząd łańcuszek rozciągnięty lub napinacz ale gdy kupiłem zaraz wymiana była i mam przejechane 24 tyś
Świece mają też 24 tyś.
błędów nie pokazuje.
objawem są jeszcze takie że przetrzymuje obroty to znaczy dodaje gazu i nie che zejść z 2500 obrotów na 2 biegu, tylko za chwile odpuści i wskoczy na 2000 lub troszkę mniej.
Następnym objawem jest tak jak by nie miał mocy czuje to i też po kilku chwilach zaczyna silnik pracować z odpowiednią mocą.

Pierwszą rzeczą za która chce się wziąć to wymiana sprzęgła to mi przychodzi do głowy.
Po żadna kontrolka sie nie pali od silnika.

Może ktoś podsunie pomoc.
_________________
Kruchy
Powrót do góry
gadu-gadu
jurand55

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazury
Posiadane auto: Honda CR-V, 2,0 rocznik 2013
Piwa: 2/4
Wysłany: Sob 11 Kwi 2015, 16:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


Miałem to samo co kolega pablojazz auto to same i rocznik się zgadza szarpnięcia identyczne, nie było jazdy żeby to się nie działo. Po wymianie świec 8 sztuk NGK jak na razie nie wystąpiło to ani raz. Jadąc do mechanika na wymianę szarpał a już a w drodze powrotnej ustąpiło i tak trwa ponad 2 tyg. Myślę że warto by od tego zacząć u mnie się sprawdziło.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 11 Kwi 2015, 16:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sob 11 Kwi 2015, 19:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


Mam do Panów którym szarpie takie pytanko:
1. Czy jak autko się rozgrzeje/rojeździ to objawy ustępują, czy to nie ma wpływu? U mnie też czasem szarpnie, szcególnie przy miejskiej jeździe tempem spacerowym, ale przy nieco dłuższej trasie nic nie szarpie. Nie wiem, ale u mnie mam wrażenie, że ma to związek z pogodą... Smile Jak jest zimno/deszczowo, a auto było wcześniej unieruchomione kilka dni to jest większe prawdopodobieństwo, że u mnie będzie szarpać. Mechanik nic nie widzi.
Auto nie było podłączane do komputera. Świece wymieniane 20 tys km temu.
Jeszcze jedno:
2. " wyczytałem, że test raczej pod lekką górkę i na dużych prędkościach się robi." Czy ktoś mógłby dokładniej opisać jak zrobić ten test i co on ma wykazać?
Powrót do góry
ser kruchy

Dyskutant



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Honda Jazz 2003r
Piwa: 2/5
Wysłany: Sob 11 Kwi 2015, 19:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


u mnie jest tak że najczęściej występuje to przy ruszaniu i pod górkę, gdy zmieniam bieg np z 1na 2, i jak jest ciepły po szarpie i mogę mieć spokój już do końca mojej podróży po mieście, a może wystąpić już przy następnych światłach, zauważyłem że dzieje się to przy malych prędkościach i obrotach w granicach 2000.
Dlatego jak jest ciepły to objawy się występują częściej
Wczoraj zauważyłem że jak włączyłem klima to już była jazda szapranie co chwila jak zwalniałem miałem 1 bieg i dodawałem gazu i 2 to juz szaprpnięcia, na 3 juz było lepiej
_________________
Kruchy
Powrót do góry
gadu-gadu
pablojazz

Czytelnik



Dołączył: 10 Kwi 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Honda Jazz II, 1.4, 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Kwi 2015, 10:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


jurand55 napisał:
Miałem to samo co kolega pablojazz auto to same i rocznik się zgadza szarpnięcia identyczne, nie było jazdy żeby to się nie działo. Po wymianie świec 8 sztuk NGK jak na razie nie wystąpiło to ani raz. Jadąc do mechanika na wymianę szarpał a już a w drodze powrotnej ustąpiło i tak trwa ponad 2 tyg. Myślę że warto by od tego zacząć u mnie się sprawdziło.
Pozdrawiam


No chyba tak będę musiał zrobić. Mam jeszcze namiar na jednego mechanika. Co głowa to pomysł, może akurat trafię na jakiegoś łebskiego fachurę, który wie co w trawie piszczy. Jak nic nei zdziała, zabiorę się za wymianę świec. Widzę, że to dość powszechna przypadłość tych hondach i chyba nie tylko w tych.
Powrót do góry
pablojazz

Czytelnik



Dołączył: 10 Kwi 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Honda Jazz II, 1.4, 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Kwi 2015, 10:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


n0rek napisał:
zatkany egr nie zawsze sypnie bledem, u mnie np. pokazal sie raz blad ale nie odczulem tego w zaden sposob

moja rada to oddaj zawor egr na myjke ultradzwiekowa, koszt stosunkowo niewielki a spora szansa ze wykluczysz ten element, chyba ze masz od kogo pozyczyc sprawny zawor to juz w ogole cud malina Smile


Podobno obaj mechanicy oglądali zawór EGR, i poza tym, że nie ma błędu na kompie, nie zdradza żadnych oznak, żeby coś było nie tak (w sensie, że nie jest zawalony, zanieczyszczony). Ale czy to znaczy, że nie jest walnięty, nie wiem. Będę to sprawdzał jak nic innego łącznie z wymianą świec nie pomoże.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 13 Kwi 2015, 11:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


Witam,

Ponieważ podobne problemy z samochodami były opisywane już na forum, i podawano w nich różne przyczyny rozwiązania postanowiłem zebrać to w jedną poradę.

Osoby które rozwiązali ten problem przeprowadzili sprawdzenie takich rzeczy jak:

1. świece;
2. cewki;
3. zawory;
4. zawór EGR;
5. typ oleju;
6. jazda na niskich obrotach;
7. niskie prędkości;
8. jakość paliwa;
9. filtr powietrza;
10. filtr paliwa.

Do punktu 6-go i 7-go
Można "przepalić" autko na drodze TAM Gdzie przepisy POZWALAJĄ, lub na danych biegach podciągnąć do góry z obrotami. Oczywiście nie jechać 2-ce do 80km/h ale tak pod 60km/h i 3-ka i dalej w górę. Jednym słowem poczuć wiatr we włosach, ale wszystko w granicach rozsądku.

Jeżeli komuś coś jeszcze przyjdzie na myśl niech dopisze.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pablojazz

Czytelnik



Dołączył: 10 Kwi 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Honda Jazz II, 1.4, 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Kwi 2015, 11:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


kedlaw07 napisał:
Witam,

Ponieważ podobne problemy z samochodami były opisywane już na forum, i podawano w nich różne przyczyny rozwiązania postanowiłem zebrać to w jedną poradę.

Osoby które rozwiązali ten problem przeprowadzili sprawdzenie takich rzeczy jak:

1. świece;
2. cewki;
3. zawory;
4. zawór EGR;
5. typ oleju;
6. jazda na niskich obrotach;
7. niskie prędkości;
8. jakość paliwa;
9. filtr powietrza;
10. filtr paliwa.

Do punktu 6-go i 7-go
Można "przepalić" autko na drodze TAM Gdzie przepisy POZWALAJĄ, lub na danych biegach podciągnąć do góry z obrotami. Oczywiście nie jechać 2-ce do 80km/h ale tak pod 60km/h i 3-ka i dalej w górę. Jednym słowem poczuć wiatr we włosach, ale wszystko w granicach rozsądku.

Jeżeli komuś coś jeszcze przyjdzie na myśl niech dopisze.


Z tego co udało mi się jeszcze znaleźć na innych polskich oraz zagranicznych forach, przyczynami mogę być również:

1. Czujnik położenia wału
2. Nieprawidłowe działanie sprzęgła (w tym wątku koledzy ser kruchy oraz sstar też o tym wspominali)
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 13 Kwi 2015, 11:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


Chłopaki, macie zdrowie.
Zgodnie z regułami sztuki: wymiana filtrów i olejów, następnie świece i regulacja zaworow. I jestem pewnien ze to rozwiazuje 95% problemów z szarpaniem auta. EGR zapycha się z powodu stosowania słabych olejow, ale ze to nie diesel wiec nawet na podłym 10w40 to zajmuje trochę czasu Wink
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 13 Kwi 2015, 12:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


Witam,

pablojazz napisał:
Cytat:
2. Nieprawidłowe działanie sprzęgła (w tym wątku koledzy ser kruchy oraz sstar też o tym wspominali)
Dlatego ja nie dopisałem tego, ale dobrze że zauważyłeś.

Oczywiście podłączenie pod komputer też się przyda.

pieta napisał:
Cytat:
Chłopaki, macie zdrowie.
Zgodnie z regułami sztuki: wymiana filtrów i olejów, następnie świece i regulacja zaworow. I jestem pewnien ze to rozwiazuje 95% problemów z szarpaniem auta.
Jednym słowem dbanie o samochód i robienie przeglądów w terminie.
Cytat:
EGR zapycha się z powodu stosowania słabych olejow, ale ze to nie diesel wiec nawet na podłym 10w40 to zajmuje trochę czasu
Jak ktoś pokonuje krótkie odcinki to lepiej żeby tego 10w40 nie zalewał tylko coś nirmalnego. Nawet te 5w40, ze o lepszych nie wspomnę.

PS. pieta gratuluję czerwonej gwiazdki Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Pon 13 Kwi 2015, 14:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


kedlaw07 napisał:
tylko coś nirmalnego. Nawet te 5w40, ze o lepszych nie wspomnę.

Nie mieszaj czytającym w głowach i nie myl lepkości z jakością.
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
ser kruchy

Dyskutant



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Honda Jazz 2003r
Piwa: 2/5
Wysłany: Pon 13 Kwi 2015, 19:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz 1.4, 2002r. szarpie losowo


Dobra Panowie poczytałem i zobaczymy co będzie.
Pierw wymienię świece i zobaczę przewody czy nie mają przebicia.
Dzis zauważyłem że na jak stałem na światłach że trzyma obroty i odpuszcza dopiero po 15-20 sekundach
Obroty są w granicy 1000 a póżniej spadają na 600-700 i słychać że silnik już tak nie męczy się.
Obstawiam po świecach, przepustnicę.
Dziś jechałem z pracy i po pracy ,korki ruszanie pod górkę i nic się nie działo.
Nie chce ruszać sprzęgła bo to najdroższa zabawa.
Oby nie był to rorząd np jakis ślizg napinacz luzny
_________________
Kruchy
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie

Hondae

115 000

2022r.

6 500 km

małopolskie

HondaCivic

17 900

2008r.

178 000 km

małopolskie

HondaCR-V

33 500

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System