Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Wymiana klem a Jazz-ie


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zakkwylde

Debiutant



Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda City 2006 oraz Jazz 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Mar 2015, 02:21
Temat postu:

Wymiana klem a Jazz-ie


Witajcie temat dość banalny wiem ale może ktoś coś ciekawego podpowie.
Zauważyłem po ostatnim ładowaniu akumulatora że klemy są dość luźne szczególnie chodzi mi o "+" który na dobrą sprawę schodzi bez używania klucza co mnie trochę przeraża Confused Po dalszych oględzinach kabel masowy też ma się w kiepskim stanie ponieważ zarówno śruba jak i odsłonięta cześć kabla ma taki biało-zielonkawy nalot i teraz moje pytanie bo może ktoś już wymieniał klemy w swoim aucie jakie najlepiej wybrać? myślałem nad kupnem czegoś takiego http://allegro.pl/klema-klemy-plus-minus-lanos-nexia-nubira-leganza-i5135742047.html na moje oko są one ołowiane, zaletą takich podobno jest lepsze przewodzenie (podobno)natomiast ołów jak to ołów jest dość miękki i trzeba pamiętać raz na jakiś czas o dokręceniu śruby, dodatkowo chciałem założyć na "+" i "-" takie oto osłony, zawsze to jakieś dodatkowe zabezpieczenie.
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 24 Mar 2015, 09:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana klem a Jazz-ie


hmm,
nie wiem po co klemy zmieniac jak dzialaja. Lepiej w lepszy olej zainwestuj Wink
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 24 Mar 2015, 10:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana klem a Jazz-ie


Witam,

zakkwylde napisał:
Cytat:
Zauważyłem po ostatnim ładowaniu akumulatora że klemy są dość luźne szczególnie chodzi mi o "+" który na dobrą sprawę schodzi bez używania klucza co mnie trochę przeraża
A jaki masz akumulator Question

Montowany gdy opuszczał fabrykę.

Nie chodzi o firmę, tylko może "bolce" są za cieńkie.
Cytat:
na moje oko są one ołowiane, zaletą takich podobno jest lepsze przewodzenie (podobno)natomiast ołów jak to ołów jest dość miękki i trzeba pamiętać raz na jakiś czas o dokręceniu śruby
Z tego co wiem to już takich "ołowiowych" nie sprzedają ze względu na ochronę środowiska. Najlepiej prąd przewodzi złoto Wink W twoim wypadku lepiej zainwestuj w miedziane, lepiej przewodzą prąd od ołowianych i co dla ciebie najważniejsze raz dokręcisz i masz spokój. Chyba że chcesz zostać przy ołowiowych to wtedy włóż jakieś blaszki pomiędzy klemy a bolce Wink
Warto pamiętać, żeby od czasu do czasu przesmarować te klemy. Najlepiej jakimś smarem miedzianym, który jest dostępny w marketach reklamujących się w TV np. nikt nie pobije naszych cen Wink
Ja tam swój kupiłem - taki w szerokiej tubce z dozownikiem na górze 5 zł. Chyba, że chcesz mieć jakiś super hiper smar to się udaj do specjalistycznego sklepu. Laughing
Cytat:
Po dalszych oględzinach kabel masowy też ma się w kiepskim stanie ponieważ zarówno śruba jak i odsłonięta cześć kabla ma taki biało-zielonkawy nalot
Jak uważasz, że jego stan jest zły to wymień. Będziesz miał serducho na miejscu.
Pogadaj jeszcze z jakimś mechanikiem, może coś ci jeszcze innego doradzi.Jeżeli chodzi o nalot to normalne zjawisko fizyczne.

pieta napisał:
Cytat:
hmm,
nie wiem po co klemy zmieniac jak dzialaja. Lepiej w lepszy olej zainwestuj
Tak, niech kupi właściwy olej i najlepszy akumulator i nie będzie miał żadnego problemu z rozruchem przy minus 30st. C w w zimie Wink
Żadnych tarć itp. Ty już na 0w20 Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
zakkwylde

Debiutant



Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda City 2006 oraz Jazz 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Mar 2015, 12:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana klem a Jazz-ie


pieta napisał:
hmm,
nie wiem po co klemy zmieniac jak dzialaja. Lepiej w lepszy olej zainwestuj Wink



Przeczytaj jeszcze raz "+" schodzi bez odkręcania śruby. Zresztą nie muszę już mam dobry olej Wink

Do keldlaw07 w mojej hondzie siedzi akumulator Yuasa.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 24 Mar 2015, 12:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana klem a Jazz-ie


Witam,

zakkwylde napisał:
Cytat:
Przeczytaj jeszcze raz "+" schodzi bez odkręcania śruby.
To zrób tak jak ci napisałem, i będzie serduch o na miejscu Wink
Cytat:
Zresztą nie muszę już mam dobry olej
A jaki Question U mniw w stopce cała historia zalewania Wink
Cytat:
Do keldlaw07 w mojej hondzie siedzi akumulator Yuasa.
Taką Yuasę to już drugą mam
Pierwszą wymieniłem w 2012r podczas akcji serwisowej. Jest to 35 AH 20 HR (strona 383 instrukcji obsługi).
Tego oryginalnego nigdy nie ładowałem prostownikiem. Nie było takiej potrzeby, kiedy zmierzyłem że spada napięcie to pojechałem do ASO na akcje promocyjną i wymieniłem.
I powiem wam szczerze że z następnym też tak zrobię. Czyli w 2018r.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 24 Mar 2015, 12:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
zakkwylde

Debiutant



Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda City 2006 oraz Jazz 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Mar 2015, 14:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana klem a Jazz-ie


U mnie zalany jest Motul 0w20.
No ja niestety musiałem traktować aku prostownikiem stąd moja obserwacja co do klem.
P.S Czy tylko ja mam wrażenie że montaż akumulatora w naszych hondach jest lekko irytujący? Wink
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 24 Mar 2015, 15:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana klem a Jazz-ie


Witam,

Specjalnie dla ciebie dzisiaj pójdę i zobaczę jak to wygląda z tym akumulatorem.

PS.
Cytat:
U mnie zalany jest Motul 0w20.
Olej jedyny właściwy Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Wto 24 Mar 2015, 16:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana klem a Jazz-ie


kedlaw07 napisał:
Olej jedyny właściwy Wink

Nie dość, że to bzdura, to jeszcze w wątku o akumulatorze.... znów się zaczyna syf....
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
zakkwylde

Debiutant



Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda City 2006 oraz Jazz 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Mar 2015, 23:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana klem a Jazz-ie


kedlaw07 napisał:
Witam,

Specjalnie dla ciebie dzisiaj pójdę i zobaczę jak to wygląda z tym akumulatorem.

PS.
Cytat:
U mnie zalany jest Motul 0w20.
Olej jedyny właściwy Wink


Zobacz, zobacz. Mnie osobiście krew zalewa jak dokręcam blaszkę do tych dwóch "haczyków" szczególnie tył najlepiej przytrzymać drugą ręką dość mocno i mieć nadzieję że nie wyjdzie co jest dość irytujące. Chyba przerobie to na jakieś wygodniejsze rozwiązanie. A tak na szybko jeszcze co do oleju teraz planuje wlać 0w40 zobaczymy jak sobie poradzi Wink
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 25 Mar 2015, 09:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana klem a Jazz-ie


Witam,

GR_BKP napisał:

Cytat:
kedlaw07 napisał:
Olej jedyny właściwy Wink
Cytat:
Nie dość, że to bzdura, to jeszcze w wątku o akumulatorze.... znów się zaczyna syf....
Proszę zauważ kto napisał jako pierwszy, a dopiero później pisz i odwołuj się do mojej wypowiedzi.

Inną sprawą jest to że zapytanie zostało ujęte w "PS" czyli jako treść dopisku do wątku.

Natomiast użytkownik forum GR_BKP zamiast zwracać uwagię innym osobom mógłby się zająć jakimś konstruktywnym myśleniem i pomóc w rozwiązaniu problemu, a nie wypisywać posty i kierować je do nie właściwych osób.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Sro 25 Mar 2015, 10:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana klem a Jazz-ie


kedlaw07 napisał:

Natomiast użytkownik forum GR_BKP zamiast zwracać uwagię innym osobom mógłby się zająć jakimś konstruktywnym myśleniem i pomóc w rozwiązaniu problemu, a nie wypisywać posty i kierować je do nie właściwych osób.

Może daruj sobie takie teksty, co? Chyba, że wracasz do trollowania na forum, to powiedz to jasno.

zakkwylde napisał:

P.S Czy tylko ja mam wrażenie że montaż akumulatora w naszych hondach jest lekko irytujący? Wink

Wymieniałem aku po kupnie auta - nie przypominam sobie, żeby była w tym jakaś [cenzura]ść. Aku malutkie i lekkie, sporo miejsca wokół... nie przypominam sobie czy ja w ogóle odkręcałem tylny pręt, który sprawia Ci "kłopot", wydaje mi się, że tylko ten z przodu. Ale nie przywiązywałem do tego uwagi\nie zapadła mi w pamięć czynność wymiany aku...
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 25 Mar 2015, 11:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana klem a Jazz-ie


Witam,

GR_BKP napisał:
Cytat:
Może daruj sobie takie teksty, co?
Nie zrozum mnie źle ale ja jestem osobą wrażliwą i bardzo uczuciową. Stąd moje takie a nie inne stwierdzenie. Poza tym kot chory na białaczkę, na szczęście leki pomogły i jest regres, tak więc zrozum.
Cytat:
Chyba, że wracasz do trollowania na forum, to powiedz to jasno.[
Tą kwestię to chyba już dawno sobie wyjaśniliśmy.

zakkwylde napisał:
Cytat:
Czy tylko ja mam wrażenie że montaż akumulatora w naszych hondach jest lekko irytujący?
Z tego co pamiętam, to podczas wymiany w ASO panowie z tych dwóch nakrętek jedną poluzowali a drugą odkręcili. Nastepnie przesunęli ten płaskownik na bok i wyciągnęli akumulator. Montaż polegał na wykonaniu procedury w odwrotnej kolejności.
Cytat:
Chyba przerobie to na jakieś wygodniejsze rozwiązanie.
Nie rozumiem dlaczego, chcesz to zrobić. Przecież masz oryginalną baterie, która spełnia zakładane normy i idealnie tam pasuje. Możesz jeszcze zamontować takie szelki pomiędzy ścianki ochraniacza a akumulator. Moim zdaniem najmniej kombinowania.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
zakkwylde

Debiutant



Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda City 2006 oraz Jazz 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Mar 2015, 12:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana klem a Jazz-ie


Cytat:
Chyba przerobie to na jakieś wygodniejsze rozwiązanie.
Nie rozumiem dlaczego, chcesz to zrobić. Przecież masz oryginalną baterie, która spełnia zakładane normy i idealnie tam pasuje. Możesz jeszcze zamontować takie szelki pomiędzy ścianki ochraniacza a akumulator. Moim zdaniem najmniej kombinowania.[/quote]

Tzn może inaczej nie jestem pierwszym właścicielem tej hondy jazz, poprzedni właściciel coś kombinował przy akumulatorze jeżeli chodzi o tylny pręt. Tak wiem doskonale jak to działa ponieważ w mojej hondzie city jest dokładnie to samo rozwiązanie jeżeli chodzi o mocowanie, jazz ma po prostu "rozwiercony większy otwór" na ten haczyk który cały czas wypada przy luzowaniu nakrętki, Samego akumulatora nie ruszam, właśnie myślałem szelakami Smile
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 25 Mar 2015, 13:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana klem a Jazz-ie


Witam,

zakkwylde napisał:
Cytat:
poprzedni właściciel coś kombinował przy akumulatorze jeżeli chodzi o tylny pręt.
Tak wiem doskonale jak to działa ponieważ w mojej hondzie city jest dokładnie to samo rozwiązanie jeżeli chodzi o mocowanie, jazz ma po prostu "rozwiercony większy otwór" na ten haczyk który cały czas wypada przy luzowaniu nakrętki,
Znaczy się że masz tam jakąś dziurę. Włóż podkładkę z jednej i drugiej strony, natomiast w tym "kuferku" w którym siedzi akumulator daj jakąś nakrętkę ale o niskim "rancie".
Ewentualnie wytnij z kawałka plastiku dostępnego w markecie np. "nikomu nie pozwolimy pobić naszych cen" (wiesz jaki market tak się reklamuje) prostokąt o takich samych wymiarach jak dno podłogi w obudowie i umieć je tam. Pamiętaj tylko o odpowiednich wymiarach na otwory. Zawsze je możesz sprawdxić w swoim drugim aucie - city
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Sro 25 Mar 2015, 14:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana klem a Jazz-ie


zakkwylde napisał:
poprzedni właściciel coś kombinował przy akumulatorze jeżeli chodzi o tylny pręt.

A pytasz czy innych też irytuje... chyba wszystko w temacie Confused
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

59 850

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaCivic

76 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie

Hondae

79 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

Hondae

115 000

2022r.

6 500 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System