Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Woda pod fotelem pasarzera przód Honda Jazz 2002 1.4 IDSI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jasson4

Dyskutant



Dołączył: 03 Gru 2013
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): grudziądz
Posiadane auto: Honda Jazz 2002 rok 1,4 IDSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Mar 2015, 12:48
Temat postu:

Woda pod fotelem pasarzera przód Honda Jazz 2002 1.4 IDSI


Witam po raz kolejny czy ktos z posiadaczy Modelu Honda Jazz 2002 rok ma nastepujaca usterke mianowicie pod fotelem pasazera przod gapka razem z dywanikiem jest caly mokry i mam tak juz 2 raz za pierwszym razem myslalemz e jest to zaslepka pod podszybiem zostala naprawiona i woda nie leci a jednak juz drugi raz mam zalane za chwile wstawie fotki i wszystko opisze

http://zapodaj.net/e03c4490ac0d4.jpg.html ---------- zdjecie gdzie jest mokro
http://zapodaj.net/762a457e9a3d6.jpg.html --------- dywaniki mokre
http://zapodaj.net/ab6c5fe304bda.jpg.html --------- podszybie

Nie wiem jak sobie z tym poradzic wiec jesli mozna prosic o pomoc to poradzcie cos
Powrót do góry
gadu-gadu
skryty21

Dyskutant



Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków/Jasło/Trzcinica
Posiadane auto: Honda Jazz II (GD5), 1.2, cool, 2004
Piwa: 1/2
Wysłany: Czw 19 Mar 2015, 13:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda pod fotelem pasarzera przód Honda Jazz 2002 1.4 IDSI


Może to problem z uszczelką przy szybie. Ja ma taki problem tylko z tylnymi szybami. Łatwo to sprawdzić, wystarczy polać szybę duża ilością wody (np. na myjni) i sprawdzić czy coś nie przecieka.

Jeśli to ten problem to rozwiązaniem pewnie by była wymiana tych uszczelek albo ich nagięcie (ponoć delikatny element). U siebie tego jeszcze nie naprawiałem bo miałem problem ze zdjęciem korbki od regulacji wysokości szyby.
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Czw 19 Mar 2015, 22:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda pod fotelem pasarzera przód Honda Jazz 2002 1.4 IDSI


Prawdopodobnie odkleiła się folia na drzwiach, musisz zdjąć tapicerkę i podkleić folię. Tyle, że tą usterkę łatwo zdiagnozować, bo widać przy polewaniu drzwi, którędy dostaje się woda.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 20 Mar 2015, 09:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda pod fotelem pasarzera przód Honda Ja


Witam,

przempo napisał:
Cytat:
Prawdopodobnie odkleiła się folia na drzwiach, musisz zdjąć tapicerkę i podkleić folię. Tyle, że tą usterkę łatwo zdiagnozować, bo widać przy polewaniu drzwi, którędy dostaje się woda.
Ze zdjęcia widać że koledze woda dostaje się na przednie siedzenie pasażera.
Sytuacja gdzie woda wlewała się poprzez drzwi zawsze dotyczyła tyłu. Jeżeli masz rację to ona by musiała się przelewać od góry i wychodzić dolną częścią plastyku tym progowym lub na jego złączeniu z uszczelką. Wtedy połączenie patrząc od wewnątrz po ściągnięciu progów było by mokre. Tak jak pokazuje fot. nr 1
Zakładam, że woda nie dostaje się od dołu poprzez podwozie.
Chyba że kolega zaliczył wjazd w dużą kałużę, a w podwoziu może być jakaś mała szczelina która rozprowadzi wodę po aucie.
Woda weszła w gąbkę a pasażer swoimi nogami ją wycisnął z dywanika.

Jazda na myjnię ręczną - tą z lancą - niewiele ci da, ponieważ tam mało wody jest używane do mycia samochodu. Auto jest myte poprzez taki "rozsiew wody" a nie dokładnie punktowo.
Ty musisz polewać wodą o małym ciśnieniu, tak jak pada deszcz.

Sam ostatnio miałem uchyloną szybę z przodu od pasażera, a autko myłem przez dość dłuższy czas lejąc wodę z każdej ze strony. Fakt woda się dostała, ale wystarczyło kilka gazet "rzeczpospolita", "wyborcza" czy "super express" i wszystko się wchłonęło poprzez wciskanie w dywanik. Resztę dopełniło słoneczko następnego dnia, gdy autko miało otwarte drzwi. Obecnie nie ża żadnego znaku po tym moim wypadku.

Dlatego moim zdaniem jeżeli chcesz przeprowadzić eksperyment z polewania wodą, to najlepiej robić to małym strumieniem, i polewać wężem takim ogrodowym zaczynając od dachu potem przechodzić na drzwi do przodu po obrysie i szybie. Sprawdź też polewając szybę przednią od strony pasażera.
Przydałby się jakiś znajomy sąsiad działkowiec z racji pewnego posiadania takiego "szlaucha". Oczywiście żeby wszystko dokładnie zaobserwować to ściągnij dywaniki. Ważne żeby jedna osoba była w środku a druga na zewnątrz i polewała wodą.
Gdyby woda nie wypływała to poczekaj. Może ona gdzies się powoli jakoś sączy i dlatego masz taki problem.

W jaki sposób orientowałeś się, że masz wodę w aucie.
Od razu po opadach deszczu czy po jakimś czasie Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
rickenbacker

Czytelnik



Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj-pom
Posiadane auto: honda jazz 1,4 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Mar 2015, 10:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda pod fotelem pasarzera przód Honda Jazz 2002 1.4 IDSI


Witam.Też miałem ten sam problem.Od dwóch lat mam spokój.Dokladnie zakleiłem standardowe w tym aucie pęknięcia blach z tyłu auta na łączeniu dachu.Dziwna sprawa ze woda zbierała mi się z przodu,dokladnie tak jak tobie.Nie wiem czy to był zbieg okoliczności ,ale u mnie pomogło. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 22 Mar 2015, 10:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Jasson4

Dyskutant



Dołączył: 03 Gru 2013
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): grudziądz
Posiadane auto: Honda Jazz 2002 rok 1,4 IDSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Mar 2015, 14:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda pod fotelem pasarzera przód Honda Jazz 2002 1.4 IDSI


Witam ponownie
Po grybszym zastaniowieniu sie rozebralem cale kompletne podszybie wyjołem schowek otworzylem filtr kabinowy wlaczylem dmuchawe na maxa co sie okazalo ze jezezeli mamy podob powoetrza od zewnatrz czyli do auta okazala sie ze woda ktora byla polewana na szybe czesc spadala do kanalikow odplywowych a reszta zostala zasysana orzez dmuchawe do srodka auta w wyniku czego filtr byl mokry i przez wiekszy okres czasu jak sie nie sprawdza auta czy jest mokra podloga kapalo na fotel pasazera a czy to napewno jest to zosbaczymy ale prawdopodbnie tak Smile jesli cos sie zmieni bede kontaktowal sie na forum
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 23 Mar 2015, 00:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda pod fotelem pasarzera przód Honda Ja


Witam,
Przeanalizowałem większość wątków "wodnych w jazzie" i niestety stwierdzam, że to już rzeczywiście jakaś wada tego autka.
Najczęściej woda lała się do bagażnika, i to był podstawowy feler tego auta
( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=37024

Znaleźć ja można było też w tych miejscach a właściwie poświęconych im wątkach.
( Honda Jazz ) Woda pod siodłem pasażera .
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=211292

( Honda Jazz ) Woda,tylne lewe drzwi
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=166543

( Honda Jazz ) woda pod siedzeniami z tyłu
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=161847

( Honda Jazz ) Woda na progach, pod drzwiami
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=218509

( Honda Jazz ) Pomocy woda pod wykładziną kierowcy honda jazz
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=111822

Ale, żeby woda wlewała się w ten sposób jak opisuje Jasson4 to już szok.
Wynika z tego, że ten nasz cały jazz potrafi z każdej strony w środku "pływać". Nie wiem czy w związku z tym śmiać się czy płakać ...
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
bartezbujal

Debiutant



Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2003
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 27 Mar 2015, 22:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda pod fotelem pasarzera przód Honda Jazz 2002 1.4 IDSI


Jak dla mnie jest to skandal żeby honda wypuszczała na rynek tak niedopracowane auto jak jazz. Woda w bagażniku, odklejające się folie w drzwiach, przepuszczające uszczelki - Co z tego , że silnik jest super jak przez takie głupoty człowiek musi się denerwować i dociekać skąd mu się do wnętrza leje.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 28 Mar 2015, 22:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda pod fotelem pasarzera przód Honda Ja


Witam,

bartezbujal napisał:
Cytat:
Jak dla mnie jest to skandal żeby honda wypuszczała na rynek tak niedopracowane auto jak jazz. Woda w bagażniku, odklejające się folie w drzwiach, przepuszczające uszczelki
Nie ma idealnych aut, każde ma jakąś wadę. W Jazzie należy rozwiazać tylko ten znany ogólnie problem, żeby cieszyć się nim z jazdy. Reszta to już bajka.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

22 900

2008r.

172 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

49 800

2014r.

215 850 km

lubelskie

HondaCR-V

59 850

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaCR-V

67 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie

HondaCivic

33 200

2013r.

236 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System