Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) (Jazz II) Problemy z temperaturą silnika


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WscieklySandal

Czytelnik



Dołączył: 12 Mar 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 i-DSI; 2002 G506M
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 12 Mar 2015, 22:45
Temat postu:

(Jazz II) Problemy z temperaturą silnika


Jest to mój pierwszy post tutaj, wobec tego chciałbym się przywitać ze wszystkimi tu zebranymi Very Happy. Dostałem "w spadku" autko Honda Jazz z 2002 roku i 1,4l silnikiem. Samochód niestety czeka do września aż zrobię prawko, lecz ilekroć mogę, staram się nim co tydzień przejechać parę km (stoi garażowany na wsi, więc krzywda mu się nie dzieje, ale stanie też raczej nie służy). Ostatnio zauważyłem coś dziwnego - po ok. 40 minutach pracy silnika (bez znaczenia, czy przy postoju czy podczas jazdy) zaczyna migać na czerwono kontrolka temperatury. Po chwili słychać jak wentylator załącza się na 3-4 sekundy, po wyłączeniu kontrolka parę razy mignie na czerwono i zaczyna świecić się na stałe. Problem zaczął się jakiś tydzień temu, gdy rozładował się akumulator. Organoleptycznie udało mi się sprawdzić tyle, że plastikowa obudowa bloku silnika jest ciepła, ale nie parzy po dłuższym kontakcie, to samo tyczy się korka wlewu płynu chłodniczego. Sam naprawiać raczej tego nie zamierzam z racji braku głębszej wiedzy i sprzętu, ale chcę wiedzieć na co się przygotować.
Pzdr.
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 13 Mar 2015, 00:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) (Jazz II) Problemy z temperaturą silnika


Nie wiem czy to prowokacja (jazda bez prawka) czy nie. Ale od strony technicznej sprawdził kolega poziom oleju oraz płynu chłodzącego. Poza tym skoro sytuacja się powtarza to bez sensu po raz enty to samo przechodzić, szkoda silnika ...
Powrót do góry
WscieklySandal

Czytelnik



Dołączył: 12 Mar 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 i-DSI; 2002 G506M
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 13 Mar 2015, 11:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) (Jazz II) Problemy z temperaturą silnika


Nie, nie jest to prowo, a o wyjeździe na drogę publiczną nawet nie myślę (robi to osoba majaca już prawo jazdy) więc możesz być spokojny. Zresztą trudno jazdą nazwać zrobienie parunastu kółek wokół działki Wink. Sytuacja wcześniej nie miała miejsca, dopiero po tym nieszczęsnym padzie akumulatora się tak zaczęło dziać. Auto od tamtego czasu nie było uruchamiane właśnie z obawy o zagotowanie silnika. Sprawdzę poziom oleju, płynu i dam znać.
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 13 Mar 2015, 13:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) (Jazz II) Problemy z temperaturą silnika


Warto upewnić się, że nie masz wycieków płynu chłodzącego, samo sprawdzenie poziomu to trochę mało.
Powiem ci, że jak u mnie tuż przed minionymi świętami zapaliła się kontrolka przegrzania silnika (bez związku z akumulatorem), to okazało się że walnięta jest pompa wody. Może to samo jest u Ciebie.
Mała poprawka: u mnie ta kontrolka mrugała, nie paliła się światłem ciągłym.
PS. Jeśli auto faktycznie długo stało nieużywane, to może warto sprawdzić poziom wszystkich płynów.
Na forum jest Pani, której załączał się wentylator z powodu dużego ubytku oleju.
Powrót do góry
WscieklySandal

Czytelnik



Dołączył: 12 Mar 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 i-DSI; 2002 G506M
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 14 Mar 2015, 20:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) (Jazz II) Problemy z temperaturą silnika


Płyn chłodniczy i olej w porządku, pod korkiem nie ma "majonezu" ani żadnego innego dziwnego osadu. Może być tak, że zwyczajnie po odłączeniu akumulatora zwariował komputer pokładowy i sygnalizuje głupoty? Co do wycieków to udało mi się jedynie stwierdzić że pod autem jest suchutko, tam gdzie sięga wzrok i latarka także.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 14 Mar 2015, 20:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
gooooo

Dyskutant



Dołączył: 25 Paź 2014
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Honda Jazz 2006
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 14 Mar 2015, 20:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) (Jazz II) Problemy z temperaturą silnika


Być może swój żywot kończy termistor mierzący temperaturę? Powinien zacząć przewodzić powyżej 93*C

http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=163757
_________________
Powrót do góry
WscieklySandal

Czytelnik



Dołączył: 12 Mar 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 i-DSI; 2002 G506M
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 15 Mar 2015, 16:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) (Jazz II) Problemy z temperaturą silnika


Mógł paść tak nagle? Przypominam, że stało się to po wyładowaniu akumulatora, wcześniej autko jeździło bez najmniejszych problemów, ale postaram się w miarę możliwości sprawdzić ten termistor.
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 16 Mar 2015, 00:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) (Jazz II) Problemy z temperaturą silnika


w Lublinie masz jakies ASO, teraz jest akcja ogolnopolska powered by honda poland

http://www.honda.pl/cars/new/crv-2014/offers/wiosenna-promocja-serwisowa.html

umow się. Zaplacisz 50 zl i będziesz wiedział. Nawet u przysłowiowego Mietka wyjdzie Ci drożej. Inna sprawa ze pewnie i tak nie będzie miał interfejsu diagnostycznego do jazza, który jest już dosyć specjalistycznym i drogim urządzeniem.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 16 Mar 2015, 09:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) (Jazz II) Problemy z temperaturą silnika


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
w Lublinie masz jakies ASO, teraz jest akcja ogolnopolska powered by honda poland

http://www.honda.pl/cars/new/crv-2014/offers/wiosenna-promocja-serwisowa.html

umow się. Zaplacisz 50 zl i będziesz wiedział. Nawet u przysłowiowego Mietka wyjdzie Ci drożej. Inna sprawa ze pewnie i tak nie będzie miał interfejsu diagnostycznego do jazza, który jest już dosyć specjalistycznym i drogim urządzeniem.
Masz rację niech jedzie, ale nie pisz mu że zapłaci 50 zł. Za samo podłączenie do komputera biorą 100zł. No, ale to już ASO i uważam, że lepiej dać więcej kasy i mieć serducho na miejscu niż szerzyć sobie domysły.
W takim roczniku to mu zrobią pełen przegląd serwisowy. Szkoda, że kolega nie podał historii autka (kiedy był ostatni serwis, co było wymieniane, olej, filtry, świece itp.).

PS. Pieta a ty byłeś Question
Ja odwiedziłem ASO z racji przeprowadzanej przez nich promocji i mam pełną jasność w temacie.
Sprawdzono wszystko, i wymieniono części tj. 2 żarówki pozycyjne. Tak więc spokój na 2 lata, kiedy będę robił zawory i świece.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 16 Mar 2015, 11:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) (Jazz II) Problemy z temperaturą silnika


Waldi,
piszę tylko ze lepiej wydac 50 zl i mieć w miarę sensowna diagnozę. Nie wiem czy w tej cenie podłączają do komputera, zapewnie ASO decyduje. Jak dla mnie to dobry deal, chyba ze ktoś woli wróżyć fusy na forum i diagnozować zdalnie Very Happy
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 16 Mar 2015, 12:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) (Jazz II) Problemy z temperaturą silnika


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
Waldi,
piszę tylko ze lepiej wydac 50 zl i mieć w miarę sensowna diagnozę.
Masz racje, i o to mi chodzi.
Lepsze ASO za 100zł i akcją promocyjną niż p. Mietek po tanich pieniądzach.
ASO zrobi mu porządny przegląd, a potem wypunktuje co należy zrobić w pierwszej kolejności.
Chłopak dostanie listę i będzie wiedział co w trawie piszczy.
Jak ma dobrego - zaufanego mechanika to będzie naprawiał. Ewentualnie podstawowe naprawy to zleci w ASO.
Natomiast po zdaniu tego egzaminu na prawo jazdy będzie już śmigał jazzem po okolicy czego mu życzę.

Najgorszą sprawą jest to że mamy mało danych o tym jazziku.
Ciekawe czy zaliczył basen w bagażniku Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
WscieklySandal

Czytelnik



Dołączył: 12 Mar 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 i-DSI; 2002 G506M
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 16 Mar 2015, 12:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) (Jazz II) Problemy z temperaturą silnika


ASO w Lublinie oczywiście jest, tylko samochód stoi jakieś 45km od Lublina i jeśli problem leży w układzie chłodzenia to
Cytat:
szkoda silnika ...

Historia jest w pełni udokumentowana, ogółem auto ma 64700coś km na liczniku, więc raczej niedużo jak na 13-latka. Ostatni serwis był 11 października 2013 roku i wymienione wtedy zostały klocki, filtr oleju (jak i sam olej) i powietrza. Od tamtego czasu w sumie niewiele było nim jeżdżone...
Może i niekoniecznie Mietek mi zostaje, ale zaufany mechanik w tamtych okolicach jest i przy najbliższej okazji sie do niego odezwę. Pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że ma do Jazza interfejs...
Cytat:
Najgorszą sprawą jest to że mamy mało danych o tym jazziku.
Ciekawe czy zaliczył basen w bagażniku

Auto kupowane od znajomego (kupowane w salonie Hondy w Lublinie, niesprowadzane), wobec tego cała papierologia jest. O co chcesz to pytaj, postaram się w miarę możliwości udzielić odpowiedzi Wink. Przez całe swoje dotychczasowe "życie" samochód serwisowany był w ASO Hondy w Lublinie, naprawy były wykonywane raczej na bieżąco, o czym świadczy pokaźny plik kwitków z ASO w książeczce. Basenu w bagażniku jeszcze nie było nawet kiedy samochód stał pod chmurką (ale widać, że są już małe pęknięcia pod gumowym paskiem na dachu więc chyba i mnie to nie ominie).
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 16 Mar 2015, 13:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) (Jazz II) Problemy z temperaturą silnika


WscieklySandal napisał:
ASO w Lublinie oczywiście jest, tylko samochód stoi jakieś 45km od Lublina i jeśli problem leży w układzie chłodzenia to
Cytat:
szkoda silnika ...

Historia jest w pełni udokumentowana, ogółem auto ma 64700coś km na liczniku, więc raczej niedużo jak na 13-latka. Ostatni serwis był 11 października 2013 roku i wymienione wtedy zostały klocki, filtr oleju (jak i sam olej) i powietrza. Od tamtego czasu w sumie niewiele było nim jeżdżone...
Może i niekoniecznie Mietek mi zostaje, ale zaufany mechanik w tamtych okolicach jest i przy najbliższej okazji sie do niego odezwę. Pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że ma do Jazza interfejs...
Cytat:
Najgorszą sprawą jest to że mamy mało danych o tym jazziku.
Ciekawe czy zaliczył basen w bagażniku

Auto kupowane od znajomego (kupowane w salonie Hondy w Lublinie, niesprowadzane), wobec tego cała papierologia jest. O co chcesz to pytaj, postaram się w miarę możliwości udzielić odpowiedzi Wink. Przez całe swoje dotychczasowe "życie" samochód serwisowany był w ASO Hondy w Lublinie, naprawy były wykonywane raczej na bieżąco, o czym świadczy pokaźny plik kwitków z ASO w książeczce. Basenu w bagażniku jeszcze nie było nawet kiedy samochód stał pod chmurką (ale widać, że są już małe pęknięcia pod gumowym paskiem na dachu więc chyba i mnie to nie ominie).


Skoro at taka historia serwisowa jest to az zal nie pojechać do ASO Wink Poza tym auto psuje się również od braku jazdy. Jeżeli olej był wymieniony w październiku 2013 to dla zasady bym go wymienil, nawet jeżeli przejechal na nim 500 km Razz Poza tym z tego co kojarze oryginalny coolant hondy chyba po 10 latach należy wymieniać.

Ogolnie honda to proste auto i jeżeli się go nie zaniedba za bardzo to raczej nie sprawia problemów Smile
W każdym bądź razie szerokości Smile
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 16 Mar 2015, 14:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) (Jazz II) Problemy z temperaturą silnika


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
Skoro at taka historia serwisowa jest to az zal nie pojechać do ASO
Nie wiem jak do tego podchodzisz, ale jeżeli akcja jest promocyjna to nawet dla samego przeglądu może warto.
Co do napraw to decyzje pozostawiam w twojej gestii.

Tutaj podaję ci linki do pliczków, które ściągnij sobie na dysk rozpakuj a następnie wypal na CD-R 700 MB

serwisówka:
http://75684.file4u.pl/download/5611302/Honda_Jazz_Fit_ESM.7z
instrukcja obsługi:
http://75684.file4u.pl/download/5611301/Honda_Jazz_2006_instrukcja_obslugi_PL_www.file4u.pl.rar
programik do rozpakowania 7-zip
http://75684.file4u.pl/download/5077886/7z920_x64_www.file4u.pl.msi

Znajdziesz w nich wszystko. Pełne dane techniczne, terminy przeglądów okresowych i wiele innych rzeczy.

@pieta:
Jeżeli autko cały czas serwisowane w ASO i na oryginalnych częściach to ma lepsze od naszego Smile
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
WscieklySandal

Czytelnik



Dołączył: 12 Mar 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 i-DSI; 2002 G506M
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 16 Mar 2015, 18:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) (Jazz II) Problemy z temperaturą silnika


Akcja fajna, ale niestety zmuszony jestem skorzystać z usług tamtejszego mechanika (tyle dobrego, że zbiera rewelacyjne opinie wśród tamtejszej i okolicznej ludności). Nie zapominajcie Panowie, że auto stoi poza Lublinem (tak jak wymieniłem w I poście) i jeśli to coś z silnikiem to nie chcę ryzykować jego przegrzania podczas jazdy do Lublina. Cóż, będzie to pierwsza usługa wykonana poza ASO, ale kiedyś musiało to nadejść Sad.
_________________
Byle do września....
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

Hondae

86 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System