Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Często włącza się dmuchawa silnika


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 12:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Często włącza się dmuchawa silnika


przempo napisał:
Kiełekg napisał:
Witam,
Czynnika się nie wymienia, tylko uzupełnia do zadanego poziomu. Ważne jest zastosowanie odpowiedniej ilości oleju. Potrafi to zrobić zakład zajmujący się klimatyzacją, a nie jedynie posiadający urządzenie do przeglądów i robiący to sporadycznie.


Czynnik jak najbardziej się WYMIENIA, ciekawe jak stwierdzisz "zadany poziom" bez wcześniejszego opróżnienia układu - ludzie, może zacznijcie pisać o tym, o czym macie jakiekolwiek pojęcie!


Wymienia? Czyli czynnik z układu wypuszcza się w atmosferę, czy utylizuje jakoś?

Zrób doświadczenie: weź szklankę z wodą, przelej wodę do innego naczynia aby zmierzyć jej objętość, potem z tego naczynia do pierwotnej szklanki, ewentualnie dolej trochę "z kranu". Wymieniłeś wodę w szklance?

Czynnika się nie wymienia, czynnik się uzupełnia. Czynnik się nie starzeje, nie traci swoich właściwości z wiekiem czy "przebiegiem". Wymienić to sobie możesz olej w silniku albo płyn chłodniczy.
Amen.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 12:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Często włącza się dmuchawa silnika


kasia_jazz napisał:
Kiełekg napisał:
Ja bym wziął Eco-Clean, jeżeli nie Eco-nergy. Tym bardziej, ze oleju za często nie wymieniasz.
.

No właśnie że wymieniam często, teraz wyjdzie co 8 miesięcy. Po prostu te 20 tysięcy strzela mi nie wiem kiedy.


No dobra, mylą się nam dwa systemy walutowe Smile
1. Często w dziedzinie czasu: co 8 miesięcy to faktycznie jest całkiem często
2. Często w dziedzinie przebiegu: co 20 tys km to jednak nie za często. Optymalnie powinno się co 10-15tys. jak wiem, ze komputer tak podpowiada, że producent tak sugeruje i ASO się pod tym podpisze. Ale po okresie gwarancji z dziką ochota wystawią rachunek za naprawę lub sprzedadzą kolejne auto.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 12:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Często włącza się dmuchawa silnika


przempo napisał:
kasia_jazz napisał:

Klima nie śmierdzi jak jeżdżę na niej cały czas. Śmierdzi tylko po krótkim przestoju w działaniu - czyli używanie nawiewu bez klimy.


Śmierdzi nie tyle klimatyzacja co rozkładające się grzyby, pleśń i bakterie, a te lubią wilgotne środowisko. Zasada działania klimatyzacji sprawia, że cała wilgoć z wnętrza pojazdu lubi osadzać się na parowniku klimatyzacji, schłodzonych nagle rurach nawiewu itd. Jest na to prosty sposób - wyłączyć klimatyzację przed zakończeniem podróży i na jakiś czas włączyć ogrzewanie wnętrza. Ciepłe powietrze spowoduje odparowanie skroplin i ograniczy rozwój śmierdzieli Smile


Jak mamy być poprawni, to do bólu.
Oczyszczanie klimatyzacji powoduje, że rozkładają się grzyby, pleśń i bakterie. Przy normalnej eksploatacji one się nie rozkładają, tylko rozmnażają, co powoduje nieprzyjemny zapach.
Włączanie ogrzewania po klimie to super sposób: od razu mam zaparowane szyby. Przecież w cudowny sposób nie usuniemy wilgoci z powietrza, jeżeli nie wywietrzymy/wysuszymy powietrza.

Na parowniku gromadzą się skropliny, które następnie powinny zostać odprowadzone na zewnątrz auta. Stąd często w ciepłe/gorące dni plamy wody pod samochodami jeżdżącymi z włączoną klimą czy choćby rurki odprowadzające skropliny przy zwykłych klimatyzacjach wewnątrz budynkowych.
Jeżeli system ten jest niesprawny lub niewydajny, woda paruje wewnątrz układu powodując parowanie.
Niewydajny może być tez przez zużycie/zapchanie filtrów.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 12:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Często włącza się dmuchawa silnika


Witam,

Kasia_jazz napisała:
Cytat:
Wiem, że off-top, ale skoro jesteśmy w temacie olejów, to poradźcie mi który motul wybrać? Bo nie pamiętam który ostatnio kupowałam:
1. 8100 X-CLEAN
2. ECO NERGY
czy
3.ECO-CLEAN
A ten temat: ( Honda Jazz ) Poziom oleju w silniku
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=197027&postdays=0&postorder=asc&start=15
i swoją wypowiedź:
Cytat:
1. Na miarce bagnetu rzeczywiście jest minimum (dolna dziurka)
2. Olej - shell helix 5w30 (niestety... Razz, a prawie miałam 0w20 Very Happy)
3. Dolewkę polecono zrobić tym samym olejem j.w., bądź shell 5w40.
No i na przyszłość Pan poradził, że spokojnie mogę używać tańszego 5w40, bo Honda to nie wyczynowiec (ale co do tego tematu już jest cała historia Smile
Poradę piety zapomniałaś:
Cytat:
Best
8100 Eco-clean+ 5W-30 (a) 3.6

Better
8100 Eco-clean 5W-30

Good
8100 Eco-nergy 5W-30



Cytat:
No właśnie że wymieniam często, teraz wyjdzie co 8 miesięcy. Po prostu te 20 tysięcy strzela mi nie wiem kiedy.
Masz takiego jazza jak mój, tak więc żaden komputer cię nie dotyczy tylko instrukcja przegladów. Zatem albo 20 tys km lub 1 rok.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 13:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Często włącza się dmuchawa silnika


Witam,

Kiełekg napisał:
Cytat:
Oczyszczanie klimatyzacji powoduje, że rozkładają się grzyby, pleśń i bakterie. Przy normalnej eksploatacji one się nie rozkładają, tylko rozmnażają, co powoduje nieprzyjemny zapach.
No to jak to jest Question
Przy normalnej eksploatacji grzyb się nie rozkłada tylko rozmnaża. - śmierdzi. Evil or Very Mad
Podczas czyszczenia grzyby i pleśnie się rozkładają. - można zachorować. Evil or Very Mad
To co robić Question

Cytat:
Wymienia? Czyli czynnik z układu wypuszcza się w atmosferę, czy utylizuje jakoś?
Sam dobrze wiesz że ta maszyna odsysa poprzez rurki czerwoną i niebieską ten czynnik. Po czym tworzy podciśnienie i sprawdza się szczelność układu. Jak jest ok to wprowadza się czynnik razem z olejem. Gdzieś na forum jest napisane ile tego czynnika "wchodzi" do klimatyzacji w jazzie.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 13:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 13:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Często włącza się dmuchawa silnika


rozkłada = podlega "utylizacji"/ zniszczeniu
Nie przez obie rurki jest odsysany czynnik, tylko przez jedną. o ile dobrze pamiętam przez niebieską.
Ile czynnika wchodzi napisane jest na plakietce znamionowej. Ile ojeju - nie wiem.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 13:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Często włącza się dmuchawa silnika


Witam,

Kiełekg napisał:
Cytat:
Nie przez obie rurki jest odsysany czynnik, tylko przez jedną. o ile dobrze pamiętam przez niebieską.
No przecież wiadomo, że nie przez obydwie.
Cytat:
Ile czynnika wchodzi napisane jest na plakietce znamionowej. Ile ojeju - nie wiem.
Ty masz nowego jazza i być może u ciebie pisze, u mnie tego niema. Wbijam markę i model auta a maszyna sama pokazuje ile tego należy tam wpuścić.

PS. Przepraszam, że napisze i nie gniewaj się ale odrób zadanie i zaskocz ich. Ciekawe jakie odpowiedzi będą padały na zadawane przez Ciebie pytania.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 14:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Często włącza się dmuchawa silnika


Jeżeli chcesz wierzyć maszynce, to Twój wybór.
Myślę, ze możesz sprawdzić ilość czynnika i oleju w zwykłej instrukcji. A przynajmniej sprawdzić, czy takich informacji tam nie ma.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 14:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Często włącza się dmuchawa silnika


Witam,

Kiełekg napisał:
Cytat:
Jeżeli chcesz wierzyć maszynce, to Twój wybór.
Myślę, ze możesz sprawdzić ilość czynnika i oleju w zwykłej instrukcji. A przynajmniej sprawdzić, czy takich informacji tam nie ma.
Maszynce nie muszę wierzyć ponieważ ona podaje taką sama informacje jak w instrukcji. Niestety dawno "robiłem klimatyzacje" i zapomniałem jaką wartosć trzeba wprowadzić.
U ciebie jest naklejka Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kasia_jazz

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 115
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawy
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 G5 LS, r. 2004
Piwa: 1/22
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 16:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Często włącza się dmuchawa silnika


Kiełekg napisał:
kasia_jazz napisał:
Kiełekg napisał:
Ja bym wziął Eco-Clean, jeżeli nie Eco-nergy. Tym bardziej, ze oleju za często nie wymieniasz.
.

No właśnie że wymieniam często, teraz wyjdzie co 8 miesięcy. Po prostu te 20 tysięcy strzela mi nie wiem kiedy.


No dobra, mylą się nam dwa systemy walutowe Smile
1. Często w dziedzinie czasu: co 8 miesięcy to faktycznie jest całkiem często
2. Często w dziedzinie przebiegu: co 20 tys km to jednak nie za często. Optymalnie powinno się co 10-15tys. jak wiem, ze komputer tak podpowiada, że producent tak sugeruje i ASO się pod tym podpisze. Ale po okresie gwarancji z dziką ochota wystawią rachunek za naprawę lub sprzedadzą kolejne auto.


Moje auto ma już 10 lat, więc daruję sobie częstsze wymiany Smile Poza tym w ASO wymieniam olej i sami wypisują mi na kartkach że za 20 tys kolejna wymiana.

Pisaleś że czynnika się nie wymienia, a uzupełnia - ja tam jestem kompletnie zielona w tej kwestii, ale jak dzwoniłam do ASO to koleś jasno mi powiedział, że WYMIANA czynnika kosztuje 240 zł i że należy wymieniać co 5 lat.

Kedlaw - dzięki za przypomnienie, jak pisałam zapomniałam który olej kupowałam, a i odkopywać forum też mi się nie chciało Smile
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 16:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Często włącza się dmuchawa silnika


kasia_jazz Bo czynnika się nie wymienia. ASO lubi skróty i uogólnienia. No tak jest i tu nie ma co dyskutować.
W kwestii zmiany oleju, cóż - jest jak z "wymianą" czynnika. W nowych dieslach olej wymienia się co 30 tys. Potem się je sprzedaje, a czas życia silnika wynosi 300tys. Producent twierdzi, że co 20 tys, więc wymieniaj co 20 tys. Każdy serwis zarabia na naprawach.
W drugim aucie olej wymieniam co 8tys. Co prawda to bardziej wysilona jednostka niż w Jazzach, ale ma ponad 220tys km i za kwartał stuknie jej już 12 lat. Producent sugeruje wymianę co 15tys.

Ale to Twoje auto i robisz z nim co chcesz. Olej wlewasz porządny.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 22:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Często włącza się dmuchawa silnika


Kasiu, jestem na wyjeździe i pisze z komórki. Co do oleju to już pisałem kiedyś. Zawsze możesz tez kupić amsoila 5w30 z serii signatures lub 0w30. W cenie do 170 zł nic lepszego nie znajdziesz. Co do mechanika w Bydzi to mój kuzyn obecnie sporo tam czasu spędza więc pewnie coś wymyśl. Ale to dopiero w przyszłym tygodniu mogę sie za to zabrać. Cena za serwis klimy wysoka nawet jak na ASO. Ale może lepiej poczekać na lato gdy będzie jakaś promocja w tym zakresie ? W Wawie są często ale tu konkurencja miedzy ASO większa Smile poza tym głos w dyskusji ogólnej. Straszny bałagan na tym forum Wink
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Czw 29 Sty 2015, 00:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Często włącza się dmuchawa silnika


Kiełekg napisał:
przempo napisał:
Kiełekg napisał:
Witam,
Czynnika się nie wymienia, tylko uzupełnia do zadanego poziomu. Ważne jest zastosowanie odpowiedniej ilości oleju. Potrafi to zrobić zakład zajmujący się klimatyzacją, a nie jedynie posiadający urządzenie do przeglądów i robiący to sporadycznie.


Czynnik jak najbardziej się WYMIENIA, ciekawe jak stwierdzisz "zadany poziom" bez wcześniejszego opróżnienia układu - ludzie, może zacznijcie pisać o tym, o czym macie jakiekolwiek pojęcie!


Wymienia? Czyli czynnik z układu wypuszcza się w atmosferę, czy utylizuje jakoś?[

Zrób doświadczenie: weź szklankę z wodą, przelej wodę do innego naczynia aby zmierzyć jej objętość, potem z tego naczynia do pierwotnej szklanki, ewentualnie dolej trochę "z kranu". Wymieniłeś wodę w szklance?

Czynnika się nie wymienia, czynnik się uzupełnia. Czynnik się nie starzeje, nie traci swoich właściwości z wiekiem czy "przebiegiem". Wymienić to sobie możesz olej w silniku albo płyn chłodniczy.
Amen.


A później ludziska jadą nabić klimę, magik dobije 200g, skasuje 200 pln i wszyscy są zadowoleni. Nie kolego - czynnik się wymienia. Cały czynnik musi zostać odessany z układu a układ ponownie napełniony właściwą ilością czynnika i oleju, a to, że odzyskany czynnik po osuszeniu, oczyszczeniu itd może z powrotem trafić do układu to już inna para kaloszy.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 29 Sty 2015, 01:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Często włącza się dmuchawa silnika


Witam,

przempo napisał:
Cytat:
A później ludziska jadą nabić klimę, magik dobije 200g, skasuje 200 pln i wszyscy są zadowoleni. Nie kolego - czynnik się wymienia. Cały czynnik musi zostać odessany z układu a układ ponownie napełniony właściwą ilością czynnika i oleju, a to, że odzyskany czynnik po osuszeniu, oczyszczeniu itd może z powrotem trafić do układu to już inna para kaloszy.

Nie przekonasz Sad
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Czw 29 Sty 2015, 17:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Często włącza się dmuchawa silnika


przempo ja tu nie jestem, żeby zbawiać narody i szerzyć edukację, rób jak chcesz, myśl jak chcesz.
Skoro uważasz, że dostaniesz inny czynnik niż ten, który odessano, Twoja sprawa. Następnym razem przyjrzyj się dokładnie i zapytaj fachowca ile czynnika odciągnięto i ile oleju odciągnięto (najbardziej jestem ciekawy oleju).
Amen
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaCR-V

145 900

2020r.

70 000 km

mazowieckie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaCivic

24 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System