Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Czw 22 Sty 2015, 23:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Taa, "przyzwyczajony"...
Przyzwyczajony to może być związkowiec do 14-stki. Silnik to kupka metalowych części i nie wiem co tam może mieć swoje przyzwyczajenia... Antropomorfizacja siakaś Wink Zresztą czesto spotykana u mechaników, osobiście stawiam ją obok takich klasyków jak "najpierw syntetyk, po 100kkm półsyntetyk a potem już tylko mineralny" albo "jak bierze olej to lej coś gęstszego".
To ostatnie możesz zastosować, może pomoże ale to pudrowanie trądu. Po co kupowałeś Hondę, żeby patrzeć na jej agonię?
Moja rada: dolej, sprawdzaj a przy nastepnej wymianie zastosuj płukankę i zalej coś o lepkości bardziej pasującej do Jazza. Na początek max. 5W30.
Branie oleju to objaw, "gruby" olej to nie lekarstwo...
P.S. Niemcy jacyś walnięci są, jak czyta się inne fora hondowskie to jest kupa głosów że tamtejsze serwisy leją jakieś badziewne 10W40 nawet do aktualnie produkowanych modeli Confused
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 23 Sty 2015, 01:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Witam,

Sylpete te "klasyki" jak to zauważyłeś niestety są powtarzane i będą nadal dopóki w szkole nie wprowadzą nowych pojęć i technologii.
Trochę się zastanawiałem nad tą płukanką, dlatego zaproponowałem koledze jako alternatywę Shell Helix Ultra 5W40,
który jak wiadomo ma dobre środki płuczące.
Można tez robić wymianę bez płukanki na zasadzie
wymienić ten stary 10w40 wlać nowy 5w40 Shell, pojeździć trochę -np. 100km, wylać a następnie zalać znowu nowym 5w40 Shell'em. Fakt bije w cenę.
Tak czy owak, musisz dokładnie sprawdzać ten poziom oleju. Ja bym jeszcze się zastanowił nad jakością spalin, jak one wyglądają czy mieszczą się w normie - takiej którą spełnic musi autko podczas przeglądu rejestracyjnego.

Ciekawy artykuł który może rzucić nowe światło na problem:
http://antymoto.com/silnik-bierze-olej/

PS. Szkoda że robox nie może rzucić na to okiem.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 23 Sty 2015, 10:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Masakra jakaś z tym mechanikiem.
Ale skoro masz do wyboru 10w40 to ja bym został na 5w40. Skoro lubisz Valvoline to może cos takiego:

http://www.najlepszeoleje.pl/pl/p/VALVOLINE-SynPower-5W40-4L/26

a jak ma być po taniości to shell 5w40:

http://www.kolegaberlin.pl/product-pol-4932-Shell-Helix-Ultra-5W40-4L.html

na allegro cos sobie wynajdziesz:

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=shell+5w40&bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-2-mt-0113

z 10w40 ja uznaje jedynie:

http://allegro.pl/amsoil-amo-10w40-1g-3-8l-w-wa-warszawa-gratisy-i4934600137.html

do starszego jazza można zalać takiego full sapsa http://allegro.pl/amsoil-efm-5w40-full-saps-1l-946ml-mokotow-gratisy-i4933925792.html ale jeżeli cena jest kluczowa to best value for money ma wlasnie ten shell 5w40
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 23 Sty 2015, 10:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Sylpete napisał:
Taa, "przyzwyczajony"...
Przyzwyczajony to może być związkowiec do 14-stki. Silnik to kupka metalowych części i nie wiem co tam może mieć swoje przyzwyczajenia... Antropomorfizacja siakaś Wink Zresztą czesto spotykana u mechaników, osobiście stawiam ją obok takich klasyków jak "najpierw syntetyk, po 100kkm półsyntetyk a potem już tylko mineralny" albo "jak bierze olej to lej coś gęstszego".
To ostatnie możesz zastosować, może pomoże ale to pudrowanie trądu. Po co kupowałeś Hondę, żeby patrzeć na jej agonię?
Moja rada: dolej, sprawdzaj a przy nastepnej wymianie zastosuj płukankę i zalej coś o lepkości bardziej pasującej do Jazza. Na początek max. 5W30.
Branie oleju to objaw, "gruby" olej to nie lekarstwo...
P.S. Niemcy jacyś walnięci są, jak czyta się inne fora hondowskie to jest kupa głosów że tamtejsze serwisy leją jakieś badziewne 10W40 nawet do aktualnie produkowanych modeli Confused


To jeszcze nic, ostatnio spotkałem się z kilkoma przypadkami ze do diesli z dpf tez mechanicy starszej daty dorabiający poza aso tez zalewali 10w40 Shocked
To już nawet nasz Przempo nie jest takim ekstremista. Oczywiście złośliwi mogą powiedzieć ze ar 159 to taka farbowana vectra C wiec miliony uzytkownikow opli nie mogą się mylić Wink
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Pią 23 Sty 2015, 12:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


pieta napisał:
Oczywiście złośliwi mogą powiedzieć ze ar 159 to taka farbowana vectra C wiec miliony uzytkownikow opli nie mogą się mylić Wink

Haha, dobry tekst! Cool Laughing
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 23 Sty 2015, 12:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
oleek

Debiutant



Dołączył: 11 Wrz 2014
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): WM
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 23 Sty 2015, 18:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Miałem dziś przyjemność porozmawiać z byłym pracownikiem ASO Hondy. Po naświetleniu całej sprawy stwierdził, że wlanie oleju 5W30 prawdopodobnie spowodowało płukankę w silniku, tym bardziej że silnik prawdopodobnie od nowości jeździł na 10W40. Jego zdaniem teraz sytuacja powinna się unormować i pod żadnym pozorem mam nie wracać do 10W40 przy kolejnej wymianie, tylko lać 5W30 lub 5W40.

Całkiem inna wersja niż usłyszałem wczoraj od mechanika, zaś zgodna z tym, co napisał pieta kilkanaśćie postów wyżej.
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Pią 23 Sty 2015, 21:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Większość mechaników nie ma większego pojęcia o olejach. Leją to, na czym najwięcej mogą przyciąć, lub co stosowali przez lata.
Powrót do góry
wacek61

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: Jazz 1.4 i-dsi 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Sty 2015, 23:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


pieta napisał:


Jazz 2 generacji i silnik i-dsi to sprawdzona konstrukcja, bez zmiennych faz rozrządu. Jedyne udziwnienie to te 2 swiece na cylinder (jak w twin smarku Alfa Romeo Wink oraz konieczność sprawdzania/regulowania luzów zaworowych.
Silnik jest na lancuchu który jest akurat bezawaryjny (w przeciwieństwie do Opla czy AR)

Mam pytanie czy Jazz z rocznika 2009-2013 ma tak samo takie dobre silniki?zmienne fazy rozrządu czy to co/s dobrego?
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pią 23 Sty 2015, 23:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Vespa, jak w klasyku:
"Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem".
I to jest niestety prawda. Przeciętny mechanik nie ma czasu i ochoty na filozofowanie nad olejem. Szybko (bo następny klient czeka) bierzemy z półki pierwszy-lepszy baniak tzw. znanej marki o lepkości w miarę uniwersalnej (bo jakby co awanturującego się klienta można posłać na drzewo). Myk-myk i lecimy z następnym... Dla wielu nawet płukanka to jakiś kosmos Confused
A że można inaczej? Staranniej, lepiej i poświęcając temu większą uwagę. To jakieś napały tylko. Po co, na co i dlaczego.

Pardon za trywializowanie ale to jak z myciem auta. Można "umyć" jednym wiadrem wody z płynem do naczyń ale można też... zresztą sam wiesz Wink
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pią 23 Sty 2015, 23:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


wacek61 napisał:
Mam pytanie czy Jazz z rocznika 2009-2013 ma tak samo takie dobre silniki?zmienne fazy rozrządu czy to co/s dobrego?

To praktycznie ta sama kontrukcja, różni się czapką (głowicą).
i-VTEC to zdecydowanie coś dobrego! Co prawda paru kolegów, którzy mają opory przed wkręcaniem silnika na wyższe obroty marudzi na brak momentu obr. ale charakterystyka jest typowa dla Hondy więc widziały gały co brały.
Niezawodność jak w i-DSi, niższa elastyczność, wyższa moc.
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sob 24 Sty 2015, 02:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Ja chciałbym zapytać: czy Jazzy z silnikiem I-Vtec, to tylko od roku 2008? Czy w poprzedniej generacji też się je stosowało do Jazzów?

Co do silników I-DSL, to gdzieś czytałem, że stosowano je jeszcze w którejś z generacji Civika...,
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Sob 24 Sty 2015, 11:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Flik77 napisał:
Ja chciałbym zapytać: czy Jazzy z silnikiem I-Vtec, to tylko od roku 2008? Czy w poprzedniej generacji też się je stosowało do Jazzów?

W Hondzie Fit był 1,5 V-tec.

Flik77 napisał:
Co do silników I-DSL, to gdzieś czytałem, że stosowano je jeszcze w którejś z generacji Civika...,
W Hondzie City jest i-DSI (to taki Jazz sedan Wink).
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Sob 24 Sty 2015, 12:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


pieta napisał:


To jeszcze nic, ostatnio spotkałem się z kilkoma przypadkami ze do diesli z dpf tez mechanicy starszej daty dorabiający poza aso tez zalewali 10w40 Shocked
To już nawet nasz Przempo nie jest takim ekstremista. Oczywiście złośliwi mogą powiedzieć ze ar 159 to taka farbowana vectra C wiec miliony uzytkownikow opli nie mogą się mylić Wink


Kolejna bzdura - możesz mi wytłumaczyć co ma lepkość oleju do DPF?
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sob 24 Sty 2015, 13:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Flik77 napisał:
Ja chciałbym zapytać: czy Jazzy z silnikiem I-Vtec, to tylko od roku 2008? Czy w poprzedniej generacji też się je stosowało do Jazzów?
Nie w Europie...

Cytat:
Co do silników I-DSL, to gdzieś czytałem, że stosowano je jeszcze w którejś z generacji Civika...

Civic VIII miał i-DSi (L13A7, 83KM), po liftingu w 2009r. zastąpił go i-VTEC taki jak w Jazzie (L13Z1, 100KM).
Niestety oba zbyt słabe jak na masę Civica 8 gen.
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Nie 25 Sty 2015, 00:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


przempo napisał:
pieta napisał:


To jeszcze nic, ostatnio spotkałem się z kilkoma przypadkami ze do diesli z dpf tez mechanicy starszej daty dorabiający poza aso tez zalewali 10w40 Shocked
To już nawet nasz Przempo nie jest takim ekstremista. Oczywiście złośliwi mogą powiedzieć ze ar 159 to taka farbowana vectra C wiec miliony uzytkownikow opli nie mogą się mylić Wink


Kolejna bzdura - możesz mi wytłumaczyć co ma lepkość oleju do DPF?


slowo klucz: dpf. Co prawda kiedyś wynalazłem jakiegoś mid sapsa w postaci 10w40 od castrola dla autobusow. Ale to był jedyny wyjątek. reszta 10w40 to full sapsy które skutecznie zabijają dpf na dluzsza mete.
ale nie boj nic. mini to bmw wiec tam tez trzeba zmieniac olej co 30k Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 5 z 11
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

78 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie

HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaCR-V

44 900

2009r.

74 588 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System