Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 04 Mar 2015, 10:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Witam,

Vespa napisał:
Cytat:
Nie rozumiesz, że Shell to nie płukanka i nic tu nie da?
Wiem podobnie jak i ty że Shell to olej, ale czy znasz jakiś o lepszych właściwościach myjąco czyszczących Question Jeżeli tak to napisz.
Cytat:
I czego tu się można w ogóle bać?
Ludzie z zasady boją się zmian i czegoś nowego. Podejrzewam, że gdyby kolega miał jakiegoś znajomego na miejscu, który to robił wcześniej sprawa wyglądałaby inaczej. Nie każdy jest odważny tak jak ty.
przempo napisał:
Cytat:
Może byś tak zajrzał do instrukcji?
Jak zawsze dokładne i pełne źródło informacji.
Cytat:
Norma spalania podana w instrukcji 1l na 1000km to jest kpina, niestety tak zabezpieczają się producenci.
A co mieli napisać, 2 litry Wink U mnie coś takiego nie występuje, ale dla wszystkiego będę musiał to sprawdzić przejeżdżając jakiś długi odcinek trasy w bliżej nie określonym czasie.

n0rek napisał:
Cytat:
tak przy spalaniu oleju wystepuje inny chocby zapach spalin.

przempo napisał:
Cytat:
Ty tak poważnie ?
Ach ten zapach spalin Laughing
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 04 Mar 2015, 10:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Pafcio01 napisał:
Instrukcja dopuszcza spalanie oleju w ilości 1l na 1000km a nie na 10k km. U mnie nie dopuszczam sytuacji dostawania się benzyny do oleju. U mnie nie występowały takie wahania stanu oleju jak u autora tematu, jak już to tylko ubywa. Co ilości jaka mi uciekła od wymiany to myślę że jakieś 1,7l przy zrobionych 9k km. Czyli jakby nie patrzeć - w normie wg instrukcji (oczywiście to było z ironią) Smile

Pewnie żeby nie robić sobie jakiś kosztów związanych z naprawą czy wymianą silnika trzeba go chyba zalać czymś gęstszym i ew. za rok czy dwa sprzedać. Trudno, po prostu nie stać mnie na jakieś przekładki silnika a ponadto u mnie jest taka sytuacji, że nie mogę unieruchomić auta na kilka dni. Honda miała robić za woła roboczego: codzienne dojazdy do pracy i niezawodna praca. Póki co Jazz spełia te zadania w 100% i gdyby nie te dolewki byłbym zadowolony w 100%. Pewnie niejeden właściciel auta, który nie rejestruje się przed zakupem auta na dedykowanym danemu modelowi forum, nawet by nie spoglądał na bagnet a tylko zaprowadzał do mechanika raz na rok i byłby zadowolony z takiego egzemplarza. Niestety jestem jednym z tych nadgorliwców, że lubię mieć wszystko na "tip-top" w aucie.


Szukasz dziury w całym. 1l na 5k to można zaakceptować bez większej spinki. 4l shella 5w40=80 zl wiec koszt jednostkowy na dolewki 20 zl za litr czyli 4 lepsze piwa butelkowe.
Ale cię rozumiem, bo ja sam mam tak samo (odnośnie szukania dziury w całym Laughing Tyle ze jazz to niewdzięczne auto, bo nic się w nim nie psuje. A jeżeli już coś to raczej niespotykanego w innych autach w stylu woda w bagażniku lub skrzypiący fotel kierowcy Laughing
Ale widze pozytyw tej sytuacji. Będziesz miał pole do testowania nowych olejow, innych niż shell 5w40 czy orlen platinium 5w30 Razz
Errata,
a jak tak dalej będziesz marudził to wysle ci swoje resztki olejowe które mi zostały. Mam do zaoferowania 0,5l honda hfs 5w40 oraz pół qwarty amsoil full saps 5w40. W sumie będzie prawie litr wiec wg twoich wyliczen na 5k będzie spokoju Cool
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 04 Mar 2015, 10:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
Szukasz dziury w całym. 1l na 5k to można zaakceptować bez większej spinki. 4l shella 5w40=80 zl wiec koszt jednostkowy na dolewki 20 zl za litr czyli 4 lepsze piwa butelkowe.
Ja ci nawet takie dobre piwa prześlę Wink
Cytat:
Ale widze pozytyw tej sytuacji. Będziesz miał pole do testowania nowych olejow, innych niż shell 5w40 czy orlen platinium 5w30 Razz
Czyli będzie lepszy ode mnie i od ciebie Question Wszak ja ze swoim silnikiem to rzeczywiście po bandzie poszedłem.
Cytat:
Ale cię rozumiem, bo ja sam mam tak samo (odnośnie szukania dziury w całym Laughing Tyle ze jazz to niewdzięczne auto, bo nic się w nim nie psuje.
Psuć się nie psuje tylko jak handlarz ci auto sprzeda to można wtedy eksperymentować.
Cytat:
A jeżeli już coś to raczej niespotykanego w innych autach w stylu woda w bagażniku lub skrzypiący fotel kierowcy Laughing
Problem z wodą to też mają inne samochody.
Co do fotela to ja trochę ważę a z kotem jeszcze więcej, ale nic nie skrzypi Wink
Cytat:

a jak tak dalej będziesz marudził to wysle ci swoje resztki olejowe które mi zostały. Mam do zaoferowania 0,5l honda hfs 5w40 oraz pół qwarty amsoil full saps 5w40. W sumie będzie prawie litr wiec wg twoich wyliczen na 5k będzie spokoju Cool
Pozwolisz, że się pod tym podpiszę i jak trzeba będzie to tak 0,5 z qwarty 0w20 mogę podesłać. Teraz dopiero będziesz miał wybór.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 04 Mar 2015, 11:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Pafcio01 napisał:
Wierz mi, że już czasem mi ręce opadają. Prawdziwa sinusoida z nastrojami. W grudniu po małym dzwonku już miałem auto wystawione na sprzedaż, gdy się nie udało to "na przeprosiny" kupiłem dywaniki gumowe i rozglądałem się na wiosnę za alufelgami. Teraz znów mam ochotę na rozbrat z tym samochodem.

Co do określenia ilości zużytego oleju: pomiędzy dziurkami na bagnecie jest 1l. Wtedy wystarczy sobie proporcjonalnie oszacować że 1mm bagnetu odpowiada 50ml oleju i w ten sposób można w przybliżeniu określić ilość ubytek oleju.


Pafcio,
jak już powiedziałem uszy do góry. naprawdę nie masz co się na jazza obrażać. Myśle ze jako wół roboczy jeszcze długo ci posłuży. Anyway czekam na info co do dalszego progresu olejowego. Najlepiej pisz na prv, bo nie mam czasu siedzieć na forum jak waldi Wink

co do spalania oleju przez honde in general Wink

http://www.honda.gda.pl/smf/index.php?action=printpage;topic=46380.0


i żeby nie rozpoczynać kolejnej wojny olejowej taki cytat na koniec Wink

"Zupełnie inną sprawą w nowych hondach jest też olej: 11 przykazanie - nie lej castrola. mało tego, w EU zalecany jest 5w30, dlaczego? bo jest gruubo tańszy od amsoila. sam chemik hondy oficjalnie się wypowiedział że do k-serii należy lać wyłącznie olej 0w20. są na hakp osoby, które twierdzą że po zmianie z 5w30 na 0w20 łaknienie ustało w 100%. ja się bałem aż tak drastycznego kroku, zmieniłem na 5w40 millers oils i jestem zadowolony. w FR-V oczywiście tańszy ale dalej dobry motul"

spadam i więcej się nie odzywam Razz
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Sro 04 Mar 2015, 12:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


[quote="pieta"4l shella 5w40=80 zl [/quote]
Nie brałbym tych najtańszych ofert. Shell jest podobno na potęgę podrabiany.
Wczoraj, z pewnego źródła, płaciłem 92zł.

kedlaw07 napisał:
Wszak ja ze swoim silnikiem to rzeczywiście po bandzie poszedłem.

A co takiego niby zrobiłeś? Wsadziłeś tam kota?
Autem prawie nie jeździsz, obrotomierz kończy Ci się na 1k obrotów. Chcesz powiedzieć, że wymiana oleju w takim aucie to pójście po bandzie? Spoko... Laughing
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 04 Mar 2015, 12:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 04 Mar 2015, 12:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Witam,

GR_BKP napisał:
Cytat:
Nie brałbym tych najtańszych ofert. Shell jest podobno na potęgę podrabiany.
Wczoraj, z pewnego źródła, płaciłem 92zł.
Podrabiany czy nie, wiadomo że chodzi o Shella.
Cytat:
A co takiego niby zrobiłeś? Wsadziłeś tam kota?
Kota tam nie wsadziłem bo się nie zmieścił. Mogły tam wcześniej rybki pływać, które miałem ale nie miałem serca żeby je zostawić w ciemności Laughing
Cytat:
Autem prawie nie jeździsz, obrotomierz kończy Ci się na 1k obrotów
. Troszkę pamięć zawiodła ale spoko. Jak żona jedzie to ma 2200 50 km/h i 4-ty bieg Evil or Very Mad U mnie trochę inaczej 2500-3000 w mieście zgodnie z przepisami 50 km/h inaczej się nie da co chwilę pasy i światła.
Cytat:
Chcesz powiedzieć, że wymiana oleju w takim aucie to pójście po bandzie?
Olej to wymieniam u mechanika rodzinnego tak więc nie ma żadnych problemów. miałem na mysli te oleje które mam opisane w stopce.
Cytat:
Spoko...
Ja tam nie mam nic do ciebie i się nie gniewam. Samo życie.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Pafcio01

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4
Piwa: 2/6
Wysłany: Sro 04 Mar 2015, 13:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Dobra chłopaki, dzięki za słowa pocieszenia. Z tymi przesyłkami oleju dajcie spokój - jeszcze Poczta Polska mnie zacznie podejrzewać, że jakąś bombę skręcam albo innego robota że tyle oleju skupuję Wink Ale dzięki za oferty - są jednak porządni ludzie na tym forum Smile Żona nie chce słyszeć o zmianie auta więc z Jazzem zostaję na dobre i na złe. Howgh!
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 04 Mar 2015, 14:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Witam,

Pafcio01 napisał:
Cytat:
Ale dzięki za oferty - są jednak porządni ludzie na tym forum Smile
Pewnie że są, wielu nas jest.
Jak cię interesują opony to rzuć tylko hasło na forum a zobaczysz ile jest osób porządnych i miłych.
Cytat:
Żona nie chce słyszeć o zmianie auta więc z Jazzem zostaję na dobre i na złe
I bardzo dobrze.
Gdzieś czytałem że to kobiece autko Laughing tylko, że sami faceci poza kilkoma kobitkami tutaj cały czas siedzą i o nim prowadzą dysputy.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Pafcio01

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4
Piwa: 2/6
Wysłany: Sro 04 Mar 2015, 14:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


A bo widzisz: nasze żony nimi jeżdżą ale to My o te auta dbamy Smile
A co do opon to faktycznie przygarnąłbym dwie sztuki zimówek, bo te co mam na tylnej osi idą już po tej pseudo zimie na szrot.
Powrót do góry
Pafcio01

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4
Piwa: 2/6
Wysłany: Sro 04 Mar 2015, 21:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Ja tu zaraz oszaleję... Przed momentem sprawdzałem stan oleju na wychłodzonym silniku i stan 3mm ponad max! Cholera, muszę to jakoś odciągnąć, żeby coś się nie spsuło Wink Najlepiej to chyba zrobię pełną wymianę, w sobotę jestem umówiony na podnośnik u mechanika bo mi telepie aluminiowa osłona przy tłumiku.
Nie podobno żeby coś [cenzura]ęło do tej soboty, co? Robimy codziennie po około 30km.
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Sro 04 Mar 2015, 22:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Sprawdzaj ma ciepłym, kilka minut po jeździe, jak serwisówka przykazuje.
To jaka decyzja, co robisz z tym olejem?
Powrót do góry
Pafcio01

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4
Piwa: 2/6
Wysłany: Sro 04 Mar 2015, 22:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Jutro zaopatrzę się w strzykawkę + wężyk, Takim zestawem można podobno odessać nadmiar oleju przez rurkę od bagnetu. Może upuszczę z 200ml. Dla spokojności teraz zszedłem na dół do auta, odpaliłem, przejechałem 100m, zgasiłem, odczekałem dwie minuty (wiem że mało ale telepało mnie już z zimna) i bagnet pokazał tyci przed max. Ja [cenzura], normalnie cyrk!
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 05 Mar 2015, 01:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Witam,

Pafcio01 napisał:
Cytat:
Jutro zaopatrzę się w strzykawkę + wężyk, Takim zestawem można podobno odessać nadmiar oleju przez rurkę od bagnetu. Może upuszczę z 200ml.
Węzyk to najlepiej w akwarystycznym, bo mają standardową średnicą i będą pasować. Co do strzykawki to weź 50ml z apteki, łatwiej ci będzie kontrolować odsysanie bo na tych małych 5, czy 20 się pogubisz. Na początku odsysania kolor oleju będziesz miał jasny, natomiast potem w strzykawce może się zmienić na bardzo ciemny.
Cytat:
Dla spokojności teraz zszedłem na dół do auta, odpaliłem, przejechałem 100m, zgasiłem, odczekałem dwie minuty (wiem że mało ale telepało mnie już z zimna) i bagnet pokazał tyci przed max. Ja [cenzura], normalnie cyrk!
Czyli czegoś masz oprócz oleju w silniku.
Obstawiam, że dostaje ci się do silnika benzyna. Która następnie spływa do miski olejowej. Kiedy odstawisz autko celem dokonania pomiaru, to widzisz wynik na bagnecie w postaci oleju i benzyny. Jaki kolor jest tego oleju na tym bagnecie oraz jaka jest jego gęstość. Zrób fotkę i wgraj na forum.
U mnie na bagnecie kolorek jasno złocisty, ale żadnych świństw nie mam.
Cytat:
Najlepiej to chyba zrobię pełną wymianę, w sobotę jestem umówiony na podnośnik u mechanika bo mi telepie aluminiowa osłona przy tłumiku.
Nie podobno żeby coś [cenzura]ęło do tej soboty, co? Robimy codziennie po około 30km.
Rzeczywiście, dla uspokojenia serducha możesz przeprowadzić pełną wymianę oleju razem z płukanką. Da to pełny obraz sytuacji która była u ciebie.
Piszę była ponieważ uważam, że to ci pomoże w pozbyciu się twojego problemu.
Jeżeli nadal będzie tak jak jest oznacza to nic innego, że gdzieś dostaje ci się benzyna.

Myślę że spokojnie nic ci do tej soboty w jazzie sie nie rozsypie.
A tą osłonę to możesz jakoś samemu przymocować, przykręcić Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Pafcio01

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4
Piwa: 2/6
Wysłany: Czw 05 Mar 2015, 08:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Niestety w wszelkich pracach pod autem jestem skazany na mechanika. Nie posiadam garażu z kanałem, nie ma też u mnie takiej rampy jak u Vespy.
Ja, co do oleju, mam taką teorię: bagnet na zimnym silniku pokazuje 3mm ponad max, ale tak oleju nie sprawdzamy, prawda? Po odpaleniu, olej rozchodzi się po całym silniku i po zgaszeniu auta zaczyna ściekać. Po tych 2-3 min pokazuje mi niewiele pod max gdyż te 3mm rozeszły (rozbryzgały) się po bloku silnika. Reasumując ten stan jest w miarę ok ale i tak postaram się dziś odessać z 100-200 ml dla spokojności. Mam nadzieję, że nie narobiło mi to spustoszenia bo naczytałem się nieco i bywały posty, w których informowano, że stan o 2mm ponad max rozsadził uszczelniacze wału korbowego ale też i 2cm ponad nic nie zrobiło.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 05 Mar 2015, 10:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Witam,

Pafcio01 napisał:
Cytat:
Niestety w wszelkich pracach pod autem jestem skazany na mechanika. Nie posiadam garażu z kanałem, nie ma też u mnie takiej rampy jak u Vespy.
Pod samochód który jest na lewarku to ci nie każę wchodzić. Gdyby coś się stało miałbym ciebie na sumieniu.
Cytat:
Ja, co do oleju, mam taką teorię: bagnet na zimnym silniku pokazuje 3mm ponad max, ale tak oleju nie sprawdzamy, prawda? Po odpaleniu, olej rozchodzi się po całym silniku i po zgaszeniu auta zaczyna ściekać. Po tych 2-3 min pokazuje mi niewiele pod max gdyż te 3mm rozeszły (rozbryzgały) się po bloku silnika.
Teoria jak najbardziej prawdziwa, tyle tyklo gdy odnosi się do właściwego poziomu na bagnecie. Po prosu masz trochę tego oleju za dużo. Zrób tak jak ci pisałem wymień olej z płukanka, a potem zobaczymy co dalej.
Cytat:
Reasumując ten stan jest w miarę ok ale i tak postaram się dziś odessać z 100-200 ml dla spokojności.
Tylko nigdzie nie wylewaj tego oleju. Zostaw sobie na czarną godzinę, gdyby coś się działo.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
Strona 9 z 11
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaCR-V

74 900

2013r.

57 000 km

mazowieckie

HondaCivic

39 900

2013r.

140 221 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System