Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pafcio01

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4
Piwa: 2/6
Wysłany: Pon 02 Mar 2015, 15:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Pierwotnie po zakupie zalałem go Shellem 5W40. Po pół roku, w sumie w dwóch dolewkach, uzupełniłem 1l tego samego Shella no i wczoraj z braku innego specyfiku wlałem Orlen Platinum Maxexpert 5W30. Wlałem cały litr i teraz na bagnecie mam max.

Ostatnio zmieniony przez Pafcio01 dnia Pon 02 Mar 2015, 15:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 02 Mar 2015, 15:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Witam,

Pafdcio01 napisał:
Cytat:
Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju
masz rację dwa razy nacisnąłem przez przypadek "k"
Cytat:
Co ilości jaka mi uciekła od wymiany to myślę że jakieś 1,7l przy zrobionych 9k km.
Jak ty to mierzysz, że znasz ta wartość Question
Cytat:
Pewnie żeby nie robić sobie jakiś kosztów związanych z naprawą czy wymianą silnika trzeba go chyba zalać czymś gęstszym i ew. za rok czy dwa sprzedać.
Jak zalejesz jakimś mazidłem to dopiero będziesz miał jazdę.
Cytat:
Trudno, po prostu nie stać mnie na jakieś przekładki silnika a ponadto u mnie jest taka sytuacji, że nie mogę unieruchomić auta na kilka dni.
Kto ci każe robić przekładkę silnika Question Zadbaj o niego i zalej odpowiednim olejem.
Cytat:
Honda miała robić za woła roboczego: codzienne dojazdy do pracy i niezawodna praca.
Doskonale cię rozumiem bo po to się kupuje samochód, żeby jeździł i nie lało się na głowę.
Cytat:
Póki co Jazz spełia te zadania w 100% i gdyby nie te dolewki byłbym zadowolony w 100%.
No cóż takie życie. Ja ze sobą wozę tak profilaktycznie 1 litr oleju. W razie czego nie chcę zostać z ręką w nocniku.
Cytat:
Pewnie niejeden właściciel auta, który nie rejestruje się przed zakupem auta na dedykowanym danemu modelowi forum, nawet by nie spoglądał na bagnet a tylko zaprowadzał do mechanika raz na rok i byłby zadowolony z takiego egzemplarza.
Pisząc to zapewne masz rację i wiele osób tak robi. A potem jak coś się stanie to niestety moga mieć pretensje tylko do siebie.
Cytat:
Niestety jestem jednym z tych nadgorliwców, że lubię mieć wszystko na "tip-top" w aucie.
Nie martw się.
Nie tylko ty jesteś takim nadgorliwcem, ja zanim zapisałem się tutaj na forum przeszukałem to co było dostępne w necie o mojej wersji jazza. W tamtym okresie kiedy kupowałem (2006r) mało tego było, dlatego często spedzałem dużo czasu w ASO na rozmowach o moim samochodziku.
To na tym forum poznałem sprawę wody w bagażniku i dzięki poradnikowi mogłem w ASO pokazać i ułatwić im pracę. Podobnie było z olejem.
Ach co to były za dyskusje. Czasami szedł post w post. Tak była wymiana argumentów.

Reszty nie będę już pisał bo to nie autobiografia a znając kilka osób zaraz napiszą, że wodę leje że o kocie nie wspomnę Wink

Zauważ że jest tutaj kilka osób o dość dużym stażu, którzy są w stanie pomóc w każdej chwili.
Reasumując, nie sprzedawaj autka, ale go dopieść i jeździj nim i poczuj wiatr we włosach Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Pafcio01

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4
Piwa: 2/6
Wysłany: Pon 02 Mar 2015, 15:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Wierz mi, że już czasem mi ręce opadają. Prawdziwa sinusoida z nastrojami. W grudniu po małym dzwonku już miałem auto wystawione na sprzedaż, gdy się nie udało to "na przeprosiny" kupiłem dywaniki gumowe i rozglądałem się na wiosnę za alufelgami. Teraz znów mam ochotę na rozbrat z tym samochodem.

Co do określenia ilości zużytego oleju: pomiędzy dziurkami na bagnecie jest 1l. Wtedy wystarczy sobie proporcjonalnie oszacować że 1mm bagnetu odpowiada 50ml oleju i w ten sposób można w przybliżeniu określić ilość ubytek oleju.
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Pon 02 Mar 2015, 15:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


kedlaw07 napisał:
Witam,

(...)]Widzisz, bo jak jeździsz na małych odległościach to ten olej nie jest całkowice rozgrzany a co za tym idzie nie jest rozrzedzony. I dlatego widzisz pozytywny wynik.
(...)

Pewnego dnia wpadła mi pewna gazeta motoryzacyjna, gdzie napisano że:
"żeby stwierdzić właściwy poziom oleju należy auto pozostawić na kilka godzin na równej powierzchni i dopiero dokonać pomiaru. Jednakże żeby mieć całkowitą pewność należy pomiar przeprowadzić po kilkunastu godzinach". Za przykład podano postawienie auta na równym terenie gdy właściciel parkuje nim o 16 po południu a pomiaru dokonuje o 7rano dnia następnego.


Panie, widzisz i nie grzmisz...
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Pon 02 Mar 2015, 15:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


n0rek napisał:
Pany jaka benzyna do oleju? jezeli mialby polaczenie benzyny z olejem to ten drugi by sie spalal wiec ubywaloby go dosc mocno albo rozrzedzalby sie, nie mowiac o spalinach ktore bylyby inne.


To bardzo ciekawa teoria, niestety nie poparta faktami.
Inne spaliny? Że pachniałby inaczej?

n0rek napisał:
Nie wprowadzajcie goscia w blad, jezeli cisnienie na sprezaniu oleju mialby za niskie to swiecilaby kontrolka.
Sprawdz jaki masz kolor oleju, 1l od wymiany do wymiany nie ma tragedii.


"Ciśnienie na sprężaniu oleju" to dość dziwna konstrukcja słowna. Nic to ma do rzeczy. Ciśnienie oleju to jedno, ilość oleju to drugie, a jakość oleju to trzecie, Praktycznie ciężko znaleźć zależności pomiędzy nimi.
To że spala olej nie ma znaczenia na ciśnienie w silniku dopóki nie spali tyle, że smok nie będzie mógł go zaciągnąć a pompa sprężyć. No chyba, że tłok lata w cylindrze jak przysłowiowy Żyd po pustym sklepie...
Za to niskie ciśnienie równie dobrze może występować przy prawidłowym poziomie oleju.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 02 Mar 2015, 15:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
n0rek

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 159
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemysl
Posiadane auto: Lexus IS200, Seicento
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 02 Mar 2015, 17:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


tak przy spalaniu oleju wystepuje inny chocby zapach spalin.

co do cisnienia oleju to wlasnie o to chodzilo, o cisnienie oleju, moze zle ubralem to w slowa Smile


anyway ja bym sie nie przejmowal i lał jeden olej pelny mineral 5w30-40
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 02 Mar 2015, 22:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Witam,

Kiełekg napisał:
Cytat:
Panie, widzisz i nie grzmisz...
Ja też jak to przeczytałem w gazecie motoryzacyjnej która jest sprzedawana w całym kraju, a wydawnictwo wydaje jeszcze wiele różnych magazynów to też byłem w szoku Exclamation Exclamation Twisted Evil
Myślałem że skoro piszę co zaleca instrukcja to mój cytat z tej gazety zrozumiesz jako herezja wypisywana przez redaktora.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Pon 02 Mar 2015, 23:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


kedlaw07 napisał:
Witam,

(...)Widzisz, bo jak jeździsz na małych odległościach to ten olej nie jest całkowice rozgrzany a co za tym idzie nie jest rozrzedzony. I dlatego widzisz pozytywny wynik.


To jest dopiero herezja. Za takie teorie, i teraz powinno się żywcem palić na stosie.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 02 Mar 2015, 23:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Witam,

Kiełekg napisał:
Cytat:
To jest dopiero herezja. Za takie teorie, i teraz powinno się żywcem palić na stosie.
Przecież wiadomo że jeżdżąc na małych odcinkach ten olej się tak szybko nie rozgrzeje. Porównaj sobie czas rozgrzania oleju 0w20 z olejem 15w50. Który szybciej i lepiej będzie smarował Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Wto 03 Mar 2015, 12:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Paweł. Płukanka i syntetyk a nie żaden kisiel. Najwyżej nie będzie poprawy - ale na pewno nie zaszkodzi. Już dawno bym to zrobił, przecież te koszta nie są kosmiczne.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 03 Mar 2015, 13:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Witam,

Vespa napisał:
Cytat:
Paweł. Płukanka i syntetyk a nie żaden kisiel.
A jak się on właśnie boi tego zastosować to może ten Shell z dobrymi właściwościami smarnymi i myjącymi.
Cytat:
Najwyżej nie będzie poprawy - ale na pewno nie zaszkodzi.
Jeżeli poprawy nie będzie to zawsze odczuje jakąś zmianę.
Cytat:
Już dawno bym to zrobił, przecież te koszta nie są kosmiczne.
Koszta kosztami, ale według mnie chodzi o to co napisałem wcześniej. Kolega po prostu się boi.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Wto 03 Mar 2015, 16:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Nie rozumiesz, że Shell to nie płukanka i nic tu nie da? I czego tu się można w ogóle bać?
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Wto 03 Mar 2015, 23:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Vespa napisał:
Nie tyle na rozgrzanym, co 10 min po jeździe.


Może byś tak zajrzał do instrukcji?






Dorzucę do dyskusji ogólnej - nieco niespalonej benzyny zawsze dostaje się do oleju, ale nie są to ilości, które mogą powodować podniesienie stanu na bagnecie. Jeden, jedyny raz zdarzyło mi się, że podniósł się nieoczekiwanie poziom oleju w którymś z aut, zdaje się, że w Nissanie Primera a spowodowane to było naftą, którą idiota właściciel stacji benzynowej "ochrzcił" paliwo. Norma spalania podana w instrukcji 1l na 1000km to jest kpina, niestety tak zabezpieczają się producenci. W każdym razie przy takiej ilości spalanego oleju sprawdził bym stan pierścieni zbierających.
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Wto 03 Mar 2015, 23:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


n0rek napisał:
tak przy spalaniu oleju wystepuje inny chocby zapach spalin.



Ty tak poważnie?
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Sro 04 Mar 2015, 09:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Przeczytaj sobie do końca swój fragment z instrukcji - jest napisane, że się nie sprawdza zaraz po jeździe, należy odczekać ok. 3 min. Ja sobie czekam ok. 10 min. - w tym czasie silnik nie będzie jeszcze zimny a olej zdąży ścieknąć.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następny
Strona 8 z 11
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

59 850

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaCR-V

58 900

2013r.

233 217 km

mazowieckie

Hondae

115 000

2022r.

6 500 km

małopolskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaCivic

38 800

2016r.

59 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System