Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oleek

Debiutant



Dołączył: 11 Wrz 2014
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): WM
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 20 Sty 2015, 20:41
Temat postu:

Problem ze wskaźnikiem oleju


Witam wszystkich,
Zauważyłem dziś niepokojący problem w swoim Jazz'iku. Chodzi mianowicie o wskazania na bagnecie oleju. Olej wymieniałem pod koniec września ubiegłego roku, wlałem Valvoline 5W30. Od tego czasu nie zauważyłem żadnych niepokojących oznak, wskazujących na to że silnik spala olej. Podczas ostatniej kontroli (ok 3 tyg temu) wszystko było ok, a dziś - ku mojemu zdziwieniu - przy porannym sprawdzeniu oleju poziom poniżej minimum. Po wytarciu szmarką bagnetu i ponownym sprawdzeniu - bagnet całkowicie suchy, brak nawet kropli. Jednocześnie kontrolka od oleju gaśnie normalnie, silnik pracuje również normalnie, olej w silniku jest... Sprawdzając chwilę po zgaszeniu silnika, olej na bagnecie oczywiście jest, jednakże znowu po wytarciu i ponownej kontroli po kilku minutach - oleju brak...

Spotkał się może ktoś kolegów z forum z takim problemem i wie, czym to może być spowodowane?
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 20 Sty 2015, 22:13
Temat postu:

Re: Problem ze wskaźnikiem oleju


Witam,

oleek napisał:
Cytat:
Olej wymieniałem pod koniec września ubiegłego roku, wlałem Valvoline 5W30.
Ile autko ma przejechane całkowicie kilometrów Question Kiedy była robiona poprzednia wymian oleju - chodzi o stan na liczniku i datę Question
Cytat:
Od tego czasu nie zauważyłem żadnych niepokojących oznak, wskazujących na to że silnik spala olej.
Nie zauważyłeś że spala olej bo tego już nie robi.
Cytat:
Podczas ostatniej kontroli (ok 3 tyg temu) wszystko było ok,
A wcześniej sprawdzałeś od czasu wymiany na nowy Question
Czy po wymianie oleju a przed zauważeniem tego twojego przypadku robiłeś jakieś długie trasy Question
Cytat:
a dziś - ku mojemu zdziwieniu - przy porannym sprawdzeniu oleju poziom poniżej minimum. Po wytarciu szmarką bagnetu i ponownym sprawdzeniu - bagnet całkowicie suchy, brak nawet kropli.
I tak za każdym razem Question Jest olej przy pierwszym pomiarze a potem przy drugim już go nie ma Question
Cytat:
Jednocześnie kontrolka od oleju gaśnie normalnie, silnik pracuje również normalnie, olej w silniku jest...
Jak masz ten olej w silniku, skoro piszesz że go nie masz Wink
Cytat:
Sprawdzając chwilę po zgaszeniu silnika, olej na bagnecie oczywiście jest, jednakże znowu po wytarciu i ponownej kontroli po kilku minutach - oleju brak...
Jest na bagnecie ponieważ sprawdzasz jeszcze gdy on jest w silniku. Podczas drugiej kontroli ten twój olej już zdążył spłynąć do miski olejowej i już tam jest.

Obstawiam, że dostaje ci się paliwo do silnika po czym miesza się z olejem i robi ci takie jazdy.
Co do kontrolki to gaśnie ponieważ jest olej tyle tylko że zmieszany z paliwem.

Poczytaj watki olejowe jest tam dużo przydatnych informacji. Tutaj masz kilka z nich:
( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=203847&postdays=0&postorder=asc&start=0
ale zamknięty, przez brak szacunku dla innych użytkowników forum.

Mówisz masz. Te poniżej są otwarte:
( Honda Jazz ) czy zostawić taki olej 5w40
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=201688

( Honda Jazz ) Olej silnikowy do 1.2 po 31 tys.
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=101608

( Honda Jazz ) Jazz 2002 - jaki olej?
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=81328

( Honda Jazz ) WYMIANA OLEJU
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=14312

( Honda Jazz ) zmiana oleju z 10w na 5w
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=218926

( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=26772

( Honda Jazz ) Zakup oleju silnikowego
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=120402

( Honda Jazz ) Zmiana oleju po raz kolejny...
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=128821

( Honda Jazz ) Jazz III 1,4 i-VTEC 2010 o olejach inaczej...
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=218771

Resztę poszukaj na forum.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Wto 20 Sty 2015, 22:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Boże.... profesura...

Nie masz wystarczającej ilości oleju. Jeżeli jest jeszcze daleko do wymiany oleju (ponad tysiąc), kup taki sam olej jaki masz wlany i uzupełnij brak. Obserwuj zużycie co 50km.

Kontrolka ciśnienia wskazuje ciśnienie, ale nie ilość oleju. Fakt, ze brak ciśnienia oleju może być jedną z pochodnych jego braku, ale wtedy silnik raczej już się nie nadaje do niczego.

Jak się sprawdza stan oleju w silniku:
1. auto stoi w poziomie
2. auto jest ciepłe, co najmniej 5min od wyłączenia silnika, możesz czekać i 15 min. (są rożne szkoły)
3. wyjmujesz bagnet, wycierasz do sucha, wkładasz, czekasz 3 sekundy, wyjmujesz i sprawdzasz ile oleju jest w silniku.
4 jak za mało, dolewasz, czekasz max minutę, sprawdzasz poziom (pkt. 3)
5. jak na bagnecie ślad oleju nie jest jeszcze na wysokości 2/3 od poziomu minimum (pomiędzy min a max) nadal za mało - punkt 4.
6. jest 2/3 - włączasz silnik na 30 sekund (wystarczy 10 sekund), idziesz do pkt. 2
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
oleek

Debiutant



Dołączył: 11 Wrz 2014
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): WM
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 20 Sty 2015, 22:58
Temat postu:

Re: Problem ze wskaźnikiem oleju


Cytat:
Ile autko ma przejechane całkowicie kilometrów Question Kiedy była robiona poprzednia wymian oleju - chodzi o stan na liczniku i datę Question

Autko sprowadzane zza zachodniej granicy, z przebiegiem (rzekomo) udokumentowanym, ale do tej pory nie miałem wątpliwości.

Cytat:
A wcześniej sprawdzałeś od czasu wymiany na nowy Question Czy po wymianie oleju a przed zauważeniem tego twojego przypadku robiłeś jakieś długie trasy Question

Tu się przyznam że sprawę nieco zaniedbałem i poprzednio sprawdzałem jakoś na początku listopada, wtedy było ok. Bardzo długich tras nie robiłem, codziennie jednak robię trasę 2x25 km do pracy i z pracy.

Cytat:
I tak za każdym razem Question Jest olej przy pierwszym pomiarze a potem przy drugim już go nie ma Question

Czasami się pojawi mała kropelka na końcu bagnetu, poniżej stanu minimum

Cytat:
Jak masz ten olej w silniku, skoro piszesz że go nie masz Wink

W silniku olej na pewno jest - odkręcałem korek przy odpalonym silniku i po prostu widać że tam jest. Zresztą gdyby go tam nie było, to raczej nie odpaliłbym w ogóle auta, a jeśli tak to z jakimiś podejrzanymi efektami dźwiękowymi, a owych nie ma

Cytat:
Obstawiam, że dostaje ci się paliwo do silnika po czym miesza się z olejem i robi ci takie jazdy. Co do kontrolki to gaśnie ponieważ jest olej tyle tylko że zmieszany z paliwem.

Nie sądzisz, że przy takiej opcji miałbym dużo większe spalanie zarówno na komputerze, jak i rzeczywiste? W tym momencie, biorąc pod uwagę że ok. 70% trasy mam za miastem, a ok. 30% trasy (większość na zimnym silniku) w mieście, komputer pokazuje 5.8l/100 km. Poza tym jak już się pojawi "kropelka" oleju na bagnecie, to ma on normalną, oleistą konsystencję. Nie jestem również pewien, czy na takiej mieszance silnik by normalnie pracował

Wątki olejowe przejrzałem przed założeniem tematu, podobnie jak przeszukałem forum pod kątem podobnego problemu. Największą analogię znalazłem tutaj http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=197808, aczkolwiek temat urwany i bez wyjaśnienia...

Jutro spuszczę cały olej z silnika do pojemnika z miarką i zobaczę, ile jest go w rzeczywistości i czy jest problem ze spalaniem, czy z bagnetem.


Ostatnio zmieniony przez oleek dnia Sob 05 Gru 2015, 13:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
oleek

Debiutant



Dołączył: 11 Wrz 2014
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): WM
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 20 Sty 2015, 23:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Cytat:
Nie masz wystarczającej ilości oleju. Jeżeli jest jeszcze daleko do wymiany oleju (ponad tysiąc), kup taki sam olej jaki masz wlany i uzupełnij brak. Obserwuj zużycie co 50km.

Tak jak pisałem w poprzednim poście, olej wymieniany ok 4 tys. km temu.

Cytat:
Kontrolka ciśnienia wskazuje ciśnienie, ale nie ilość oleju. Fakt, ze brak ciśnienia oleju może być jedną z pochodnych jego braku, ale wtedy silnik raczej już się nie nadaje do niczego.

Tak też przypuszczałem, dzięki za wyjaśnienie.


Jak się sprawdza stan oleju to doskonale wiem, tutaj nie ma żadnego problemu z tym jak to robię - Jazz'ik to nie pierwsze moje auto Smile
Problemem jest, gdzie ten olej się podział, bo sądzę, że jakoś zauważyłbym, że silnik spala olej.

Jeszcze jedna wątpliwość - czy owy zanik oleju może być spowodowany ewentualną kiepską jakością tankowanej benzyny?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 20 Sty 2015, 23:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Wto 20 Sty 2015, 23:08
Temat postu:

Re: Problem ze wskaźnikiem oleju


kedlaw07 napisał:
(...)
Cytat:
Sprawdzając chwilę po zgaszeniu silnika, olej na bagnecie oczywiście jest, jednakże znowu po wytarciu i ponownej kontroli po kilku minutach - oleju brak...
Jest na bagnecie ponieważ sprawdzasz jeszcze gdy on jest w silniku. Podczas drugiej kontroli ten twój olej już zdążył spłynąć do miski olejowej i już tam jest.

Obstawiam, że dostaje ci się paliwo do silnika po czym miesza się z olejem i robi ci takie jazdy.
Co do kontrolki to gaśnie ponieważ jest olej tyle tylko że zmieszany z paliwem.


Obstawiam, że nie umiecie sprawdzić poziomu oleju. Jest to grzech ciężki.
Ale bluźnierstwem jest wypisywanie takich głupot.
Waldi, z całym szacunkiem, nim zaczniesz wypisywać takie farmazony, zajrzyj do instrukcji obsługi.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 21 Sty 2015, 00:02
Temat postu:

Re: Problem ze wskaźnikiem oleju


Witam,

Kiełekg napisał:
Cytat:
Boże.... profesura...
To ty napisałeś jakąś pracę pozwalającą nadać ci tytuł profesora nauk wymiany oleju. Proszę tylko podaj jeszcze żródła, bo w niektórych podanych przez ciebie informacjach powołujesz się na (są rożne szkoły).
Zastanawiam się czy za to wypracowanie nie postawić ci piwa Wink
Cytat:
Nie masz wystarczającej ilości oleju.
Do tego stwierdzenia doszedłem poprzez zadawanie dokładnych pytań. Na podstawie odpowiedzi można rokować co dalej i wybrać właściwą diagnozę.
To że nie ma potrzebnej ilości oleju to wiadomo od początku.
Cytat:
Obstawiam, że nie umiecie sprawdzić poziomu oleju.
No cóż, teraz po twojej instrukcji każdy się nauczy.
Cytat:
Jest to grzech ciężki. Ale bluźnierstwem jest wypisywanie takich głupot.
Zdając egzamin na prawo jazdy musisz wskazać i omówić niektóre pojemniki z płynami które znajdują się pod maską. Egzaminowany powinien też umieć odczytać i omówić sprawdzenie poziomu oleju. Jeżeli tego nie zrobi to oblewa egzamin. Idąc twoim tokiem rozumowania, to osobom które nie umieją sprawdzić poziomu oleju według twojej instrukcji należy odebrać prawo jazdy.

oleek napisał:
Cytat:
Olej wymieniany przy przebiegu 129 900, aktualnie przebieg ~134 000 km.
Z jakiego oleju zmieniałeś na obecny Question
Cytat:
Autko sprowadzane zza zachodniej granicy, z przebiegiem (rzekomo) udokumentowanym, ale do tej pory nie miałem wątpliwości.
Co do tego udokumentowanego przebiegu to mam swoje zdanie ...
Gdybyś jezdził na krótkich trasach to problemu byś wcale nie zauważył.
Cytat:
W silniku olej na pewno jest - odkręcałem korek przy odpalonym silniku i po prostu widać że tam jest.
Zawsze coś tam będzie, więcej lub mniej tego oleju ...
Cytat:
Nie sądzisz, że przy takiej opcji miałbym dużo większe spalanie zarówno na komputerze, jak i rzeczywiste?
A co ma wspólnego paliwo w silniku ze spalaniem Question
Cytat:
Problemem jest, gdzie ten olej się podział, bo sądzę, że jakoś zauważyłbym, że silnik spala olej.
Każde autko/silnik spala olej. Poczytaj w instrukcji jak często trzeba sprawdzać olej oraz ile może spalić jazz
Cytat:
Wątki olejowe przejrzałem przed założeniem tematu, podobnie jak przeszukałem forum pod kątem podobnego problemu. Największą analogię znalazłem tutaj http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=197808, aczkolwiek temat urwany i bez wyjaśnienia...
Chwali ci się to że zadałeś sobie trud przejrzenia wątków olejowych. Inni po prostu wchodzą na forum zarzucają temat i czekają.
Cytat:
Jutro spuszczę cały olej z silnika do pojemnika z miarką i zobaczę, ile jest go w rzeczywistości i czy jest problem ze spalaniem, czy z bagnetem.
Podczas wymiany oleju z filtrem wlewa się 3,6 litra
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sro 21 Sty 2015, 00:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Nieśmiało chciałbym zauważyć, że przedostawanie się paliwa do oleju nie powoduje obniżenie poziomu, wręcz przeciwnie...
Oleek po prostu zmierz poziom zgodnie z zasadami sztuki - na rozgrzanym silniku, parę minut po wyłączeniu i jeśli nadal jest źle to dolej takiej samej oliwy. Jeździj i obserwuj.
Olej tak nagle nie znika (pomijam kwestię jakichś drastycznych wycieków itp. - zapewne byś zauważył). Dodajmy do tego fakt, że i-DSi to bezproblemowe jednostki, w zasadzie nie żopią oleju, to nie jest stary VTEC. Jeśli coś takiego się dzieje to bardzo zły objaw. Nie chcę krakać ale częstą praktyką przy sprzedaży auta z zarżniętym silnikiem jest zalanie jakichś motodoktorów itp. wynalazków. Nowy właściciel wymienia olej i jazda się zaczyna... Kończy się remontem, ewentualnie próbą unormowania sytuacji specyfikami typu BG109, pozwalającymi poluzować zapieczone pierścienie olejowe - nie zawsze pomaga :/
Sorry jeśli Cię zdołowałem, ale to najczarniejszy scenariusz. Póki co dolej i kontroluj regularnie.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 21 Sty 2015, 10:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Witam,

Sylpete napisał:
Cytat:
Nieśmiało chciałbym zauważyć, że przedostawanie się paliwa do oleju nie powoduje obniżenie poziomu, wręcz przeciwnie...
Zakładając że piszesz prawdę spróbuję postawić teorię:
Chodzi mi o to, że pewna ilość benzyny zawiera się w objętości w oleju, przez co powoduje zakłamanie na bagnecie.
Tak po prostu:
Benzyna staje się "uzupełnieniem" brakującej części oleju do właściwego poziomu.

To że trzeba uzupełnić olej rozumie się samo przez się.
Chociaż ostatnio widziałem silnik po rozbiórce w którym prawie wcale oleju nie było.
No ale to był silnik 1.9 TDI od VW Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Sro 21 Sty 2015, 10:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Obrona Częstochowy... Pozwolę sobie zacytować jedyną pasującą tu odpowiedź

milejow napisał:
(...)
Podsumowując-skończ tą lamernię Człowieku bo się niedobrze robi, zrobiliście(nie będę wyliczał wszystkich) z działu Hondy wylęgarnię pseudofachur z blaszanego garażu.


czy jest tu moderator, żeby wy..walić te brednie?
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 21 Sty 2015, 11:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Waldi,
nie bierzesz jakiś lekóww na alergie ? Naprawde jedziesz po bandzie Laughing Co do oleju to jak koledzy mówią. Sprawdź na ciepłym i ewentualna dolewka. Zlewanie oleju i ponowne jego zalewanie to trochę sztuka dla sztuki, bo i tak wszystko Ci nie scieknie, nawet gdybyś całą noc auto trzymał na kanale Razz
Jka po dolewce będzie dalej spadac poziom bo będziesz się dalej zastanawial co robic Razz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 21 Sty 2015, 11:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Witam,

Kiełekg napisał:
Cytat:
Obrona Częstochowy...
Spotkałem się z czymś takim, więc mam chyba prawo do takiej wypowiedzi.
Cytat:
Pozwolę sobie zacytować jedyną pasującą tu odpowiedź
Cytat:
milejow napisał:
(...)
Podsumowując-skończ tą lamernię Człowieku bo się niedobrze robi, zrobiliście(nie będę wyliczał wszystkich) z działu Hondy wylęgarnię pseudofachur z blaszanego garażu.
Jestem ciewkaw jak długo szukałeś w/w cytatu Question
Nie napisałeś nic ciekawego i odkrywczego, poza tym że należałoby dolać olej i obserwować dalej.
Na poważnie zastanawiam się czy nie postawić ci piwa za tą instrukcję wymiany oleju.

pieta napisał:
Cytat:
Waldi,
nie bierzesz jakiś lekóww na alergie ?
Nie nie biore Wink
Cytat:
Naprawde jedziesz po bandzie
Napisałem o tym ponieważ się spotkałem z taką sytuacją. Jeżeli rzeczywiście jest tak jak piszesz, silnik suchy a olej znika to o co chodzi ...

PS.
Kiełeg czy wiesz coś o czym ja nie wiem, inne źródło. Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
oleek

Debiutant



Dołączył: 11 Wrz 2014
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): WM
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 21 Sty 2015, 11:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Panowie, panowie...

Przed chwilą usłyszałem sugestię w rozmowie z pewnym mechanikiem, że mogą być winne pierścienie i sugestię by zalać olejem i szukać kupca, bo całościowe koszty naprawy miałbym w tysiącach :/


Ostatnio zmieniony przez oleek dnia Sob 05 Gru 2015, 13:21, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 21 Sty 2015, 12:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Witam,

Kiełekg napisze krótko:
sorry takie życie Wink

oolek napisał:
Cytat:
Przed chwilą usłyszałem sugestię w rozmowie z pewnym mechanikiem, że mogą być winne pierścienie i sugestię by zalać olejem i szukać kupca, bo całościowe koszty naprawy miałbym w tysiącach :/
Ja bym na twoim miejscu się tak łatwo nie poddawał. Wszak to fajne i ekonomiczne autko, co widać po fotkach. Wrzuć żeby inni podziwiali.

Silnik to zawsze jeszcze zdążysz kupić np. na allegro. Dużo osób tak robi. Taniej wychodzi niż ta cała grzebanina.
W dodatku one nie mają tak jak kiedyś nabijanego numeru, tak więc problem z dowodem rejestracyjnym odpada.
W ASO to ceny na pewno odjazdowe. Wink

Spróbuj tutaj:
Elbląg, ul. Malborska 95 c tel. 503 033 658 e-mail: promoto@vp.pl
http://www.portel.pl/artykul.php3?i=67766

ul. Królewiecka 229 82-300 Elbląg +(4Cool-55-234-00-01, tutaj wiesz co jest ...

PHUM Auto-Serwis Sp.... Lotnicza 6, 82-300 Elbląg
Poniedziałek-Piątek 08:00 - 18:00
Sobota 08:00 - 14:00
Niedziela nieczynne
Zadzwoń do warsztatu: +48 556212895

WEGNER BARBARA & RYS... Druska 30, 82-300 Elbląg
Poniedziałek-Piątek 08:00 - 18:00
Sobota 08:00 - 14:00
Niedziela nieczynne
Zadzwoń do warsztatu: +48 600005491

podpytać o naprawę że niby tak masz i co trzeba zrobić. Ciekawe co powiedzą, oprócz tego żeby im autko odstawić do naprawy.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
oleek

Debiutant



Dołączył: 11 Wrz 2014
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): WM
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 21 Sty 2015, 12:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem ze wskaźnikiem oleju


Dzisiaj podjadę do mechanika z rodziny na pierwszą diagnozę, warsztaty to ewentualna dalsza część.
Do "Promoto" zaufania nie mam za grosz, nie wiedzieli nawet, że w Jazz'ach trzeba regulować zawory ani jak to się robi...

Napiszę wieczorem, co wymyślił pierwszy, najbardziej zaufany mechanik i poddam to ocenie na forum.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 1 z 11
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaFR-V

14 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie

HondaCivic

17 900

2008r.

178 000 km

małopolskie

HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

HondaCivic

7 300

2000r.

176 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System