Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Kluczyk w stacyjce nie kręci a potem uruchomi się normalnie.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 14 Sty 2015, 11:46
Temat postu:

Kluczyk w stacyjce nie kręci a potem uruchomi się normalnie.


Witam,

Mam pewien dziwny problem w tym celu opiszę dwie sytuacje przy których on wystąpił:

Sytuacja nr 1. - Dawno temu - Autkiem jechałem do pracy, kilka kilometrów 4 Wink żadna kontrolka się nie pali

Autko przejechało przez próg zwalniający na małej prędkości, a potem zaczęło szarpać (nie pamiętam czy był na 1-ce czy na 2-ce), aż w końcu zgasło.
Pojechało jeszcze troszkę bo było w pewien sposób rozpędzone, ja je zatrzymałem naciskając na pedał hamulca nożnego.
Po zatrzymaniu postanowiłem je od razu uruchomić.
Po przekręceniu kluczyka w stacyjce kontrolki się zapaliły i zgasły a autko powinno się normalnie uruchomić a tu nic się nie dzieje. Silnik się nie uruchomił.
Nawet nie było słychać żeby rozrusznik zakręcił.

Odczekałem chwilkę i spróbowałem ponownie. Przekręciłem kluczyk w stacyjce.
Kontrolki się zapaliły po przekręceniu kluczyka potem zgasły i teraz za pierwszym razem wszystko zadziałało, a ja powoli odjechałem na swoje miejsce parkingowe.

Sytuacja nr 2.- Wczoraj - Autkiem będę wracał do domu z pracy, tak więc po przekręceniu kluczyka palą się dwie kontrolki:

zielona informująca o tym, że silnik jest nie rozgrzany
czerwona od hamulca ręcznego, lub jak kto woli od obwodu ładowania.
Po zrzuceniu z hamulca ręcznego pali się tylko zielonaa.

Chciałem wyjechać tyłem z parkingu i najechałem na krawężnik, ale ponieważ dałem za mało gazu auto wskoczyło na niego a potem zgasło. Kontrolki też i zsunęło się z powrotem. Tak jak się parkuje i wysiada, tylko że ono zgasło.

Postanowiłem je uruchomić i ponownie wjechać na ten krawężnik.
Przekręcam kluczyk w stacyjce kontrolki zapalają się a następnie gasną i silnik powinien odpalić, a tu nic się nie dzieje Exclamation
Nie słychać żeby zakręcił rozrusznik. Po chwili znowu próbuję.
Przekręcam kluczyk w stacyjce kontrolki zapalają się a następnie gasną i silnik powinien odpalić, a tu nic się nie dzieje Exclamation
Nie słychać żeby zakręcił rozrusznik. Za każdym razem grobowa cisza.
Dwa razy z rzędu i nic.

Odczekałem 1-2 minuty i bez żadnego problemu odpalił, zgodnie ze sztuką. Kontrolki się zapaliły potem zgasły i silniczek odpalił.
W obydwu sytuacjach kluczyk w stacyjce był Exclamation
W każdej z sytuacji nie chciałem za długo kręcić rozrusznikiem żeby go nie zepsuć Exclamation Max 4-5 sek.

Teraz spokojnie wykonałem swój manewr z krawężnikiem. Inaczej się nie dało wyjechać bo tak stanęli, że za chwilkę to bym miał lusterko na tylnej klapie jednego z samochodów.

Następnym razem to napisze kartkę ...

Przepraszam że taki przydługawy post ale chodziło mi o pełne naświetlenie problemu, być może ktoś już miał coś podobnego i skojarzy nie które fakty.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Sro 14 Sty 2015, 12:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kluczyk w stacyjce nie kręci a potem uruchomi się normalnie.


Poczytaj jak działa wyłącznik "wypadkowy". Czy w Hondzie trzeba go manualnie przełączyć po tym jak się aktywuje, czy samoczynnie po jakimś określonym czasie się dezaktywuje (pod jakimiś tam warunkami).
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 14 Sty 2015, 12:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kluczyk w stacyjce nie kręci a potem uruc


Witam,

Kiełekg napisał:
Cytat:
Poczytaj jak działa wyłącznik "wypadkowy". Czy w Hondzie trzeba go manualnie przełączyć po tym jak się aktywuje, czy samoczynnie po jakimś określonym czasie się dezaktywuje (pod jakimiś tam warunkami).
Przepraszam, że tak skromnie zapytam, ale czy wiesz gdzie go szukać. Mam nadzieję że mi wybaczysz.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl


Ostatnio zmieniony przez kedlaw07 dnia Sro 14 Sty 2015, 15:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 14 Sty 2015, 13:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kluczyk w stacyjce nie kręci a potem uruchomi się normalnie.


Chodzi Panom o czujnik uderzeniowy?

http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=213665

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1573883.html

http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=110827&highlight=czujnik+uderzeniowy
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 14 Sty 2015, 15:02
Temat postu:

Re: Kluczyk w stacyjce nie kręci a potem uruchimi się normal


Witam,
Flik77 napisał:
Chodzi Panom o czujnik uderzeniowy?

http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=213665

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1573883.html

http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=110827&highlight=czujnik+uderzeniowy
Nie wiem co Kiełekg mian na myśli pisząc
Cytat:
wyłącznik "wypadkowy"
, ale mój problem jest trochę inny.

Opisałem przecież 2 różnego rodzaju sytuacje w podczas których autko raz zapaliło potem zgasło i był problem z uruchomieniem silnika a potem znowu zapaliło. Najciekawsze jest jednak to że w tych dwóch opisanych przeze mnie sytuacjach jak nie chce zapalić to nie słychać nawet rozrusznika.
Natomiast kiedy drugi raz się uruchamia to autko zapali i słychać jak rozrusznik "kręci" i pali beż żadnego problemu Wink

To tak jakbyś zrobił klik myszką i już silniczek włączony Wink

Flik77
Nie wiem jak tam Kiełekg ale ja nie Jestem Pan bo posiadłości ziemskich, ani żadnych kamienic nie posiadam.
Mam Mruczka, ale w tym wypadku to dla niego zawsze będę panem, a on mi wasalem. Zdarza się tez że to on jest panem a ja jego wasalem Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 14 Sty 2015, 15:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 14 Sty 2015, 15:42
Temat postu:

Re: Kluczyk w stacyjce nie kręci a potem uruchimi się normal


kedlaw07 napisał:


Nie wiem co Kiełekg mian na myśli pisząc wyłącznik "wypadkowy", ale mój problem jest trochę inny.

Też mam takie wrażenie...Myślę, że jeśli teraz autko pali bezproblemowo, to być może wcale nie masz problemu..


kedlaw07 napisał:



Flik77
Nie wiem jak tam Kiełekg ale ja nie Jestem Pan bo posiadłości ziemskich, ani żadnych kamienic nie posiadam.
Mam Mruczka, ale w tym wypadku to dla niego zawsze będę panem, a on mi wasalem. Zdarza się tez że to on jest panem a ja jego wasalem Wink


Kompletnie nie rozumiem, co chciałeś przez to powiedzieć, ale...mniejsza z tym... Smile
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 14 Sty 2015, 15:59
Temat postu:

Re: Kluczyk w stacyjce nie kręci a potem uruchimi się norma


Witam,

Flik77 napisał:
Cytat:
Też mam takie wrażenie...
Też mi się tak wydaje.

Cytat:
Myślę, że jeśli teraz autko pali bezproblemowo, to być może wcale nie masz problemu..
Tak, ale tak się zdarzyło a boję się że może to się kiedyś powtórzyć.
Cytat:
Kompletnie nie rozumiem, co chciałeś przez to powiedzieć, ale...mniejsza z tym...
Miałem na mysli, że szlachtą to ja nie jestem. Laughing

A z kotem to wiadomo kto rządzi. Ja przy lodówce, a on przy misce Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 15 Sty 2015, 10:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kluczyk w stacyjce nie kręci a potem uruchomi się normalnie.


Waldi,
nie szukaj dziury w całym i ciesz się jazda. JAk chcesz mieć ciśnienie to kup sobie stara alfa albo jakiegoś innego francuza. Ewentualnie paska b6 w dieslu z wczesnego wypustu, będziesz miał co robic Wink
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 15 Sty 2015, 10:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kluczyk w stacyjce nie kręci a potem uruc


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
nie szukaj dziury w całym i ciesz się jazda.
To co piszesz to jest chyba mój tekst, tyle tylko że ja jeszcze dopisywałem o wietrze we włosach Wink
Cytat:
Jak chcesz mieć ciśnienie to kup sobie stara alfa albo jakiegoś innego francuza.
Może masz i rację, ale ja nie spotkałem się z taka sytuacją żeby ktoś narzekał na w/w marki samochodów.
Cytat:
Ewentualnie paska b6 w dieslu z wczesnego wypustu, będziesz miał co robic Wink
Wiesz u nas to nawet jakby on ledwo zipał to jest to najlepszy samochód. Taka orientacja i myślenie ludzi.

Natomiast co do samego problemu, to trochę myślałem w nocy - bo kot nie dał spać - i doszedłem do wniosku, że mógł się nie uzbroić immobilizer pomiędzy próbami uruchomienia samochodu. Nie wiem czy dobrze się wypowiadam, ale mam na myśli że zadziała jakaś blokada antykradzieżowa w ten sposób.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaHR-V

74 990

2018r.

52 000 km

śląskie

HondaCR-V

44 900

2009r.

74 588 km

mazowieckie

HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System